DM AC (Q+A) - II. (2020)

DM AC (Q+A) - II. (2020)

Počas roka 2020 pripravil Anton Corbijn skvelú knihu fotografií, cez ktoré zmapoval viac ako tri dekády trvajúcu spoluprácu s Depeche Mode. Súčasťou knihy je aj vydarený rozhovor.

obdobie 2020

Nešlo o pästný súboj - RM, 10/03/1984

Reportér britského magazínu Record Mirror vyspovedal trojicu z Depeche Mode (Martina, Andyho a Alana) krátko po tom, čo hitparády začal so svojou razantnou silou valcovať nový singel z pripravovaného albumu "Some Great Reward", "People Are People". Chalani si pospomínali nielen na jeho nahrávanie, ale snažili sa vysvetliť svoje ďalšie smerovanie na hudobnej scéne.

5

Premietanie ‘81>85’

V utorok 19.11. Vás pozývame do Metro music café v Bratislave, kde sa uskutoční premietanie hudobnej projekcie: Depeche Mode ­ 81>85 a De/Vision ­ Fairylive!

Návrat do zlatého veku - 2.časť

V druhej časti rozhovoru Depeche Mode pre magazín Under The Radar sa budeme venovať aktuálnemu albumu "Playing The Angel". Dočítate sa, čo všetko mu predchádzalo, ako skupina prežívala nahrávanie a tak trochu nám chalani naznačia svoj pohľad na ich vlastnú budúcnosť.

4
Severoamerické “Delta Machine” turné štartuje

Severoamerické “Delta Machine” turné štartuje

Po celých troch dekádach od doby, kedy sa Depeche Mode, čoby mladá začínajúca kapela ocitla vo víre novej vlny 1980-tych rokov, zistili, že ich kraľovanie v synthy-popovej oblasti je pre nich veľkou devízou.

3
Básne Depeche Mode: World in my Eyes

Top  Básne Depeche Mode: World in my Eyes

Preklady textov Depeche Mode od fanúšika Dušana, ktoré vznikli ich básnickou interpretáciou. Každý deň pribudne preklad novej skladby.

2
Nový album Depeche Mode? Indície a klepy

Top  Nový album Depeche Mode? Indície a klepy

Priebežne aktualizovaná správa, ktorej prirodzeným vyvrcholením by malo byť oficiálne oznámenie kapely o nahrávaní nového materiálu. Nájdete tu indície a klepy, ktoré by mali naznačovať, že sa Depeche Mode znovu prebúdzajú k životu.

54
Deconstruction Time Again vol. III - Rozhovor s Lakeside X

Deconstruction Time Again vol. III - Rozhovor s Lakeside X

Deconstruction Time Again je unikátní projekt "fans 4 fans", za kterým stojí dlouholetý fanda skupiny Depeche Mode a člen známého “Black Swarm” Filip Macháček a.k.a. Filip DTA.

1
Niečo pre fanúšikov Alana Wildera

Niečo pre fanúšikov Alana Wildera

Rok 2022 otvárame príjemnou správou pre zberateľov nahrávok Alana Wildera, resp. projektu Recoil. Na august tohto roka sú pripravené vinylové edície albumov "Liguid" a "SubHuman".

11
Imposter - Selected Video Session, London 2021

Imposter - Selected Video Session, London 2021

Portál španielskej verejnoprávnej televízie má vo svojej ponuke Imposter špeciál Dave Gahana a Soulsavers, ktorý bol natočený v Londýne, v decembri tohto roku. Štyri skladby zo spomenutého albumu v parádnom prevedení.

Stop Speaking

Stop Speaking

Bassgitaristka indie rockovej babskej kapely Warpaint, mali ste ich možnosť zažiť aj na Spirit Tour, JennyLee, vydala svoj nový sólový singel "Stop Speaking". A ktože jej pomohol?

4
The Dark End Of The Street (oficiálny videoklip)

The Dark End Of The Street (oficiálny videoklip)

Soulsavers s Davidom Gahanom predstavili oficiálny videoklip k skladbe "The Dark End Of The Street", ktorá otvára ich spoločný album "Imposter". Pôvodným autorom skladby bol James Carr.

4
Metal Heart

Metal Heart

Dave Gahan sa z Berlína spojil s Jamesom Cordenom, aby spolu v jeho nočnej šou "The Late Late Show with James Corden" odprezentovali záznam skladby "Metal Heart", ktorú Dave prespieval so Soulsavers na albume "Imposter".

2
Berlín, 13/12/2021

Berlín, 13/12/2021

Dave Gahan so Soulsavers uzavreli európske miniturné k albumu "Imposter" v berlínskom Admiral´s Palace. Vďaka Telekomu ste ho mohli sledovať online..

14
Londýn, 07/12/2021

Londýn, 07/12/2021

Záver londýnskej "Dave Gahan & Soulsavers" trilógie a súdiac podľa reakcie fanúšikov, absolútny vrchol! O2 Shepherds Bush Empire od začiatku až do konca na nohách a hlavne počas Personal Jesus.

1
Silvester 2021 na RTVS v znamení Depeche Mode

Silvester 2021 na RTVS v znamení Depeche Mode

Druhý kanál verejnoprávnej slovenskej televízie prinesie počas silvestrovskej noci slovenskú premiéru filmu Spirits in the Forest - život s Depeche Mode, ktorý sme pred pár týždňami mohli v českom znení vidieť na ČT Art.

1
Londýn, 05/12/2021

Londýn, 05/12/2021

Londýnske ťaženie Davida Gahana so Soulsavers nabralo tú správnu silu, opäť pri tom nechýbala jeho rodina, Peter Gordeno a tentoraz aj nejaké to skutočné "depešácke" prekvapenie, hoc možno očakávané.

4