Nový život Depeche Mode

Los angleský WhereHouse začal v tomto roku vydávať vlastný magazín E360 (Entertainment) a z obalu jeho premiérového čísla sa na Vás nesmejú nik iní, ako Depeche Mode. Okrem fotografií prináša magazín aj článok venovaný histórií skupiny a aktuálnemu albumu "Playing The Angel".

Nezáleží na to, či hudobníci z Depeche Mode žijú so svojimi rodinami v rozličných častiach sveta. Alebo že sa nevyberú za celé štyri roky ani raz na turné po všetkých tých mega problémoch s drogami a démonmi, ktorých sa nadobro zbavili.

Tento mesiac odštartovali vypredané svetové turné a predstavujú ním svoj jedenásty štúdiový album s názvom "Playing The Angel" (Sire/Reprise), ktorým oslavujú 25 rokov vlastnej existencie.

Inovatívna a energická nahrávka, akýsi druh optimistickej temnosti, len dokazuje, že trio v zložení David Gahan (spev), Martin Gore (skladateľ, gitara, klávesy) a Andrew "Fletch" Fletcher (klávesy), ešte stále nepovedali posledné slovo.

"Vydali sme spolu niekoľko veľmi dobrých albumov," hovorí Gahan. "ale ešte stále chceme vydať tú najlepšiu nahrávku, akú len môžeme. Spolu sme sa pustili do tohto albumu, no nemali sme žiaden reálny plán, či predstavu. Jednoducho sme to nahrali."

"Precious", pilotný singel z albumu "Playing The Angel", skomponoval talentovaný skladateľ Martin Gore a produkcie sa chopil Ben Hillier (Doves, Blur). Zvukovo ide o klasických Depeche Mode, s hypnotickými vokálmi, impozantným refrénom a jednoznačne tanečnou rytmikou.

"Ben Hillier k nám dotiahol všetku tú novú dynamiku, čo bolo veľmi podnetné," pokračuje Gahan. "Dnes sa cítim v Depeche Mode lepšie ako pred 15-timi rokmi."

"Precious" je skladba o Goreho deťoch. Je o ich pocitoch a bolesti, s ktorou sa museli vyrovnať počas nepríjemného rozchodu ich rodičov. Gore sa totiž pred nedávnom rozviedol.

Gore uviedol, že popri tých pravdivých pocitoch a momentoch smútku, obsahuje táto skladba aj prvky country štýlu, no ako väčšina ostatných skladieb skupiny, má "Precious" svoju hĺbku, jemnú dávku temnosti a jednoznačne nejde o country.

"Nie je robená v country štýle," vysvetľuje Gore. "Táto melódia je poctivo optimistická a plná nádejí, a myslím, že je to naša najkomerčnejšia skladba, akú sme kedy nahrali. No ale kto vie? Sami nepoznáme definíciu komercie. Vždy sme sa pohybovali mimo hlavného prúdu, takže to, čo je komerčné pre nás, nemusí byť nutne komerčné pre zbytok sveta."

No byť mimo hlavného prúdu neznamená pre skupinu pokles predaja nahrávok. Hoci títo páni žijú v troch častiach sveta: Londýn (Fletch), New York (Gahan) a Kalifornia (Gore); čo sa týka hudby, vedia sa zjednotiť.

K dnešnému obdobiu, Depeche Mode datujú svoj vznik k roku 1980 v anglickom Basildone, predali viac ako 70 miliónov albumov po celom svete. Z celej éry skupín New Wave/New Romance sú jedny z mála, ktorí zotrvali na scéne dodnes. Mnohé z ich videoklipov dodnes rotujú na staniciach ako MTV a MuchMusic. Ich zvuk, postoj a samotná existencia ovplyvnila mnohých moderných umelcov, ktorí sú zamilovaní do ich kreatívnej práce, nahrávacích postupov a používania samplov.

A hoci súčasné moderné techno - DJ Oscar G je Depeche Mode silne ovplyvnený a dokonca zremixoval jednu z ich skladieb - samotní Depeche Mode zostávajú alternatívnou skupinou. A sú na to hrdí.

"Možno to všetko, čo sme dosiahli za tých 25 rokov, sme dosiahli preto, že jeden druhého poznáme... prežili sme." hovorí Gahan. "Keď tak premýšľam, zo všetkých skupín, ktoré mi prúdu na um, je táto jediná, na ktorú by som stavil, že nevydrží."

Prvé začiatky skupiny spadajú až do roku 1976, kedy Vince Clarke, ich prvý skladateľ a hráč na klávesy, založil s Andym Fletcherom skupinu s názvom No Romance In China. Skončili fiaskom, takže Clarke založil ďalšiu skupinu, tentoraz s Gorem, s názvom French Look.

Keď sa k tímu pridal Fletcher, premenovali sa na Composition Of Sound. Gahan sa ku skupine pripojil až v roku 1980, po tom, čo si Clarke vypočul jeho vystúpenie, a tak sa zrodili Depeche Mode. (Názov prevzali z francúzskeho módneho magazínu).

Upísali sa labelu Daniela Millera a o rok neskôr vydali svoj debutový album s názvom "Speak And Spell". Po niekoľkých koncertoch sa Clarke rozhodol skupinu opustiť, takže Gore, ktorý už na debutovom albume autorsky prispel skladbami "Tora! Tora! Tora!" a "Big Muff!", prevzal štafetu hlavného skladateľa skupiny.

V roku 1982, po vydaní druhého albumu "A Broken Frame", sa k skupine oficiálne pridal Alan Wilder, ktorý tak nahradil post Clarka. Jeho prínos bol citeľný hlavne v technickej a hudobnej produkcií, no na nasledovnom albume "Construction Time Again" (1983) sa predstavil aj ako autor v skladbách "The Landscape Is Changing" a "Two Minute Warning", a neskôr napísal ešte zopár ďalších.

V tom čase už boli Depeche Mode prevažne európskou skupinou, no vlnu šialenstva vyvolali hlavne v Nemecku, kde sa techno a alternatívna hudba tešili veľkej obľube a pritiahli do zafajčených klubov davy mladých ľudí.

V roku 1984 vydali niekoľko skladieb v Spojených štátoch a v tom istom čase sa stali súčasťou gothického hnutia Veľkej Británie. Približne o dva roky neskôr začal Gore produkovať skutočne temné a depresívne skladby, jeden z albumov niesol názov "Black Celebration". Ako uviedla kritika, "Martin naštartoval dekádu vzostupu temnej, tiesnivej syntezátorovej tanečnej hudby."

Ľudia ich spájali s gothickým hnutím, chalani sa pokúšali schovať za svoj talent, vyhlasovali, že s tým nemajú nič spoločné, no skutočná pravda bola ukrytá v ich zvuku.

Videklip k ich hitovému singlu "A Question Of Time" z roku 1986, ktorý zrežíroval Anton Corbijn, ich etablovalo na medzinárodnú scénu. Spomenutý režisér bol dovtedy známy skôr ako fotograf, režisér v pravom slova zmysle sa z neho stal až po bližšom spoznaní sa s Goreho a ostatnými chalanmi. Natočil s nimi 19 (pozn. aktuálne video "Suffer Well" je v poradí 20-te) videoklipov a postrčil ich na výslnie hudobnej scény.

S novým imidžom a tiesnivým zvukom, bol ich výzor vnímaný ako gothický hlavne v Spojených štátoch. Počas turné v USA, v roku 1988, vypredávali s úspechom arény a ich sláva prudko stúpla.

Tým sa umocnilo aj ich techno a house obdobie. Štúdiové albumy "Some Great Reward" a "Black Celebration" kombinovali písanie balád z počiatočného obdobia skupiny s agresívnymi tempami, počnúc gospelovými emóciami cez psychosexuálne kolekcie pre vykričané kluby na predmestí, ktoré
navštevovali "nočné živly".

"Music For The Masses", mierne ironický titul, pre skupinu však znamenal prvú pozíciu v US Top 40, no produkcia tejto čiste syntezátorovej skupiny plnila techno kluby v Midweste. Predstavitelia house scény ich uvádzali ako svoju hlavnú inšpiráciu pri rozvíjaní elektronickej tanečnej scény.

Encyklopédia Wikipedia pri menách technopionierov ako Derrick May, Kevin Saunderson and Juan Atkins uvádza, že spomenutí páni uvádzajú Depeche Mode ako hlavnú inšpiráciu pri zdokonaľovaní pro-techno hudby, ktorá vyvrcholila detroitskou techno explóziou na konci 1980-tych rokov.

"Snáď každý zo známych DJ-ov remixoval Depeche Mode (krstných otcov house), počnúc Danny Tenagliom a Francois Kevorkianom končiac," hovorí Sean Drake, dj zo Pawn Shopu v Miami, ktorý so svojou produkciou precestoval celý svet. V roku 1989 sa príčinou mierneho rozruchu stala skladba ovplyvnená štýlom country, nahratá v Taliansku, s názvom "Personal Jesus", čím na seba skupina opäť upútala pozornosť. Ešte pred jej samotným vydaním jedny regionálne britské noviny ohlasovali skladbu sloganom, "Your Own personal Jesus". Aj toto dopomohlo katapultovať singel na trinástu pozíciu v britských rebríčkoch a stal sa tak jedným z ich najpredávanejších singlov a zároveň zlatým v Spojených štátoch.

O rok neskôr dosiahol ich ďalší singel "Enjoy The Silence" ôsmu pozíciu v americkom rebríčku (šiestu v UK) a skladba sa nakoniec stala "identifikáčnou známkou" pre samotnú skupinu. S následným albumom "Violator" prerazilo do Top 10-tky ako v UK, tak aj v USA a definitívne upevnili svoju pozíciu superhviezd. Za osem hodín vypredali Giants štadión v New Yorku a Dodger štadión v Los Angeles dokonca za necelú hodinu.

V roku 1991 sa stali jednou z najúspešnejších alternatívnych skupín na svete. Nič ich nedokázalo zastaviť, ani Goreho temné momenty, nezhody medzi Wilderom a Fletchom, ktoré vyvrcholili odchodom Wildera zo skupiny, Gahan podľahol drogovej závislosti, ktorá viedla k pokusu o samovraždu v jeho dome v Los Angeles a neskôr musel nastúpiť na liečenie od závislosti na heroíne.

V roku 1996 nahrali Depeche Mode vtedy najpredávanejší album "Ultra" a ich prvý singel "Barrel Of A Gun" si vyslúžil skutočné uznanie kritiky. O dva roky neskôr prišli na trh so singlom "Only When I Lose Myself" a páni sa vydali na niekoľkomesačné úspešné turné.

Vydanie nového, rýchlo spracovaného a energického albumu, "Playing The Angel", sprevádza rozsiahle svetové turné, ktoré prinavrátilo pánom pocit istoty a znovuobnovenej energie. Znejú ako úplne nová skupina, vyburcovaná novými výzvami. Každú noc sú paralyzovaní novými tvárami a Dave svojim hlasom, spolu s vzrušujúcimi refrénmi celej skupiny, dokáže publikum priviesť k dojatiu.

"Vyraziť na turné a vystupovať každú noc je príležitosť prezentovať to, čo som do skladieb vložil a tým im vdychujeme nový život," dodáva Gahan. Samozrejme, Depeche Mode, so všetkými svojimi milovanými nedostatkami, tu snami zostávajú naďalej.

Je to prekrásny Nový život.

Názory Devotees (236)

Ringo

 1    1. február 2006 o 13:02

moc hezke cteni


Dangerous

 2    1. február 2006 o 13:18

samotní Depeche Mode zostávajú alternatívnou skupinou.

moc hezké čtení, díky monghi!


aries

 3    1. február 2006 o 13:18

pekne zhrnute:) tak otcovia housu… hmmm smile


Ringo

 4    1. február 2006 o 13:25

aeris: no, to techno a house povazuji za trochu prehnane terminy v ramci tvorby DM. Ale co uz, amici prisuzuji DM i rock n roll.


Dangerous

 5    1. február 2006 o 13:26

to aries: ano, to se píše už od Violatoru, že takzvaná detroitská scéna je reakce na Depeche Mode


Dangerous

 6    1. február 2006 o 13:40

to Ringo: no oni nemyslejí, že by DM hráli techno nebo house, myslejí tím to, že tyto hudební směry jsou založeny na postupech, které uvedli v život Depeche Mode.


