Touring The Angel: Live In Milan / Recenzia

Vydanie očakávaného záznamu tohtoročného milánskeho koncertu Depeche Mode je skutočne na spadnutie. V mnohých z vás ešte stále doznievajú spomienky na príjemne prežité chvíle, ktoré ste zažili so skupinou na "anjelskom turné" a určite ani len neváhate, že by ste 25.septembra nezašli do obchodu skúsiť, či je už dvd k dispozícií. Chcete vedieť, aké je? Prinášame vám recenziu prvého disku.

Ťažko opísať, čo sa vybaví každému z vás, keď sa z tmavej obrazovky ozve radostný výkrik milánskeho publika, zaznie známe "Intro", guľa vás už po niekoľký krát pozdraví svojim "hello", máte šancu cez fotografie nazrieť do zákulisia, kde sa kapela povzbudzuje, aby následne všetci vyšli na pódium a spustili ten šialený úvod "A Pain That I´m Used To". Niektorým ujdú slzy, iným prebehne mráz po chrbte a možno sa nájde aj taký, kto okamžite ľútosťou zastoná, že sa na tohtoročné koncerty Depeche Mode ani raz nedostal. Bohužiaľ, má smolu, čím viac bude toto video pozerať, tým viac bude zúfalý. Od prvých sekúnd totiž tento záznam strhne snáď každého svojou absolútnou dynamikou a geniálnym strihom, ktorý vás po celý čas bude sprevádzať. Strih je totiž perfektne zosynchronizovaný s tempom každej piesne, často sa strieda farebný obraz s čierno-bielym, ktorý vytvára prekrásnu atmosféru. Už počas úvodnej skladby nadobudnete dojem, že kamery na tomto koncerte boli snáď všade. A to je ďalšia výhoda umocňujúca silu tohto filmu. Nech už ste boli na koncerte DM v ktoromkoľvek sektore haly, nájdete si zábery zachytávajúce perspektívu, z akej ste skupinu videli.

Takže po presvedčivej "A Pain That I´m Used To", ktorá len umocní vaše správne rozhodnutie si k obrazovke sadnúť, vás okamžite vystrelí na nohy energia, ktorá sála z "John The Revelator". A opäť perfektný strih, skvelé kamery, úžasné zábery na jednotlivých členov DM... potrebujete to počuť v súvislosti s každou ďalšou skladbou? Pochybujem. Jednoducho úvodné peklo, pri ktorom strácate dych, valcuje vo vás všetko aj cez "A Question Of Time" a konečne trochu spomalí v "Policy Of Truth", kedy začnete riadne vnímať a v kľude si môžete tú krásu vychutnávať. Nik nie je kamerou uprednostňovaný, David tu rozhodne nehrá prvé husle, takže si do sýtosti vychutnáte Martina, Fletcha (ešte stále si myslíte, že Fletch vôbec nič nehrá? Skúste zbystriť pozornosť napr. počas "Behind The Wheel"), Eignera... snáď len Gordeno zostáva viac v úzadí. Publikum? Fletch vážne neklamal, že milánski fans sú naozaj šialení, ale úprimne, ak by tam boli slovenskí a českí fans, myslím, že by boli Depeche Mode spokojnejší.

S "Precious" sa spustí emotívnejšia časť koncertu, ktorú ešte viac umocnia detailné zábery na smútok v Martinovej tvári a hlavne množstvo čiernobielych záberov. To isté platí aj o "Walking In My Shoes". V nej si dokonca zalietate, pretože kamery boli zavesené aj nad pódiom a časťou publika, takže vás čaká niekoľko krásnych záberov z perspektívy, ktorú sotva niekedy zažijete. No a samozrejme nechýbajú zábery, pri ktorých nadobudnete pocit, že stojíte priamo na pódiu a chcete sa niekoho doslova dotknúť. Všetko čo príde potom, je už opäť šialenosť, ktorú vo vás vyvolá skvelá "Suffer Well"... strih opäť komentovať nebudem, na to sa už sotva hľadajú slová chvály. Jediné, čo vás napadne... "Ako dobre, že to nerobil Corbijn," (verte mi, ONIP je v porovnaní s týmto doslova nudou). "Macro" zvládnete spolu s Davidom na pódiu, no "Home" precítite každou bunkou vašej telesnej schránky... príliš silné zábery, aby vás nechali chladným, a keď zbadáte Davida, ako si pod pódiom vychutnáva záver skladby, do toho slzy fanúšikov... vopred vám radím, urobte si zálohu disku, pretože je viac ako pravdepodobné, že ho za mesiac zoderiete. "I Want It All" tu plní len úlohu dobíjača bateriek, hoci je to príjemné pozeranie. A pochopíte prečo. "The Sinner In Me" je jednoznačne to najlepšie, čo vám tento záznam ponúkne. Surovosť tejto skladby je dokonale spätá s ponúknutým obrazom. Sami pri ňom ostanete na pochybách a budete loviť v spomienkach, či ste to na vlastné oči vnímali začiatkom roka tak isto. Ale nakoniec, týmto problémom sa budete zaoberať po celý čas. Rockový nášup zo záveru skladby sa prenesie aj do "I Feel You", na začiatku ktorej vám Martin svojou magickou pózou naznačí, čo vás čaká. Zabudnite na obrazovky z Devotional, toto je skutočný rock prepletený sexuálnym chtíčom, o ktorom vás presviedča tá prekrásna slečna z veľkoplošnej obrazovky... skutočne, "this is the morning of our love...".

"Behind The Wheel", "World In My Eyes", "Personal Jesus" a "Enjoy The Silence" sú už len čistým dôkazom oddanosti toho obrovského množstva fanúšikov, ktoré má skupina po celom svete. Jednoducho sa k nim pridáte a celé to odspievate pri obrazovke s nimi. Potom už nasleduje prvý odchod z pódia, ktorý vás však už trápiť nebude, pretože buď si počkáte na prídavky alebo sa vrátite o pár trackov späť:). Ak nie, "Shake The Disease" príjemne naladí, možno vyvolá silné emócie, tie však opadnú s prvými zvukmi "Just Can´t Get Enough", ktorá vás spolu s "Everything Count´s" vráti do obdobia "101-tky" a vy sa opäť budete pýtať, "Do čerta, ako to ten Gahan robí, že v tvári vyzerá úplne rovnako ako 1988-om?". Hold, patrí k tým šťastnejším.

Chýba vám ešte niečo? Jasné, nemávali sme... "Never Let Me Down Again". Tak tá sa vám rozhodne bude páčiť, pretože je to len ďalšie emotívne šialenstvo… hra tieňov a svetiel, prestrihy vám doslova zaslepia oči a v momente, ako vám prestanú zvládať sledovať obrazovku, zbadáte Davidove ruky a ste v tom... nič vás nezastaví, aby ste si nezamávali:)
Posledná "Goodnight Lovers" je už len dôkazom bratstva na pódiu a vlastne rozlúčkou, po ktorej nasledujú záverečné klaňačky, váš výdych plný úľavy a titulky.

Čo dodať? Mnohí viete, že štúdiový album "Playing The Angel" sa mi nepáči, ale na pódiu majú jeho skladby skutočnú silu a energiu, ktorá so mnou dokáže pohnúť a preto si dovolím povedať, že video "Touring The Angel: Live In Milan" je pravdepodobne to najlepšie, s čím kedy Depeche Mode prišli na obrazovky. Toto dielo je len ďalší zásah do čierneho na ceste slávy a pre fanúšika investícia, ktorú sotva niekedy oľutuje. Pochybujem, že sa nájde niekto, komu sa to páčiť nebude, nakoniec, tento rok bol pre nás predsa rokom splneného sna...

Názory Devotees (257)

aries

 1    9. september 2006 o 16:49

pecka tesim sa:P


cabik

 2    9. september 2006 o 16:55

Hovoríš mi z duše. Z posledného albumu som nebol nijako nadšený, viď. môj príspevok z minulého roku, ale v živom podaní akoby tie songy dostávali inú dimenziu.


DevotoM

 3    9. september 2006 o 16:56

kua nech ta slak trafi :-D ked totok neni vsetko pravda bo ja sa tesim uz jak decko na prsnik lol


Palo-

 4    9. september 2006 o 18:18

ok fajn ,ale je tam zvuk aj dts??? :-D


IvanV

 5    9. september 2006 o 23:44

...jestli je to pravda, tak to abych si těch záložních kopií udělal víc. grin


Marten

 6    10. september 2006 o 12:13

sakra monghi touto recenzi si se u me postaral o docela dost bezesnych noci - uz se nemohu dockat! :o)


dvestotri

 7    10. september 2006 o 12:16

Monghi, po tvojej recenzii som zostal uplne zaskoceny ( az mraz po chrbte mi isiel grin  )
Si si isty, ze si pisal o DM ???  :-D :-D
Takto krasne o DM som ta este pisat nevidel.
To DVD musi byt fakt pecka.
Tesim sa tongue laugh


Monghi

 8    10. september 2006 o 13:10

to 203: hmm.. ze nie? mrkni si moje prispevky za celych 5 rokov:)
to marten: kamo, tak to ma vazne mrzi:), co takto skusit v rozumnom mnozstve nejake prasky? :D

... ale nie, vazne… najlepsie live video DM, ake kedy mali… bude sa vam pacit, to mi verte!


Marten

 9    10. september 2006 o 13:38

to monghi: dobrej napad! :o)


gahan

 10    10. september 2006 o 14:41

dufam tada ze bude fakt dobre. lebo paris 2001 ma hrozne sklamal, strasne sa tam dave ukazoval pred kamerami a vobec sa paris antonovinepodaril, No toto padla trailerov vyzera byt fakt bomba. 25. kupujem lol lol lol


Gabriel

 11    10. september 2006 o 15:55

Palo-: k dispozicii su zatial len promo DVD’s, ktore maju nemastrovany stereo zvuk.


Roman

 12    10. september 2006 o 19:35

A mozme zacat odratavat 15 dni.


Monghi

 13    11. september 2006 o 07:35

tak, na Slovensku si to mozete uz aj predobjednat.


