Tlačová konferencia v Berlíne

Alan Wilder o spolupráci s Dédé

Či sa Alan Wilder vracia na scénu, to nevieme. Oficálne stránky projektu Recoil však prešli kompletným redizajnom a medzi mnohými informáciami sa objavili aj tie, ktoré súvisia s prácou na skladbe "Calling The Clock" speváčky Dédé.

Alan: "Dédé mi poslala demosnímok skladby "Calling The Clock" po Darylovi, ktorý sa ma predtým spýtal, či by som mohol dozrieť na nahrávanie a naaranžovať / nahrať piáno part pre finálnu verziu. Rád som tejto požiadavke vyhovel. Jednoduchosť a priamočiarosť textu, spolu so silnou melódiou, vytvorili priestor pre aranžmámy, ktoré dúfam upriamili pozornosť pre vyššie spomenuté veci bez zbytočnej agresie a vynikla tak sila samotnej skladby. Nakoľko sme mali štúdiový čas odmedzený, bolo nutné sa okamžite zamerať na správnu interpretáciu vokálov a hry na piáno. Osobne som to, v porovnaní s tými všetkými digitálnymi nástrojmi a vybavením, ktoré som využíval pri nahrávaní vlastných vecí, bral ako taký návrat ku "starej škole". Celé to bolo pre mňa osviežením, ale aj užitočnou skúsenosťou, a prajem Dédé veľa šťastia v jej ďalšej kariére."

A ako to vidí Dédé?
"Keď som poslala demo môjmu manažérovi, prekvapil ma pozitívnou reakciou. Dokonca mi navrhol, že by to mohol zaranžovať a so mnou nahrať Alan Wilder. Šokovalo ma, že s tým Alan súhlasil. Na skúšanie sme prakticky nemali čas, myslím, že sme si to prešli tak 2-3 krát a to bolo všetko. Ako sa ukázalo, obaja sme perfekcionisti, takže sme si padli do rany, a jeden druhému to ani trochu neuľahčovali. Som veľkým fanúšikom jednoduchej hudby a v tejto skladbe sa nedalo nikde schovať, ani v piáno parte, či vo vokáloch.
Alan dodal tejto skladbe kúzlo, ktoré som si nedokázala ani predstaviť, transformoval ju do niečoho delikátneho a rovnako silného. Pracovať s jeho sústredením na detail a skúsenosťami, to bolo niečo, v čo som ani nedúfala, že budem mať šancu skúsiť. Som za to všetko skutočne vďačná a dúfam, že každý si užije tú skladbu tak, ako sme si my užívali jej nahrávanie."

A ak si niekto myslí, že Alan s touto jednorázovou záležitosťou "prestrelil", tak vedzte, že s debutovým albumom Dédé vypomáhajú napr. Steve Hewitt (ex-Placebo), či Polly Scattergood.

Názory Devotees (1)

jozefst

 1    21. november 2016 o 15:52

Polly Scattergood, tak toto meno ma pri spolupráci s Dede prekvapilo. Polly vydáva u Mute a tuším cez ich stránky som ju zachytil http://mute.com/artists/polly-scattergood. Niešo z jej tvorby: https://www.youtube.com/watch?v=N6B-WK58UUA, alebo https://www.youtube.com/watch?v=-n3lCyETtkg. Nedalo mi to tu nespomenúť. Inak skladba od Dede je docela dobrá a to neberiem ohľad na to, že s ňou spolupracoval Alan. Jeho klavírne party sú naozaj zaujímavé.

Diskutovať môžu iba zaregistrovaní a prihlásení užívatelia.

  Vytvorte si účet   Prihláste sa