Diskusné fórum

   
 1 2 3 >  Posledná ›
1 z 11
Filmy
Pridané: 09. september 2007 o 06:50 PM
Exciter
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  138
Registrovaný  2003-02-19

Podelte sa o svoje nazory, komentare na film, ktory Vas zaujal v poslednej dobe. Ci uz sa vam pacil film, alebo nie. Poprosim Vas, skuste zdovodnit, preco sa Vam ten, alebo onen film nepaci (ziadne strucne prispevky typu ako Matrix je najlepsi film a podobne smile )

Mozte pripojit nejake zaujimave hyperlinky o danom filme, ktore by inych clenov zaujimali.

[ Príspevok bol upravovaný: 09 september 2007 06:52 PM vykonal Depeshak ]
 Signatúra 

“With the wrong tune played till it sounded right yah!”

 
 
Pridané: 10. september 2007 o 09:51 AM   [ # 1 ]
Exciter
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  138
Registrovaný  2003-02-19

Vrelo odporúčam filmovú lahôdku pre filmových fajnšmekrov, ktorým hovorí niečo meno režiséra David Fincher.
Včera som si urobil skvelý večer sám pre seba, a k tomu film “Zodiac”. Veľmi ťažká atmosféra filmu ma hypnotizovala, takže 160 minút ubehlo veľmi rýchlo. Po technickej stránke skutočne skvost - fantasticke strihy, nadupaná hudba, mrazivé scény vďaka dokonalej kamere.
Jake Gyllenhaal (známy z filmov Donnie Darko, Skrotená Hora, Mariňák) opäť exceluje.
Teda, ak sa Vám páčila scenárovo-dokonalý film “Hra”, kultový kúsok “Sedem”, či twistpointový “Klub Bitkárov”, tak “Zodiac” je ďalší skvelý kúsok od majstra Finchera.


Tu nájdete trailer http://www.csfd.cz/film/221713-zodiac/trailer/

[ Príspevok bol upravovaný: 11 september 2007 04:07 PM vykonal Depeshak ]
 Signatúra 

“With the wrong tune played till it sounded right yah!”

 
 
Pridané: 11. september 2007 o 03:09 PM   [ # 2 ]
Spacewalker
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  39
Registrovaný  2007-09-11

Zodiac
Excelentný thriller, nemohol vo Fincherových rukách dopadnúť inak ako absolútne fantasticky. Formálne perfekcionistické a herecky do poslednej postavy výborne zahrané (potešili zabudnutý John Getz alebo John Terry, otec Jacka z Lost). Zodiac je pravdepodobne najukecanejší film čo som videl. A jeden z najlepších filmov vôbec.

Planet Terror
Druhá polovička Tarantino / Rodriguez projektu Grindhouse, ktorá u nás nepochopiteľne začína práve druhou (Tarantinov Death Proof bude mať premiéru 4. októbra) je výborný splatter / Zombie / horror a tak trocha (trocha dosť) čierna komédia na spôsob poslednej tretiny režisérovej kultovky From Dusk Till Dawn. Zombíci, krv, drsné hlášky, nebezpečné ženy (obzvlásť Rose McGowan s guľometom namiesto nohy!) a výborné herecké výkony hlavne zabudnutých béčkových hercov formátu Jeffa Faheyho a Michaela Biehna!! Skvelá zábava! Pokiaľ máte silnejší žalúdok !!

 Signatúra 

I am putting myself to the fullest possible use, which is all I think that any conscious entity can ever hope to do.
HAL 9000

 
 
Pridané: 11. september 2007 o 04:32 PM   [ # 3 ]
Little 15
Ikona užívateľa
Hodnosť
Počet príspevkov:  7
Registrovaný  2006-02-05

Planet Terror - takto PRESNE si predstavujem DOBRU FILMOVU ZABAVU. Striekajuci hnis a krv, ak zaber na zenu - tak VZDY len na jej vystrih alebo zadok wink, milionkrat pouzite drsnacke hlasky, vela strielania, cierny humor, sex samozrejme a happy end len pre niekolkych hrdinov. Moralizmus a slabe zaludky bokom! Ak Vam robi problem pozerat sa na pulzujuce hnisave pluzgiere, tak na to radsej nechodte ... priznavam, pri daktorych scenach som sa radsej nedivala - ale to kvoli mojej hlboko zakorenenej averzii voci tymto ‘chybickam krasy’. INAK ODPORUCAM VYZNAVACOM BECKOVYCH ZOMBIE MOVIES! smile

 Signatúra 

I wanna know everything. I wanna be everywhere ... I wanna do something that matters.