Ringo

 14    11. september 2006 o 08:06

MONGHI: kdybys to nepsal ty, tak bych tomu ze jde o nejlepsi video od DM snad ani neveril a cekal bych spise ze v textu jde o cistokrevny fandovsky zapal:-)


kasty

 15    11. september 2006 o 08:27

Krásna recenzia. 25 si asi zoberiem dovolenku….


chmelko

 16    11. september 2006 o 08:36

no monghi, ked som pred časom premýšlal, či sa to oplatí kupit (viem už naspamat Anaheim, Rock am Ring) tak teraz si ma 100% presvedčil:-)
myslím, že aspon zo SVK, CR by si mal dostat províziu z predaja:-)


Dangerous

 17    11. september 2006 o 09:53

Díky monghi, krásné! Udělal si pouze 2 chyby, a to že se Ti nepáčí PTA a to že si přejmenoval “I want it all” na “All I Want”....
ale časem, obě své chyby jistě napravíš.. smile))

dangerous
:-D


Ringo

 18    11. september 2006 o 10:49

DANGEROUS: All I Want se zpiva v jedne pisni The Cure, ne li ve vice pisnich:-))


Dangerous

 19    11. september 2006 o 10:55

to Ringo: jj, sakra, na co že to dělal ten monghi recenzi? smile)))))))


Monghi

 20    11. september 2006 o 11:07

cakal som, kto si tuto moju schvalnost vsimne:) To vam to trvalo:)


Dangerous

 21    11. september 2006 o 12:47

to monghi: no zas tak dlouho to netrvalo, jakmile se Tvá recenze dostala do rukou hardcore DM fans, tak skončila roztrhaná na kusy lol lol lol


Monghi

 22    11. september 2006 o 13:21

no jasne, ako vsetko, co vyjde z mojej hlavy a nie ako preklad:) uz som si zvykol a hlavne na vas dvoch s ringom… moji dvaja kati smile


Dangerous

 23    11. september 2006 o 13:25

to monghi: kati? jistě!  lol


chmelko

 24    11. september 2006 o 13:34

zase sa musím zastat monghiho..
je to recenzia hodná dm fanatika, bravo!!!:-))))


Beladona

 25    11. september 2006 o 13:42

Jenom ještě zapomněl opravit v textu tu první chybu grin


Dangerous

 26    11. september 2006 o 13:47

to Beladona: ano ta chronologicky první chyba, ta která monghiho pronásleduje skoro už rok, ta jež mu vypálila Kainovo znamení, tak ta pořád v tom textu je…no ale on ji monghi jistojistě napraví smile)))


Dangerous

 27    11. september 2006 o 13:52

to monghi: jak že si to přesně před 3 měsíci zpíval?

“Finally I’ve found
That I belong here”

 


Beladona

 28    11. september 2006 o 14:01

dangerous: myslím, že je na správné cestě k prozření smile... Takhle krásná recenze ... Jestli to opravdu bude lepší než Devotional (pro mě nejlepší koncertní záznam všech dob), tak to už asi nepřežiju smile


Dangerous

 29    11. september 2006 o 14:10

to Beladona: prosím, snaž se to přežít, ještě nás čekat Stripped v pražských ulicích smile))


Beladona

 30    11. september 2006 o 14:23

dangerous: to je pravda, to by byla škoda. Radši si to dvd schovám k Ježíšku :-D


chmelko

 31    11. september 2006 o 14:38

takže natočíme revival klip k stripped?
ja budem radšej len hrat, žiadný spev please:-)


Dangerous

 32    11. september 2006 o 14:45

to chmelko: tak to já to klidně odzpívám…


chmelko

 33    11. september 2006 o 14:58

no, kto to ale potom kupi…
zase len ja, možno Beladona, ty to budeš mat zadara a monghi nas zotrie v recenzii:-)))))


Ringo

 34    11. september 2006 o 15:09

MONGHI: ale no tak, ja tu pro tebe hledam vetsinou teda az na jednu davnou vyjimku slova zastani a ty me nazves katem:-)))) Ver mi, pro me znamenaji The Cure totez co pro tebe. I kdyz kapanek pred ne radim DM a PTA na rozdil od tebe povazuji za jedno z nejlepsich alb DM:-)))


Ringo

 35    11. september 2006 o 15:10

CHMELKO: ja bych se hlasil na ten zpev:-)


Beladona

 36    11. september 2006 o 15:14

chmelko: jiná možnost není. Kdysi jsem zpívala ve sboru, ale vyhodili mě, věděli proč grin


chmelko

 37    11. september 2006 o 15:18

Beladona:tak mna tam ani neprijali:-))))
a tak som to mal naplanovane, zbor, potom niejaké kapelky, prijatie dobrého speváka, francuzsky názov a už len sláva a peniaze…
a kde je realita:-(


Beladona

 38    11. september 2006 o 15:22

chmelko: počkej po Stripped party, budeš ve všech novinách grin


chmelko

 39    11. september 2006 o 15:29

no bojím sa, že švorčlenna kapela (Beladona, Ringo, Dangerous a ja)s jedným článkom v rubrike ozveny dna a reportáži na nove velku dieru do sveta neurobí...
chcelo by to niečo vačšie:-))))))


Zana

 40    11. september 2006 o 15:35

Tak vam tu trocha skocim do tej debaty. Diky za super recenziu, veeelmi sa tesim na tento pocin a clanok ma len presvedcil, ze si DVD urcite kupim…Zacinam odratavat dni :cool:


Beladona

 41    11. september 2006 o 15:41

chmelko: myslela jsem rubriku krimi: “Zatčen organizátor ilegální party”


little29

 42    11. september 2006 o 15:45

Naozaj.. kazdy je individual.. a nie so vsetkym sa da sluhlasit.. na mna to dvd posobi mozno o trosku rusivejsie ako Corbijnove veci.. a PTA.. jedno z naj albikov od DM po odchode Alana.. Ale co si budeme pisat.. cokolvek co DM vypustia ma vysoku hodnotu.. legenda malokecy urobi vyrazne slabu vec..


Marten

 43    11. september 2006 o 16:26

Beladona, Ringo, Dangerous a Chmelko: mate tam uz nejakeho kytaristu a bubenika v jednom? Jestli ne tak se hlasim… :o)


Gabriel

 44    11. september 2006 o 17:02

Vydanie s 1 DVD (374315-9)
shop.depeche-mode.cz/view_product.php?product=374315-9

2DVD+CD vydanie (371425-9)
shop.depeche-mode.cz/view_product.php?product=371425-9


nissan

 45    11. september 2006 o 22:35

úžasná recenzia, človeka až donúti prehodnotiť svoj pasívny vzťah k DM. Ešte šťastie, že anjel menom monghi nechce ísť do politiky…Netajím sa tým, že vďaka tomuto skvelému fandovi som bol na live v Blave, kde mi ku dokonalosti chýbala len spomínaná The Sinner in me.


cvengo

 46    11. september 2006 o 23:01

vazeni sorry, ale to co tu predvadzate je neucta k ostatnym clenom fora a predovsetkym voci monghimu ( a nie po prvy raz). Tato diskusia sa ma tykat clanku, ktory napisal monghi, ak k tomu nemate co dodat, tak sa zdrzte svojich komentarov. Ak sa chcete vybavovat o svojich sukromnych snoch, dohodnite si nejaky chat. Su tu ja ludia, co si chcu precitat, co si o clanku myslia ini a nemaju cas citat vase nezmysly. Dakujem.


Ringo

 47    12. september 2006 o 07:22

nejlepsi video DM a jen za 600 - 700 ??? Dost dobra cena, cekal jsem tak 1500. ONIP jsem kupoval za litr.


molon

 48    12. september 2006 o 08:31

Hello boys 24.11. Camouflage v BA,fajn teším sa…


Beladona

 49    12. september 2006 o 09:46

OK cvengo, omlouvám se Monghimu za své nesmysly. S neúctou to nemá nic společného, právě naopak.


Faith

 50    12. september 2006 o 10:11

Na www.freestate.hu nájdete 2 recenzie k DVD, bohužiaľ len v madarskom jazyku. Je tam kopa obrázkov, a coskoro pribudne kratky anim-gif smile a dalsia recenzia + jedna velmi negativna kritika. Toto písem len preto, že Monghi spomínal, že sa asi nenájde človek, ktorému by sa nepáčilo toto DVD, tak mi sme takého našli lol

Mne osobne sa DVD veľmi páči! Pre mna je devotional srdcovou záležitostou, ale Milan v niektorých aspektov vyhráva aj nad ním!


Dangerous

 51    12. september 2006 o 10:14

OK cvengo, i já se omlouvám Monghimu za své nesmysly.

btw. Ty si nikdy nebyl offtopic??! smile

 


rumours

 52    12. september 2006 o 10:26

cvengo nezklamal

proto nic nepíši, jen čtu…protože má člověk strach, aby nebyl peskován na mailu, který slouží zábavě a nebuď naivní...zase tolik lidí co se zajímají o DM jen okrajověm nezkoumá co je a není off topic…

prostě se lidé baví...ach jo proboha!!


rumours

 53    12. september 2006 o 10:26

na webu - mělo být - sorry


Marten

 54    12. september 2006 o 10:27

take se omlouvam - obcas se necham strhnout…. :o)


Dangerous

 55    12. september 2006 o 10:31

to rumours: díky, takhle na to koukám i já...nu což, až tady skončí zábava, bude z toho jen pustý infoweb…


chmelko

 56    12. september 2006 o 10:34

zase tu niesme žiadná prísna sekta, aby sme sa nemohli niekedy aj na niečom pobavit…
monghiho by som si nedovolil nikdy urazit, pretože si ho velmi vážim a vidím, že to všetko berie z nadhladom


Ringo

 57    12. september 2006 o 10:36

co si budem povidat, fandove se tu proste bavi a je to o zabave. Kdo neni skalni fan, precte si clanek a rozhodne se zda jo nebo ne a na diskusi povetsinou ani nekouka. Takze bavme se dal:-) A ze by to bylo vyrazne off topic, to bych nerekl.


Monghi

 58    12. september 2006 o 10:36

wink


Marten

 59    12. september 2006 o 10:41

btw. diky teto recenzi jsem to nevydrzel a objednal si rozsirenou edici v DM shopu - doufam, ze prijde o neco drive - patek pred vydanim - stejne jako PTA… uz se nemuzu dockat… Diky jeste jednou monghi za skvela presvedcovaci slova :o) Nedelas nahodou v marketingu? :o)


Ringo

 60    12. september 2006 o 11:14

taky jsem si objednal rozsirenou verzi


Dangerous

 61    12. september 2006 o 11:15

to Maren: tak to já naopak, díky monghiho recenzi jsem si to představil tak věrohodně, že mi došlo, že si to už ani objednávat nemusím, tak sem objednávku zrušil a za ušetřených 640 Kč si koupím megakladivo na “Stripped party” Díky mongh smile)))


chmelko

 62    12. september 2006 o 11:18

21.9 to vo virgine este nezoženiem čo?:-((
malinkatý off-topic:povráva sa, že vás do hviezdy bez kladiva ani nepustia. Možno ale bude stačit aj to male zo stavebničky…


chmelko

 63    12. september 2006 o 11:25

Faith, nešlo by niejaku preloženu recenziu šupnut aj sem, halven ma zaujíma ta negatívna, dík….


