Daniel Miller o “Music For The Masses” (2006)

Daniel Miller o “Music For The Masses” (2006)

Do obdobia nahrávania albumu "Music For The Masses" si Depeche Mode, z hudobného a komerčného hľadiska, budovali svoju pozíciu síce pomaly, no stabilne. Tento album však dal všetkým pocit veľkého skoku vpred. Bol to začiatok novej kapitoly.

obdobie 2006 15
Martin Gore pre MTV Brasil

Martin Gore pre MTV Brasil

Vráťme sa v čase späť do magického obdobia Exotic / Summer tour 1994, v rámci ktorého Depeche Mode po prvýkrát vystúpili na území Južnej Ameriky. Brazílska MTV vyspovedala pri tejto príležitosti Martina Goreho, nakoľko úvodné juhoamerické koncerty štartovali v Sao Paule.

5
Kde sme dnes?

Kde sme dnes?

Pred vystúpením Depeche Mode v Berlíne si Douglas McCarthy a Martin Gore našli chvíľu čas a opäť spolu urobili interview. A zaujímavé veci sa vďaka tomu dozviete, hlavne to, ako to vlastne funguje v prvých radoch na ich koncertoch smile

3
Depeche Mode - Sounds of The Universe (2009)

Depeche Mode - Sounds of The Universe (2009)

Je to tady přátelé, nové album Depeche Mode se jmenuje Sounds of The Universe! Skupina vydala právě dnes oficiální tiskové prohlášení, kde kromě názvu alba, je přidáno pár drobností k několika skladbám a je odhalen další ze zatím neznámých názvů skladeb a to Martinem zpívaná balada Jezebel. Tiskové prohlášení níže.

108
Singles 86-98 EPK (1998) - III.

Singles 86-98 EPK (1998) - III.

Pred vydaním druhej singlovej kompilácie boli vyspovedaní, separátne, všetci členovia Depeche Mode, vrátane Alana Wildera, pre potreby EPK, ktorá následne poslúžila ako promo materiál pre médiá.

obdobie 1998
Kniha Depeche Mode by Anton Corbijn - aktualizované

Top  Kniha Depeche Mode by Anton Corbijn - aktualizované

22. októbra bude predstavená dlho očakávaná kniha fotografii Depeche Mode z dielne ich dvorného fotografa a režiséra Antona Corbijna v spolupráci s vydavateľstvom Taschen. Kniha na 500 stranách ponúkne 512 jedinečných záberov kapely. K svojim majiteľom sa dostane koncom novembra.

207
15. výročie prvého koncertu DM na Slovensku

15. výročie prvého koncertu DM na Slovensku

Tak tak, čas neúprosne letí a od pamätného prvého koncertu Depeche Mode na Slovensku, 11.júna 2006 na bratislavských Pasienkoch, uplynulo už celých 15 rokov. A že to bola udalosť!

10
Anton Corbijn: U2 vs. DM

Anton Corbijn: U2 vs. DM

Britský The Guardian zverejnil prepis rozhovoru s Antonom Corbijnom, ktorý poskytol reportérom online zo svojho štúdia v Hágu. A hoci rozhovor bol primárne o knihe "DM AC (81-18)", zaujalo Antonove porovnanie Depeche Mode s U2.

Všetko najlepšie, Alan!

Všetko najlepšie, Alan!

Alan Wilder alias "Boss" (ako ho zvyknú prezývať jeho najvernejší fanúšikovia) dnes oslavuje svoje 62.narodeniny. Prajeme hlavne veľa zdravia a pohodu v pokračujúcom, utajenom živote smile

3
Dancer II: In Your Room

Dancer II: In Your Room

Anton Corbijn sa nedávno režisérsky spolupodieľal na dokumente "Dancer II", ktorého realizačný tím vypustil do sveta prvú ochutnávku. Tá poteší nielen fanúšikov baletu a ruského tanečníka Sergeja Polunina, ale možno aj fanúšikov Depeche Mode.

2
Unikátny projekt remixového albumu “Deconstruction Time Again”

Unikátny projekt remixového albumu “Deconstruction Time Again”

Náš kamarát depešák FIlip Macháček priviedol k životu zaujímavý a unikátny projekt. Oslovil popredných českých producentov milujúcich Depeche Mode a požiadal ich o vytvorenie remixov. Tie už v priebehu júna budú vydané na vinyle s názvom "Deconstruction Time Again vol.1". Viac podrobností nájdete v slovách samotného Filipa:

3
Drumathon 2021: Christian Eigner

Drumathon 2021: Christian Eigner

Od 7.mája 2021 prebieha v online priestore bubenícky maratón, v ktorom svoje umenie predstavujú bubeníci zvučných mien. To všetko pre podporu organizácii venujúcich sa duševnému zdraviu. V sobotu (22.5) sa zo záznamu predstavil aj Christian Eigner.

5
Vervet (Chris Liebing Remix) - aktualizované

Vervet (Chris Liebing Remix) - aktualizované

Martin Gore dnes zverejnil ďalší remix z chystanej remixovej verzie jeho stále aktuálnej EP "The Third Chimpanzee". Po Anna remixe skladby "Howler" je k dispozícii remix skladby "Vervet", o ktorý sa postaral Chris Liebeng.

20 rokov albumu “Exciter”

20 rokov albumu “Exciter”

14.mája 2001 sa na trhu "oficálne" objavil album, ktorým Depeche Mode vlastne predstavili svoj nový, zdá sa definitívny hudobný smer a štýl. "Oficiálne" aj preto, že album už nejaký čas koloval po internete.

14
Všetko najlepšie, Dave!

Všetko najlepšie, Dave!

Dave Gahan, nezničiteľný a nezastaviteľný frontman našich milovaných Depeche Mode, dnes oslavuje svoje 59.narodeniny. Tak David, hlavne veľa zdravia, síl a chuti do ďalších hudobných projektov. Happy bithday, David!

Keď jablko nepadne ďaleko od stromu

Keď jablko nepadne ďaleko od stromu

S touto správou sme nejaký čas váhali, nakoľko sa netýka priamo Depeche Mode, no v tomto hudobne tichom období sa hodí. Ava Gore, áno, Martinova dcéra, žne svoje prvé úspechy.

1
Sunroof

Sunroof

Z tábora DM žiadne novinky, no v čase pandémie sa isto nenudili Gareth Jones a Daniel Miller. Títo dvaja veteráni sveta elektronickej hudby sa konečne rozhodli, v rámci projektu Sunroof, vydať niečo reprezentatívne a zároveň originálne.

1