Alan o remixe “In Chains”

Alan Wilder vo svojom aktuálnom blogu priblížil fanúšikom jeho pohľad na dokončený remix skladby "In Chains", ktorý sa objaví na júnovej kompilácii "Remixes 2". Už teraz je jasné, že tým spustil novú vlnu "konšpirácii".

"Musím povedať, že bolo lákavé pokúsiť sa zremixovať niečo pre Depeche Mode po toľkých rokoch a veľmi som ocenil to gesto, že ma o to požiadali. Požiadavka znela na niečo z post-"Songs Of Faith And Devotion" obdobia, čo sa ukázalo jednak ako veľmi zaujímavá skúsenosť (vybrať niečo z ich súčasnejšej tvorby) a zároveň aj ako výzva, keďže som mal na mix veľmi málo času. V tom technologickom "predpeklí" som uviazol niekde na francúzskom vidieku...!

O pomoc v rozhodovaní som požiadal Mute, ktorí mi dodali zopár ukážok zo skladieb, z ktorých som si vypočul jednotlivé časti, aby moje rozhodnutie bolo kvalifikovanejšie. Nakoniec som dospel k rozhodnutiu, že "In Chains" by mohla z "Wilderovskej liečby" získať najviac, dúfam, že to odrazilo na väčšej dynamike a celkovej sile. Idea skladby a jej vokálna stránka bola silná (aj keď Daveove vokály dorazili so všetkými efektami, preto som bol v tomto smere bezradný).

Celková skúsenosť však bola dosť podivná a vrátilo ma to do obdobia, ktoré sme strávili spoločným nahrávaním. Vďaka procesu počúvania jednotlivých častí som si vedel dosť dobre predstaviť, aké by to mohlo byť, keby sme nahrávali "In Chains" spolu.

Na konci mixovania sme skončili s dvoma mierne odlišnými verziami "In Chains" a s výsledkom som viac než spokojný. Dúfam, že sa bude páčiť aj fanúšikom."

Názory Devotees (5)

kinn

 1    8. máj 2011 o 00:16

Uz sa nevieme dockat.

Flecke

 2    8. máj 2011 o 02:20

Taktiez smile

exit music

 3    8. máj 2011 o 06:44

citát:
Vďaka procesu počúvania jednotlivých častí som si vedel dosť dobre predstaviť, aké by to mohlo byť, keby sme nahrávali “In Chains (všetky post “sofad albumy” spolu smile .

Zenzucht

 4    9. máj 2011 o 09:54

@Substance242: Je to tak, jak říkáš, v článku zde i na dm.cz je tam navíc obrat o odrážení, který tam nemá co dělat wink

Gabriel

 5    28. máj 2011 o 21:44

Opravil som pripomienkovanu pasaz. Dik.

Diskutovať môžu iba zaregistrovaní a prihlásení užívatelia.

  Vytvorte si účet   Prihláste sa