Keď sólovky zachraňujú Depeche Mode (2021)

Keď sólovky zachraňujú Depeche Mode (2021)

Dave Gahan, v rozhovore pre Rolling Stone, uviedol, že pôvodne sa na sólovú dráhu vydal len preto, aby porazil tvorivú nudu, ktorá mohla viesť až k rozpadu jeho domovskej kapely.

obdobie 2021
Time Machine

Time Machine

Naspäť do čias, kedy veci neboli také, aké sú dnes.

35
Good evening, Bratislava…

Good evening, Bratislava…

Tieto magické slová zazneli v nedeľu, 11. júna 2006, z úst Davida Gahana na našom území už po druhý krát. Tentoraz však v omnoho dôležitejšej chvíli, priam v historickom momente všetkých fanúšikov Depeche Mode na Slovensku. Áno, po rokoch tajného dúfania a cestovania za svojim idolmi do okolitých krajín sme sa konečne dočkali. Depeche Mode na slovenskej pôde a s nevídaným úspechom.

63

Insight: Terry Murphy

Chalani z depešáckych stránok Home prišli opäť s ďalšou exkluzivitou. V rámci seriálu "Insight" sa spojili s pánom Terrym Murphym, bývalým majiteľom legendárneho pubu The Bridgehouse, a zaspomínali na časy, kedy Depeche Mode v jeho pube kraľovali.

25

Firefox: DepecheMode.sk Browser

Všetci, ktorí radi "surfujú" a nie je im jedno ako rýchlo, bezpečne a predovšetkým pohodlne, je určený nasledujúci článok a hlavne kúsok softvéru venovaný vašemu internetovému prehliadaču. Štatisticky vzaté, poteším teda zhruba štvrtinu návštevníkov depechemode.sk, ktorí sa na tento web dívajú prostredníctvom prehliadača Mozilla Firefox. Nebudem sa teda rozpisovať o výhodách používania rôznych prehliadačov, ale o rozšírení vašeho Firefoxu. Poďme teda na to...

5
Nový album Depeche Mode? Indície a klepy

Top  Nový album Depeche Mode? Indície a klepy

Priebežne aktualizovaná správa, ktorej prirodzeným vyvrcholením by malo byť oficiálne oznámenie kapely o nahrávaní nového materiálu. Nájdete tu indície a klepy, ktoré by mali naznačovať, že sa Depeche Mode znovu prebúdzajú k životu.

51
Skladba The Dark End of the Street už nasledujúci týždeň

Skladba The Dark End of the Street už nasledujúci týždeň

Propagácia albumu Imposter na jeho vydanie nabrala spád. Okrem početných rozhovorov médiam, ktoré Dave poskytuje cez internet z pohodlia svojho bytu v New York City, alebo domu v Montauku, je pripravené aj predstavenie skladby "The Dark End of the Street".

2
Rozhovor s Martinovou manželkou Kerrilee Gore

Rozhovor s Martinovou manželkou Kerrilee Gore

Podcast Greener Grass vyspovedal tanečnicu a tvorkyňu živých divadelných produkcií Kerrilee Gore, ktorá rozhovory poskytuje iba výnimočne.

1
“Imposter” zrejme aj naživo

“Imposter” zrejme aj naživo

Tak ako pri predošlých albumoch Soulsavers s Davidom, aj v prípade albumu "Imposter" je veľmi pravdepodobné, že fanúšikovia tohto projektu si ho budú môcť vychutnať naživo. Všetko je v štádiu úvah.

Imposter - album cover-verzií Dave Gahana & Soulsavers

Imposter - album cover-verzií Dave Gahana & Soulsavers

12. novembra 2021 vydá Sony nový album Dave Gahana a Soulsavers, ktorého názov je "Imposter" (Podvodník). Nebude sa však jednať o autorský album, ale o zbierku jedinečných a zaujímavých cover-verzií.

61
Spirits in the Forest na ČT Art 9.10 a 12.10

Spirits in the Forest na ČT Art 9.10 a 12.10

V sobotu, 9.10. o 20:00 odvysiela stanica ČT Art film Antona Corbijna "Spirits in the Forest - život s Depeche Mode", ktorý ako vieme, rozpráva príbehy fanúšikov kapely. Preto ak chcete vidieť film v českom znení so skrytými titulkami, nepremeškajte toto vysielanie. Repríza si potom na vás počká 12.10. po polnoci, o 1:30.

11
101-tka na Blu-ray!!

101-tka na Blu-ray!!

Pred nejakým rokom, či dvoma, sa tvorcovia legendárnej 101-tke zmienili o možnej 4K verzií tohto filmu, vrátane doposiaľ nezverejnených záznamov niektorých skladieb z koncertu. Pre tohtoročné Vianoce už máte darček smile

38
Kelly Clarkson prespievala Enjoy The Silence

Kelly Clarkson prespievala Enjoy The Silence

Americká speváčka Kelly Clarkson vo svojej dennej talkshow "The Kelly Clarkson Show" odprezentovala depešácku klasiku Enjoy The Silence. Stalo sa tak v rámci bloku show s názvom Kellyoke, kde si Kelly pravidelne vezme na mušku nejaký hit a prevedie ho spolu s doprovodnou kapelou Y’all do svojho štýlu.

6
Delta Machine (demosnímky)

Delta Machine (demosnímky)

Pokojné vody sveta fanúšikov DM rozvírilo tento týždeň nečakané objavenie krátkych ukážok demosnímkov skladieb albumu "Delta Machine". Ako sa však rýchlo objavili, tak aj rýchlo zmizli.

5
Dream – Depeche Mode Photographs 1994-2002

Dream – Depeche Mode Photographs 1994-2002

"BONG girl", Michaela Olexová, inak pôvodom Češka, sa rozhodla zhrnúť do knižnej podoby obdobie, kedy mala šancu pracovať priamo s Depeche Mode, vďaka oficiálnemu fanzynu kapely.

4
Dave Gahan: “Nothing Else Matters”

Dave Gahan: “Nothing Else Matters”

Metallica dnes na trh posunula charitatívny kompilačný album "The Blacklist" s coververziami skladieb svojho legendárneho čierneho albumu a medzi inými z neho znie aj nám veľmi dobre známy hlas.

24
Podcast Music Story o histórii Depeche Mode

Podcast Music Story o histórii Depeche Mode

Andrej Kratochvíl a Juraj Čurný spustili podcast "Music Story" rádia Expres, ktorý sa bude venovať hudobným velikánom a legendám. Prvá trojdielna séria bude venovaná histórii Depeche Mode a prvú epizódu si môžete vypočuť práve dnes, v deň 40. výročia vydania prvého singla Just Can't Get Enough.

4