Ringo

 64    12. september 2006 o 11:27

Dangerous: grin))


Dangerous

 65    12. september 2006 o 11:28

to chmelko: k Tvému offtopicu, v 93 přišel na party do Lucerny chlapec s kladivem a image Martina Gora a nějak ho nechtěli pustit dovnitř smile)) že by změna? smile


Faith

 66    12. september 2006 o 11:28

negativ este neni online, kvoli EMI :( kedze nam poskytli promo, chceli aby sme aspon nerobili negativnu kampan…

problem je cas… nemal som cas napisat vlastnu recenziu, a preklad by som tiez nestihol, mozno by sa nasli ludkovia, ktori by to prelozili pre dm.sk

gabko1 je zo Slovenska, a vie dost dobre po mad, chodi na mad. fórum. Mozno on. Spytam sa ho…


chmelko

 67    12. september 2006 o 11:30

Fiath:ok a velka vdaka…


chmelko

 68    12. september 2006 o 11:32

monghi:a niesi ty betar tiež nejako zmluvne viazaný s EMI?:-))))))
dangerous:ale to male zo stavebničky by nemal byt problem, uvidiš aký budeš king, ked ho potom vytasíš (kladivko).-)))


Faith

 69    12. september 2006 o 11:37

inác toto som nasiel teraz:

http://youtube.com/watch?v=jsBMmr9ZqsQ


Monghi

 70    12. september 2006 o 12:00

to chmelko, marten… ziaden marketing, ziadne EMI… tak ako som to napisal, tak som to cele prezil… that´s all… smile


Dangerous

 71    12. september 2006 o 14:19

to monghi: ano, to je první klam reklamy, “to vše co se vám zdá neskutečné je skutečnost” smile))) pozdravuj v EMI smile))


Borunn

 72    12. september 2006 o 14:24

Faith: Velmi pěkné!


Dangerous

 73    12. september 2006 o 14:34

to chmelko: kladívko ze stavebničky není problém, okay beru ho smile)

Jen taková malá parelka s tím 93, tenkrát přišlo do Lucerny na sraz přes jeden tisíc lidí a na koncert sotva patnáct tisíc (a to ještě tvořili velkou část Poláci)
No a v roce 2006 bývá na parties sotva 300 lidí (a to už je úspěch) a na koncert v BA dorazilo 34 000, v Praze bylo 16 tisíc, ale klidně by těch 30 dorazilo taky…

myslím si, že období Devotional, je spíš srdcová záležitost (jak i poznamenal Faith), ale období Touring The Angel je kvalitativně mnohem výš... ..


chmelko

 74    12. september 2006 o 14:50

možno je to tiež tým, že vtedy tí ludia ktorí teraz chodia na koncerty boli iba teens, nemali dost penazí a zmohli sa max.na parties a teraz si to snažia všetko vynahradit-moj prípad:-)


Faith

 75    12. september 2006 o 15:04

dangerous: kvantitívne to možno bolo teraz viaz - ale ani tomu neverím - ale kvalitatívne k devotional tour sa už nič neporovná!

Chýba ten člen, ktorý to hudobne zdvihol do takýh výšok, kde sa teraz už určite nedostanú. Väčšina ľudí okolo dM sa tomu čo robí ani nevyzná. Sedia pri mixoch a nemajú ani šajnu o tom čo robia. A robia to za prachy, kým v čase devotional tam boli ľudia, ktorí to brali ako srdcovú záležitosť, a ich perfekcionalizmus nemal hranice. Mali na to aj čas aj prachy, a neboli nútený firmami ako EMI. Tento rok je o biznise, vsaliake remastre, best of, atd… in large amounts…


Dangerous

 76    12. september 2006 o 15:05

to chmelko: lístek na Letnou 93 stál necelé 400Kč, když  si připočteš inflaci dostaneš se na současných 700 Kč, to by nebyla špatná cena ani pro teens…


chmelko

 77    12. september 2006 o 15:13

mrzí ma, že som Letnu prepásol, ale to som ešte nemal ani občianku:-)
faith:z toho kvanta, čo teraz povydávali akceptujem iba PTA a MILAN…


Dangerous

 78    12. september 2006 o 15:16

to Faith: ano, máš pravdu, myslím tedy v tom balastu okolo DM, ale co se týče Alana…já Ti chlape nevím, DM byli vždy o hlasu Dave Gahana a písních Martina Gora, to je to co je jejich poznávacím znakem, proto nemám rád Exciter, protože tam podle mne zklamal Gore jako skladatel, ale nemám rád i skoro polovinu alba Songs of Faith and Devotion (Condemnation, Mercy in you (skvělý song, ale ty aranžmá :(..  Judas, Get Right with me (omg!)  a to hlavně po zvukové stránce, sorry Alan… Wilderova absence NENÍ na PTA znatelná, to album je zvukově velmi dobré...ale to samozřejmě záleží na úhlu pohledu…btw. v Maďarsku (myslím, že to bylo na MTK) nebyl v 93 problém s přebytečnými lístky, že? Tam bylo tenkrát v červenci přes 30 000 lidí...a Dave byl tenkrát pěkně pod parou smile))) feťák jeden zapráskanej smile))


Beladona

 79    12. september 2006 o 15:17

Faith: já bych to neviděla tak tragicky. Biznis je jedna věc, ale na druhou stranu to vypadá, že je to znovu chytlo u srdce.


chmelko

 80    12. september 2006 o 15:22

Exciter ani nebol tak výbuchom skladatelským ako produkčným…


chmelko

 81    12. september 2006 o 15:25

dangerous:práveže pri sofad som zažil homogennost celistvosti albumu typu black celebration a to sa mi na nom tak velmi páči, u mna zostáva na sofad asi nejneoblubenejšia I feel you, ale to je asi preto, že sa nemožem stále zmierit s tým úvodným samplom, ktorý mi cez sluchátka pravidelne reže uši…


Dangerous

 82    12. september 2006 o 15:27

to chmelko: jj, psal sem, že i Brat (webmaster dm.com) to tak hodnotil, slyšel údajně dema a bylo to prý super, a připojil trochu nelichotivé výrazy na Marka Bella,.... ale mě Ty skladby z Exciteru neseději ani po textové stránce, vyjma jediné (I am you)


Faith

 83    12. september 2006 o 15:31

mne sa páčia práve tie aranžmá

Ked si pozries wave CDciek, po SOFAD su vsetky skreslene (vynily sú ok!), takto by ich v 93 nevidali. Pozri si obaly maxacov z toho obdobia, vypocuj si tie remixy, kreativita na úrovni.

SOFAD je album, ktory aj ke pocuvas na sti-krat, stále v nom nájdeš niečo nové...

ale je tu kopa veci, napr. aj ozvučenie koncertov bolo kvalitnejšie a hlasnejšie wink ale by som mohol do rána písať tieto vecicky…

Milan DVD je cool, skupina pekne zarobila, zarobí, ale nikdy uz nebude na úrovni 93…


Dangerous

 84    12. september 2006 o 15:35

to chmelko: moje první reakce na Sofad: “tak na tohle jsem čekal 3 roky?” :(
obzvlášť Condemnation jsem nemohl dlouhou dobu zkousnout, A třeba Mercy je úžasná (textem, Gahanovým zpěvem obzvlášť v poslední sloce “When here in my mind, I have been blind” ale ty zvuky vyhrabal Alan z pěkně ušmudlaných popelnic) no a Get Right with me, nepovažuji dodnes za skladbu DM…jo to taková Rush, to měl být singl!


chmelko

 85    12. september 2006 o 15:36

je pravda, že texty na exciter je na Martina až prehnana sladarna, ale to všetci vieme, že bol vtedy zamilovaný do Lilian až po uši:-))))


Marten

 86    12. september 2006 o 15:38

to dangerous - 11.15: to bylo dobre! :o)

to monghi: ja vim, to byl jen zert - uz se na to tesim jak malej…. je to se mnou spatny, pripadam si jak nejakej pubertak…

je pravda, ze albem PTA a naslednou snurou me DM vratili o nekolik let zpet a za to jim dekuji - tim navratem myslim to jak to vsechno prozivam… pripadam si jak v 93tim


chmelko

 87    12. september 2006 o 15:40

ja som sa osobne po zhliadnutí I feel you zaprisahal, že prestávam byt depešákom:-)))
walking ma tiež na prvý krat nijako zvlašt neoslovilo-doteraz sa za to hanbím:-)))
dlhu dobu u mna viedla higher love, potom v zamilovanosti to bola one caress a samozrejme rush, ktoru som v prvý moment považoval za 2 skladby kvoli tomu náhlemu spomaleniu-geniálne…


Dangerous

 88    12. september 2006 o 15:53

to Faith: remixy, obaly?

no nevím, nevím, co se Ti líbí za remix? (btw. Dm se jen tak pro zajímavost na nich vůbec nepodíleli)

obaly. SOFAD, velmi kreativní “kodování” dat narození na obalu, no nevím
Walking (klip, obal) - ať žijí vlastní nápady, my přece nikoho nekopírujeme, ani H.Bosche, že? Anebo jo?

Condemnation - Hrozný song, hrozný klip—-

In your Room, ano tak to se velmi vydařilo, jak v remixech, v klipu v obalech
Co lze pochválit, že se kapela nebála použít zephyr mix na singl, asi nejkreativnější počin smile

Ad Devotional Tour, jak pravil “slavný” novinář John Cigarettesse: DM se snažili přimknout k rocku a dali mu tak pořádně na prdel”

Summer Tour a Exotic Tour už byly o něčem jiném, trapné obrazovky zmizely a DM zněli mnohem úderněji..


Dangerous

 89    12. september 2006 o 15:58

to chmelko: ať si Gore schovou svojí zamilovanost a kouká psát songy jako Sinner in Me a ne

Oh I need your tenderness
Oh I need your touch
Oh I dream of one caress
Oh I pray too much

to ať si strčí za klobouk, pěkně bolest a utrpení, žádné pohlazení smile))


chmelko

 90    12. september 2006 o 16:04

teraz by mal logický príst zase zamilovaný album..
dangerous, ty mu to nepraješ?:-))))


Beladona

 91    12. september 2006 o 16:04

dangerous: ale i ženy se chtějí u dm rožněžnit wink a on to dobře ví  :-D


Marten

 92    12. september 2006 o 16:08

to dangerous: SOFAD je vyborne album a pokud jde o Condemnation, tak si myslim, ze DG na nem podava strhujici hlasovej vykon a kdyz mrknu na text - skoda slov… celkove vyborna zalezitost (i kdyz v ramci DM tvorby velmi zvlastni). Ja osobne povazuji SOFAD za jedno z nej od DM…


Dangerous

 93    12. september 2006 o 16:09

to Beladona: já vím, ale to co předvedl na Exciteru by se víc hodilo pro Jamesa Blunta..

Gore přece napsal spoustu, něžných, zamilovaných písní, ale vždy i s notnou dávkou vnitřního smutku a hořkosti a to je dost odlišovalo od běžné produkce…třeba právě A Question of Lust!


Dangerous

 94    12. september 2006 o 16:10

to chmelko: nestraš! btw. myslíš, že už si Gore po Lilian někoho našel? smile) Ten si teď dá sakra bacha smile))


Dangerous

 95    12. september 2006 o 16:13

to Marten: ano, text Condemnation (I’ll suffer with pride,hmmm)....to je paráda, ale hudebně se mi to nelíbí..