Ringo

 7    1. február 2006 o 14:08

DANGEROUS: v podstate ano. Nechci ani rikat nahlas, ze je tu nekde clovek, ktery si mysliopak, tedy ze naopak DM a jine velke kapely si berou inspiraci v DJ scene:-) viz. clanek o mixu suffer well:-) Ale to je muj nekonecny boj s novodobymi mixy pisni DM, v tomhle se nezmenim:-)


Dangerous

 8    1. február 2006 o 14:20

to Ringo: tak to je správné, ale pokud nebudeš ty remixy brát z pohledu fanouška Depeche Mode, ale vyznavače DJ´s scény nebo samotných DJs zjistíš, že remixy songů Depeche Mode patří k absolutní špičky, a důvodem není to, že tam je základ za skladby DM, protože to kolikrát není ani poznat a ani tam ten základ není, důvod proč jsou ty rmxs DM tak úspěšné je v tom, že značka DM má v této oblasti neskutečné renomé a pro každého DJ je čest předělat skladbu Depeche Mode…


Dangerous

 9    1. február 2006 o 14:22

a dá si na tom velmi záležet…


Monghi

 10    1. február 2006 o 14:27

Ringo: sorry, ale stale sa pytam, co pre teba znamena pojem DJ-ska scena… pretoze sa neviem zbavit pocitu, ze to vnimas len ako “tuc - tuc” zalezitosti. Nezabudaj na to, ze aj Martin, rovnako ako aj Andy, je DJ, jeho solovy projekt bol ovplyvneny vylozene tanecnou scenou a rovnako aj pri natacani noveho albumu boli tieto skusenosti vyuzite, hoci to na pocutie nemusi byt citit… tanecna a dj-ska scena je strasne siroky pojem a zahrna v sebe kvantum hudobnych stylov


Dangerous

 11    1. február 2006 o 14:37

to monghi: Ringo bere výsledek jako bernou minci a i tak je to správné. mně přece může být jedno jak se depeche dopracovali k tomuhle a k tomuhle zvuku, když ten song je super, ale když mně song nezujme melodií, nebo něčím jiným tak co je mi to platný, že je ovlivněný DM.
v Sazce jsem si taky nekoupil trenýrky jenom kvůli tomu, že nanich bylo napsáno Depeche Mode….


Ringo

 12    1. február 2006 o 14:45

MONGHI: poslechni si mixy k Precious a ted ten Suffer Well. Ja je hodnotim jako prazdne, bezmyslenkovite, bohuzel jsou tuc tuc a jeste k tomu se k zakladu jmenovanych pisni dohledam velmi tezko. A defakto je zdeformovane to, co je na tech pisnich krasne. at uz sila jejich puvodniho zvuku, nebo vokal ci melodie. Nic z toho neni v mixech obsazeno. A ze je to predelana skladba DM? Myslim ze jak napsal Dangerous, DJ mixy maji renome jen proto, ze nesou nazev pisne od DM. Co se tyce DJingu Gorace ci Fletchra - ano, i oni delaji DJing. Ale toto me na jejich produkci nezajima. A ze si z nej neco odnesli? Maximalne zkusenost, ze udelaji lepe, kdyz zustanou u puvodniho rytmicke elektroniky jako to delali na starych albech, protoze rytmus stale tahne. A koneckoncu s tim prisli oni, ne? Pochybuji ze si vzali cokoliv co se tyce hudebni produkce toho, co slysim v tech strasnych mixech. To nejsou poslechove zalezitosti, to jsou proste zalezitosti tanecni, kde je dulezity ten rytmus, nic vice to nepotrebuje. Lide jsou schopni sebou hazet i do cisteho zvuku bubnu, zbytek je jen tak, aby ten DJ mohl za tim pultem obcas premacknout jine tlacitko a rici - to jsem tam hodil fajn zvuk, co? Hmm…ja to proste nemusim.


Monghi

 13    1. február 2006 o 14:47

dangerous: ja som reagoval na jeho vetu “naopak DM a jine velke kapely si berou inspiraci v DJ scene:-) “

Martinov solovy album je toho jasnym dokazom, dokonca aj album Exciter, tam to predsa Gore absolutne netajil. A nesledovat sucasne trendy hudobnej sceny (zabudnime na brakovy odpad, ktorym krmia hluchy narod komercne radia a MTV), to pekna blbost, ktoru si hudobnik ako Gore ani nemoze dovolit… ja osobne ho pokladam za absolutneho znalca elektornickej tanecnej sceny


Ringo

 14    1. február 2006 o 14:48

MONGHI: koneckoncu jak jsem tu neskutecne kritizoval mixy Precious, tak shodou okolnosti po par mesicich Gorac sam vyrukoval s tim, jak je s temi mixy nespokojen a ze jsou jak z nejake ranne doby house.


Ringo

 15    1. február 2006 o 14:50

MONGHI: ja si ale nemyslim ze se inspiruji tanecni scenou a produkci DJs. Tak mi teda rekni v cem tkvi to umeni a to kouzlo toho nic co ja z tech mixu slysim? Stale mi to tu nikdo nebyl schopen rici krome omilanych klise ze je to kvalitni mix a ze tomu akorat nerozumim. Me usi slysi dobre, cemu je k tomu treba jeste rozumet?


Monghi

 16    1. február 2006 o 14:57

stale mam pocit, ze sa bavim v rovine “ja o koze, ty o voze”... kto tu teraz spomina remixy DM? Ja? Ja len vyvraciam tvoje tvrdenie, ze DM sa vo svojej tvorbe neinspiruju aj v oblasti elektornickej tanecnej a dj-skej sceny… citate vy vobec niekedy rozhovory s DM? Niekedy sa mi zda, ze vobec… trosku sa pohrabte v archive clankov, najdete tam rozhovory hlavne s Goracom, kde sa zaobera aj remixerskou kulturou a castokrat spomina aj to, ako su albumy ovplyvnene uz spomenutou tanecnou scenou…. nechapte to tak, ze sa zaberie “tuc-tuc” rytmus a ten sa spracuje… hovori vam nieco pojem “scratching”? To je tiez sucast elektronickej tanecnej a hlavne dj-skej sceny. Ako znalcom tvorby DM vam nemusim absolutne pripominat, na ktorych albumoch a v ktorych konkretnych skladbach bol prave tento prvok pouzity, a to je len jeden jediny prvok, a ze ich sami DM vyuzivaju hodne…


Beladona

 17    1. február 2006 o 15:03

Souhlasim s Ringem. Taky mne prijde cela techno a house scena hlavne jako ucelova hudba, ktera mne bez ziveho mixovani v klubech a atmosfery pripada docela prazdna. I znami, kteri tim ziji, vestsinou doma poslouchaji uplne jinou hudbu, snad krome Underworld a Chem. Brothers.


Ringo

 18    1. február 2006 o 15:06

MONGHI: ja nerikam ze se vubec nicim neinspiruji ze proste jen tak vykouzli pisen, to by byla blbost. Ale proste DM prisli s urcitymi prvky, z kterych si tanecni scena hodne vzala, tak mi pak veta, ze se DM inspiruji v DJ setech ci tanecni hudbe prijde proste komicka. Oni se v tom v podstate nemusi inspirovat, je to tak trochu jejich produkt (nemusim vysvetlovat ze nemam namysli prave to tuc tuc co tak nesnasim). Jina i DM sami udelali par vylozene tanecnich zalezitosti. Trerba I Feel Loved. To je dancefloor jak svina, jenze zase tezko brat ze DM razi tento styl, oni spise chteli tou pisni vyjadrit urcitou atmosferu, v klipu je to krasne videt, co pisen v podstate obsahuje. ale to je proste na jine debaty. Me jde o to, ze soucasne mixy singlu DM nejsou proste o dM, neni v nich spetka DM a oponovat mi tim, ze sami DM jsou temito proudy inspirovani, mno, nevim nevim.


Dangerous

 19    1. február 2006 o 15:11

Ách jo, pojĎte radši přemluvit nemocného Gabriela ať dá dalších 5 kousků z Prahy, na řadě jsou delikatesky smile


Monghi

 20    1. február 2006 o 15:15

zaklad je uvedomit si jedno :remixy jednotlivych singlov nie su produktom Depeche Mode. Je to “pohlad na ich piesen” inymi ocami… to predsa povedal sam Mr. Gore. Ja tvrdim a vzdy tvrdit budem: Depeche Mode sa vo svojej tvorbe (a pozor! mam na myslim ich vlastne autorske skladby) inspiruju aj tanecnou a dj-skou scenou.

DM inspirovali hlavne vyvoj remixovej kultury a stylov techna a house ... a tieto tri veci su len zlomkom pojmu tanecna scena… zoberte si len hip-hip… aj tento styl bol vyuzity v skladbach DM… a snad mi nechcete tvrdit, ze hip-hop je na svete aj vdaka DM…


Dangerous

 21    1. február 2006 o 15:25

monghi: ÁAAAch jo, vždyť to je jedno, nějáký škatulky, Depeche podle tebe nejsou alternativní  nikoho neovlivnili a alba natáčej až od doby kdy je na planetě DJ scéna. Sami jsou ze 2/3 DJ´s a proto vůbec mohli vydat aspoň podprůměrný album Playing the Devil nebo jak se to sakra jmenuje.. Kristepane. Jak, že je ten text John the Revelator???


Monghi

 22    1. február 2006 o 15:34

heh, podsuvas mi veci, ktore som nikdy v takom zmysle nepovedal, teda az na fakt, ze mam ja osobny pocit, ze uz nie su alternativnou skupinou v pravom slova zmysle… ale to ostatne… dochadzaju ti argumenty? Obycajne to byva tak, ze ked clovek nema co dodat, tak aspon mlci smile


Dangerous

 23    1. február 2006 o 15:45

monghi: ale vždyť já jenom žertuji, ano docházejí mi argumenty smile buď v pohodě a neberte se tak vážně přátelé, hezký den
!


Monghi

 24    1. február 2006 o 15:50

usmev na konci smile znamena klud na mojej dusi s nadejou, ze sa prenesie na tie ostatne… co uz som mnou, rad diskutujem, a na tychto strankach sa to fakt da:)


molon

 25    1. február 2006 o 15:56

...až sa mi zježila koža na tele, Precious a prvky country ???...no to snaď nie !!!!...ja asi zle čítam, vidím a počujem ???!!!!....ak by som mal niekedy prirovnať D.M. ku country štýlu, tak maximálne so skladbou Flexible a aj to píšem len preto, aby mi klesla husacina natele…bŕŕŕ´...neznášam country, folk, ľudovky a husle !!!


aries

 26    1. február 2006 o 15:57

to ze detroit techno je reakciou na dM som uz pocul, ja sam na detroite a minimale dost slapem…

ringo: djing nieje len tuc tuc ak si to videl niekde v krcme… neviem ci si uz videl senora Coxa alebo Millsa za 3omi deckami (rozumej obsluhovat 3 gramce na mixaznom) alebo take veci ako sety ci produkcia LTJ Bukema a takych prikladov su desiatky… je to tanecne ale ma to do seba co si viac


chmelko

 27    1. február 2006 o 15:58

molon, a čo bottom line?


molon

 28    1. február 2006 o 16:05

chmelko…ale v nej aspoň kvília niaké zvuky - no ale musím priznať potom ten refrén - proste des…


Ogrik

 29    1. február 2006 o 17:02

fanusikovia depeche mode kapelu jednoznacne precenuju…...vzdy to tak bolo a vzdy bude.
aj keby vydali country album a vyhlasili by ho za najlepsi (co robia vzdy s kazdym albumom, samozrejme, kvoli predajnosti), urcite percento fanusikov by to opakovalo az po dalsi album.

DM nie je najlepsia jedina kapela na svete.
su sakramentsky dobri, ale takych je viac. :evil:


molon

 30    1. február 2006 o 17:06

Ogrik…a prečo mi to nepomôžeš tu presadiť...ja to tiež tvrdím, že sú bohoví, ale najlepšia kapela na svete to určite nie je…


aries

 31    1. február 2006 o 17:56

chapete ze sa nemozete hadat z ultrafans? vy si myslize ze to tu presadite? no ak mate tolko casu… pre niekoho je najlepsia kapela na svete metallica pre niekeho najlepsi spevak michael jackson alebo madonna… ste ako mali


imi1

 32    1. február 2006 o 21:50

Monghi:  tanecne styly ako house, dnb, techno, hip-hop sa jeden od druheho odlisuju hlavne BPM a strukturou rytmu.

Ta ista piesen sa bez vacsich problemov da urobit ako rock, pop, techno alebo hip-hop zmenou rytmu. smile Vid jazzova verzia Love In Itself. 

Nemyslim, ze by nejaky DJs ovplyvnili napr. Kraftwerk skor naopak. A podobne je to aj s DM.
Pravda je taka, ze kazdy ovplyvnuje kazdeho a my to odmerat mozeme len usami a to je velmi relativne. 
smile  :D


Monghi

 33    1. február 2006 o 23:25

imi1: zda sa, ze ani ty si nepochopil, co som sa tu snazil vysvetlit, ale na to som si na tychto strankach uz strasne davno zvykol smile


Beladona

 34    2. február 2006 o 08:05

to ogrik, molon: Jasne ze nejsou nejlepsi, to se prece ani neda srovnavat. Ale maji nejvetsi kouzlo. Nekdo se rad necha okouzlit a nekdo se v tom furt stoura a hleda chyby smile


Ringo

 35    2. február 2006 o 08:06

BELADONA: a kdo je lepsi? grin))


Beladona

 36    2. február 2006 o 08:09

to Ringo: Prave ze nikdo smile, teda z meho pohledu… Nikdo neni nejlepsi.


molon

 37    2. február 2006 o 08:22

aries, beladona, ringo…samozrejme, že to čo som napísal nemôžem nikdy v živote presadiť na domovskej stránke…je to čiste môj pohľad, že v mojom prípade D.M. nie je naj…kapelou…ale vyrastal som na nich a som nesmierne rád, že sú tu, že šlapú a že sa nezmenili…


Dangerous

 38    2. február 2006 o 08:22

to all: Depeche Mode jsou nejlepší, i když třeba jen v mých očích…..na tom nezáleží.


molon

 39    2. február 2006 o 08:23

...a kto je najlepší ???....no buď ellvis presly, alebo Frank Sinatra…


Ringo

 40    2. február 2006 o 10:13

MOLON: jojo, Elvis mel nejlepsi remixy:-))))


imi1

 41    2. február 2006 o 10:18

monghi: Kto Ta potom chape ak nie my?
wink


Monghi

 42    2. február 2006 o 11:49

:D :D imi1.. toto bola excelentna otazka… bohuzial, odpoved by sa mi hladala velmi tazko smile


molon

 43    2. február 2006 o 12:48

...kto robil elektoniku skôr než D.M….Can ???, Jean Michel Jaree???, Kraftwerk??? Sparks ???....kto začal púšťať kovové čiastky z desiateho poschodia ???....J.M.J. viď jeho albumy z 1980-teho roku…čo robili na svojich prvých albumoch The Art Of Noise ???...žeby D.M. mali už inšpiráciu na albume C.T.A. v 1983 ???


