Tlačová konferencia v Berlíne

35 rokov albumu “Black Celebration”

17.marca 1986 sa na trhu objavil prvý z najzásadnejších albumov kapely, ktorý položil základy ich kultového statusu. "Black Celebration", dodnes jeden z najobľúbenejších albumov medzi fanúšikmi Depeche Mode.

Martin: "Skladbu "Black Celebration" sme nehrali práve s veľkým nadšením, teda pokiaľ šlo o mňa, ale aj Alana. Bolo to zložité, hlavne sprievodné vokály, ktoré sme sa ku koncu skladby snažili držať v tónine s ostatnými vecami. Pôsobilo to tak, akoby tie vokály boli z hudby odstránené. Mne osobne to vždy prišlo absolútne rozladené. Samotná skladba sa mi samozrejme páči, išlo len o tú neustálu snahu zahrať ju správne. Rovnako jej programovanie trvalo vcelku dlho. Väčšinu z toho však robil Alan."

Gareth Jones: "Vo "Fly On The Windscreen" môžete počuť ešte stále mladého Daniela Millera ako hovorí "over and done with". Sampel s dýchaním v úvode je takisto zaujímavý. Nespomeniem si, koho dych to bol, naozaj ... mohol to byť ktokoľvek."

Martin: ""A Question Of Lust" vždy pôsobila ako klasická popová skladba z 1950-tych, či 60-tych rokov. Vydarená skladba pre živé hranie a má skvelú melódiu. Raz som si s ostatnými zažartoval, keď som vyhlásil, že The Beatles mi ukradli melódiu ... "

Martin: "Na albume "Black Celebration" je jedna zábavná skladba s názvom "Sometimes" pojednávajúca o človeku, ktorý spochybňuje svoje okolie a až dopadne ako príliš únavný kajúcnik."

Martin: "Skladba "It Doesn´t Matter Two" je veľmi zúfalá. Veľmi, veľmi morbídna."

Martin: "V skladbe "A Question Of Time", v refréne, sme použili sampel, na ktorý som veľmi hrdý. Ide o sampel zo starel doo-wop skladby s názvom "She Wants To Mambo". Na konci každého veršu žena, ktorá skladbu spieva, akoby nariekala, či stonala. Tak sme ten ston nasamplovali a zopár vzoriek dali dohromady, či vo výsledku znelo ako stonanie mladej ženy."

Dave: "Skladba "Stripped" nie je o sexe. Je to skôr o tom, že od samého seba už nič neočakávate. Ľudia v tej skladbe sa možu úplne obnažiť, ak vôbec chcú. Je to inak taká prešibaná záležitosť. Neosloví Vás okamžite. Niektorí ľudia, keď si ju vypočujú, tak poznamenajú, "a to je všetko?". Iní zasa zareagujú "brilantné!!""

Martin: "A potom je tu ten mandolínový part v "Here Is The House". Vlastne je to dvakrát samplovaná akustická gitara. Použili sme ju na spôsob alternatívnych nôt, čiže každá druhá nota smerovala nadol, a každá medzi nimi nahor. Znelo to veľmi vtipne, takmer ako keby to zahral skutočný hráč na mandolínu."

Gareth Jones: "Skladba "Breathing In Fumes" je vlastne náš remix skladby "Stripper". Čo si spomínam, tak sme na ňom pracovali v Hansa štúdiách. Máte k dispozícii singlovú verziu, Floodov "Hidhland Mix" a toto bol náš vlastný 12" mix. Pretože Flood pripravoval niečo, čo sme museli nazvať "Extended Mix", urobili sme vlastnú experimentálnu záležitosť."

Názory Devotees (3)

ViolateYou

 1    19. marec 2021 o 20:50

“Mne osobne to vždy prišlo absolútne rozladené. Samotná skladba sa mi samozrejme páči, išlo len o tú neustálu snahu zahrať ju správne. Rovnako jej programovanie trvalo vcelku dlho. Väčšinu z toho však robil Alan.”

Alan bol ako ta najusilovnejsia spoluziacka/kolegyna ktora sa najde skoro v kazdom time/skolskom projekte, vsetci sa mozno snazia alebo skor nesnazia a nakoniec to aj tak spravi cele sama ta spoluziacka :D no jedneho dna si ta spoluziacka povie dost :D :(

tomy

 2    23. marec 2021 o 19:15

Pamätám si, ako som si celý album pustil takto v polovici marca pred štyrmi rokmi… A aký som bol smutný. Samozrejme, nie z neho, tento album ten smútok len umocnil…
Tak či onak, tento album mi stále príde taký krehký, príjemne smutný, miestami mierne zúfalý, elektronicky hĺbavý a vábivý a tak… Ako taký vzťah dvoch mladých ľudí v období dospievania, ktorí si počas počúvania obľúbenej platne predstavia všetky fázy intímneho priateľstva… Aj tie pekné, aj tie temnejšie… S otvoreným záverom - ona si kúpi nové šaty (nový vzťah) a on prežije svoj čierny deň, z ktorého sa nikdy nespamätá (strata všetkých ilúzií)... Dichotómia, tak typická pre Depeche Mode. Nemajú až tak veľa albumov podobne (kovom) razených… Dnes večer si musím pustiť Here is the house, práve pre ten zvuk, ktorý Martin opísal…

Tomasito

 3    30. marec 2021 o 09:31

Album, ktory zapocal ich najvrcholnejsie obdobie. Skvely album - plynuci v harmonii. Milujem ten album. Prosim este o jeden podobny - PROSIM…
Alan, Alan - uz tolko bolo vyslovene - asi netreba viac - velka skoda, ze…

Diskutovať môžu iba zaregistrovaní a prihlásení užívatelia.

  Vytvorte si účet   Prihláste sa