Beladona

 96    12. september 2006 o 16:16

dangerous: wink


Marten

 97    12. september 2006 o 16:18

to dangerous: ten text je v ramci hudebni produkce neco vyjimecneho (to myslim obecne, nejen produkce DM) - je to spise poezie…. Opravdu krasna zalezitost… Hudebne to k bezne DM produkci prilis nepasuje, ale to vic je treba si takovehle pisne vazit… Maji nepochybne zvukove mnohem zajimavejsi veci, ale ten zpev - to napeti v hlase! To mne nevymluvis… :o)


Faith

 98    12. september 2006 o 16:22

to Dangerous:

no nevím, nevím, co se Ti líbí za remix? (btw. Dm se jen tak pro zajímavost na nich vůbec nepodíleli)

- kazdý jeden! A na viacerých sa podielali aj oni samí (Alan), po tomto albume uz plati pravidlo, ze remixy nie su tvorbou dM.

obaly. SOFAD, velmi kreativní “kodování” dat narození na obalu, no nevím

- smile skoda, ze si to nepochopil…

Walking (klip, obal) - ať žijí vlastní nápady, my přece nikoho nekopírujeme, ani H.Bosche, že? Anebo jo?

- nebolo to kopirovanie, Anton pochopil text, a napodlo ho illuzia s tym vtakom od Boscha, nikto to netajil ani neradol, pouzil motiv, ktory tam presne sedi!!!

Condemnation - Hrozný song, hrozný klip—-

- fakt jeden najlepsi spev od Dave-a, a klip nakrúcali v madarsku smile

In your Room, ano tak to se velmi vydařilo, jak v remixech, v klipu v obalech

- klip ani nemal byt klip ale ukoncenia spolocnej prace dM a Antona…
- najlepsi obal, IYR v tvare kriza, acch super, moj fav!

Co lze pochválit, že se kapela nebála použít zephyr mix na singl, asi nejkreativnější počin smile

- tak, tak!

Ad Devotional Tour, jak pravil “slavný” novinář John Cigarettesse: DM se snažili přimknout k rocku a dali mu tak pořádně na prdel”

- jeden moj kamos - metalista smile v tych cias zalubeny do Sepultury, chcel odomna nahrat SOFAD live kvoli bubnom, vraj take tvrde, zelezne bubny niekde zatial nepocul - tiez Alanova praca, fantázia

Summer Tour a Exotic Tour už byly o něčem jiném, trapné obrazovky zmizely a DM zněli mnohem úderněji..

- trápne obrazovky… hmm… cely devotional tour bol skor performance ako ‘jednoduchy’ live-akt, co robili aj teraz, a robi kazdá iná skupina… vtedy robili nieco iné! Mohli si dovolit brutálnu zmenu v style, a nestratili fanusikov (urcite niekolkych áno), ale skor pribudli dalsi, a sláva len rástla…


Dangerous

 99    12. september 2006 o 16:24

to Marten: nevymluvím a ani nechci, to je totiž na těch DM to neuvěřitelné, každá jejich píseň má kouzlo a vždy někoho očaruje…

I každá jejich deska je setsakra zvláštní, i ten mnou zatracovaný Exciter. 

 


Marten

 100    12. september 2006 o 16:29

to dangerous: taky uz dlouho zatracuji ten “nepovedeny” Exciter - jen si uz dnes nejsem tak jisty (jako drive), zda po pravu… o:)  Jak pises to je prave na nich to krasne…. Neustale (i po tolika letech co je posloucham) me privadeji v udiv…


Dangerous

 101    12. september 2006 o 16:33

to Faith: poslední remixy na kterých se podíleli DM byly k Never Let Me Down Again, ale asi máš lepší info,

Condemnation, ano klip se točil na maďarském venkově, btw. líbí seTi?
K obalu k SOFAD, co jsem prosím nepochopil? díky za vysvětlení smile

In your room, i jedna z mých fav


Marten

 102    12. september 2006 o 16:37

to dangerous: zkus prosim jeste prehodnotit svuj vztah k pisni Condemnation…. protoze jak rekl klasik: “zivot je jako bobnoniera, nikdy nevis jaky kousek ochutnas” :o)))) a tak je to i s hudbou DM… Delam si samozrejme srandu…


Marten

 103    12. september 2006 o 16:38

omlouvam se za ten preklep ve slove “bonboniera”


Dangerous

 104    12. september 2006 o 16:46

to Marten: ano to řekla matka Foresta Gumpa, takže snad je to pravda smile


Marten

 105    12. september 2006 o 16:48

to dangerous: vidim, ze se vyznas… :o)


Dangerous

 106    12. september 2006 o 17:38

to Marten: když jsme mluvili o těch textech k SOFAD, neměli bychom zapomenout na Rush (velmi ze života smile) a na Higher Love, ta první sloka, to je textově asi nejsilnější moment z celého Songs of Faith and Devotion..

“I can taste more than feel
This burning inside is so real
I can almost lay my hands upon
The warm glow that lingers on”


Ringo

 107    13. september 2006 o 07:39

FAITH: nemuzu v nekterych vecech absolutne souhlasit. Devotional bylo opravdu jedinecne, kultovni, temne a monstrozni. To je sice fakt. Ale zaroven - znicujici, z Dava se stala troska, Alan odesel. A tyto dve velmi zavazne veci ve me budi dva dojmy. Sebeznicenim skupina sice zustala jaksi fascinujici, temna a demonstrujici to o cem zpiva a perfektne nastoluje atmosferu temna, ale zaroven to ve me budi smutek a zklamani z toho, ze se skupina preci jen vychylila z povesti genialnich slusnaku a z Dava se stal obycejny trapny fetak. Tohle vsechno kazi muj dojem z jinak genialniho SOFAD. Mam sice radsi kovovy industrial, ale proste SOFAD bylo kapku neco jineho a bylo to tak dobre. Opravdu ty zelezne bici jsou tam dokonale.

V tom zase nesouhlasim s Dangerousem, protoze pro me je SOFAD naprosto perfektne slozeny celek a kazda pisen tam patri a aranzma povazuji rovnez za genialni, na kazde pisni je citit obrovsky kus prace, zadna neni zvukove odflaknuta. Nechapu kritiku Condemnation, me se libi ta pisen po vsech strankach, i kdyz by na mnohe mohla pusobit jako obycejny cajdak. A uz vubec nechapu kritiku Mercy in You, tu povazuji po zvukove strance za nejzajimavejsi hned po WIMS, IYR a Rush. Mercy ma proste perfektni rytmus.

Co se tyce srovnavani turne Devotional a TTA - myslim ze je treba si uvedomit vysledky obou turne. Po Devotional a Exotic nastal defakto krach, zniceni a zatraceni. Po TTA nastala total DM manie.


Dangerous

 108    13. september 2006 o 08:47

Včera, abych podpořil své trvzení, jsem vložil do přehrávače CD Exciter, Dream on jsem vydržel celé, I am you jsem si vychutnal celé, zbytek po pár vteřinách jsem přeskočil…

potom následovalo Songs of faith and Devotion, první 2 skladby nádhera, Condemnation musím znovu odsoudit, ale u Mercy In you musím svůj názor změnit…hledal sem co mi na té skladbě vadilo a nenašel, takže pardon…


chmelko

 109    13. september 2006 o 09:51

dangerous: a co sweetest condition? to zase možem celkom ja,...
btw.stále ked hraje condemnation, tak priatelka začne tííícha noc, svaaata noc:-))))


Ringo

 110    13. september 2006 o 10:17

DANGEROUS: ja jsem test s Exciterem delal taky zrovna nedavno. Dream On - dobra pisen, bez debat, ale strasne obehrana. Co fakt ale muzu je Sweetest Condition, ta se mi neomrzi asi nikdy a I am You, to je klasicky depes. To ostatni je na tvorbu DM fakt dost prumerne. Ale jako celek bych toalbum uz tolik nezatracoval jako pred tim:-) Co mi fakt vadi na nem je to, ze clovek si to nepusti proto, aby tam odhalil nejake linky ktere pred tim preslechl nebo vnimal mene nez jine. Protoze na Exciteru neni moc co dalsiho po par poslesich hedat.


Ringo

 111    13. september 2006 o 10:19

Dangerous - nespletl sis Get Right With Me s Mercy in You? Mercy je fakt dokonala, spise bych zkritizoval kdyz uz neco, tak Get Right With Me. I kdyz ty bici na uvod jsou dost dobre.


chmelko

 112    13. september 2006 o 10:29

Ringo:trafil si to presne, pri exciter už po pár posluchoch nieje čo objavovat..
je to snad prvý takýto DM album, ak samozrejme nepočítam speak and spell..


Ringo

 113    13. september 2006 o 10:36

Chmelko: i na speak and spell obcas najdu melkodickou linku, ktere jsem pred tim nevenoval pozornost a zalibila se mi treba az ted:-) A kdyz uz ne to, tak Speak & Spell je zabavny poslech sviznych songu. Exciter je nezazivna ukolebavka. Kdybych mel nuz na krku a musel bych vyhodit jedno z alb DM do kose, byl by to bezpochyby Exciter, nikoliv Speak and Spell:-)


chmelko

 114    13. september 2006 o 10:40

Ringo, rovnaký prípad….


Ringo

 115    13. september 2006 o 11:06

CHMELKO: me Exciter tak nejak pripada, jako by se DM bez Alana zvukove znovu hledali. Kdyz si poslechni Goracuf Counterfeit 2, tak z toho mam pocit jakehosi nachazeni cesty od Exciteru k couterfeit 2 jako to bylo u prechodu z A broken Frame k Construction Time Again. PTA mi prijde jako nalezeni one cesty jako tomu bylo i v dobe SGR a BC. Takze ted od DM cekam dalsi prelomova dilka jako to bylo v dobach MFTM a Violator. No a dalsi vyvrcholeni a znicujici obdobi jako u SOFAD uz neocekavam, protoze se DM odeberou do poklidneho stari a duchodu, takze to nestiuhnou:-)

Jedine co mi do teto me teorie nezapada je album pred Exciterem - Ultra, protoze to po zvukove strance povazuji za spickove a myslel jsem si zese DM budou odebirat prave touto cestou - napr. smerem perfektni Surrender.


chmelko

 116    13. september 2006 o 11:17

Myslím, že najvačší problem je, ked necháju Martina rozhodovat o konečnej verzii songu..som si istý, že stále vyberie tu najminimalistickejšiu verziu..
keby sa ma niekto spýtal, čo by som chcel nevydané počut od DM, tak by to bol v mojom prípade práve judas v Martovej verzii, aby som porovnal ten koniec, kvoli ktorému sa Alan s Martinom nemohli vobec zhodnut..
a práve mne sa na judas najviac páči ten geniálny koniec…


Ringo

 117    13. september 2006 o 11:22

CHMELKO: grin) Konec Judas je v podstate jediny duvod proc tu skladbu posloucham:-) Ja bych naopak chtel slyset Martinovu verzi Enjoy the Silence. To pry byl nejvetsi predmet sporu. To co slysime na albu je defakto Alanova masterwork. Predpokladam ze Martin to chtel jen s tim kytarovym partem co tam hraje on, bez elektroniky kterou do toho vlozil Alan. Jinak se pry taky dost chytli u Stripped, ta taky mela znit v Martinove podani jinak. Ale jinak vubec nechapu proc se vubec jako chytali, Martin mel prenechat hudbu tem co to umi. Sam prinesl melodii a text, co chtel vice?