Dangerous

 44    2. február 2006 o 12:54

to molon: Shakespeare taky použil už existující jazyk, přesto se mu nikdo nevyrovná..........


molon

 45    2. február 2006 o 12:58

dangerous…áno vždy je niekto prvý a potom v rovnakom čase niekto niečo urobí podobné a nastáva závod, ktorý nikdy nikdo nevyhrá...raz niekto vymyslel bicie, gitaru, basu a kláves a začalo sa tomu hovoriť pop-rocky…k tomu noty, alebo umenie robiť hudbu a máme z toho kapelu…svojími citmi a myslením to dotiahnem najviac tam kam ma to ťahá...niekto vyše synth, niekto viac gitary, niekto vyše bassy a niekto viac spevu…vyber si - sná´d najdeš niečo čo ťa osloví..., či traja gitaristi v metale, alebo traja keybordisti v electro kapele…


Ringo

 46    2. február 2006 o 13:02

MOLON: rozdil je v tom, ze DM umne dokazali tyto prvky prevest do poslouchatelne formy a chte nechte musim podotknout, ze jaksi dokazali temito prvky pritahnout masy, protoze to zaobalili do pekne hudby. Kraftwerk byl spise hluk ruznych zvuku nez hudba. Kazdopadne nikdo nepoipira, ze DM tu s mlacenim predmety o sebe v hudbe nebyli prvni. Ale najdi mi, kdo prinesl tak bohaty, kovovy a na poslech zvukomalebny a rytmicky industrialek jako DM albem CTA a jeste lepe SGR? Povetsinou ty kapely do DM znely, jako by si to zkousely. Spise mi pripadaly jako jazz, kde nastroje vystridalo delnicke naradi.


molon

 47    2. február 2006 o 13:24

Ringo…kto, tak začnime v 1978-79 Human League, skús si pustiť staré albumy, Thompson Twins, O.M.D., bavíme sa o rokoch 1980 až 1983…Yazoo robili tiež zázraky, Ultravox ani nehovoria po príchode M.Ure-a…ono tých kapiel bolo ďaleko viac a hlavne skôr ako D.M. prišli s tým nádychom čo bolo na CTA…


Monghi

 48    2. február 2006 o 13:28

to je predsa neodskriepitelne… DM “vybrali” to najlepsie od HUman League, OMD, Kraftwerk, pridali k tomu surovost Einsturzende Neubauten (sorry, ak som to zle napisal) a DAF a zabalili to do prijemneho “tanecneho” rytmu, cim undergroudovu elektroniku spristupnili sirsim masam… toto “prvenstvo” im samozrejme nikto nezoberie, nie nadarmo sa im “nadava” pionieri electro sceny


molon

 49    2. február 2006 o 13:35

Monghi…brzdi!!!!...pozor priekopníkom a pionierom electro scény je Gary Numan s jeho Tubuway Army…to ti povie každý, aj Gore…pozor tuto s tebou nebudem súhlasiť...a ten underground to máš pravdu…E.N boli v niečom dobrí, tak isto Swans, Tak isto Foetus - budeme tomu hovori´t, že D.M. dali tomu pop nádych a massy sa zbehli nad tým, veď to je lepšie ako to čo všetci do teraz produkovali…


Ringo

 50    2. február 2006 o 13:37

MONGHI/MOLON: no, mozna se mnou opet nebudete souhlasit, ale ja to proste uplne zjednodusene prirovnam k tomu, ze jeden vynalezl buben a hral na nej hudbu, druhy kytaru a hral na ni hudbu, treti klavir a hral na nej hudbu atd. No a pak prisel ctvrty, ktery to vse vzal dohromady, vymyslel pro vsechny tyto veci melodicky part a zakomponoval vsechny nastroje najednou do jedne krasne pisne. Tim poslednim jednim je podle me DM. Priznam se ze ne uplne vsechno co jmenoval Molon znam, ale pri mych pokusech o proniknuti do starsich produkci a prvopocatku el. hudby pred DM jsem tezce a nechapave narazil. Tohle ze jsopu predchudci DM? Tohle ze je elektronika jak ji mam rad? A to jsem priznivcem temer vyhradne el. hudby, i kdyz poslouchavam i big beatovejsi zalezitosti. Bohuzel ty prvopocatky jsou pro me opravdovymi prvopocatky, ktere nemaji ten melodicky poslouchatelny smrnc. Asi tak jak se mi treba libi souvisla klavirni skladba nekoho, tak nebudu tvrdit, ze prvopocatek teto produkce je klavir, ktery jazzove oddrnkaval jednou za xtou dobu neorganizovane 5 klaves, byt to treba fakticky bylo prvni predstaveni klaviru.


Ringo

 51    2. február 2006 o 13:42

MOLON: “budeme tomu hovori´t, že D.M. dali tomu pop nádych a massy sa zbehli nad tým, veď to je lepšie ako to čo všetci do teraz produkovali” - no, ano, i takto by se daly shrnout me pocity pri snaze proniknout do prvopocatku v nadeji, ze tam najdu ty ryzi kovove hudebni party:-) Nicmene bych vylozene nenapsal pop. V souvislosti s masami to pak muze nekdo pochopit, ze DM jsou lacinnymi hudebniky ve snaze tvorit tak, aby se to libilo kazdemu blbeckovi ktery si vystaci se zamilovanou produkci Back Street Boys:-)


molon

 52    2. február 2006 o 13:48

Ringo…nemôžeš neustále točiť všetko okolo D.M….ak nemáš kde, tak napíš adresu ja ti pajcnem niaké veci ešte pred vydaním speak& spell a možno budeš nemilo prekvapený, čo sa začalo hrať na konci ´70-tych rokov, tie rytmy, tie pionierske sample, tie klávesy - tuším sa im hovorilo “emul…” už si nespomínam….proste D.M. nevynašli electro scénu….akurát ju dotiahli za pomoci mnohých kapiel tam, kde je dnes…


Ringo

 53    2. február 2006 o 13:59

MOLON: nerikam ze ji vynalezli, rikam jen ze ji udelali krasnou a zaroven kvalitni. Vis, ja leccos starsiho slysel, bohuzel tu nemohu znale jmenovat, protoze jsem si jmena tech kapel ani nezapsal do pameti. Hodne mi to pripada takove ty amaterske skupiny ktere parodicky vystupovali v ceskych socialistickych komediich - mozna si komanci timto i delali srandu ze zapadni hudebni sceny 70. let. (borec rozbiji sklinky v popelnici, vedle nej typek do mikrofonu dela zvuk strihanim nuzkama, bubenik obcas uderi do bubnu, vedle nej to dalsi vali docela drsne na basu a zpevak krom toho, ze obcas neco zavyje do mikrofonu ala The Cure, piska n pistalku). Tak nejak s nadsazkou bych to popsal.


molon

 54    2. február 2006 o 14:04

Ringo…všetkému tomuto sa v základe hovorí pop…ktorý sa následne delí na tisíce odvetví...proste kostra s malými kostičkami…
...niekto niekde na neznámom mieste niečo vymyslel a okolie v jednotlivých druhoch k tomu začalo pridávať malé častice, až sa v konečnom dôsledku, niečo ujalo a niečo zaniklo…ale štart bol len pre jednoho a ciel pre viacerých…


Ringo

 55    2. február 2006 o 14:06

MOLON: s tim nemohu nez souhlasit. Jinac pokud mas neco fakt dobreho co mi nejspise uniklo - muj vkus zhruba znas - tak nepohrdnu nejakou ukazkou v MP3, jestli mas moznost hodit na nejake FTpko. Cele kompilace po tobe chtit nebudu, at te zbytecne neobiram o cas:-) Ale celkem bych rad porovnal.


Dangerous

 56    2. február 2006 o 14:09

“Seven lies, mulitplied by seven,
multiplied by seven again”

To není vtip, ale právě mi to hraje ve sluchátkách, to je bomba, to měl být singl
jakoby dohromady Gary Numan s jeho Tubuway Army, Swans, Foetus, Human League, OMD, Kraftwerk,  Einsturzende Neubauten, DAF , Thompson Twins, Yazoo, a Ultravox, né blbost tohle jsou prostě Depeche Mode, a ať šáhnu do jakéhokoliv období nikdo se jim z těhle nicek nevyrovná, co má společné Gary Numan nebo Ultravox společného s Rush, A question of time nebo Work Hard? Nothing!


Ringo

 57    2. február 2006 o 14:10

DANGEROUS: yes!


molon

 58    2. február 2006 o 14:21

Ringo…v PC som velice slabý, viem, že existuje niaké FTP-čko, ale ja s takýmito vecami neviem pracovať...napíš adresu na môj mail a ja ti niečo pajcnem a pošlem, nič po tebe za to nechcem….možno, že niečo ti utkvie v hlave a možno nič...

dangerous…neveril by si, ale mal som včera v aute Roberta Palmera a musel som normálne zastaviť, keď som počul tóny sklady zo ´70-tych rokov…nenormálne D.M. vykradli “dream on” od neho…počnúc gitarou a končiac klávesom…


molon

 59    2. február 2006 o 14:22

dangerous…are friends electric…to je iná hymna…niečo ako enjoy in silence…


Beladona

 60    2. február 2006 o 14:22

Amen.


Ringo

 61    2. február 2006 o 14:28

MOLON: .(Pre zobrazenie tejto e-mailovej adresy musíte mať zapnutý JavaScript) - doufam ze to pojme vetsi soubory.


Dangerous

 62    2. február 2006 o 14:32

to Molon: jak řekl velký alan wilder: kytara je nudný nástroj a dá se použít jen na pár zvuků a ty ještě znějí stejně” takže to že ti to připadá jako Palmer není Goreova chyba, ale spíš tvých uších, že nerozeznají jemné odstíny smile


Dangerous

 63    2. február 2006 o 14:34

to Ringo: pokud sis neaktioval větší schránku než standardní, tak ti molon může poslat akorát tak svojí fotku.


molon

 64    2. február 2006 o 14:37

dangerous…nemôžem súhlasiť...hudobný sluch mám “vraj” velice dobrý - tvrdia ľudia z môjho okolia ” to bude asi tými rokmi”...ale nesúhlasím s tým čo povedal Mr. Wilder…gitara bola u zrodu samotných tónov, až potom prišiel klavír, takže absolutný nesúhlas…


molon

 65    2. február 2006 o 14:39

dangerous…yes…ako píšeš, Ringo pošli mi na mail svoju adresu bydliska, ja ti tam pošlem cd v bublinkovej obálke a môžeš počúvať...keď chceš dám ti to do mp3 192 na dvd tam sa ti vmestí asi 50 albumov a môžeš počúvať od rána do večera…


Ringo

 66    2. február 2006 o 14:40

MOLON: ale vsimni si ze kytarove kapely maji temer neustale tentyz sound kytar, temer od prvniho alba do posledniho. Porad to same. A na poslednich albech pomalu i tytez melodie.


Ringo

 67    2. február 2006 o 14:43

MOLON: takto te preci nemuzu obtezovat:-) Kdyz mi hodis mail, tak ti dam svuj mail do prace, ten pojme vetsi soubory. Nechci jej zverejnovat tady z pochopitelnych duvodu:-) Pro zacatek bych bral par ukazkovych MP3 z toho, co fakt povazujes za revolucni poslechovou zalezitost ktera inspirovala DM.  Nechci te okradat o cas tim, ze mi budes palit cele CD ci DVD a me se to pak treba vubec nebude libit.