 
 
Pridané: 03. október 2007 o 01:57 PM   [ # 4 ]
Spacewalker
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  39
Registrovaný  2007-09-11

Stardust

Nuda, ktorá ma svoje hviezdne momenty (scéna s veštcom napríklad) ale zbytok je skôr prach. Plusom je herecké obsadenie, kde výrazne vadí Claire Danes, výprava je skvelá ale škoda tých “Hallmarkovských” trikov.

Klinec do rakvy je český dabing.. no grcať..

 Signatúra 

I am putting myself to the fullest possible use, which is all I think that any conscious entity can ever hope to do.
HAL 9000

 
 
Pridané: 03. október 2007 o 06:13 PM   [ # 5 ]
Spacewalker
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  39
Registrovaný  2007-09-11

Mr. Brooks

Prekvapivo slušný thriller s výbornými hereckými výkonmi (Costner snáď nikdy nebol lepší, o Hurtovi nie je pochýb a aj Demi Moore výnimočne neprekáža) a skvelým sountrackom.

 Signatúra 

I am putting myself to the fullest possible use, which is all I think that any conscious entity can ever hope to do.
HAL 9000

 
 
Pridané: 05. október 2007 o 11:46 AM   [ # 6 ]
Spacewalker
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  39
Registrovaný  2007-09-11

Knocked Up / Nabúchaná

Dialógy neskutočne vtipné (Doc Brown, Ruddova interpretácia Roberta De Nira.. a tony daľších), herecky výborné a celkovo príjemný film. Genialitu 40 rokov panica ale nedosahuje.

 Signatúra 

I am putting myself to the fullest possible use, which is all I think that any conscious entity can ever hope to do.
HAL 9000

 
 
Pridané: 05. október 2007 o 04:00 PM   [ # 7 ]
Painkiller
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  228
Registrovaný  2004-02-13
hausmarke - 03 október 2007 04:13 PM

Mr. Brooks

Prekvapivo slušný thriller s výbornými hereckými výkonmi (Costner snáď nikdy nebol lepší, o Hurtovi nie je pochýb a aj Demi Moore výnimočne neprekáža) a skvelým sountrackom.

jasne, suhlas, no Dance with Wolves bol asi vrchol

Teraz sa mi do cesty pletu same D-ckove az E-ckove “movies”, valalo sa mi to uz hodnu dobu na disku, tak bol cas to konecne pozriet alebo rovno vyhodit, po pozreti prvych par minut padlo zvacsa na tu druhu moznost a priestor sa vyklidil, a co to boli za s.ačky (?): Honor, Surf School….skoda slov :(

Ale zasa z ineho sudka: dalsie dielko oblubeneho Michaela Moora - SICKO - tradicny dokument poskladany z hodnovernych faktov zo zakulisia politicko-medicinskej moci a pribehov skutocnych ludi niekedy az na pokraji zivota a smrti…..ked si clovek uvedomi ze ani SK na tom nie je co sa tyka zdravotnictva najlepsie, nie je tazke uverit tomu ze sa to aj naozaj deje…..prajem vsetkym VELA ZDRAVIA hmmm

 Signatúra 

Petruška: “Ja som proti spoločnosti, spoločnosť je proti vyje.anemu mne”

 
 
Pridané: 05. október 2007 o 06:10 PM   [ # 8 ]
Spacewalker
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  16
Registrovaný  2006-02-16

jednoznacne doporucujem Vecny svit neposkvrnenej mysle! S Kate Winslet a Jimimo Carym,ktory vsak nehra ziadneho blbca,ale prave naopak…

 Signatúra 

Soulmates never die…

 
 
Pridané: 07. október 2007 o 11:57 PM   [ # 9 ]
Administrátor
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  1777
Registrovaný  2002-09-05

The Secret

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=_b1GKGWJbE8[/youtube]

 
 
Pridané: 08. október 2007 o 12:43 AM   [ # 10 ]
Ghost
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  765
Registrovaný  2003-02-18

The Secret existovalo počas celej histórie ľudstva. Bolo objavené, potláčané, uschovávané, stratené a znovu objavené. Bolo ukradnuté, predané a kúpené za obrovské sumy peňazí. Teraz, prvýkrát v histórii, je ukázané počas 2 dychvyrážajúcich hodín.

Zopár obzvlášť výnimočných ľudí ho objavilo a stali sa najúspešnejšími ľuďmi, čo kedy dýchali na tejto planéte. Medzi nimi aj: Platón, Leonardo, Galileo, Napoleon, Hugo, Beethoven, Lincoln, Edison, Einstein a Carnegie.

Jeho fragmenty boli nájdené v literatúre, náboženstvách a filozofiách počas stáročí. Po prvý raz sa však dali dokopy a budú znamenať transformáciu v živote každého, kto si tento dokument pozrie.

Sú tu prezentované myšlienky mnohých významných učiteľov na poliach biznisu, ekonómie, medicíny, psychológie, histórie, teológie a vedy. Každý jeden z týchto učiteľov je chodiacim obrazom úspechu a toho, že The Secret skutočne funguje.