Ringo

 118    13. september 2006 o 11:24

CHMELKO: nebyt vynikajicich producentu, technickych umelcu a hudebniku, tak by asi vsechny songy vypadaly jako accoustic verze ktere Martin predvadel na TTA:-)


Gabriel

 119    13. september 2006 o 11:25

Ringo, Martinova verzia ETS tak ako chcel aby vyzerala je na maxisingli, ETS Harmonium


chmelko

 120    13. september 2006 o 11:28

mal som za to, že ten haromium mix, aleboako sa vola na maxači ETS je práve ta Martova verzia..ale možno sa mýlim..
btw.dúfam, že už všetci 3 už prišli na to, že kde sa najviac Alan angažoval, vznikli z toho naj hity (stripped, NLMDA, ETS atd)


chmelko

 121    13. september 2006 o 11:29

tak Gabo, predbehol si ma:-)))


Ringo

 122    13. september 2006 o 11:31

CHMELKO: ja myslim ze se k tem hitum pripoji JTR, Suffer Well, Nothings Impossible, Precious - takze tezko rici jestli na to prisli kdyz to ted zvladli bez Alana:-) Potiz trochu vidim i v tom, jakym smerem se v hudbe odebral Alan. Martin je minimal, Alan je ted zase extrem. Jeho Liquid me presvedcil o tom, ze jeho genialitu vystridal elektro extremismus a snaha prinest pokud mozno neco co nejpodivnejsiho. Takze se desim predstavy ze by mel podobne vypadat nejaky DM album. Ale mozna ze je tak genialni, ze dobre vi jake aranze patri k DM:-)


Ringo

 123    13. september 2006 o 11:32

GABRIEL: aha, ten maxisinlge zrovna nemam.


Dangerous

 124    13. september 2006 o 11:32

to Ringo: s tím get right with me to od Tebe beru jako žert, prostě jsem jen změnil názor.


Dangerous

 125    13. september 2006 o 11:34

to Ringo: ale to je škoda, Enjoy, Personal i World in my eyes jsou velmi pěkně zremixované...na rozdíl od většiny remixů z roku 93…


Ringo

 126    13. september 2006 o 11:35

Dangerous: no ja totiz nechapu jak jsi na Mercy mohl mit vubec kdy kriticky nazor. Mercy patri k mym velmi oblibenym a to prave kvuli zvukum ktere tam jsou. A nejlepi na ni je, ze ma defakto dve verze - studiovou a live. Obe jsou kapku jine a obe mam hrozne rad.


Dangerous

 127    13. september 2006 o 11:36

to Ringo: Martin udělal Enjoy jako pomalou táhlou skladbu, kdežto Alan ji viděl jako diskotékový hit…Mně osobně se víc líbí temnější Goreův pohled


Ringo

 128    13. september 2006 o 11:37

Dangerous: co se tyce singlu, tak kupuji jen ty s dokonalymi B stranami. Maxisingle PJ a single WIMY mam. ETS jsem nekupoval, protoze nemel b stranu krom tech instrumentalek. Neumim se prinutit si pustit cedlo s jednou pisni v x verzich.


Ringo

 129    13. september 2006 o 11:39

Dangerous: ad ETS - diskotekovy hit? To zas vedes do extremu. Ja jsem rad ze ta skladba ma rytmus a nenudim se u ni. A prvni co me na ni okouzlilo byl klavesovy part, kytarovy az mnohem pozdeji, protoze me se strunovy zvuk zdal vzdycky tak nejak obycejnejsi nez klavesovy, protoze struny slysel clovek u kazdeho taboraku:-)))


Dangerous

 130    13. september 2006 o 11:58

to Ringo: To je právě ono, třeba Enjoy The Silence, když jsem slyšel poprvé (ve slovenském pořadu Rhytmic, btw. další skvělý byl Videoruleta s velmi časo hranou StrangeLove smile taky se mi líbilo a dnes mi přijde Enjoy jako jedna z nejhorších skladeb Depeche Mode…názory a pohledy se vyvíjejí...


Dangerous

 131    13. september 2006 o 12:00

to Ringo: ad maxi Enjoy, zkus jej, instrumentálky Mephisto a Sibeling jsou velmi pěkné...


Ringo

 132    13. september 2006 o 12:00

DANGEROUS: ja zase ETS povazuji za nejlepsi skladbu vubec. Nejen v ramci DM.


Ringo

 133    13. september 2006 o 12:03

a to nemluvim o videoklipu


Dangerous

 134    13. september 2006 o 12:03

to Ringo: takže znáš Personal Jesus - acoustic? To je moc hezké...
Ad Enjoy…hudebně se mi zdá na DM příliš přímočará...porovnej s Barrel of a Gun (btw. tam neměl prsty Alan Charles Wilder) ...Barrel of a Gun, to jsou Depeche Mode ve své nejkrásnější podobě...


Dangerous

 135    13. september 2006 o 12:07

to Ringo: videoklip, vyjma černobílých prostřihů mi přijde stejně nudný jako videoklip ke Condemnation..ale je to jen můj pohled..je jasné že na to každý koukáme jinak…viděl si video Heart-Shaped Box od Corbijna nebo In your room? To jsou hezké práce, ale k ten klip k Enjoy…ne-e


Ringo

 136    13. september 2006 o 12:16

Dangerous: mam pocit ze prilis vystrihavas svuj pohled na DM kdy akceptujes hodne temne pisne a klipy a mene temne pisne a klipy neakceptujes, stejne jako to delas u The Cure s jejich temnym a veselym obdobim:-))) Pro me je proste ETS srdecni zalezitost a ten klip me bere za srdce. Klip In Your Room na me pusobi az moc jako rozlucka. Co se tyce Barrel of a Gun, skvela vec, ale rozhodne bych nerekl DM v nejkrasnejsi podobe. Kdybych mel najit nejakou stredni cestu a to co je DM v nejkrasnejsi podobe, tak to je asi World in My Eyes + skupina na podiu v roce 1990. To je podle me nejtypictejsi DM podoba. To vsehcno ostatni uz jsou odklony at k svetli ci temnu, nebo kroky od experimentu po dokonalost.


Ringo

 137    13. september 2006 o 12:18

Dangerou: PJ accoustic znam a proznam se ze me accoustic verze moc neberou. Potrebuji u hudby spise nejakou vzpruhu, chytlavost, rytmicnost. Nektere ukolebavky jsou paradni, ale poslechnu si je jen s tim jako ze fakt dobre a to je tak vsechno. Moc ukolebavek si porad dokola za sebou netocim, na rozdil od rytmickych narezu jako je treba Behind The Wheel.


Dangerous

 138    13. september 2006 o 12:36

to Ringo: zdá se Ti Lilian jako temná píseň? A mně se právě Lilian velmi líbí nebo It´s no good nebo Lovecats od Cure je rovněž skvělé...Enjoy je diskohit nic víc nic míň...je to velmi plochá píseň


Dangerous

 139    13. september 2006 o 12:37

to Ringo: ano, máš podobný pohled jako Fletch, i on vidí World in my eyes jako typické DM…. smile


Ringo

 140    13. september 2006 o 12:39

Dangerous: jak muzes rici ze je to plocha pisen, ta pisen ma naopak nekoli linek, nekolik urovni do kterych se da zaposlouchat. Ano, je to velmi uhlazene, ale je to proste precizni puntickarska pisen do posledniho tonu, do posledniho zvuku. Libi se ti Its No Good - skvela, nicmene jednoznacne tanecni zalezitost, kterou jsem na diskotekovych parbach slychval, Enjoy vsak nikoliv. Nemas nahodou jakysi pokriveny pohled na ETS jako jsi mel doted k Mercy in You?:-)


chmelko

 141    13. september 2006 o 12:43

Problém je v tom, že ak sa niečo v rádiach hraje od tak je to prave ETS a teraz tá “rocková“verzia neviem od koho mi už začína pomaly ale isto liest na nervy…


Dangerous

 142    13. september 2006 o 12:43

Ani ne, zrovna poslouchám maxisingl Enjoy The Silence, a jediná verze která mi přijde ucházející je ta s tím Goreovým zpěvem..


Ringo

 143    13. september 2006 o 12:45

DANGEROUS: to ani nevim ze to tak vidi i Fletch, ale ja to tak jako jejich posluchac vidim jednoznacne. World in my eyes zastresuje jejich industrialni obdobi 80. let kovove, presto uhlazene, stredne pomale, presto rytmicky a nadcasove tato pisen zastresuje defakto i nasledujici odobi az do PTA. Muj nazor. A Davuv hlas zde strida nekolik poloh, ktere rvnez pouzil v ruznych pisnich za cele obdobi DM.


Dangerous

 144    13. september 2006 o 12:45

to Ringo: It´s no good je taneční záležitost ale je velmi zábavná..
btw. podobný pohled jako na Enjoy mám i na People are people..což je podle mne jednoznačně nejhorší skladba ze Some Great Reward


Ringo

 145    13. september 2006 o 12:46

CHMELKO: jine verze ETS nez je ta od DM neposloucham, radia rovnez ne. Je skoda ze radia neustalym odrhovanim dokazi takto zkazit dojem z vyborne pisnicky.


Dangerous

 146    13. september 2006 o 12:47

to Ringo: zkus Daveův hlas ve Waiting for the night..to je zážitek…


Dangerous

 147    13. september 2006 o 12:49

to Ringo: teď sem velmi hlasitě pustil Mercy a už vím co mi tam nesedělo, ty rytmické bicí v pozadí! to je děs!


Ringo

 148    13. september 2006 o 12:50

Dangerous: tak co se tyce SGR, tak tam mam nejoblibenejsi Something To Do (defakto je to pro me takovy druhy, respektive prvni World in my Eyes:-), Blasphemous rumours, Lie To Me a Storiews of Old. Master And Servant je dobry, ale strasne oposlouchany, People Are People rovnez, ale svym zpusobem tu skladbu mam hrozne rad, zboznuji skladby DM kde se strida Davuv part s Martinovym, jako je to u Everything nebo prave u People Are People. Skoda ze od tohoto zpusobu velmi brzo upustili. Problem te pisne je u me tak trochu jeji textova jednoduchost. Ale klip a ta mixnuta verze co hraje do klipu je famozni, u toho ruskeho dirigenta se vzdycky hrozne nasmeju.


chmelko

 149    13. september 2006 o 12:50

waiting for the night sa vážne podarila, bola dlho mojou srdcovkou, ale až do vypočutia si na exciter tour, dave to tam tahal, akoby by mu tahali mandle…


chmelko

 150    13. september 2006 o 12:52

na SGR u mna najhoršia,alebo čo nemám rád je master and servant a naj asi lie to me…


Ringo

 151    13. september 2006 o 12:52

DANGEROUS: ad WFTN - to je jina hlasova poloha davova hlasu, takova ta cista. Takto zpiva bozsky treba i Love Thieves nebo Freestate. Nicmene nevim proc, dodnes povazuji za Gahanovou devizu ten jeho surovy bass ktery predvadi u Personal Jesus, nebo treba More than a Party.