Dangerous

 68    2. február 2006 o 14:44

to molon: ano kytara byla u vzniku samotných tónů, no ano, ale to přece není důvod tvrdit, že je to ideální nástroj. První compy zabraly celé místnosti a poskytovaly zlomek možností oproti dnešním. A Alan to myslel tak, že k jeho hudebnímu vyjádření kytara rozhodně nestačí a já mu děkuji, protože i díky tomu jsou DM tak jedineční a úžasní.


molon

 69    2. február 2006 o 14:50

Ringo…ako chceš, niečo “zozipujem” a pošlem…mňa s hudbou nikdy nebudeš okrádať o čas, pre mňa je to život..ako všetci potrebujeme k životu vzduch, tak ja potrebujem hudbu…uznaj v aute mám 1,6kw - dobre čítaš, doma mám 2x200, jak v analógu, tak v digitále /bez subwoferu/...v každej miestnosti v ktorej sa nachádzam /doma, a u rodičov/ mám cd prehrávač...proste a v krátkosti /raj pre zlodejov/...preto ak napíšem, že počúvam hudbu 10až12 hodín denne, tak nepreháňam…a to najdôležitejšie nepočúvam RÁDIO!!!!..absolutne…dokonca ho v aute a na recivri neviem ani obsluhova´t…


molon

 70    2. február 2006 o 14:52

dangerous…ja nikomu nebudem tvrdi´t, že kláves koľko krát napreduje gitare, ale nezabúdaj, tak ako sú na gitare pražce a na klavíri - klávesy, tak tak isto má hudobná osnova 8 tónov…takže parametre rovnaké....chuť hladať a tvoriť musí prís´t z vnútra…


Ringo

 71    2. február 2006 o 14:54

MOLON: hmm, kdyz to tak vemu, tak ja u hudby dam tech 8 hodin denne. Tvou aparaturu uprimne zavidim:-) Jinac take vubec neposloucham radio. Neni tam co poslouchat.


molon

 72    2. február 2006 o 14:58

Ringo…to je v pohode nemusíš mi nič závidieť - určite máš iné hodnoty, ktoré ďaleko dopredu napredujú tým mojím…písal si moravskoslezko - odkiaľ si ???...zoberiem auto a dobehnem na pivo - to máte vy “čechúni” ďaleko lepšie ako my, aj keď “moraváci” sa vraj viac radia k slovákom… :D


Ringo

 73    2. február 2006 o 15:01

MOLON: jsem z Havirova. AD Moravaci se radi ke slovakum - mno, je to asi tak: jak se Cesi a Slovaci od sebe rvali pryc, tak nas nechali nekde uprostred:-)


molon

 74    2. február 2006 o 15:12

Ringo…takže “ostravák”...hm, tam sa chodilo za totáča na zárobky…
...delba ČSSR, alebo ČSFR je výplodom Mečiara a Klausa a tých oboch osobne nemusím…


yamaha

 75    2. február 2006 o 16:10

Chlapci moji zlati, najma Ringo. Nechcete ist radsej na forum a tam si mozte kecat do chuti. Vsak to tu posledne dni vyzera na two alebo three man show vo vsetkych diskusiach ti isty ludia. Nevsimli ste si, ze pomaly prestavaju vsetci ostatny uz aj prispievat do diskusie?


molon

 76    2. február 2006 o 17:44

yamaha…soť oko nižšie, až do teraz sme obkecávali počiatky tvorby D.M…to že sa to sem tam zvrtne, je normálne…
...o.k., keď chceš tak poďme odzačiatku…kedy si počul prvý krát D.M.., čo sa ti na nich najviac páči, prečo je to tvoja naj…kapela, prečo si myslíš, že nový album je dokonalý, ktorá skladba ťa najviac rozpaluje pri posluchu D.M….mám pokračovať ?????...kua, tak keď si v niakej diskusii, tak sa pripoj a nečítaj len posledné príspevky, my sa mile radi pridáme…


molon

 77    2. február 2006 o 20:57

Ringo…no niečo si ráno najdeš v maili…


Ringo

 78    3. február 2006 o 08:35

MOLON: dik, uz to taham


Ringo

 79    3. február 2006 o 08:36

YAMAHA: a vsiml sis taky toho, ze kde nepisem my, tak je stejne mrtvo a nepise tam nikdo? Myslim ze by tomu nebylo jinak ani zde.


molon

 80    3. február 2006 o 10:11

Ringo…v pohode…vidíš a v tom cd/dvd je to jednoduhšie…proste ti pošlem médium nabúchané trebárs aj mp3-kami a máš to bez problémov…niakých 100 sk za poštovné ma nikdy nezabije… :o


Ringo

 81    3. február 2006 o 10:24

molon: tak postovne bych snad hradil ja, tak vysrany nejsem abych to vse nechal na tobe kdyz po tobe neco chci:-))) Tu jednu pisnicku z toho cos poslal znam. Je to ale hodne o tom jak jsem psal. Neuhlazeny ryze experimentalni sound, na muj vkus by to chtelo tak trochu uhladit, je to rekl bych vsechno takove az Exciterovsky nedodelane:-). Co se tyce zpevu, ten je uplne mimo muj vkus, Dave je proste Dave, ten je rekl bych vic jak polovicnim uspechem celych DM:-) Ale samozrejme dik, nebranim se jinym rozhledum, pokud mas jeste neco zajimaveho na ochutnavku, vrele privitam kdyz semo tamo neco hodis do toho mailu. To bohate bude stacit, na to je skoda se parat palenim DVD a plahocenim po postach:-)


molon

 82    3. február 2006 o 11:12

Ringo…jasné a v pohode…snáď ešte pár viet - ono ja som nad tým všetkým rozmýšlal a hladať niečo čo ich ovplynilo je dosť ťažké, pretože Speak& speell a abroken frame sú albumy, ktoré nie sú ničím vinimočné v tej dobe, v každej encyklopédii, či buletinoch, či hocičom inom sa dočítaš, že oni na prvých dvoch albumoch pokračovali v tom, v čom niekto už začal - je to na tú dobu typický synthypop a albumy z rokov 1977-80 od Garyho Numen-a a prvé albumy Ultravox s Migue Urom sú presne o tom, takže nič prevratné...obrovský zlom nastal po príchode Alana, kedy so skladbami Get the balance right a It´s called heart - urobili dieru a album C.T.A. zasadil základný kameň KULTU D.M….ale to ty iste vieš - to tu nebudem rozoberať...ja som snáď chcel len poukázať, že rôzne - zvuky, rytmy, frekvencie, údernosť - tu už boli aj v minulosti a v tej dobe boli dané kapely “in”...to, že to D.M. dotiahli tak ďaleko je samozrejme super, pretože tých pár piekopníkov z rokov ´75 až ´84 sa dá spočítať na jednej ruke, čo to dotiahli až do dnešnej doby…


Ringo

 83    3. február 2006 o 11:27

MOLON: ono S&S a ABF snad ani neni vnimano jako typicky sound DM, ale jako jejich prvotiny. S&S byl defakto soundem Clarka, tedy takovi ranni Erasure. Opravdovi DM jsou az pocinaje CTA. To je jasna vec. Pred tim to byly prvotiny, materialy nasbirane pomalu v detstvi a pod., byt se tam nasly pamatne kousky ktere jsou dopdnes nesmrtelne.


imi1

 84    3. február 2006 o 14:37

ja si myslim, ze DM celkovo ovplyvnili hlavne Kraftwerk , melodicky aj Roxy Music, ranny synthpop ako Gary Numan, Human League, Ultravox tiez mozno, Davea aj punk. V roku 1983 nahravali v jednom studiu s Einsturzende Neubauten, ktori ich inspirovali k pouzitiu surovych kovovych samplov. atd atd


Dangerous

 85    3. február 2006 o 14:56

Tvorbu Depeche Mode ovlivnily především myšlenkové pochody Alana Wildera, Martina Gorea, Davea Gahana a ja jsme si mohli přečíst v rozhovoru s Davem McCrackenem i názory Andy Fletchera.
Human League, Gary Numan nebo Roxy Music je podle mě neovlivnili, protože Depeche tyhle srajdy neposlouchali. Jak se vyjádřil Gore nejvíc ho při psaní písní ovlivnil Lennon, ale nedělal si z nás pouze srandu?  smile


Beladona

 86    3. február 2006 o 15:25

Taky Gore tvrdil, ze ho ovlivnily maminy desky Elvise smile
A New romance in china pry zneli jako Cure, protoze milovali 3 imaginary boys.


Dangerous

 87    3. február 2006 o 15:29

to Beladona: přééééésně tak! Kdo ovlivnil Depeche Mode? Kdo ví smile


imi1

 88    3. február 2006 o 15:48

dangerous:

iba hlupak moze tvrdit, ze ta hudba su “srajdy”

co to znamena srajdy?


Beladona

 89    3. február 2006 o 16:10

to imi1: kazdopadne proti dm to jsou bridilove smile


imi1

 90    5. február 2006 o 09:30

dangerous: Pravdaze pan Znalec!  :D   wink


molon

 91    5. február 2006 o 09:59

dangerous…tiež si myslím, že si serieš do topánok, keď napíšeš, že Gary Numan, Human League, Ultravox sú “srajdy”....to je bieda chlapče z tvojej strany…D.M. šťali do topánok, keď títo umelci tvorili - synt-pop a new romatic…zamysli sa…
...a už som to tu raz písal a opať sa nikdo nechytá, ako potom máte naštudované tie biografie, knihy, buletiny a všetko okolo…všetci členovia sa zhodli už viac krát, že ak je im niečo blízke z hudobnej scény, tak je to David Sylvian, či jeho sólo dráha, alebo jeho Japan…takže pozor D.M. neboli prvý....


molon

 92    5. február 2006 o 10:00

imi1….pokiaľ je to mladší ročník, tak nemohol nikdy privoňať k týmto kapelám, preto je to pre ňho “odpad”....asobne by som mu dal takú terapiu z ´80-tok, že by možno zmenil názor….a začal by som u ňho s A Flock Of Seagulls…


molon

 93    5. február 2006 o 10:01

dangerous…osobne si myslím, že sa na mňa urazíž za kritiku, ale napísal som, len to čo viem a čo som prežíval na začiatku ´80-tych rokov, takže prepáč tú otvorenosť...


Monghi

 94    5. február 2006 o 11:13

molon: stoji ti to za to hadat sa s ultrafans, ktori maju priserne obmedzeny hudobny rozhlad? Tito ludia povacsinou poznaju pojmy ako Numan, Roxy Music, Human League… len ako obycajne slova, o ktorych sa kdesi zmienil Gore… to je tak vsetko… nech sa na mna kludne za toto vacsina DM fans urazi, som na to zvyknuti… ludia, nikto netrvrdi, ze DM nie su genialni, len ich neberte ako Bohov… kazdy hudobnik na svete je niecim ovplyvneni… ovplyvnenie zacina uz v momente, ako clovek zacuje prvu melodiu… kazdy z hudobnikov na niecom vyrastal, a to sa stalo zakladom jeho buducej tvorby… Gore dodnes miluje Numana, Gahan ma dodnes rad Roxy Music… a keby len ich… treba pocuvat vsetko, tak ako to odporuca samotny Mr. Gahan…. skuste si niekedy vypocut tvorbu interpretov, na ktorych sa DM odvolavaju, ktorych spominaju vo svojich rozhovoroch, biografiach a potom sa tu pustajte do serioznej diskusie, kto je cim ovplyvneni…:)

... inak Ringo, Dangerous… pozreli ste si rozhovor s Gorem na Prime, este stale tvrdite, ze DM nie su (neboli) ovplyvneni tanecnou a dj-skou scenou? :D


molon

 95    5. február 2006 o 11:38

monghi…ďakujem…niet viac čo dodať...


molon

 96    5. február 2006 o 11:41

Monghi…ináč ja netvrdím, že D.M. nie sú ničím vynimoční...oni sú skutočnou legendou v oblasti synth-pop-u, neskôr - rock-u, industriálu a vlastne doplnte si tam každý čo chcete…


Ringo

 97    6. február 2006 o 07:49

MONGHI: uz se nebudu poustet do rozsahlych debat o ovlivneni tim ci onim, jen podotknu, ze Gorac uz toho rekl tolik, a mnohdy to pro me bylo absolutnim prekvapenim. Precious je Country a DM se inspiruji v DJ scene a tanecni hudbe…..treba brat s rezervou. On je schopny rici, ze hraji country, cok n roll a jazz. To ze ma nektera pasaz nejake pisne prvek urciteho zanru neznamena, ze ten zanr je vzorovy pro jejich tvorbu. Proste nektera pisen je atmosfericky zarazena do urcite sfery a tak tam streli tanecni prvek - viz. I Feel loved. To prece neznamena, ze jde o vzor a prapocatek pro danou skupinu, od ktereho se odrazi. Jen proste I Fell Loved ma byt z prostrtedi parby v nejakem dancefloor klubu, tak je proste tanecni, nic vice. A tak je to tse spoustou pisni.


Ringo

 98    6. február 2006 o 07:58

MONGHI: a taky je treba nevytrhavat z kontextu. Precti si celou odpoved na danou otazku a hlavne posledni vetu, cituji:

“Myslím, že to tak nějak vyplynulo. Záleží jen na vás, čím se necháte ovlyvnit. Já jsem poslední dobou hodně dj-oval a poslech underground dance music mně určite hodně ovlyvnil. Myslím psaní a tempo hudby na naší desce.”


Dangerous

 99    6. február 2006 o 08:11

monghi: prosím Tě, to že dělají 2/3 Depeche Mode dýdžeje, vědí všichni co navštěvují tyto stránky, že je to určitě ovlivňuje je jasné a podle mne je to jedině dobře, protože jejich sound je moderní (i když zrovna tobě se to moc nezdá smile Ale pozor MONGHI, pleteš si pojmy, Gorea neovlivňuje ten shit, kterej předělává jejich songy!!! Ale jak sám tvrdí Gore underground dance music !
Ale ten rozhovor byl fakt hustej Exciter taneční album-Goráč to klidně odkejve, skladatel na albech i Andy - Goráč to klidně odkejve, no sbnad už přestane chlastat smile))

Gahan v mládí rozhodně Roxy music neposlouchal, to byl oblíbený shit Vincka:) To že jim udělal song na tribute,... no nemá se cenu hádat s AntiUltra Depeche Mode Fans smile


Beladona

 100    6. február 2006 o 08:21

A Einsturzende Neubauten asi nejvic ovlivnili delnici pracujici Blixovi pred domem, kdyz se mu do toho vysypal pribornik. Budeme tedy ty delniky oslavovat jako zakladatele industrialu?


