Talianska Babylonia prinesie do Bratislavy zmes syntetizátorov, gitár a akustiky

Tlačová správa: Energický koncert plný emócií sľubuje taliansky hudobný projekt Babylonia, ktorý vystúpi v sobotu 21. mája v KC Dunaj na Depeche Mode Party.

Okrem nej čaká fanúšikov ostrieľaná trojica DJov Diablo & Krto & Gabriel, ktorá bude noc zásobovať zmesou electropopu, synthpopu, synthrocku aj indiepopu.

V máji vystúpite v Bratislave. Na čo sa môžu návštevníci Depeche Mode Party tešiť?

Veľmi sa tešíme, že sa vraciame do Bratislavy. To mesto nám prirástlo k srdcu. Dúfame, že sa stretneme so starými fanúšikmi, ktorí na nás prišli aj v minulosti a ktorí nás sledujú od nášho prvého albumu Later Tonight. A tiež sa tešíme aj na ľudí, ktorí nás síce nepoznajú, ale majú radi tento typ hudby a možno sa stanú našími priaznivcami. Máme prichystaný celkom energický koncert plný emócii, čo je vlastne aj podstatou našej hudby, ktorá vás núti tancovať.

Pre slovenské publikum ste už známi a ako ste spomínali, máte tu fanúšikov. Ako vnímate Slovensko?

V máji tu vystúpime po tretíkrát a musíme povedať, že tie minulé koncerty boli skvelé. Máme radi vašu krajinu, pretože u vás stále stretneme sympatických a prajných ľudí, ktorí milujú hudbu a radi sa zabávajú. A sme zvedaví ako vyzerá Bratislava na jar, pretože sme tu boli zatiaľ len v zime.

Vlani ste vydali album Multidimensional. Aké máte naň reakcie?

Album nám vyšiel v októbri. Jeho koncept bol celkom výzva, či už na umeleckej alebo na osobne úrovni. Je založený na zaujímavej zmesi syntetizátorov, gitár a rôznych akustických nástrojoch. Reakcie tých, ktorí nás sledujú, boli veľmi pozitívne, rovnako ako aj spätná väzba z médií. Piesne ako Love Is Healing a Back To You sa medzi našimi fanúšikmi už stali klasikami.

Babylonia (ITA)

vznikla ako hudobné duo z Milána, ktoré vo svojej hudbe spája electropop, synthrock a indiepop. Spevák Massimo Giunta a klávesák Robbie Rox založili projekt pred trinástimi rokmi a od ich debutového albumu Later Tonight (2006) koncertovali nielen doma, ale aj v zahraničí. Pred šiestimi rokmi vydali druhý album Motel la solitude, ktorý bodoval v talianskych rádiách aj hudobných televíziach. V roku 2011 prešla Babylonia ťažkým obdobím, keď Robbie Rox zomrel, ale Massimo sa rozhodol pokračovať ďalej. Ako poctu Robbiemu vydal limitovanú edíciu vinylu The Ethereal Collection. Potom nasledoval tretí album Tales of Loving Hearts, vlani v októbri vyšiel ďalší s názvom Multidimensional.

Diablo & Krto & Gabriel (depechemode.sk)

je trojica ostrieľaných DJov, ktorá ponúkne to najlepšie od britskej legendy. Večer nám ponúkne aj špeciálnu videoprojekciu zloženú zo známych klipov, raritných videí či fotografií. 

Main stage bude patriť Depeche Mode hudbe, o ktorú sa postará Diablo a Gabriel, na bare nás čaká zase 80s new wave/indie/electro, ktorú bude hrať Krto. Na začiatku akcie sa bude premietať projekcia raritného koncertu.

21.5.2016 (sobota)
Začiatok: 20:00 hod.
Vstupné: 6€

Event: www.fb.com/events/1767333250168664

Forced To Mode (Live) / Košice, Bratislava, Žilina / Depeche Mode After Party

Diskutovať môžu iba zaregistrovaní a prihlásení užívatelia.

  Vytvorte si účet   Prihláste sa