Ad Mercy - nebudu ti to vyvracet. Muj pohled je ten, ze ty bici jsou tam fantasticke.


Dangerous

 152    13. september 2006 o 12:55

to chmelko: ano, souhlas..


Ringo

 153    13. september 2006 o 12:56

CHMELKO: ad Exciter Tour - pravda, tam to tahal takto u vice pisni a porad jsem uvazoval proc to tak dela a neprejde radeji do jine hlasove polohy ktera nebude znit tak falesne. Udajne byl ale na Exciter Tour dost nachlazeny, tak nevim.

Ten Master And Servant taky moc nemusim, ale ziskal si me velke sympatie po vyjadreni jednoho doboveho novinare, ktery napsal “s cim jinym by tato parta curacku mohla prijit”. Nicmene cim me Master fascinuje je ta hekticka az kulometna palba kovovych zvuku. tohle fakt muzu.


Dangerous

 154    13. september 2006 o 12:57

“Told you so” je song kde svůj hlas Dave poprvé nádherně prodal..podle mne


chmelko

 155    13. september 2006 o 12:57

tak práve som dopučuval mercy in you a práveže si myslím, že tie bicie tu skladbu posunuli uplne niekam inam, ešte tam dat divákov a verím, že to je hrané na živo…


Dangerous

 156    13. september 2006 o 13:02

to chmelko: ano, to je to co jsem myslel,  rocková kapela…jako by někdo pustil Deep Purple


Ringo

 157    13. september 2006 o 13:02

Dangerous: jojo, v Told You so ma clovek pocit, ze tam zpivaji snad 4 zpevaci.


Ringo

 158    13. september 2006 o 13:03

Dangerous: jako deep Purple, to prehanis. Co me poprve napadlo pri poslechu SOFAD - masterprice, spousta profi zvuku od elektroniky az po bici a kytary. tvarilo se to jako rock, ale uplne jiny rock nez byl doposud znam.


chmelko

 159    13. september 2006 o 13:05

koniec judas a začiatok in your room, ta atmosféra je dokonala…
končí zalubenost a začína posadnutost..božské...


Dangerous

 160    13. september 2006 o 13:06

to Ringo: nepřeháním!!! Bicí 1993 se mi nelíbí, ale Eignerovi mi teď najednou nevadí...mám otázku, byl Alan Wilder dobrý bubeník???

“There’s one more dead with a hole in his head
He shouldn’t have said all the things he said”

asi se mu taky nelíbili bicí v Mercy smile))))


chmelko

 161    13. september 2006 o 13:09

Alan nikdy nebol bubeník..ale mne sa to najviac na nom páčilo, že sa to nebal vziat a posunut to uplne niekam inam..o tom hudba je..


Dangerous

 162    13. september 2006 o 13:12

to chmelko: hezky si to napsal…

tohle by mne strašně moc zajímalo, jak se vůbec dostal Alan (skutečný klávesový mág) za opravdovou rockovou bicí soupravu?.....


chmelko

 163    13. september 2006 o 13:16

tažko povedat, možno to ovlyvnilo to, že chceli totálne zmenit postup, najatie si ext.muzikantov, spev, som si ale istý, že to bolo čisto Alanove rozhodnutie


Ringo

 164    13. september 2006 o 13:18

ja jsem Alanovo bubnovani prave zral, protoze to nebylo suche bubnovani bubenika, ale umelecke pojeti. Alan uz defakto mlatil tyckama do neceho davno. at uz to bylo do zvlastniho sumiveho disku na SGR tour, nebo nejakou trubkou do jine trubky. Takze to ze vzal palicku a valil to do bubnu - no problem. Je to nejenom umet hudbu, ale o tom citit hudbu a prinest ji posluchaci tak ja k to hudebnik citi. Bisi na SOFAD byly proste perfektni. Libil se mi na nich takovy ten plechovy zvuk.


Ringo

 165    13. september 2006 o 13:19

CHMELKO: ja si tim moc jisty nejsem, mam pocit ze to byl jeden z duvodu, ktere jej dovedly k vyjadreni, ze prace DM se odebira jinym smerem nez jakym by si predstavoval on.


Beladona

 166    13. september 2006 o 13:19

dangerous: mám pocit, že Dave někde tvrdil, že Alana k tomu dokopal při natáčení sofad.


chmelko

 167    13. september 2006 o 13:23

no jo…kde nemal dave prsty:-)))))
Ringo:práveže dave spomína, že to bol on s Alanom,ktorí to chceli urobit tak ako to urobili, ostatní dvaja si tým velmi istí neboli…


Ringo

 168    13. september 2006 o 13:24

CHMELKO: tam kde to dotlacili se pustili na tenky led mozne improvizace, toho se Martin boji jako cert krize, vsechno musi proste klapat a byt spigl nigl:-)


Dangerous

 169    13. september 2006 o 13:29

to Beladona: díky! díky velmi moc! smile

to chmelko: Daveovi vzpomínky můžeš vzít a zahodit, ten chlapec vždy potřeboval někoho do party aby se neztratil…a myslím, že ten kdo chtěl rock´n´roll ala Mode byl Dave, ti zbylí 3 z něj byli pěkně vykulení, když ho v 92 viděli…My pořád bereme že Alan odešel hlavně kvůli Martinovi, ale kdo tyhle informace prodával tisku..David…

Myslím, že Alanovi role bubeníka neseděla, taky v ní vydržel jen jedno turné ..........


chmelko

 170    13. september 2006 o 13:30

Alan sa počas celej kariery stažoval na to, že improvizácia je v podstate nemožná..pripisoval to hlavne spojením svetiel zo show…
myslím, ale, že pravý dovod bol niekde uplne inde…
na exotic tour sa max.ako to šlo vybúril, potom sa asi par krát kvoli tomu pohádali a skončil…


chmelko

 171    13. september 2006 o 13:33

dangerous.ano iba jedno tour, ale to tour bolo naneštastie posledné..
mne sa páčilo, že condemnation hral na klavíri..aj ked to v pohode mohol zahrat na synths


Ringo

 172    13. september 2006 o 13:34

DANGEROUS: jestli se nepletu, tak to bylo tak, ze Dave prifrcel na nataceni z ameriky spolu s povedenymi kamaradicky pricmrndavaci kteri si svou nezbytnost u Dava zajistovali dodavkou fetu. A tam Dave zacal prekrucovat vse co Martin a Alan do te doby dali do kupy s tim, ze v Americe frci rock, sex a drogy a podle toho musi ted hudba DM vypadat. Dokonce bych v tom vysledoval jakysi krucek ke komerci, kdy DM udelali album podle toho jak to udajne chteli posluchaci hudby ve sve dobe a ne podle sebe. Nicmene vysledek byl vyborny i pres to vsechno. Ale kdo vi jak by to album vypadalo kdyby Dave nemel kolem sebe houf poradcu, fetu a na hlave mel pekne nakratko strizene ciro jako kdysi. Mozna by to album bylo jeste lepsi.


chmelko

 173    13. september 2006 o 13:35

mal som zato, že Dave priletel do Madridu sám….


Dangerous

 174    13. september 2006 o 13:36

to chmelko: Alan měl velmi špatné zdraví...i to mohl být jeden z důvodů opuštění DM, dalším prý byl Martin Gore, nechtěl mu dát prostor, ale mě se to moc nezdá, vždy tam byl nějáký producent v 90 a v 93 dokonce Flood, a ten určitě neměl problém udělat si pořádek, Martinova lenost, mu dovolila tak akorát připravit dema…zbytek už řešil Alan s Floodem, tak sakra kde chtěl ten Alan více prostoru??? Za mikrofonem???


Ringo

 175    13. september 2006 o 13:37

CHMELKO: ja videl jakysi rozhovor s kapelou kde myslim Martin rikal ze se kolem nej potulovalo spousta divnych lidi na kterych bylo videt ze si hraji na nejake psychoporadce a snazi se az okate Davovi vplest do prizne.


Ringo

 176    13. september 2006 o 13:40

Dangerous: v tom me Alan dost stval. Vymluva na vice prostoru - dyt to je nesmysl jak mraky. Ze pry byl nedoceneny, ze pozornost na nej nebyla upinana umerne s tim jakou praci pro kapelu odvedl a podobne kidy. Tim Alan u me klesl, protoze kdyz se kouknu na jakekoliv video, tak po Davovi je na ztaberech snad jako druhy alan a jeho hra na klavesy. A to uz od Hamburgu v 94. V bookletu na SOFAD ma snad po Davovi nejvice fotek Alan a na Devotional je zabiran take Alan velmi casto, snad nejvice u ETS kde jakoby chtel Anton zduraznit jeho roli v teto pisni.


chmelko

 177    13. september 2006 o 13:41

jeden z velkých dovodov, čo nejde Alanovi zazlievat bol vačší priestor na bankovom účte..grin


Ringo

 178    13. september 2006 o 13:41

Chmelko: dle vyjadreni skupiny mam pocit, ze 50% slo Millerovi a zbytek byl pro vsechny fifty fifty, nebo se pletu? grin


Dangerous

 179    13. september 2006 o 13:42

Dokonce bych v tom vysledoval jakysi krucek ke komerci, kdy DM udelali album podle toho jak to udajne chteli posluchaci hudby ve sve dobe a ne podle sebe. !!!!!!!!

To si vážně napsal Ringo??? Tak to vidím i já! Dave chtěl mít z DM Alice in Chains nebo Soungarden nebo Nirvanu…a k tomu byl zapotřebí muž za bicí soupravou..s Martem počítat nemoh, s Fletchem ...hahahha…padlo to na Alana..a to mu podle mne nesedělo…a´T to přiznal nebo ne, hlavní důvod opuštění DM byl nevypočitatelný feťák Dave a také role která mu neseděla…(uvidíme jaké bicí použije Alan na novém Recoil..)


Ringo

 180    13. september 2006 o 13:42

Ale jako jo, asi muselo byt neprijemne drit, tvorit a brat tolik jako Fletch ktery jen poskakoval okolo:-)


chmelko

 181    13. september 2006 o 13:42

Ringo:ano, ale to bolo asi len v USA, pochybujem, že by management a hlavne zbytok kapely by dovolil byt niekomu, čo tam nemá čo robit.
už si nepamatam, ale bolo to viac domčekov Alan,Dave a Daryl dohromady?


chmelko

 182    13. september 2006 o 13:45

Ringo:tuším to bolo tak že zo 100% mal 50% Miller
s tých zostavajucich 50 mal 50% Mart a tu poslednu stvrtinu si rozdelili medzi seba Dave, Alan a Fletch


Ringo

 183    13. september 2006 o 13:45

Dangerous: ano, napsal jsem to takto, ale nazorove se stebou lisim asi v tom, ze podle me DM neopustili takovou tu svou divnost, kterou vmestnali i do tohoto rockoveho alba. A tak vznikl zvlastni rock, ktery se tezko dasrovnavat s ostatnimi rockovymi zalezitostmi. At uz po zvukove strance, image kapely, po strance textu a nevim co jeste. Vysledek byl proste unikatni a i kdyz to bylo tak trochu na popud jakesi nasilne snahy, jde o hudebni skvost.