Dangerous

 101    6. február 2006 o 08:34

Chytrá holka!
To je totiž ten problém. Pokud nejsi izolovanej někde ve zvukotěsný kobce monghi, tak tě musí ovlivňovat jakejkoliv zvuk. Je možný, že někdy v 84 zaslechli Wilder s Gorem hudbu k seriálu Návštěvníci a ovlivnila je při napsání Shake the Disease, nebo slyšeli jak popeláři nakládaj popelnice a použili to People are people nebo Goreovi praskla guma na podprdě a hned to využili v Master and Servant. smile

Důležitá věc je to, že i když spousta skupin dělala podle tebe podobnou hudbu jako DM, nikdy nedosáhli na vrchol, a vzpomeneš si na ně se vzrušením pomalu monghi jenom ty, i když ty s chvěním v hlase teď vzpomínáš i na “undergroundový” Banket, že?


Monghi

 102    6. február 2006 o 09:17

prepacte, ale mne sa zda, ze vobec necitate moje odpovede a vytrhavate si veci z koncextu, ale presviedcat vas nebudem… zily mi to netrha… stale sa vam tu snazime naznacit, ze DM cerpaju inspiraciu vo vsetkom moznom a to sa stava ich zakladom naslednej jedinecnej tvorby, hoci tie jednotlive prvky, z ktorych cerpaju, patricne v jednotlivych skladbach citit… nic viac, nic menej… ale ak potrebujete vyvracat este aj tento fakt, ktory priznava sama kapela od jakziv ziva, prosim smile


Dangerous

 103    6. február 2006 o 09:33

monghi: že DM čerpají inspiraci všude možně (btw. stejně jako kdokoliv jiný a jakémkoliv jiném oboru) je jasné i malému dítěti o tom nás přece nemusíš přesvědčovat. Nejsme menší než malé děti smile


Monghi

 104    6. február 2006 o 09:35

dangerous: a o com inom som doteraz, ako aj v podstate molon, pisal? smile


Ringo

 105    6. február 2006 o 09:40

BELADONA: wuaaau, jak jednoduse to staci rici a ja se tu porad namaham:-). Super, myslim ze tuto tvou pamatnou vetu muzeme vzit jako skvelou tecku za touhleto hadkou.


Ringo

 106    6. február 2006 o 09:42

MONGHI 06.02.2006
9:17: ale o tom se snad nikdo ani nepre, to je prece nepopiratelne. Mozna je rozdil jen v nasem vnimani toho, kdo je vetsim umelcem. Zda ten ktery stripky tvori, nebo ten, kdo je sbira a perfektne posklada.


Ringo

 107    6. február 2006 o 09:43

DANGEROUS: ad Navstevnici: heh, ja mam spise pocit, ze tvurce navstevniku intenzivne poslouchal A Broken Frame, protoze hudba toho serialu ma tento typicky sound:-)


molon

 108    6. február 2006 o 09:48

monghi…aj keď všade v “ich” príspevkoch sú smajlíci, tak sa mi zdá, že silou mocou chcú vyprovokovať apoň mňa a veru ešte chvíľu a niečo tu opať napíšem, čo sa nebude páčiť nikomu… :evil:
....a beladona…pusti si prvé albumy od Swans a zistíš kde naberali E.N. zmysel pre ich tvorbu… :eek:


Ringo

 109    6. február 2006 o 09:49

MONGHI: ale jinak vsechna cest tobe. Jsi ochoten jit tady s nami do ostreho sporu, nechat se tu peskovat a jeste nam prinest vetsinu clanku, ktere na tomto webu ctu s naprostym nadsenim a travim nad nimi vetsiny casu co jsem na internetu. Tomu rikam prace s plnym nasazenim. Rekl bych, ze je v tobe daleko vice depesaka nez by se mohlo zdat:-))) Mimochodem zije jeste www.thecure.sk nebo jsi tuto svou stranku uz vypustil?


molon

 110    6. február 2006 o 09:51

Ringo…návštevníkov robil predsa Karel Svoboda…a, že dosť počúval synth pop je vidieť na albumoch OK Band-u z rokov ´85-´87….dos´t veľký odklon od hitov typu Tři oříšky pro popelku… smile


Ringo

 111    6. február 2006 o 09:55

MOLON: ber vazneji ty smajliky, ne pruderni obsah:-) Proste se mirne v nekterych nazorech rozchazime. Z toho cos mi poslal a co tady jmenujes za kapely - to jsou skutecne podklady pro kvalitni elektroniku a industrialek, byt bohuzel nestavi na tom kvalitnim peveckem zaklade jako DM (muj nazor). Z meho hlediska jsou to ty stripky ktere je teprve potreba umne poskladat a dat jim rad. Z tveho hlediska jsou to stezejni objevitele tohoto zanru na kterych se stavi a vsechna cest jim za to. Uvedomuji si proc jsem nechapave narazel na jakysi odpor k tomu, abych prijal starsi elektronicke pocatky - priserny zpev. Nekde jsi psal, ze te nebere Recoil projekt od Alana Wildera. Myslim ze by sis jej mel nekolikrat v klidu poslechnout a to velůmi podrobne. Mam pocit ze recoil poskladal prave z tech elektronickych prvopocatku kapel, ktere tu jmenujes.

BTW, nemas tam v zasobe na ochutnani nejake i vokalne zajimave kousky?


molon

 112    6. február 2006 o 10:04

Ringo…v pohode, len ber ohľad na to, čo bolo možné vytvori´t v 1978-roku a čo sa dalo vytvoriť v 1983 /myslím tým hudobné nástroje/...viď napredovanie PC…dnes dám za PC 50.000-litríkov a za rok má hodnotu odpadu niekde v diskonte za 10.000-litríkov

..BTW, čo to je - je som niekedy tak trochu “debilne rozmýšlajúci tvor”...ako mám ti niečo poslať electronické z ranných rokov, kde sa mi napríklad páčil spev ???


molon

 113    6. február 2006 o 10:09

Ringo…Recoil ma nezobral preto, lebo Alan zablúdil do hudobných sfér ktoré nie sú u mňa priestrelné...ale ako píšeš, zajtra sa ho zoberiem do roboty a pustím - uvidíme, či sa mi predsa len niečo s odstupom času nezapáči…


Beladona

 114    6. február 2006 o 10:10

to molon: to byla metafora smile


Monghi

 115    6. február 2006 o 10:12

ringo: co ti brani preklikat menu thecure.sk? zistis, ze su to vysostne aktualne stranky:)


Dangerous

 116    6. február 2006 o 10:19

Depeche Mode only smile


molon

 117    6. február 2006 o 10:24

Ringo…tak som si pustil narýchlo pár skladieb z Recoil - Bloodline…ja neviem, tak odvar Kraftwerku…ja si to pustím večer, alebo v noci…no a čo nemusím, tak ten “raPô v skladbe číslo 5 - curse, potom ten ženský spev…prepáč takto na rýchlo, ja si to vypočujem v kľude, aj som zabudol že to mám… smile


Ringo

 118    6. február 2006 o 10:25

MOLON: BTW je zkratka pro mimochodem (by the way). Myslel jsem to tak, proste neco kde jsou nejake uchvatne vokaly, zajimavy hlas…

Ad Wilder - jo, treba zabrousil do rapu, ktery ja fakt nemusim. Nebo takovy ten soul ci jak se rika sborovym zpevum cernochu v kostele. Hudebne je to takove rozervane, mnohdy az extremni. Ale podle me to ma presne ty prvky, jako ranna el. doba s tim rozdilem, ze mnohe zvuky jsou Wilderovou praci a ma to samozrejme modernejsi sound. Ale treba na Bloodlunes a Unsound Methods par songu zkousnu, nebo se mi i hodne libi. Ale Liquid, ten povazuji za odpad.


Ringo

 119    6. február 2006 o 10:25

MOLON: o minutku jsi me predbehl - koukam ze se presne shodnem na tom rapu:-)


molon

 120    6. február 2006 o 10:27

Ringo…no a to je to, čo ma odpudilo na Recoil-e, ale ako som spomínal, pustím si to v kľude a uvidíme…


Ringo

 121    6. február 2006 o 10:28

MONGHI: jako jo, ale nejak tam necitim takovy ten tvuj zapal, s kterym chrlis skvele clanky zde. A taky mi chybi v diskografii vice informaci o albech. Co tak tam nadhodit, jaky uspech si jednotlive alba vydobyly, ci jaky mas na ne nazor a pod? Ale to jsem dost odbocil od zdejsiho tematu:-)


molon

 122    6. február 2006 o 10:30

...ináč som si na´tukol ten the cure a to čo tam čítam ma až mrazí...NME zverejnil každoročný rebríček najlepších bristkých albumov, ktorý zostavujú čitatelia tohto magazínu. Na prekvapenie sa v rebríčku objavil len jediný album The Cure, “Head On The Door”, ktorý skončil na 57.mieste. Prvá pozícia zrejme neprekvapí nikoho, Stone Roses, večný “fenomén” britskej hudobnej scény. Zdroj: COF, NME
...všetko v pohode, ale Stone Roses, vydali jeden jediný album, ktorý urobil základ indepedent music a to je všetko, ten album je dobrý, ale spýtal by som sa britov - kde nechali Joy Division /ináč mojich milovaných/ a v anglicku tak nepoškvrniteľných, nemám teraz čas, ale večer si to pozriem ten “rebríček”...


Ringo

 123    6. február 2006 o 10:31

MOLON: treba v Liquidu je na konci jedne pisne sampl proste odporneho tkaoveho bublaveho revu a trva to strasne dlouho, takze se to razem ocitne ve sfere absolutni neposlouchatelnosti. To hodne nemusim a v tomto smysle uvazuji, ze mozna je dobre, ze Wilder odesel z DM, protoze vnaset tam takoveto prvky, tak by DM byli nekde jinde a mozna prave tam, kde bych nechtel aby se posunuli. Myslim ze to nejlepsi predal Wilder DM behem 13 let sve kariery u nich a tim vycerpal veskery svuj obrovsky potencial, pak mu asi dosla inspirace a tak nesmyslne experimentuje.


Ringo

 124    6. február 2006 o 10:34

MOLON: takoveto zebbricky byvaji dost o nicem, vetsinou jej vedou nejake momentalni narazovky, po kterych pak pes nestekne. Presto budou v tech zebriccich porad. A to jen proto, ze v urcite dobe vzbudily totalni manii. Byt jedinym albem. Na DM a Cure je fajn, ze nejsou propirany zebrickama, kvalita jejich hudby mluvi za ne sama. Nepotrebuji nejake mety v podobe zebricku.


Monghi

 125    6. február 2006 o 10:43

ringo… hehe… koho zaujimaju rebricky umiestnenia albumov? a co sa tyka chrlenia clankov… heh… mrkni sekciu “co mozno zaujme”... kazdy piatok novy clanok/rozhovor… doma ich mam uz nachystanych 15… hoci to tak mozno nevyznie, obom strankam venujem rovnaku energiu:)


molon

 126    6. február 2006 o 10:45

monghi…ty máš určite niakú prekladačskú firmu ???...keď to tak chrlíš...???


Monghi

 127    6. február 2006 o 10:45

to molon… no neviem, ja sa do Stone Roses az tak nevyznam, ale mrkni sem:

http://www.thestoneroses.co.uk/discography/albums/


molon

 128    6. február 2006 o 10:46

Ringo…jasnačka…oni angláni by neváhali napísať, že naj…album je stále The Beatles - ser…, alebo žltá ponorka, alebo….


Monghi

 129    6. február 2006 o 10:46

to molon: prekladanie je u mna jediny sposob, ako sa prinutit k dennemu kontaktu s anglictinou smile A veci, ktorym “rozumies” sa prekladaju omnoho lahsie ako nejake odborne clanky:)


molon

 130    6. február 2006 o 10:49

Monghi…The Stone Roses sú výplodom Ian Brown-a - ich prvý album S.R. urobil dieru v oblasti indie - skutočne ten album stojí za vypočutie….potom o cca.10 rokov vydávajú Second Coming, ktorý je úplným prepadákom, medzitým vydávajú nezmyselné best off-ky, aj ke´d v podstate majú nahratý len jeden radový album + niaké e.p…..


molon

 131    6. február 2006 o 10:50

monghi…teraz som si to pozrel, zabudol som na turns…ten už tak isto bol dos´t o ničom…


Monghi

 132    6. február 2006 o 10:53

a co tam po tom vsetkom… mam pre vas song dnesneho dna, ktory vas odbremeni od vsetkeho, co vas trapi… smile

The Velvet Underground: Rock&Roll; (album Loaded)

... mimochodom, vsak viete, ze Velveti boli inšpiraciou napr. v Martinovej “Goodnight Lovers” :D


molon

 133    6. február 2006 o 10:54

monghi…krásny koníček - normálne ti závidím…ja už by som nepreložil ani good mourning…už som taký otupený a lenivý, že až...


