koncert Depeche Mode v Bratislave

Citigroup predalo EMI za 4.1 miliardy dolárov

EMI - štvrtá najväčšia nahrávacia spoločnosť na svete, založená v roku 1931, pod ktorú patrili aj Depeche Mode s Mute, je už minulosťou. Bola rozdelená na dve časti a predaná dvom kupcom.

Jedna časť "EMI Publishing" bola predaná Sony za 2.2 miliardy dolárov a druhá "Label EMI" zasa Universal Music Group za 1.9 miliardy dolárov. EMI sa dostala k Citigroup vo februári 2011 potom, čo nedokázala splatiť dlhy vo výške 4 miliardy. Citigroup preto ponúkol v júni tohoto roku EMI na predaj. Kúpu EMI potvrdili zainteresované spoločnosti tento piatok.

Retrospektívne sa teraz zdá minuloročné znovu-osamostatnenie MUTE Records od EMI z dôvodu finančných problémov ako nevyhnutný krok.

Aktualizované 20.4.2012
Európska komisia v týchto dňoch schválila predaj EMI.

Názory Devotees (3)

soki01

 1    13. november 2011 o 23:43

takze Depeche Mode teraz patri UMG? to sa mi teda nepaci.. jedna z naj, ak nie najkomercnejsia hudobna spolocnost

Gabriel

 2    14. november 2011 o 10:37

@soki01: nie, DM su momentalne bez zmluvy. Vzdy pred nastupom do studia riesia zmluvu s vydavatelstvom na urcite obdobie. UMG zrejme ziskalo kupou EMI prava na vydania, ktore patrili EMI, ak ma pamat neklame, tak moze narabat s nahravkami z obdobi PTA a SOTU.

deepspace101

 3    14. november 2011 o 17:27

Doufám, že Sony nezačne blokovat v našich končinách depešácká videa na YouTube, jak to mají teď ve zvyku u jiných interpretů. To by mě tedy nepotěšili. :(

Diskutovať môžu iba zaregistrovaní a prihlásení užívatelia.

  Vytvorte si účet   Prihláste sa