Čo je na Martinovom disku?

Hlavný skladateľ Depeche Mode zbožňuje prácu s Logic-om, no preferuje skôr reálne nástroje... píše sa v úvode pravidelnej rubriky "What's on your hard drive?" austrálskeho magazínu Computer Music.

Apple Logic Pro X
"Musím sa priznať, že som otrokom zvyku a hlavný dôvod, prečo stále používam Logic je lenivosť. Používam ho celé roky a akákoľvek zmena v tomto smere by sa dala prirovnať k revolúcii. Či je stále lepší, než všetko ostatné na trhu? Na to samozrejme odpovedať neviem, všetko čo povedať môžem je, že po tých rokoch s páskovým nahrávaním zmenil nástup DAW úplne všetko!"

Innerclock Systems Sync Gen
"Som absolútnym fanúšikom nových Eurorack modulárnych syntezátorov a práve z týchto zdrojov pochádzajú všetky moje "synth" zvuky. V mojom štúdiu ich mám niekoľko a potrebujem k tomu niečo, čo dokáže všetko synchronizovať. Bez tohto softwaru by som jednoducho nedokázal žiť."

2CAudio Aether and B2
"Keď som začínal s hudobnou tvorbou, tak všetok hardware, ktorý bol k dispozícii, boli echá, čiže za tie roky som využíval kvality hardwarového echo zvuku. Postupom času sa začali objavovať softwarové verzie a 2C plugin patrí k tomu najlepšiemu. Tieto dva spomenuté spolu fungujú skutočne skvele a na výstupe máte vždy celú tonu kreatívnych efektov rovnako vydarených ako seriózne impozantné echá."

Fabfilter PRO-Q2
"Výhoda modulárnych syntezátorov, vrátane tých archívnych, je hlavne v tom, že sa nepotrebujete zbytočne babrať so zvukom až v takej miere, ako pri softwarových syntezátoroch. Takže, keď pridám do mojej zostavy nejaký ten plugin, akoby sa niečo nové objavilo na stole. Q2 je rýchly, no takisto pravdivý ... robí presne to, čo tvrdí, resp. je uvedené na obrazovke."

Sound Radix 32 Lives
"Možno to vyznie bláznivo označiť tento plugin ako jeden z mojich najobľúbenejších, no nie je nič frustrujúce, než sa snažiť niečo vylepšiť a nakoniec vám niekto povie, že na Vašom systéme to jednoducho nepobeží. S MIDI/CV sa nikdy nič také nestalo. Viete, kedysi zabralo nahravánie jednej sekvencovanej synth linky 3 dni!"

Názory Devotees (4)

monocells

 1    6. január 2017 o 10:57

Martin je pán a vie ako na to…

Logic Pro X je s ProTools asi najrozšírenejší DAW soft pre MAC.
Equlizéry a kompresory fa. Fabfilter sú takmer najvyužívanejšie
vo svete, či už ide o rock, folk či elektroniku, EDM a pod.
Firmy 2CAudio a Sound Radix už majú tiež rešpekt vo svete so
svojími software produktami…

Analogrunner

 2    7. január 2017 o 14:20

Nie je mi vobec jasne co si svojim komentarom chcel povedat…
Chcel si Martina pochvalit a ukazat ako ty tomu rozumies, alebo?
Myslim si, ze to nepotrebuje :D
ps: pohni rozumom - vidis, ze pouziva na tvorbu to, co 99% inych producentov… a ani 1% nezneje tak dobre ako vysledky M.G. hm hm, ze by to nebolo software-om? :D
B I N G O !!!

dvestotri

 3    8. január 2017 o 08:51

Velmi zaujimavy clanok. Vdaka zan.
Ale cez to vsetko nie je dolezite, aky soft pouziva.
Nastastie na pisanie textov a melodii nic podobne nepotrebuje. A preto je Martin Pan skladatel.
smile

tomy

 4    10. január 2017 o 19:55

V týchto mrazoch počúvam práve posledný Martinov projekt a ten teda poriadne mrazí... V noci som oprášil staré lp Chorus od Erasure a ani by som sa nečudoval, keby raz Martin produkoval možno posledný album Erasure… Počkajme si, Vince sa poriadne opije, naberie odvahu a pošle e-mail Martinovi s krátkou otázkou: “Pomôžeš mi s novým albumom pre Erasure?” Martin odpíše: “Počkaj si na koniec turné DM”...

Diskutovať môžu iba zaregistrovaní a prihlásení užívatelia.

  Vytvorte si účet   Prihláste sa