Ringo

 134    6. február 2006 o 10:55

MOLON: proste zalezi na tom, kolik lidi si to koupilo. Ne na tom, jestli je to dobra hudba. Jinak kdyz uz jsi nakousl Beatles, ti sve misto maji zaslouzene, i kdyz rozhodne ne kvuli Yellow Submarine nebo Whitem Albumem, ktere povazuji ja osobne za odpad jejich tvorby. Spise si cenim Help, Abbey Road, STG. Papers, Mystery Tour ci Let it Be.


molon

 135    6. február 2006 o 10:57

monghi…v tom refréne all right, je to taký typický Rolling Stones ???


molon

 136    6. február 2006 o 10:58

Ringo…ja Beatles nezatracuje…podla mňa založili “pop” a v tom boli skutočne jedineční...viď “beatles mánie”...pustím si ich tak raz - dva razy do roka a to je všetko…


Monghi

 137    6. február 2006 o 11:03

molon… vidim, ze tu skladbu poznas:).. super!
ringo… a sakra, pozrime sa, aky znalec The Beatles… no super!;)


molon

 138    6. február 2006 o 11:06

Monghi…ono tými starími “....” som musel preijs´t vďaka bratovi, ale jak Nico, tak V.U. ma nikdy nechytili za srdce… smile


Ringo

 139    6. február 2006 o 11:09

MONGHI: mam vsechyn jejich alba. Jedine co me mrzi, ze ne v originale, ale jen MP3, nicmene oproti puvodni sbirce osuntelych sumivych kazet je to vleky krok kupredu v kvalite poslechu:-)


Ringo

 140    6. február 2006 o 11:13

MONGHI: jinak ty jako fanda The Cure - vidis v tvorbe teto kapely taky mnohdy odkaz The Beatles, nebo je to muj osobni pocit? Kdyz treba slysim lezerni “/Tiiiin fiftiiin, saturdy najt…../” -jako bych slysel Johna Lennona:-). A ani nemluvim o happy zhulenem harmonikovem songu Bananafishbones:-)


Dangerous

 141    6. február 2006 o 12:52

hele hoši, podle idnes, má přijet do Prahy v červnu nebo červenci Madonna, jestli to bude kolidovat s 11.6., tak prodám lístek - stání pod pódium do Blavy na ty depešáci smile. dangerous


Ringo

 142    6. február 2006 o 12:57

DANGEROUS: jestli to udelas, tak si te najdu a poslu na tebe pany v bilem co rozdavaji kabatky se zavazovacimi rukavy.

Jedinou polehcujici okolnosti by pro tebe mohlo byt, ze se Madona ted neskutecne inspirovala v tanecni hudbe, udajne stejne jako DM, takze by melo jit o podobny zaklad hudby, ne? grin))


Dangerous

 143    6. február 2006 o 13:04

to Ringo: přesně tak, taneční hudba je to nejdůležitějšítuc-tuc-tuc-tuc, kdo tomu nerozumí, tak nerozumí ničemu a hlavně ne taneční udbě smile, takže Madonna ta to rozbalí, nejdřív nějákej DJ setík a potom Oh Heavens! nejradši bych prodal i ten lístek na toho 23.1. do Sazky, ale ten už aasi nikdo nekoupí, co? Kdyžtak cena je stejná jako na lístku smile


Ringo

 144    6. február 2006 o 13:19

DANGEROUS: Madona je kvalitativne jeste vice na vysi a bere si ze setu renomovanych DJs jen to nejlepsi, takze narozdil od DM ona repertoar oproti cekaciho soundu pred nastupem na podium nezmeni:-) DM coby skupina inspirovana tanecni hudbou odehrala tanecni set jen ve sve nepritomnosti, kdy na ni nadsene cekal dav v hale. Zajimave ze tanecni repertoar a sound, coby tanecni skupina, nastupem na podium tak drasticky zmenili:-)


Monghi

 145    6. február 2006 o 13:19

Ringo: no, cim vsetkym je ovplyvnena tvorba Cure, to by chcelo cely zoznam, pretoze co pocuva Smith, Gallup, Thompson… ach jo… urcite Jimmi Hendrix, Alex Harvey, David Bowie… ci aj Beatles… to s urcitostou neviem, este som na to v ziadnom rozhovore ci biogafii nenarazil, ale mozne je vsetko:)


Dangerous

 146    6. február 2006 o 13:31

to Monghi: no Robert taky poslouchá Mary a je z ní už pěkně na budku viz. “Wild Mood Swings” smile


Ringo

 147    6. február 2006 o 13:32

MONGHI: no, mozna jsou v mnohem i drogy, protoze jsem si vsiml, ze spousta umelcu po trave vyplodi velmi podobne produkty. The Cure tento vliv perfektne zastresili prave v Bananafishbones. Kdyz jsem slysel prvne tento song, rikal jsem si, jak musel mit nahuleno. No, nebyl jsem daleko od pravdy:-) Hodne podobne pomatenym vecickam ke konci alba Help:-)


Dangerous

 148    6. február 2006 o 13:33

to Ringo: samozřejmě, že mě Madonna nezajímá, to byl žert, já jsem přece podle monghiho UltradepechemodeFan smile já nemůžu poslouchat nějáký taneční shity jako je Madonna, DJ Tiesto, DJ Holden a jiní smile


Ringo

 149    6. február 2006 o 13:34

DANGEROUS: mno, Wish a Wild Mood Swings - podle me nejnepovedenejsi era skupiny The Cure, 90. leta se jim fakt nepovedly. Takovy podprumerny repetetivni popik, hodne bych to prirovnal k takove te nekonecne country nude ve stylu R.E.M.


Ringo

 150    6. február 2006 o 13:35

DANGEROUS: tvuj pohled na tanecni hudbu je rekl bych naprosto totozny s mym. Kdyby to melo byt nejakym identifikacnim znakem jako otisky prstu, tak by asi nase identity nerozeznali:-)))


Dangerous

 151    6. február 2006 o 13:43

to Ringo: naprostý souhlas, včetně té 90´ éry The Cure…


Ringo

 152    6. február 2006 o 13:53

DANGEROUS: a co rikas na 00 eru. Podle me Bloodflowers dobry, i kdyz vetsina pisni silne zneji jako sestricky skladeb Disintegration, ale The Cure z 2004 rekl bych opet propad, snaha o metalek, ktery spise rve usi, nez ze by hudebne nejak uchvatil.


Dangerous

 153    6. február 2006 o 13:56

to Ringo: navíc mi na The Cure vadí, že používají snad pořád stejný kytarový riffy a vůbec zvuky. V tomhle se nějak nevyvíjej, spíš naopak, v 82 měli album, které absolutně převyšovalo veškerou okolní tvorbu (samozřejmě včetně A broken frame od DM)
ale od té doby se už tak nějak ztratili ve “visutých zahradách” a hudební planetu ovládli Depeche Mode….....


Dangerous

 154    6. február 2006 o 14:02

to Ringo: Bloodflowers, no spíš slabší průměr a navíc je to stereotyp, 2004 - tragédie.
The Cure jakoby byli v 90´ a 00´zavřeni v místnosti s 1000 dveřma a nevěděli, které jsou ty pravé, proto strkají hlavu do všech a všechny jsou zatím moc moc špatné, pro mě skončili Disintegration. Bye Bye Robert smile


Ringo

 155    6. február 2006 o 14:05

DANGEROUS: to je ale to, co porad tvrdim o ryze kytarovych skupinach. Jde o zacarovany kruh. Budto je fanousci budou bastit se vsim vsudy a nebude jim vadit, kdyz natoci 10 naprosto shodnych alb a nebo proste takova skupina po 2 - 3 albech skonci. The Cure maji stesti v jedne veci. Dokazi zpracovat temnotu neuveritelnym zpusobem, ze cloveka i na Bloodfloweru, ktery postrada jakykoliv vyvoj kdyz pominu par elektronickaych prvku, mrazi v zadech. Ale to je na delsi debatu. Treba Head on the Door byl krok k popiku a velice se povedl. Wish byl krok k popiku, jenze az prilis tuctoveho a podradneho, obzvlaste na uroven the Cure tvorby. V Japanese Whispers sahaji treba hodne k elektronice a zni to hodne zajimave, byt jde o kompilaci vicemene B-stran 3 singlu te doby. Ty 80. leta byla takova zajimava a ruznoroda. Konec 90. let a polovina prvni dekady po roce 2000 je takova jaksi prazdna, monotonni, nudna, vyjimaje 2 alb. Reise Reise od Rammsteinu 2004 (z meho hlediska nejvyspelejsi album teto kapely, coz je takovy maly zazrak v dnesni dobe hudebniho pustu) a zazracny Playing The Angel 2005 - druhy takovy uz velky zazrak, kdy se velka kapela ktera mela zdanlive to nejlepsi za sebou dokazala vratit k sve predesle slave s o nic mensi pompeznosti jako tomu bylo vydanim Violatoru pred 15 lety.


Dangerous

 156    6. február 2006 o 14:06

V roce 2004 se mělo alum jmenovat, podle mě, podle úvodního songu a plně by postihlo stav v kterém se Robert and co. alias The Cure nacházejí.....


Monghi

 157    6. február 2006 o 14:08

skvele ste ma pobavili chlapci:) ... vzdy je o tom, ci clovek vie, ake je pozadie jednotlivych albumov kohokolvek alebo nie… ked sa to tak vezme, tak svoje caro ma v podstate kazda kapela, ktora robi “poctivu” muziku, cize ju nerobi pre peniaze, ale pre vlastnu potechu… napr. ja u svojich oblubenych skupin chcem vzdy poznat aj pozadie albumu, kolkokrat ma to zaujima omnoho viac, ako album samotny:)

ad. Cure… v tomto ma tu na diskusiu nenalakate :D


Dangerous

 158    6. február 2006 o 14:08

to Ringo: tvůj poslední post - naprostý souhlas!


Ringo

 159    6. február 2006 o 14:10

DANGEROUS 06.02.2006
14:02: ja si vsiml takove veci - The Cure si vytipovaly takove nejake 2 - 3 styly hitu ze sve 80. ery, ktere v 90. jakoby porad dokola oprasuji. In Between Days je jednim z nich - ten skvele oprasili na Kiss me pisnemi Just Like Heaven a Haw Beautiful you are. Ale kdyz v podstate obdobu toho slysim v High, Friday Im in Love a Letter to Elise, tak uz mi tu neco nestimuje:-)


Dangerous

 160    6. február 2006 o 14:13

to monghi: “ad. Cure… v tomto ma tu na diskusiu nenalakate”

Přesně tak, mlčení znamená souhlas!

To Ringo: už sis koupil to Kiss me Kiss me Kiss me (1 000 000 Virgins) ?


Dangerous

 161    6. február 2006 o 14:15

to Ringo 14:10: no to je přesný!!! Naprostý souhlas, Cure by se možná mohli přejmenovat na “In the circle” smile


Ringo

 162    6. február 2006 o 14:17

MONGHI: pozadi albumu je jiste zajimava vec a kazde odrazi jakysi stav kapely a lidi kolem toho. Jenze tady jde o jinou vec. Tady jde o to, jak se to posloucha a jakou to ma uroven. To pak vubec nemusime o hudbe teoretizovat a zavrsit vse tim, ze to skvele vystihuje danou naladu. Nahraji na CD 40 minutovy rev prolinany placem a budu zbesile do toho valit do bubnu a kamaradovi reknu, ze nic sloziteho nemusi vymyslet, staci kdyz veme kytaru a jen tak bude prohrabavat struny. No, nebude to album slavyhodne, protoze bude perfektne vystihovat me pocity ktere mivam pri jednani s urady a statnimi institucemi?:-))))

No, skoda ze te na tuto debatu nenalakame, protoze od tebe jsem konkretne chtel slyset, jak k tomu prijdem, kdyz ty coby The Cure fanousek, jehoz skupina pocinaje rokem 90 tak nejak tape, zatimco nase oblibena skupina vyda perfektni album, ktere oznacis jako mirny nadprumer, nehlede na to, ze The Cure a DM maji zhruba stejnou dobu trvani a DM trochu klopytly teprve v roce 2001. Ale myslim to v dobrem, nejde mi o hadku. Aby bylo jasno, The Cure radim do naprosteho popradi meho pomyslneho hudebniho zebricku a jejich alba kupuji origos, teda ty ktere se mi libi.


Ringo

 163    6. február 2006 o 14:20

DANGEROUS 06.02.2006
14:15: neblazni, ted jsem vyvalim dalsi skoro 4 litry na listky do Bratislavy, od kupovani CD mam ted na nejaky pulrok pust:-) Ale Kiss me si koupim, dokopali jste me tu k tomu, ze jsem si jej z hecu tak dlouho poustel, az jsem mu prisel na chut. Je to takova nesouroda kolekce zvlastnich songu, nemelo by chybet ve sbirce. Zaposlouchal jsem se nedavno i do Bloodfloweru, ale u toho s koupi jeste vaham, ale jsou tam asi 4 - 5 pisni, ktere se mi fakt libi. Nejsou jako zadny zazrak, ale rad je posloucham, obzvlaste posledni 2.


Monghi

 164    6. február 2006 o 14:23

mozete sa snazit kolko chcete… a k tomu tvojmu “chvalyhodnemu” albumu dangerous, musis mysliet na jednu vec, ci tym niekoho oslovis, kazdy album si musi najst svoje “publikum”...ak si ho najde, je v podstate vsetko v poriadku smile, nemyslis? Takisto ta velmi nemusi trapit ani uznanie, ci neuznanie kritiky, pokial sa bude pacit tvojmu publiku… to je pri hudbe predsa to najpodstatnejsie, aby si nasla svojich posluchacov… nejake kecy “promovaneho” recenzenta ti mozu byt ukradnute…


Ringo

 165    6. február 2006 o 14:28

MONGHI: to bylo asi pro me s tim chvalihodnym albem, ne?:-) Mno, ale preci jen existuji jakesi meritka kvality a co je skvar proste clovek pozna:-) Tak je to se vsim. I u nas treba muze mit Balbinova recesisticka strana sve volice a pritom kazdy vi, ze kvalita jejiho programu je nulova.


