Diskusné fórum

< 1 2
2 z 2
Alan Wilder a jeho úloha v Depeche Mode
Pridané: 24. jún 2009 o 02:24 PM   [ # 16 ]
Spacewalker
HodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  16
Registrovaný  2009-05-02

Ej stary dobry ALAN ........
Tolko krat preberana a diskutovana tema , ale tak ci tak je to tema na nekonecne rozhovory , dohady a vymienanie nazorov . Ja tiez patrim do kopky , ktorej ALAN velice chyba / hlavne po hudobnej stranke , ale takisto aj po stranke obsadenia kapely / . Tiez uz beriem DM s tym , ze tam neodmyslitelne patri ALAN , i ked to uz okolo 15 rokov nie je pravda - ja sa toho pocitu nezbavim a urcite s nim aj umriem .
Ci si niekto prizna , alebo nie - ALAN porobil obrovsku kopu roboty hlavne pri dokoncovani a dodavani poslednej farby skladieb . Takisto pre niektorych z nas ostanu nesmrtelne skladby , ktore vysli pod jeho menom este s nalepkou DM . Mal svoj IMAGE - aj ked som chlap - bol na neho vzdy prijemny pohlad - bol to skratka sympatak .
Vela ludi je ale nazoru , ze bez ALANa by DM neboli tam , kde su teraz . .... hmmmm ..... ono moze tam byt kus pravdy .......... , ALE : polozil si uz niekto aj otazku typu :,, kde by bol teraz ALAN , keby nikdy nevstupil do DM ? ”
O tom sa da ozaj len polemizovat , ale poziciu na trhu a v biznise mu jednoznacne zabezpecil post v kapele . O tom , ze je teraz ekonomicky nezavistly , ze moze robit a vydavat hudbu aku on sam chce ... - to mu zarucil pobyt a spolupraca s DM . Je jasne , ze v jeho hlave je urcite este obrovsky potencial , ktory uz ani pravdepodobne nezuzitkuje , ale to ho uz ani financne , ani nijak inak neohrozi .
Ci niekto chce , alebo nie - hudobyn biznis zije z predanych CD , DVD , vystupeni .... atd atd . A co sa tyka tejto stranky ...... ALAN po odchode s DM urcite klesol v rozpravkovom prijme , ale ,, stary DM ” sa neustale predava po celom svete a tak si moze dovolit to - v com pretrvava doteraz . Jeho terajsia tvorba / za poslednych zhruba 15 rokov / niekomu sadla ako zadok na serbel , ale niekto to nedokaze prehltnut a je obrovska kopa fanusikov , ktori sa s terajsou ALANovou tvorbou skratka nedokazu zmierit . Ci uz z takeho , alebo takeho dovodu / tych je vela / su ludia ktori miluju ALANa doteraz , su ludia ktori ho znenavideli , takisto su ludia , ktori ho miluju len do roku 1995
a su aj taki , ktori hi nejak nikdy nemali radi . Je ich malo , ale existuju .
Takze z mojej strany by som tiez DM radsej videl a pocul stale vo stvorici ...................... , ale realita je ina . Bolo to urcite najrozkvetovejsie obdobie kapely , kedy sa vlastne DM predralo do svetovej ligy a kde DM aj zotrvava doteraz . ALAN bol urcite sucastou tohoto rozkvetu a nemalou mierou sa o to aj on sam podpisal . Treba ale mat na pamati fakt , ze to nebol len ON , ale boli to DEPECHE MODE ako celok .
Je ho obrovska skoda - a pravdepodobne ho uz nikto nikdy nenahradi , alebo lepsie povedane : fanuskovia by uz asi nikoho ineho v kapele neaxeptovali a ako sucast DM . Nech by tam prisiel aj SYLVESTER STALLONE ..... ostal by len akymsi privesnym vozikom , ktory sa ani v najlepsom pripade nemoze s ALANom porovnavat - nebodaj ho este nahradit .

Pridané: 01. júl 2009 o 10:31 AM   [ # 17 ]
Exciter
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  147
Registrovaný  2003-10-20

Rád by som raz čítal knihu alebo videl dokument o Alanovi Wilderovi niečo v zmysle: Ako som videl Martinové skladby.

