Alan Wilder o vinyloch

Reportér magazínu Side-Line, vo svojej krátkej analýze "skutočného návratu vinylu", uviedol, že sa pred pár dňami rozprával s Alanom Wilderom a poskytol svetu jeho pohľad na tento neustále ospevovaný formát, obzvlášť pre jeho údajnú kvalitu.

"Rýdzo" analógový signál je samozrejme veľmi žiadaný. Ale uplatnenie vinylového formátu, ako aj jeho možnosti, sú až príliš preceňované - je tam množstvo obmedzení a zároveň kompromisov, či ústupkov, na ktoré musí pristúpiť každý, kto chce ísť touto cestou - obzvlášť bassové ukončenia (bass end), takže jediný spôsob, ako z tohto formátu dostať to najlepšie, je použitie extrémne špičkových zariadení. Väčšina ľudí touto cestou nejde, no rozprávajú o úžasnej "hrejivosti" a podobne. Úplne ignorujú kompresiu tenkých bassov (thin bass), ploché zvuky a skreslenie, no nejako jednoducho počujú všetko to čaro. Ja som sa vybral digitálnou cestou, no nie MP3, skôr bezstratový formát Apple a ešte vyššie. Najlepšia vec na vinyloch nie je počúvanie, ale to pohladenie a vôňa :) .

Či sú Alanove slová vyňaté z pripravovaného rozhovoru, to už magazín neuvádza. Ak sa to ukáže ako pravda a rozhovor s Alanom bude zverejnený, poskytneme Vám neskôr jeho preklad.

Názory Devotees (16)

Čítať a pridávať komentáre môžu iba zaregistrovaní a prihlásení depešáci.

  Vytvorte si účet   Prihláste sa