Ringo

 166    6. február 2006 o 14:30

MONGHI: ale beze srandy, libi se ti Wish, Wild Mood Swings a album The Cure? Bude mi stacit kdyz bez jakychkoliv slov das kazdemu z tech alb znamku od 1 - 5 jako ve skole, at si udelam obrazek, jake mas hudebni vnimani. Fakt me to seriozne zajima.


Dangerous

 167    6. február 2006 o 14:36

monghi: přidávám se, tím se možná vše vyjasní, na tvůj rating jsem opravdu zvědav.


Monghi

 168    6. február 2006 o 14:41

Ringo, ked uz to chces pocut, tak “Wish” je jeden z mojich najoblubenejsich albumov Cure a nasledne turne k nemu pokladam za najlepsie turne v historii skupiny. Co sa tyka “Wild Mood Swings”... heh.. ja neviem, ale k tomu albumu som si postupne nasiel cestu a to spoznavanie bolo velmi prijemne… Want, Numb, Bare, Trap… tie ma dokazu vzdy dostat do absolutne skvelej nalady a obdobie nahravania toho albumu mi pride u The Cure velmi vzrusujuce, neviem sa biografie a rozhovorov, ktore mapuju cele nahravanie tohto diela nabazit, nasledne turne bol absolutny uspech… vec pohladu pani, nic viac, takisto ako u DM:)


Dangerous

 169    6. február 2006 o 14:49

koukám monghi, že s takovým ultracurefan je zbytečná jakákoliv debata, Smith and co alias the cure kdyby vydali dechovku (jakože na Wild mood swing k tomu nemaj daleko) tak je to pro tebe bomba. No opravdu fanatik. To se dá srovnat akorát s nějákýma fans Depeche Mode, takovýhle fanatismus, akorát, že ty nám to pořád vymlouváš, ale tvůj vztah k The Cure je naprosto ekvivalentní!!!


Monghi

 170    6. február 2006 o 14:53

dangerous: rozdiel je mozno len v tom, ze ja nehodnotim jednotlive albumy Cure podla studiovej predlohy, nakolko studiove veci, teda okrem b-stran, pocuvam od nich velmi zriedka… vacsinou, ak uz teda pocuvam Cure, co je posledny rok dost velka vzacnost, tak su to vysostne live zalezitosti… a to je u Cure podstatny rozdiel smile


Beladona

 171    6. február 2006 o 14:55

Pamatujete si nekdo na ten divny kocert Cure v Praze 96? Vsichni byli zklamany.


Monghi

 172    6. február 2006 o 14:55

a inak dangerous… velmi by ma zaujimalo, ako by to vyzeralo, keby ste sa pustili do rozoberania produkcie takych Radiohead, ktorych mam velmi rad takisto :D


Ringo

 173    6. február 2006 o 14:55

MONGHI: No, me se na WMS libi Want hodne, to je pravda. Ale ten zbytek - mozna neumim najit tu cestu, mozna to chce cas. Treba prvotni poslech Kiss me me uplne odradil a jak jsem tu zacal slychavat od nekterych, ze nejlepsi album The Cure, tak jsem po nem znovu sahl a poslouchal a poslouchal, div jsem se ted na nem nestal zavisly. Nekdy mam pocit, ze bych byl timto stylem schopen se zaposlouchat do vseho:-))) Kazdopadne to hlavni co mam proti Wish a WMS je absence takove te pocatecni uchvatnosti,  kterou dycky citim u DM. Kdyz to necitim u alb jinych skupin, nasleduji 2 moznosti. Hledani cesty, kterou pak bud najdu a nebo nenajdu. Wish a WMS maji na me prilis fadni oposlouchany sound bez prekvapeni, bez mrazeni v zadech a spousty dalsich pocitu ktere od hudby vyzaduji.

Jinak samozrejme diky za nazor.


Dangerous

 174    6. február 2006 o 14:56

okay monghi: zopakuji otázku: oznámkuj studiová alba Wish, Wild Mood Swings a album The Cure (alias Lost smile


Monghi

 175    6. február 2006 o 14:57

Beladona,... bola si tam? smile


Monghi

 176    6. február 2006 o 14:59

dangerous: hehe… co sa tym zmeni… 5,4,4


Ringo

 177    6. február 2006 o 15:00

DANGEROUS: tyjo, ty se mu vozis bezkompromisne po zadech koukam:-) Ja jsem rad ze odpovedel aspon jak odpovedel. Asi nema smysl chtit znamky po Monghim, ja bych taky drtive vetsine alb DM dal jednicku a mohl bych se s jinymi dohadovat, jak muzu dat jednicku MFTM a BC, kdyu jedno je treba lepsi nez druhe a pod:-)


Ringo

 178    6. február 2006 o 15:00

MONGHI: mam rozumet 1, 2, 2 dle skolniho znamkovani?


Beladona

 179    6. február 2006 o 15:01

to monghi: byla a byl to zvlastni koncert. Zadna energie, zadne spojeni, jakoby Robert ani nevnimal lidi.


Monghi

 180    6. február 2006 o 15:02

dangerous… v hudobnom hodnoteni je predsa najvyssie cislo znamka najvacsej kvality, nie? No vidis to, Boze, a s takovyhle materialem ja mam pracovat ... :D


Monghi

 181    6. február 2006 o 15:04

Beladona: hehe… este som nezazil koncert, na ktorom by Robert vnimal ludi:) ... ale ok…. ja som nebol, mam len vynikajuce dvd, s kazdym, s kym som sa o tom koncerte bavil si to nevedel vynachvalit… ale, vyhoviet sa predsa neda kazdemu, o tom to je… 1000 ludi, 1000 chuti… sama si mala moznost vidiet, ake roznorode reakcie boli aj na posledny koncert DM v Prahe… prirodzena vec:)


Ringo

 182    6. február 2006 o 15:06

MONGHI: hej, ctes kdo ti co pise? grin)) A puvodne jsem napsal at oznamkujes od 1 - 5 jako ve skole, ne bodovym hodnocenim:-)


Ringo

 183    6. február 2006 o 15:08

MONGHI: hodnoceni DM v Praze - no, v drtive vertsine jsem cetl a slysel - ty vole, bylo to pompezni, byla to bomba, zazitek a pod.


Dangerous

 184    6. február 2006 o 15:11

to je v poho monghi, takže si to přepišme ať je to všem jasné:

monghi dává:

Wish   5 hvězdiček
Wild Mood Swings 4 hvězdičky
The Cure 4 hvězdičky

No, kdyby byl pátek, řekl bych si monghi je zamilovaný a v euforii dá klidně Wish 5* ale v pondělí ? smile To je projev naprosté fanouškovské zaslepenosti smile

 


Beladona

 185    6. február 2006 o 15:13

to monghi: to neni o chuti ani vkusu. Koncert v 90 nemel chybu, v 96 tam bylo fakt neco spatne. To vnimali vsichni ultracurefans, se kterymi jsem mluvila ja.


Dangerous

 186    6. február 2006 o 15:23

to monghi: a koncert DM v Praze? Tak to už se tonoucí stébla chytá! různorodé reakce smile

viz anketa dm.sk:

Vynikajúci koncert
48.3%
Najlepší koncert aký som kedy zažil(a)
44.2%
Priemerný koncert
5.8%
Vôbec som sa nebavil(a)
0.8%
Nič moc
0.8%
Bye Bye


Monghi

 187    6. február 2006 o 15:23

dangerous… chlape, ako mozes po mne chciet pocut nieco ine, ked do vsetkeho, co suviselo s Wish som bol “zalubeny” od prvej chvile, ako som v marci 1992 pocul prve tony skladby “High”? A zasa to neber ako ze je to podla mna ich najlepsi album, ten pre mna osobne bude navzdy “Pornography”, na tom sa uz sotva niekedy nieco zmeni…:)


Monghi

 188    6. február 2006 o 15:27

chlapci, chlapci:) ... ja vam vase nadsenie neberiem, nevyvraciam vam, ze DM neboli super… zasa vam chcem len naznacit, ze na kazdu, kazducicku vec na svete existuju roznorode nazory, vzdy je tam za, aj proti… a tak to ma byt… vas by bavilo chodit na tieto stranky, keby sa tu DM iba oslavovali? Ruku na srdce… po tyzdni by ste to zabalili… jednoducho sem chodite vsetci preto, aby ste aspon na chvilu zabudli na bezne starosti, na chvilu v sebe ozivili ten pocit, ze ste “depesaci” a mozete sa aspon virtualne za to bit do prs… a to je to krasne, co dodava hudba zivotu… na chvili zabudnut na cely poondiaty svet smile a kazdy si v tom hudobnom svete najde nieco, co si ho navzdy opanta a viac nepusti… wink


Dangerous

 189    6. február 2006 o 15:35

to monghi: taky mám rád Pornography, z tvorby The Cure vrchol, proto by mě jako fanouška The Cure urazilo WMS a The Cure (album), Wish ale taky není na 5 hvězdiček, u mě by mělo 3 a WMS 0,5* a The Cure 1*, můj názor. Btw Wish vyšlo v době kdy Cure pro mě byli No.2 hned za DM, samozřejmě se v té době ke mě dostávali jejich všechny staré desky, no a když vyšlo Wish tak MTV dávala The Cure weekend, perfektní zážitek, Wish snad kromě High bylo málo zajímavé oproti starším albům a pak to šlo s Cure vyloženě z kopce a z druhého místa u mě je vystrčili Rammstein.


Dangerous

 190    6. február 2006 o 15:36

to monghi: a ještě jedna hlasitá poznámka: to chlapci, chlapci není moc na místě, protože Beladona je děvče…


Beladona

 191    6. február 2006 o 15:41

Ja jsem mela docela dlouhe obdobi, kdy pro me byli Cure No1. Pak me ale to pomateni preslo smile


Beladona

 192    6. február 2006 o 15:42

Diky dangerous.


Monghi

 193    6. február 2006 o 15:48

Beladona prepac, ale “stekaju” po mne zvacsa len ti “chlapci” smile


Beladona

 194    6. február 2006 o 15:51

To je v pohode Monghi. Ja si to osobne neberu.


Monghi

 195    6. február 2006 o 15:52

a dangerous: ja to mam jednoduchsie, u mna ziaden rebricek skupin v podstate neexistuje, pretoze by sa menil snad kazdy dnom… napr. v poslednej dobe pocuvam hodne Pixies, albumy Franka Blacka, Led Zeppelin a napr. prave teraz jeden z rannych koncertov Marilyna Mansona… heh… takze, u mna skatulkovanie ako “fan” tej a tej skupiny ani nema vyznam, kazda dobra a poctiva muzika, ktora sa dobre pocuva, u mna boduje


Dangerous

 196    6. február 2006 o 15:58

stekaju” po mne zvacsa len ti “chlapci
asi nám došla trpělivost aneb

“Impérium vrací úder”


Dangerous

 197    6. február 2006 o 16:04

Okay monghi, není třeba mít žebříček a každý den si říkat, tak a dneska jsem viděl koncert Pixies, tak je mám už na druhém místě smile

Buď v pohodě a nenech se rozčílit, v klidu a bez jakýkoliv zábran si přiznej, že nejlepší na světě jsou Depeche Mode a The Cure bohužel na začátku 90.let štípla moucha tse-tse a od té doby jsou v hlubokém spánku…..good night smile


Monghi

 198    6. február 2006 o 16:07

ziadna najlepsia skupina na svete neexistuje, a nikdy som netrvdil, ze nemam viac ako rad DM a The Cure:)


molon

 199    6. február 2006 o 16:19

...no tak som si to tu poprečitoval….zaujmavá debata…ja zastávam názor, že The Cure urobili velice dobrý zmatok na hudeobnej scéne v ´80-tych rokoch, albumy, ktoré v tej dobe vyšli milujem a nedopustím, ani na jeden…apropo - veď Mr. Smith rozpustil kapelu pomaly po každom albume z čoho sú vidiej jeho časté odchody do Siouxsie & The Banshees, kde pracoval na poste - klávesáka a gitaristu a ke´d chce počuť pokračovanie albumov 17 second, Faith a Pornography tak vrele odporúčam, Hyenna a Tinderbox, neskutočne našlapané albumy…


molon

 200    6. február 2006 o 16:22

monghi…dúfam, že ty nie si niektorý fešák z Hex-u ???....
...ináč fantastická voľba na to čo teraz počúvaš...som rád, že poznáš Pixies, v decembri som tlačil Miškovi Kaščákovi a Peťovi Slameňovi-Jazvec do hlavy, aby hrali tento rok na pohode, tak ani neviem, či sa im to podarí...Frank Black….prvých šesť kusov sólo ujde, ale to posledné dvojalbum, to je katastrofa…
M.M. bez komentára…hovoria o mne, že tam kde on končí, tam ja začínam…


molon

 201    6. február 2006 o 16:24

dangerous…ty poznáš tiež Pixies ???....no chalani stúpate u mňa - závratne hore… len tak ďalej…


Monghi

 202    6. február 2006 o 19:02

molon… hex mam rad, ale nie som z tej partie:), ja som len praobycajny cloviecik, ktory ma svoju pracu, ma rad dobru hudbu a ludi, ktori maju zdrave nazory smile


Ringo

 203    7. február 2006 o 07:41

DANGEROUS: sakra, ty mas snad fakt naprosto totozny vkus jak ja. 1. DM, 2. Rammstein / The Cure (Rammstein ted vice, protoze aktualne tvori veci ktere se mi libi, zatimco Cure tvorili co se mi libi, ted uz bohuzel moc ne).....faktem je ze prvni 2 pricky znam presne, na treti pricce se to strida podle toho co momentalne zeru, takze se tam toci veci jako Pet Shop Boys, De/Vision, Camouflage. 4. mista obsazuji skupiny, jejichz alba musim mit, ktere posloucham rad, ale ne intenzivne - Beatles, Cranberries a pod. Ale jinac mam zebricky 2, protoze jsou 2 kategorie - skupiny jako takove a pak ruzni instrumentalisti. Ten dalsi zebricek obsazuji veci jako 1.Dead Can Dance, Oldfield, dalsi mista enigma, Vangelis a pod.