Cely dokument ma 1 hod 29 min.

 Signatúra 

Ak ľudia očakávajú, že Boh bude namiesto nich samých plánovať ich život a chrániť ich, strácajú motiváciu usmerňovať a riadiť svoj vlastný život.

 
 
Pridané: 08. október 2007 o 07:58 PM   [ # 11 ]
Spacewalker
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  18
Registrovaný  2007-09-14

mám pocit že 90% filmov sú len bludy, aby som mal naco kukat ked mam 38.5 a glgam acylpyrin…
samo cest vynimkam

predsa len kazdy sa narodi sprosty grin , preto vrelo odporucam aj dokumenty, aby ste na sklonku zivota nezistili ze zijete len v nejakej “lego skladacke”


co tak tema: New World Order

ZEITGEIST, part 1, czech, Duch doby, část 1, české titulky
http://video.google.com/videoplay?docid=-1109076765549166998&hl=en


ZEITGEIST, časť 3 (slovenské titulky)
http://video.google.com/videoplay?docid=-7278766956791576096&hl=en


“nič nieje ako sa nám zdá”  - Colin Farrell z filmu TEST

[ Príspevok bol upravovaný: 08 október 2007 08:06 PM vykonal samireez ]
 Signatúra 

http://www.fundm.sk

”...máme právo protestovať, myslieť a hovoriť  podľa seba? vážne?”

 
 
Pridané: 09. október 2007 o 02:05 PM   [ # 12 ]
Administrátor
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  659
Registrovaný  2004-11-30

Rowan Atkinson Live (1992)

Ked som sa k tomuto titulu dostal, musim priznat, dovtedy som vobec netusil co to je a uz toboz nie to, ze Atkinson dakedy aj vystupoval na javisku. Toto nie je nemy Mr. Bean, ale rozpravajuci Atkinson v tzv. One Man Show smile
Ak som doteraz povazoval postavu Mr. Beana za vrchol, tak tento zaznam z Beanov scenok sa nekompromisne zaraduje na prve miesto v mojom rebricku komedie.
Asi najviac sa mi do pamati zaryli scenky ako “Elementary dating”, “Guys after the game” ci “With friends like these…”. A lutujem, ze pokracovanie asi neexistuje, kedze je to vyberovka.

Rozhodne odporucam, ak sa chcete poriadne zasmiat (a tento styl humoru vam nie je cudzi wink )
csfd: http://www.csfd.cz/film/18378-rowan-atkinson-zive-rowan-atkinson-live/

 Signatúra 

“I can’t be everywhere, and they’ve banned human cloning.” (Gil Grissom)

 
 
Pridané: 09. október 2007 o 05:18 PM   [ # 13 ]
Spacewalker
HodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  21
Registrovaný  2007-07-16

Ja milujem film charlie a továreň na čokoládu je to fakt krásny film s peknou myšlienkou:((( ale inak simpson movie ruleeeeeeeeeeez!

 
 
Pridané: 13. október 2007 o 10:52 PM   [ # 14 ]
Spacewalker
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  19
Registrovaný  2004-01-27
samireez - 08 október 2007 05:58 PM

mám pocit že 90% filmov sú len bludy, aby som
co tak tema: New World Order

ZEITGEIST, part 1, czech, Duch doby, část 1, české titulky
http://video.google.com/videoplay?docid=-1109076765549166998&hl=en


ZEITGEIST, časť 3 (slovenské titulky)
http://video.google.com/videoplay?docid=-7278766956791576096&hl=en

konecne zas nejake zradlo pre moju paranoidnu hlavu! grin diky…

zeitgeist
too old to see
not enough memory
for being here

overflow
in no technical sense
approved for audience
filtration of useless frequencies
the world exist in pieces

- Haujobb, album Solutions For A Small Planet (1996)

 
 
Pridané: 15. október 2007 o 02:41 PM   [ # 15 ]
Ghost
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  924
Registrovaný  2005-08-09
Lilian18 - 05 október 2007 04:10 PM

jednoznacne doporucujem Vecny svit neposkvrnenej mysle! S Kate Winslet a Jimimo Carym,ktory vsak nehra ziadneho blbca,ale prave naopak…


Souhlas, naprosto skvělý film, jen doplním, že i Kate tam hraje skvěle a téma a Kaufmanovo scénaristické zpracování to je prostě nádhera….
více info:
http://www.csfd.cz/film/70254-eternal-sunshine-of-the-spotless-mind/

[ Príspevok bol upravovaný: 15 október 2007 02:45 PM vykonal Dangerous ]
 
 
   
 1 2 3 >  Posledná ›
1 z 11
 
     Knihy ››