koncert Depeche Mode v Bratislave

Ďakujeme, Florian ...

Smutnú správu dnes zverejnil Ralf Hütter z legendárnej kapely Kraftwerk. Jeden zo zakladateľov kapely a zároveň otcov elektronickej hudobnej scény, Florian Schneider-Esleben, podľahol rakovinovému ochoreniu. Florian pôsobil v kapele od jej začiatkov, do roku 2008.

Vďaka Florianovi sa dodnes fanúšikovia elektronickej hudby tešia z albumov ako Autobahn, Radio-Activity, Trans-Europe Express, či The Man Machine ... a práve vďaka týmto albumom sa k tejto hudbe dostali aj chalani z Depeche Mode, pre ktorých boli od začiatku, a prakticky zostali dodnes, veľkými hudobnými vzormi.

Zbohom Florian a vďaka za všetku tú nádhernú hudbu ...

Názory Devotees (4)

jozefst

 1    7. máj 2020 o 07:32

Smutná a šokujúca správa. Odišla jedna z legiend.

tomy

 2    7. máj 2020 o 08:58

Posledný víkend som sa len tak prehrabával v obľúbenom antikvariáte v obľúbenom meste a náhodou som natrafil takmer na všetky vyššie spomenutú platne a sám pre seba si hovorím, že by som si ich mal kúpiť kvôli historickej hodnote a tak. A potom mi druhý hlas hovoril, už si starý, investuj to do záhradky a tak som trošku posmutnený vyšiel z toho obchodu a sadol na lavičku a spomínal som na staré, dobré časy. Táto kultová kapela na čele so zosnulým umelcom, asi netušila, aká bude nadčasová s takými elektronickými perlami ako napr. “Comuter Love” alebo “Radio-Activity” a pod. v týchto časoch, kedy sme zažili jadrové havárie, dopravné zápchy, priam kolapsy a naše deti viac veria v lásku k počítaču ako v tú skutočnú... Nikdy nezabudnem, ako som sa z prvého hlbšieho počutia tejto skupiny mierne emocionálne zrútil. Mal som smutných 16 rokov, bol studený, sychravý november a ja som všetko videl v sivých až čiernych farbách. A potom po dlhých rokoch prišiel môj prvý koncert vo Viedni, boli sme čerstvo prijatí do EÚ a ja som stále blúdil: myšlienkami, autom, životom… Ale pomaly som nachádzal svetlý bod… Česť Vašej pamiatke!

grapher

 3    7. máj 2020 o 20:23

R.I.P Florian .....

Michaela 146

 4    10. máj 2020 o 09:08

Smutek v hloubi duše mám, odešel jeden ze dvou zakladatelů, pionýrů elektronické hudby Kraftwerk…Čest Vaší památce!
Vzpomínám si na jeden rozhovor, kde Dave Gahan říkal, že Kraftwerk již není více Kraftwerkem po odchodu jednoho ze dvou zbylých zakládajících členů Floriana Schneidera.
Je mi líto, že jsem je viděla až v roce 2015, již bez Floriana, ale přesto jsem si to užila. Byla jsem nadšená, nejen hudebně, ale i vizuální složkou vůbec, člověk byl úplně v jiné dimenzi, to snad ani nebyl koncert, ale určitý druh umění...a jako velký bonus vnímám prostory Forum Karlín, který vyniká skvělou akustikou a celé to bylo perfektně ozvučené, což je základ…pro tento typ hudby…
https://www.youtube.com/watch?v=dUB2lXeOxoc

Diskutovať môžu iba zaregistrovaní a prihlásení užívatelia.

  Vytvorte si účet   Prihláste sa