Alan by sa povyjadroval ku skladbám ako ich videl od dema, cez realizáciu a napokon finálny efekt. Prečo tento smer, tieto zvyky akou intenzitou sa podielal na zmene skladby a pod. Čo na to Martin a pod.

Toto raz príde uvidíte. DM skrýva ešte mnoho tajomstiev z ich rannej éry

Pridané: 01. júl 2009 o 10:50 AM   [ # 18 ]
Devotee
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  356
Registrovaný  2003-03-18

dost vela odpovedi su už na strankach recoilu

Pridané: 08. október 2017 o 05:42 PM   [ # 19 ]
Slowblow
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  50
Registrovaný  2009-04-23

Každý vzťah ( či manželstvo, priateľstvo, spolupráca…)funguje, ak je vo vzťahu komunikácia a kompromis. Tieto dva faktory očividne chýbali vo vzťahu tejto DM štvorky. Alan sa rozhodol 1.6.1995 z kapely odísť. Cítil sa nedocenený, čo je aj fakt, pretože pre kapelu robil naozaj veľa. Martin sa ním mohol cítiť aj ohrozený, lebo ako hudobník bol Alan veľmi dobrý. Zároveň Alan ukázal, kde má skupina nedostatky a zároveň poukázal na slabú prácu Fletchera ako klávesistu, čo samozrejme Andymu prekážalo a začal okolo seba kopať. Martin si však svojho chránenca nedal a otočil to proti Alanovi. Vtedy, pred 22 rokmi, mohol sa ho zastať Dave, pôsobil ako nekonfliktný, kamarátsky, no zároveň neutrálne ( v snahe si chrániť vlastnú prdel ), no v tom čase mal Dave, bohužiaľ, veľké problémy hlavne sám so sebou a drogami a na odchod Alana nereagoval nijako. Takže Alan odišiel. Veľa ortodoxných depešákov sa vyjadrilo a vyjadruje doteraz, že sa vlastne ani nič nestalo, čo je omyl. Stalo sa. Alan v DM chýba, je to, ako sa vyjadril Dave, trojnohý kôň, ktorý kríva. Presne tak. Príchodom Alana začala znieť hudba DM ostro, ráznejšie, rockovejšie, akoby dotiahnuto do posledných detailov, pedantne, taký Alan napokon aj bol. Do toho sa občas mihla skladba od Martina, čo bolo fajn a jeho balady, pomalé, romantické a melancholické piesne Alanovu ráznosť a ostrosť vhodne dopĺňali. Tak album pôsobil vyvážene, bol v rovnováhe, bolo tam aj to Wilderovské drásanie a aj to Goreho láskanie. Jeho odchodom jeho prínos zmizol a zostali len Goreho melanchólie, divné zvuky vesmíru, pôsobiace plasticky, umelo, plynúce len akoby po hladine, nejdúc viac do hĺbky. Hudba DM odchodom Alana stratila šmrnc,  iskru, tie povestné ” gule “. Dôkazom je aj ich posl. album Spirit, kt. nedokážem dopočúvať do konca, je to jedna veľká katastrofa, urobená na objednávku fanúšikov, lebo na neho čakali, čo je z albumu cítiť - celý zle. Jediná záchrana pre súčasných členov DM je návrat Alana. Mali by sa proste spamätať, zahodiť ” čo sme si, to sme si “, zabudnúť na svoju ješitnosť a akúsi smiešnu mužskú hrdosť a zavolať ho späť. Gore má tiež hodne masla na hlave, rovnako ako aj Fletch a Gahan, Alan tiež urobil chyby, vždy sú chyby na oboch stranách. Toto všetko by mali prehltnúť, sú to už vyzrelí páni v rokoch a nie nerozvážni mladíci spred 22 rokov, za ktorých vtedy jednali skôr emócie. Takže moja otázka na Alana : ” Keby sa ti ozvali Dave, Martin a Andy, že ťa chcú späť, že to všetko, čo bolo chcú zmazať a začať nanovo a lepšie, no s tebou, čo by si im odpovedal ? ” Ak by som mala odpovedať za Alana, moja odpoveď by bola ” áno, vrátim sa.” Nie pre nich samých, ani nie pre fanúšikov, ale pre samotný Depeche Mode. Sú to tej kapele, tej značke dlžní.

Signatúra 

Život nie je spravodlivý, ale stále je dobrý.

< 1 2
2 z 2