Dangerous

 184    13. september 2006 o 13:47

Tych 50% na 50% s Millerem platilo jen prvních letech…fakt je že autorem drtivé většiny skladeb byl Martin Gore, za což mu plynuly další zisky v podobě skladatelských autorských práv..


Ringo

 185    13. september 2006 o 13:47

CHMELKO: ja nemyslim jako ze byli na nataceni primo. Pochopil jsem to tak ze si Dave privezl ty kamarady a po nataceni se venoval jim a oni jemu, misto aby se kapela bavila nejak spolu jako za mladych let. V tom rozhovoru jsem v Martinovi citil jakousi horkost a snad az zarlivost:-)


chmelko

 186    13. september 2006 o 13:47

dangerous:malinko by som vyvrátil tvoju teoriu..
na bicie si mohli niekoho najat..
neviem čo presne počuval Dave v USA na depeche,ale moj názor je ten, že aspon on chcel konečne začat robit tzv.dospelu hudbu a aby im už konečne prestali nadavat do sladkých buzíkov


Dangerous

 187    13. september 2006 o 13:52

to Ringo: no zvláštní rock… schválně si poslechni alba která byla na trhu v době kdy vyšlo SOFAD… ty bicí, ty kytarky, ty zkreslené syntezátorové zvuky, i ten šílený gospel, to vše bylo v tom období velice in…moc dobře si to pamatuji, grunge byl najednou “střední proud” ..pokud někdy DM vykročili vstříc aktuální poptávce trhu, tak to bylo právě v 92 v Madridu..už nebyly těmi kdo tvoří styl…


Ringo

 188    13. september 2006 o 13:56

DANGEROUS (13.09.2006 o 13:52): nebyli temi kdo tvori styl, a to proto ze si zacli s rockem, ktery mel uz styl vytvoreny. To mozna jo. Ale jestli neco stvorit dokazali, tak to byl “podivny” rock, tezko rici zda to snad nazvat rockem. A tim byli zase jedinecni. Faktem je ze Davova divna pro DM atypicka vizaz vzbudila predpokladam spise odmitavy postoj skalnich fans a vzbudila otazky, na ktere prisla odpoved velice rychle.

Chmelko: dospela hudba dejme tomu, ale Dave taky mohl vedet, ze zkouskou dospelosti nejsou drogy. A Violator byl dospely az az. Tak dospely a dokonaly, az mi tam tak trochu chybela takova ta spetka hravosti jako u MFTM.


chmelko

 189    13. september 2006 o 13:56

Ringo:myslíš ten rozhovor, kde Mart spomína, že sa vytratil najpr Dave, čo bolo dost čudné, potom sa vyparil Alana a to bolo tiež dost čudné a, že v podstate prestali spolu komunikovat…


Ringo

 190    13. september 2006 o 13:57

CHMELKO: jestli to bylo ono nevim. Jestli to zaznelo pri vypraveni o nahravani ve Spanelsku - tedy Madridu, tak to asi bylo ono.


Dangerous

 191    13. september 2006 o 13:58

to chmelko: hmmm dospělá hudba ve 30, to je nejvyšší čas…btw. víš kdy se první objevila formulace “tohle je dospělé album” ?? v roce 1990, když vyšel Violator…

Dave byl silně ovlivněn….Seattlem, LA scénou a taky ženou, která s nimi byla na turné po US v roce 88 a také v roce 1990, jistou Therese Conroy, ta chtěla mít doma rock´n ´rollového boha..a ne nějákého zpěváka pstmoderní kapelky, protože Amerika to je rock and roll….Cherchez la femme….


Ringo

 192    13. september 2006 o 14:01

jedine co me trochu stve, ze jim z toho rockoveho obdobi zustal martin s kytarou misto martina za klavesama. Ale nabeh na to byl vlastne uz ve Violatoru a misty na MFTM


chmelko

 193    13. september 2006 o 14:05

ale mne ta jeho gretsch až po kolená nevadila..skor sa tažko zmierujem s tou jeho hviezdičkou:-))))


Ringo

 194    13. september 2006 o 14:06

CHMELKO: ta hvezda byla nahodou super


chmelko

 195    13. september 2006 o 14:10

http://www.gretschguitars.com/artists/
to je celkom zaujímave…


chmelko

 196    13. september 2006 o 14:18

tak som hladal…ak sa jedná skutočne o ten white falcon custom, tak výjde na 11tis doláčov…


alanaw

 197    14. september 2006 o 07:52

či už Alan odišiel pre Davida alebo Mata, je v konečnom dôsledku jedno, jeho to nevráti ( aj keď by to bolo užasné ), len si mylsím, že byť súčasťou takej company je vždy o kompromise i o peniazoch ale hlavne, aj s odstupom času si Alan zachováva gentlamanstvo, keď mu adresujú otázku ako to bolo s jeho odchodom a aký bol Dave v tom čase-very sensitive man and oppeninng for new experience. A čo sa týka jeho bubnovania, tak ako povedal chmelko, nebál sa chytiť šance a jeho ruky to dokazujú - viď SOFD…


Marten

 198    14. september 2006 o 16:27

btw. co rikate te ukazce, ktera se objevila na “YouTube” - JCGE…. v teto diskusi zverejnil link tusim “faith”, ale admin to smazl….

vypada to velmi dobre a Gahanuv hlas zni super


Dangerous

 199    15. september 2006 o 09:26

to Marten: ano, Gahanův hlas zní velmi dobře…


Marten

 200    15. september 2006 o 10:04

to dangerous: a ta improvizace na zaver…. uz se na to dvd sakra tesim! :o)


Palo-

 201    18. september 2006 o 10:54

ok je tam prosim ta zvuk aj dts?????????????????????????????


Gabriel

 202    18. september 2006 o 11:34

Palo-: precitaj si prosim odpoved na rovnaku otazku nizsie v diskusii…


Marten

 203    18. september 2006 o 15:21

btw. ma nekdo skutecne zarucene informace o obrazovem formatu a zvuk. formatech na tom novem DVD? ja to nejak nemohu nikde nalezt…..


Dangerous

 204    18. september 2006 o 15:43

na jedněch stránkách jsou ke zhlédnutí 4 songy z tohoto DVD, ale nevím zda sem mohu vložit link, mohu Gabo?


Marten

 205    18. september 2006 o 15:46

dangerous: riskni to…. :o)

ne ja te nechci navadet….


Dangerous

 206    18. september 2006 o 16:03

to Beladona: je tak ke shlédnutí i A question of lust, takže jsem Ti poslal link na mail, pokud neva smile


Dangerous

 207    18. september 2006 o 16:04

to Martem. chtěl jsem Ti ten odkaz také= poslat do mailu, ale ty nemáš žádný v profilu uveden…


Dangerous

 208    18. september 2006 o 16:08

btw. znáte někdo magazín spin.com? na jeho stránkách bych schválně zkusil dát do search název jedné skupiny, co to pro zajímavost najde…


Marten

 209    18. september 2006 o 16:12

to dangerous: chytre, diky…. :o)

ten mail tam dodam - ani nevim ze ho tam nemam….


Dangerous

 210    18. september 2006 o 16:17

to Marten: Gore s černými křídly zpívající A Question of Lust, to je paráda, viděls?


Dangerous

 211    18. september 2006 o 16:23

Hm…zřetelný rozdíl mezi Devotional a Live in Milan..Gore a Gahan působí jako přátelé...kdežto když v 93 roce skáče Gahan do publika, Gore sklápí oči jakoby se na to nemohl ani dívat…


Marten

 212    18. september 2006 o 16:39

to dangerous: uz jsem to projel vsechno - je to parada…. vypada to, ze tam bude super zvuk…. uz jsem slusne natesenej…


Dangerous

 213    18. september 2006 o 16:42

to Marten: je to paráda, je se vážně na co těšít! btw. Radio 1 vysílá od pondělí 18.9. do pátku 19.9.
exkluzivních 5 dní s ... Deepche Mode a jejich DVD Touring The Angel: Live in Milan

V tomto týdnu uslyšíte Depeche Mode denně ve vysílání a denně můžete soutěžit o jejich DVD!


Dangerous

 214    18. september 2006 o 16:43

do pátku 22.9. samozřejmě smile))))


Gabriel

 215    18. september 2006 o 17:00

dangerous: sup s tym do FanWebu smile


Ringo

 216    19. september 2006 o 08:40

DANGEROUS: tak skoky do publika v 93 pusobi takovym dvojakym dojmem. Jednak je to uchvatne pro show, na druhou stranu to pusobi dojmem lacinnosti rockovych kapel na urovni Offspring. Proste si zarvou, seskacou z podia do publika jak opice a citi se jako bozi za to zej e publikum nese na rukou. Bezprostredne blizky kontakt z publikem podle me nejelegantneji vyrsili Rammsteinu se svym clunem.


chmelko

 217    19. september 2006 o 08:56

ten okamih ked dave skočil bol velmi zvláštny, pretože sa Anton zameral na tie smutne modelky ako sa pozeraju z obrazovky a hovorili si, preboha, čo ten človek tam vystraja:-)


Dangerous

 218    19. september 2006 o 09:33

to Ringo: no on Gahan právě chtěl aby působili jako rocková kapela…a je fakt…že když ho vyprostili ze sevření fans působil velmi štastně...užíval si to…jen škoda že u In your room..to je velmi intimní song a rockové blbosti k ní moc nesedí...


Dangerous

 219    19. september 2006 o 09:39

to chmelko: o víkendu jsem zkouknul Devotional abych měl čerstvé porovnání k Live in Milan….Devotional je úžasný, oproti One night in Paris je to neskutečně skvělé (pokud se tou Paris nemyslí Ms.Hilton smile))
Nejskvělejší část dvd Devotional mi přijde Stripped a Rush…
Ale má i dost hluchých míst…


Ringo

 220    19. september 2006 o 10:14

Dangerous: me se nejvice v Devotional libi hadej co?:-))) Samozrejme ETS. Klidne by to mohl byt alternativni videoklip k teto pisni. No a kdyz se kouknu na One night in Paris, tak se mi tam rovnez libi nejvice ETS:-) Jsem zvedav jak to bude u Live in Milan. Ale asi uz to ETS nebude, protoze Dave v ni zpiva cim dal mene. Na tomto tour neodzpival ani jedinkrat refren. Coz je skoda.


Dangerous

 221    19. september 2006 o 10:21

to Ringo: jo s tím alternativním klipem to není špatné...ale koukni na Stripped..díky koncertnímu provedení z roku 93 se stala mojí nejoblíbenější písní, to uvolnění energie..neskutečný song…Gahan je vždy při ní velmi dojatý..proč??!!


Beladona

 222    19. september 2006 o 10:36

Stripped je tam hodně dobrá. A pak Walking In My Shoes a Fly On The Windscreen, u těch 3 mě vždycky mrazí v zádech.


chmelko

 223    19. september 2006 o 10:36

stripped je naj song aký kedy urobili, u mna sa skrátka nedá opočúvat.
V 98 som sa bál, že som ju počul posledný krat,ale naštastie sa tak nestalo..


