Autorstvo hudby a textov Memento Mori

Z metadát služby Apple Music boli získané kredity autorstva jednotlivých skladieb albumu Memento Mori. Ak sme doposiaľ boli zvyknutí, že Martin Gore skladá sám, týmto albumom sa to definitívne mení. Autorsky sa na albume podieľalo neobyčajne až sedem ľudí.

Autorstvo hudby a textov albumu Memento Mori

My Cosmos Is Mine: Martin Gore
Wagging Tongue: Dave Gahan & Martin Gore
Ghosts Again: Martin Gore & Richard Butler
Don't Say You Love Me: Martin Gore & Richard Butler
My Favourite Stranger: Martin Gore & Richard Butler
Soul With Me: Martin Gore
Caroline's Monkey: Martin Gore & Richard Butler
Before We Drown: Dave Gahan, Peter Gordeno & Christian Eigner
People Are Good: Martin Gore
Always You: Martin Gore
Never Let Me Go: Martin Gore
Speak To Me: Dave Gahan, Marta Salogni, Christian Eigner & James Ford

Patrí sa samozrejme predstaviť niektoré mená:

Richard Butler je hudobnému svetu, hlavne z alternatívnej scény, známy ako spevák stále fungujúcej legendárnej kapely The Psychedelic Furs, ako aj Love Spit Love, ktorá dnes už nefunguje. Richard sa okrem hudby aktívne venuje aj maľovaniu a to až tak, že bežne sú organizované výstavy jeho prác. The Psychedelic Furs majú značné množstvo fanúšikov a možno stojí za zmienku, že s nimi hrával aj Knox Chandler, ktorý je fanúšikom Davida Gahan známy vďaka prvému sólovému albumu "Paper Monsters". Takisto možno niektorých zaujme skutočnosť, že s Richardom a The Psychedelic Furs je spájané aj meno Roger O´Donnell, ktoré fanúšikom The Cure nie je nutné objasňovať.

Jamesa Forda samozrejme netreba obzvlášť predstavovať, nakoľko sa producentsky podpísal už pod predošlý album "Spirit". Zoznam jeho produkčných prác je veľmi pestrý, no viac zaujme jeho hudobná kariéra, keďže veľmi aktívne funguje v elektronickom projekte Simian Mobile Disco, ktorého produkciu sa oplatí preskúmať.

Meno Marta Salogni sa v súvislosti s Depeche Mode spomína od októbra minulého roka veľmi často. Táto talianska producentka sa môže pochváliť celým radom spoluprác s vychytenými umelcami ako Bjork, Groove Armada, The XX, Goldfrapp, Glass Animals, či Block Party.

Christiana Eignera a Petra Gordena netreba predstavovať vôbec. Od roku 1998 sú stálymi členmi koncertnej zostavy Depeche Mode a je viac než isté, že budú kapelu sprevádzať aj na nadchádzajúcom turné.

Richard Butler

James Ford

Marta Salogni

Peter Gordeno

Christian Eigner

Názory Devotees (12)

Čítať a pridávať komentáre môžu iba zaregistrovaní a prihlásení depešáci.

  Vytvorte si účet   Prihláste sa