Diskusné fórum

‹ Prvá  < 8 9 10
10 z 10
Filmy
Pridané: 02. január 2021 o 01:03 PM   [ # 136 ]
Painkiller
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  195
Registrovaný  2013-01-24

Česká televize věnovala na Nový rok hlavní vysílací čas na druhém programu dokumentu Meky! Myslím si, že zdařilý dokument…Režisér se tam třeba zastavil u toho, jak s Laco Lučeničem kráčeli hudebně proti větru. Tím, že začali dělat elektronickou hudbu ve chvíli, kdy na to uši posluchače ještě nebyly připravené, ale oni už byli nedočkaví. Miro Žbirka tam zmínil dokonce Depeche Mode, tím mě potěšil!
Tahle píseň mě provázela v dětství...Múr našich lások…často jsem si ji broukala…
https://www.youtube.com/watch?v=-cWjoE6NZaw#utm
A tohle mě pobavilo, no jo generační rozdíly….
https://www.youtube.com/watch?v=hZWEY19A6TE

[ Príspevok bol upravovaný: 03 január 2021 11:21 AM vykonal Michaela 146 ]
 Signatúra 

Každý by měl denně poslouchat trochu hudby, přečíst nějakou báseň, podívat se na dobrý obraz a pokud možno říci několik rozumných slov.

Pridané: 03. január 2021 o 12:16 PM   [ # 137 ]
Happiest Girl
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  84
Registrovaný  2004-07-02

Hm, sledoval som to aj ja… Medzi Lacom a Mekym som videl podobnosť medzi Alanom a Martinom… Akoby obaja (LACO, ALAN) v určitom momente nevedeli, ako ďalej ísť zažitým spôsobom… Stratili entuziazmus… Martin bol príliš zaškatuľkovaný, aj keď sa tvári, že nie (posledné dva preložené články k epk 86-98 to len dokazujú) a Meky na druhej strane potreboval nový vietor do plachiet, čo znie pre autora normálne… A Lacovi došla chuť... Tiež som si pozrel dokument o QUEEN a ABBE a tam zase odznelo v niečo v tom duchu, že keď medzi členmi funguje určitá chémia (napriek rozdielnym povahám), mali by si to vážiť a preniesť sa cez určité prekážky, pretože ... Vyšší cieľ, čaro umenia, mágia, okamih záblesku… Neviem, chcelo a vždy do chce viesť dialóg, aj keď má byť kritický... Inak sa človek neposunie… Potom stačí jeden ďalší negatívny aspekt (únava, rodina, ponorka) a domček z karát sa začne rúcať... Čo je veľká škoda, pretože potom to už nikdy nebude ono… Pri superskupine ABBA boli príťažou aj uzatvorené manželstvá medzi členmi… Nebolo kam ujsť...

Signatúra 

Keď ti srdce vysiela signály, ale duša ich nepočuje. Keď ti niekto podáva pomocnú ruku, ale rozum ju ignoruje. Nastúpi pocit prázdnoty a tmy. Už nesvieti žiadne svetlo z hmly.

‹ Prvá  < 8 9 10
10 z 10

Knihy ››