Ringo

 204    7. február 2006 o 07:42

sakra, od kdy autor postu v diskusi je podepsan pod, takhle se v tom clovek nevyzna, kdo tu co napsal.


Monghi

 205    7. február 2006 o 08:06

zvykaj si, novy dizajn, nove zmeny…


molon

 206    7. február 2006 o 08:21

Monghi…tiež pochvala za dizajn, ale ako píše Ringo…prečo auto je pod…???...


Monghi

 207    7. február 2006 o 08:25

molon… pozor… ja nie som majitel stranok ani dizajner, len autor… a neboj, zvyknes si:)


Ringo

 208    7. február 2006 o 08:42

MONGHI: no, me se zda ze je takovym nepsanym pravidlem, ze autor v diskusi je budto nad, nebo vedle. Koukni se doprostred diskuse a budes ztracen, protoze kazdy automaticky od jmena sklouzne pod. Protoze v diskusi je to takto - ten a ten clovek napsal tohle. Ne ze napsal tohle - tento clovek.


molon

 209    7. február 2006 o 08:55

Monghi…prepáč, ja som nevedel…ešte ale predsa len jednu otázečku, na ktorú si mi neodpovedal, si z Hex-u, alebo nie ???

...čo sa týka úprav, navrhujem sa premiestniť na diskusiu…zmena na D.M. sk…


Monghi

 210    7. február 2006 o 09:47

molon, priatelu.. odpovedal, ale nevadi, v tejto diskusii som stratil akykolvek prehlad uz davno… nie, nie som z Hexu, ani sa s nimi osobne nepoznam, mozno tak s Yxom, ale to veeelmi vzdialene, z videnia :D.. ale Hex mam rad odkedy zacali hrat…


molon

 211    7. február 2006 o 12:22

...odkedy začali hrať...the cure…. smile


Ringo

 212    7. február 2006 o 12:51

MONGHI: Kdyz uz jsme nacli to znamkovani, hodis znamecku jeste na The Top a Boys Dont Cry? grin


Ringo

 213    7. február 2006 o 12:52

MONGHI: bodove teda, 5 nejlepsi, 1 nejhorsi:-)


molon

 214    7. február 2006 o 13:11

Ringo…ty si nedáš s tými The Cure pokoj….radšej napíš, ako vidíš rozdiel medzi Boy´s Don´t Cry a Three Imaginary Boy´s…???....hm ????


Ringo

 215    7. február 2006 o 13:22

MOLON: no, on ten rozdil je jen v tom, ze na Boys Dont Cry vymenili 4 pisne z Three Imaginary Boys za lepsi:-) Pokud teda bereme podobu tech alb jak jsou v remasteru. Jinak jsou ty alba vesmes totozne.


Ringo

 216    7. február 2006 o 13:24

MOLON: nejak mi to porad neda, chci si proste dokreslit predstavu o hudebnim citeni Monghiho (v tom dobrem slova smyslu aby me nekdo spatne zase nepochopil:-) .


Monghi

 217    7. február 2006 o 13:33

Ringo… asi tak, ze BDC je vlastne americka verzia debutu Cure… a moje hudobne citenie radsej nechaj tak, utopil by si sa v nom… smile


molon

 218    7. február 2006 o 13:42

Ringo ty si to napísal po vydavateľsky a monghi to napísal presne ako to bolo…pretože aj obaly oboch albumov sú rozdielne…
...ináč vesmes rovnaké...nevnímajúc výmenu pár skladieb…


Ringo

 219    7. február 2006 o 13:46

Ja vim ze Boys Dont Cry bylo urceno pro US/Kanada, ale nakonec se prodavalo i v Evrope a podle me je Boys Dont cry sestaven lepe. Napriklad vynechava hroznou Meathook.


Beladona

 220    8. február 2006 o 08:02

Boys dont cry je v podstate kompilace, na ktere jsou prvni 3 singly Cure, ktere vysly v Anglii jeste pred 3 imaginary boys a nejlepsi kousky z alba.


Ringo

 221    8. február 2006 o 10:36

Zrovna ten Boys Dont Cry posloucham a pomalu tomu zacinam prichazet na chut. Je to takovy prijemny zavan historie:-) Pres neschopneho bubenika cinelovy ramus to ma dost dobry rytmus. Je to takova prvotina dobre ujeta, podobne jako Depesacky Speak and Spell. Jediny rozdil je v tom ze Cure zacinali jednoduchymi kytarami a DM jednoduchymi klavesami.


molon

 222    8. február 2006 o 12:18

Ringo…no vidíš, si to pusti ešte tak zo 5x po sebe a zistíš, že je to super album a s tým bubeníkom nemaj problémy - odbúchal to Lol Tolhurst a ten na ďalších - novších albumoch presedlal radšej za kláves…


chmelko

 223    8. február 2006 o 13:25

Myslím, že ten Lol mal podobnú úlohu ako Fletch, ale na rozdiel od Martina to Roberta prestalo bavit :D


Ringo

 224    8. február 2006 o 14:25

MOLON: ja uz to album slysel hodnekrat, ale vzdycky jsem k nemu pristupoval zpusobem - jezisi, zase sio to nejaci kluci zkouseji v garazi a odpalil jsem jej. Ale ted to zkousim z jine stranky. Z te stranyk, jako ze me na tom bavi ten rytmus, ten neumnely zpev, proste atmosfera kluboveho undergroundu a zjistuji, ze me to fakt bavi. Diskutovat ovsem kolem hudebnich kvalit tohoto pocinu nema smysl, nebot urovnove spada nekde do roku 65, kdy si to zkouseli Beatles v nemcine v kozenych gayklubech:-)

Bohuzel tento muj pozitivisticky pristup ne a ne fungovat na Wish a Wild Mood Swings, ktere sice zni moderne, ale hudebne bohuzel zanrove nekde, kde to pro me neni prijatelne. V tomto smeru Boys Dont Cry vede, protoze se na rozdil od dalsich dvou jmenovanych u nej bavim.


Ringo

 225    8. február 2006 o 14:33

CHMELKO: ja mel dojem ze ten bubenik letel z kapely uplne, ale mozna se mylym, abych pravdu rekl, personalni sferu teto kapely nesleduji vubec. Vim ze tam je Robert a to je vse co o tom potrebuji vedet, protoze ten zbytek je snad kolem 10 lidi kteri na stridacku kapelou pendluji. Trochu ten system nechapu, proc neni jako solista ktery si k svym projektum vzdy vybere potrebne muzikanty a hotovo (tak jak to udelal Dave na Paper Monsters.)


Monghi

 226    8. február 2006 o 14:57

smile


Dangerous

 227    8. február 2006 o 15:07

:D proto píšu v komentářích R.Smith and co. alias The Cure smile


molon

 228    8. február 2006 o 16:18

monghi…ten smajlík je krásny, len sa mi zdá, že z tvojej strany je tam daný ako “satira” pretože tu niečo - Boy´s napísali a ty ako oddaný “cure-ák” sa na tom dobre bavíš...

...ja snád len okrajovo, pretože knihu od The Cure mám zapadnutú prachom…pokiaľ viem tak Robert Smith sa opieral ešte dos´t o Simon Gallup-a Lol Tolhurst-a ktorý výrazne napomáhali aj v tvorení The Cure albumov, určite si dobre pamatám, ako sme krútili hlavami, jak on tu bass gitaru drží, má ju na kolenách a dve hodiny na pódiu je skrčený, proste výkon /dohovie čo na to jeho kríže/ a druhá vec skladby Killing an Arab a Boy´s Don´t cry sú totálne našlapané na tú dobu, kedy boli vydané, veď si len spomente, ako musel Robert prepisovať text na killing an arab na kissing an arab….kua, ale v konečnom dôsedku ide celkom o slušne ladený rasistický text….


Monghi

 229    8. február 2006 o 19:47

dovodov na usmev mam niekolko:

1. krutim hlavou kam sme celu tuto diskusiu nasmerovali
2. Admini nas za toto nakopu pekne do zadku, pretoze sa stal z tohto “chat” a to sa tu nema… na to je forum
3. K zvuku BDC a 3IB… heh, ringo, nezabudaj na dobu, kedy bol album nahraty, vrchol punkovej ery, a na okolnosti za akych bol nahraty… je to skvela story, ktoru sa oplati spoznat… myslim, ze je rozobrata v niektorom z clankov na thecure.sk
4. Lol Tolhurst… vazeni, zrovnavat ho s Fletchom je hriech… do roku 1985 to bol velmi aktivny clen skupiny, spolupracoval s Robertom aj na textoch, stoji za elektronikou skupiny v tom obdobi, bicie opustil az v roku 1983 pri nahravani “The Walk” a figurkou sa stal nakoniec len preto, ze podlahol vlastnym depresiam a hlavne alkoholu, cim sa vlastne odpisal… Robert jednoducho neznesie neprofesionalny pristup a pasivne zapajanie do tvorby skupiny… a to plati dodnes…

a uz by sme tu s tym vsetkym mohli aj prestat, co poviete… smile


molon

 230    9. február 2006 o 08:00

Monghi…plný súhlas…


aries

 231    9. február 2006 o 11:14

to all:

mate super diskusie dobre sa to cita ale: je to uplne mimo temy clanku ku ktoremu diskutujete a je to uplne neprehladne… dam vam zaujimavy link:

http://www.depechemode.sk/forum/

zaregistrujte sa a fakt je to super a mate tam tematicky rozdelene sektory kde mozete kecat k VECI… lebo su tam vzdy tak 2-3 ludia hlavne ze k poslednemu clanku na webe Novy zivot Depeche Mode je 230 diskusnych prispevkov kde sa ponima o cure a ani neviem aky je Vas nazor na ten konkretny clanok lebo je to niekde na konci a kym to najdem tak sa stratim, CHAPETE?!

btw ja si fakt rad precitam tie to diskusie kopu veci sa dozviem ale aby bol daky poriadok v tom ok?


molon

 232    9. február 2006 o 13:32

aries…tak nečítaj koniec 230-typríspevok, ale začni na 1,2,3 príspevku atď... tongue laugh


Ringo

 233    10. február 2006 o 09:37

ARIES: mas nesporne pravdu. Nicmene jak to tu sleduji, tak se o clanku a jeho obsahu tady hovori tak prvni 2 dny, pak clanek odputuje nekam do pozadi a ty diskuse se strhnou tak jako tak v nazory na vsechno mozne, at uz to souvislost ma nebo ne. Ale jak rikam, mas urcite pravdu. Je blby ze si clovek precte starsi clanek a diskuse pod nim je uplne mimo.

Ja se pokousel dostat do fora asi 2x, ale po te co jsem napsal prispevek a odeslal a dostal akorat hlasku, ze mnou uvedene prihlasovaci udaje nejsou spravne, tak jsem se na to vykaslal. Heslo jsem si zpusobem copy/paste pritom vzal primo z mailu o mych prihlasovacich udajich, nevim kde nastala chyba, ale uz se mi potreti nechtelo psat tentyz prispevek, na vychytavani takovych much proste nemam cas:-)


Beladona

 234    10. február 2006 o 10:35

Je pravda, ze tady se to docela zvrtlo. Podle me ale nekdy ani nejde urcit hranici, co je k tematu a co uz ne. Pokud tedy nediskutujeme, co jsme meli k obedu, vid molon grin


molon

 235    10. február 2006 o 11:24

beladona….f pohodičke - dnes som ešte nebol na obedíku a radšej soť oko do iných diskusíí, ako ich dokážu pretočiť, a až potom mňa ber do “huby”... x-(


aries

 236    10. február 2006 o 12:39

ringo… neviem ako ti to inak napisat tak pisem sem,

za prve: preco to pises sem a nie adminom

za druhe: v kazdom fore sa regnes a do mailu ktory si zadal ti pride link na ktory kliknes a aktivuje ti konto, potom sa prihlasis ako si si urcil a mas tam funkciu - autologin vzdy ked tam pojdes… no problem… tak o akych muchach hovoris? vsetko funguje len treba skusit


Diskutovať môžu iba zaregistrovaní a prihlásení užívatelia.

  Vytvorte si účet   Prihláste sa