Ringo

 224    19. september 2006 o 10:44

Chmelko: chtelo by to video Live in Bratislava. A nebo proste video z letni casti tour. Pravda, v te Bratislave by asi ta odporna modra vez zvukaru nepusibila moc idealne:-)


Beladona

 225    19. september 2006 o 10:48

chmelko: a taky se dobře hodí na party :-D


Dangerous

 226    19. september 2006 o 11:08

to Beladona: ano, Stripped je na party ideální smile)

a to jsme ještě nezmínili úžasný text…


Dangerous

 227    19. september 2006 o 11:55

to Ringo: jo, video Live in Bratislava by bylo skvělé, btw. zdálo se mi to a nebo TV JOJ natáčela celý koncert?! smile))


Gabriel

 228    19. september 2006 o 12:00

dangerous: ze vraj kameraman natocil vecsiu cast koncertu ale zaznam zo strachu pred problemami, ze by sa to dostalo niekomu (fans) do ruk a potom na net atd. to po pouziti v spravach znicil.


Dangerous

 229    19. september 2006 o 12:29

to Gabo: no pokud nežertuješ, tak se můžeme těšit, že se za 5 let možná záznam zázračně objeví..
nedávno mi to nedalo a poslechl jsem se audio záznam z Prahy 88´..tak úžasná atmosféra potom v Praze asi už nikdy nebyla…i Dave často chválil publikum a za každou skladbou se ozývalo jeho Thank you, thank you very much…
Bratislava měla dost podobně nadšenou atmosféru… škoda toho videa…


Gabriel

 230    19. september 2006 o 12:42

dangerous: asi Ta sklamem, ale zaznam o ktorom zrejme hovoris je bootleg z Helsink…


Dangerous

 231    19. september 2006 o 12:55

smile))))

záznam z Helsink smile)) (je to samozřejmě jen audio Gabo, neboj smile))

Good Evening Prague smile))) (z Helsink smile))


Dangerous

 232    19. september 2006 o 13:01

btw. Gabo mohu Ti poslat link na ty “Helsinky 88” a pak mi řekneš jestli to je ono, jo?


chmelko

 233    19. september 2006 o 13:08

ja mám Prahu, ale kvalita hmm mizerná...
ak to máš tiež dangi, tak tam Dave určite povie Good evening Prague..


Dangerous

 234    19. september 2006 o 13:19

to chmelko: no, kvalita je na dobu a podmínky vzniku záznamu dobrá..ale Live Here Now to není..chybí tomu originál fotografie Tonyho Corbijna smile))

jistě, nedá se to poslouchat často, ale na zachycení atosféry…(ikdyž při úvodních tónech Behind The Wheel je slyšet “Už ho vidím, voe! smile))) to stačí smile


Gabriel

 235    19. september 2006 o 13:20

sorry, jasne, ved praha ‘88 bola aj ako download na dm.sk smile Nchal som sa zmiast, lebo takto bol falosne distribuovany vido zaznam z prahy ‘88 ktorym boli v skutocnosti helsinky


Dangerous

 236    19. september 2006 o 13:53

to Gabo: v pohodě smile


Dangerous

 237    25. september 2006 o 15:40

Live in Milan 06, nejlepší video v historii DM (co se taky od emně dalo čekat smile)

Změna režiséra velmi prospěla, nemá cenu se rozepisovat, ale je to vážně povedené dílko, moje pořadí videí Depeche Mode:

1: live in Milan 06´
2: devotional
3: live in Hamburg 85´ (Gahanův výkon v té době je stále nedoceněný!!!)


Kaleid

 238    25. september 2006 o 20:25

Wow, tak tímhle DVDčkem si to u mně aspoň trochu napravili (po tom co jsem si poslechnul tu otřesnou Martyr smile Ale stejně si myslím, že Bratislava - a vůbec celá letní část turné - byla lepší. Škoda, že video z Rock Am Ring nemá tak kvalitní zvuk :(


Beladona

 239    26. september 2006 o 08:52

Je to skvělé, strhující, zábavné, 100x lepší než ONIP.
Ale musím trvat na tom, že Devotional se nic nevyrovná  grin


Dangerous

 240    26. september 2006 o 10:26

to Beladona: V čem se Ti líbí Devotional víc?


Beladona

 241    26. september 2006 o 10:45

dangerous: těžko říct, sama na to nemůžu přijít, možná je to pro mě hlubší emotivní prožitek. Na LIM je znát takový nadhled, pohoda a radost, na Devotional jsou ztraceni uvnitř těch písniček.
Ale těžko soudit po jednou shlédnutí, možná změním názor.
Proč si myslíš ty, že je LIM lepší?


Dangerous

 242    26. september 2006 o 11:10

to Beladona: no, na Devotional také čiší z Davea radost a energie a jakoby nadhled…(směje se i v momentech, kdy to odporuje tomu co je v textu písně...)

Období Devotional Tour…. je pro mě samozřejmě velmi srdcová záležitost, stál sem na Letné pod podiem bylo mi 17 a když Dave opustil prostor za závěsy, rozpoutalo se šílenství, které sem nikdy potom už nezažil..

Ale přesto se mi Live in Milan zdá lepší, ta skupina se mi zdá jiná, jsou to Depeche Mode jaké mám rád, obrazové provedení je strhující, ten režisér zaslouží vážně pochvalu…U Devotional jsou dva momenty kdy mám chuť si jít udělat kafe, to u Live in Milan není...

 


Beladona

 243    26. september 2006 o 11:37

dangerous: Dave se na Devotional směje jak ďábel, že se ho skoro bojím grin Mně to nepřipadá jako radost, ale jako šílenství  :-D
Devotional je uhrančivé, když na to koukám, tak se mně ježí chlupy jako u hororu. Naopak při LIM jsem se včera docela zasmála, jak blbnou.


Dangerous

 244    26. september 2006 o 12:08

to Beladona: ale to je hezký pohled na Devotional smile
Ale co to ostatní na Devotional, scéna, projekce, další členové skupiny, doprovodné zpěvačky, to Ti přijde také perfektní?


Beladona

 245    26. september 2006 o 12:55

dangerous: všechno do sebe zapadá a umocňuje celkovou atmosféru.


Ringo

 246    27. september 2006 o 11:11

moc ryhle strihy, moc orientovane na videoprojekci nez na deni na podiu….no, sesmolil jsem nakonec taky recenzi, nedalo mi to:-)


Dangerous

 247    27. september 2006 o 11:13

to Beladona: skvělý moment z Live in Milan, mi přijde okamžik kdy Dave vytleskává konec “A question of time” (všimni si jak se u toho tváří) z toho mám opravdu zimomřivky smile  vážně, v tu chvíli jako by ta píseň dostávala další rozměr…


Beladona

 248    27. september 2006 o 13:57

dangerous: není to ten moment, kdy vypadá, jak když tancuje flamengo? Každopádně díky za tip, dneska si to pustím podruhé a tak budu dávat pozor.


Dangerous

 249    27. september 2006 o 14:02

to Beladona: přesně ten! ano nejprve to vypadá že se pan Gahan rozhodl pro tento vášnivý tanec, ale on, jen společně s časomírou odpočítává čas, který zbývá... .. .


depeche1

 250    2. október 2006 o 08:18

No teda. Nevedel som sa dočkať DVD .Teraz keď ho mám od minulého štvrtku musím konštatovať, že po zvukovej stránke je najslabšie z doteraz vydaných koncertov na DVD. Zvuk je položený akosi vysoko a basy sú mizerné. Musím na DVD prehrávači upraviť menu na super bass aby mi zdvíhalo sedačku.Tá akustika v hale v Miláne je skrátka na hovno. A postrehol som aj technický problém s mikrofónom v skladbe Suffer Well. To by sa pri nahrávaní DVD nemalo stať aby zapišťal mikrofón. Hovorím o formáte dolby digital 5.1 hmmm


depeche1

 251    2. október 2006 o 08:23

V BA som stál v strede pod zvukovou vežou zvuk perfektný aj set list lepšie vyhovujúci, čo som si myslel že bude v bónuse na DVD.


Beladona

 252    2. október 2006 o 08:40

dangerous: tak jsem na to jukla - opravdu hodně zvláštní pohled, jakoby byl v transu… nebo to dobře hraje grin


Dangerous

 253    2. október 2006 o 10:45

to Beladona: taky mi přijde jako v transu… smile


suspy

 254    2. október 2006 o 23:43

depeche1: s tym zvukom mas kamo pravdu. DD 5.1 je takmer o nicom.
DTS 5.1 je omnoho lepsi, ale najviac si toto DVD vychutnavam na stud.sluchadlach v stereu. Je to basovo asi najkvalitnejsie.


BigFan

 255    3. október 2006 o 16:20

Skvelá recenzia, pochvala autorovi textu.
Bohužiaľ som dvd ešte nevidela, ale popri čítaní mi behali zimomriavky po chrbte… sú proste úžasní, dotknú sa vás svojou hudbou, je to krása… a môžete to počúvať znovu a znovu a vždy to vo vás vyvolá skvelý pocit, podľa toho, ako sa momentálne cítite…


Tomas82

 256    14. október 2006 o 16:41

tak aj mne sa uz konecne dostalo 2dvd s cd prilohou..je to viac nez výnimocne dvd. Hlavne kamery nemaju chybu, i ked pri Suffer Well mi dost vadi taka trhana kamera, ale v celku famozne..
2 dvd je skor o projekcii a bonus ktorý asi kazdý videl ohladom natacania klipov, skusania a pod..
3cd je uz len ceresnicka na torte…:)


nissan

 257    22. október 2006 o 09:59

no konečne som to videl a musím povedať, že monghi to vystihol do poslednej bodky úplne presne /Monghi, keď sa ešte raz narodíš, tak verím, že budeš pokračovať v tom čo začal Martin…/ Po Policy of truht som bol úplne rozliaty, slzami zaliaty a na pokraji nirvány. Ešte že ma moja polovička z tohto sna nechtiac vyrušila /pri sledovaní tohto dvd mám odporúčam informovať celú rodinu, aby vás nerušila pri sledovaní, aby sa vám nestalo to, čo mne - o polnoci v úplnej tme sedím sám v izbe, slúchatká na ušiach, práve lietam vo vesmíre pri Policy of truth a v tom ma manželka jemne potľapká po ramene a ticho sa ma opýta: nejdeš si už ľahnúť miláčik? Normálne som sa zviezol pod stôl, tak som sa zľakol.
Na druhý deň som v noci pokračoval a to, čo som zažil pri Martinových interpretáciach, tak to sa nedá ani pozemským jazykom opísať...
Kedže som veľmi slabý v presnom opisovaní detailov /ešte že máme monghiho/, tak to zhrniem: Toto dvd musí mať každý fanúšik dokonalej live show. Nielen DM FANS. A vďaka bohu, že to nerobil Anton.


Diskutovať môžu iba zaregistrovaní a prihlásení užívatelia.

  Vytvorte si účet   Prihláste sa