Reportáž o Dave Gahanovi na STV

Reportáž o Dave Gahanovi na STV

Dnes, 13.7.2003 ste mohli zhliadnuť v zahranično-politickom magazíne STV "Svet v obrazoch" príspevok o Dave Gahanovi s rozhovorom a ukážkami z koncertu. Ak ste reláciu nevideli nezúfajte, pretože jej reprízu uvedie STV1 v pondelok 14.07.2003, ráno o 7:10.

Tracklist singla ‘I Need You’

Tracklist singla ‘I Need You’

Prinášame vám celé tracklisty CD, LCD a DVD singla "I Need You", ktorého dátum vydania je stanovený na 18. august 2003 (UK). Katalógové číslo je MUTE 301. Dátum vydania formátov 12MUTE301 a L12MUTE301 je 1. septembra 2003. Ich tracklisty zatiaľ nie sú známe.

Client & Andy v NY

Client & Andy v NY

Ak sa 26. augusta 2003 budete motať v New Yorku, určite si nenechajte ujsť DJ-ský set kapely Client a Andyho Fletchera z príležitosti vydania debutového albumu Client. Predstavenie sa bude konať v hale hotela Tribeca Grand, a teraz to najdôležitejšie, vstup je zdarma.

Nádielka na DaveGahan.com

Nádielka na DaveGahan.com

Daveova oficiálna stránka DaveGahan.com zaznamenala opäť aktualizáciu. Prináša náhľady na júlové číslo magazínu "Flaunt" (č.45), kde nájdete jednu stránku o Gahanovi spolu s novými fotografiami. Fotografie v plnej kvalite budú uverejnené po vyjdení augustového čísla magazínu. Okrem toho na stránke nájdete ďalšiu časť denníka z turné a nové fotografie. Nechýba reportáž z Budapešti a Prahy. Ďalšie aktuality: Na stránke www.repriserecords.com/ môžete v súťaži získať lístok na jednu z mnohých gahanových show v USA. Losangelské rádio KROQ-FM ponúka možnosť získania lístkov na koncert "Flashback Lunch show" kde vystúpi aj Dave Gahan.

Slávna 101-tka konečne na DVD

Slávna 101-tka konečne na DVD

Škandinávske vydavateľstvo Playground Music má vo svojom edičnom pláne vydanie reedície videotitulu "Depeche Mode 101" na DVD. Dátum vydania je stanovený na 6. októbra 2003 pod katalógovým označením DMDVD 3. Ako sme už spomínali na začiatku roka, DVD bude obsahovať oproti VHS vydaniu nepublikovaný bonusový materiál.

Dave Gahan v Belforte, 6.7.2003

Dave Gahan v Belforte, 6.7.2003

Festivalové vystúpenie Davida Gahana vo francúzskom Belforte boli síce skrátené o 3 piesne, ale veľmi príjemnú zmenu predviedol Dave s kapelou počas piesne I need you, do ktorej vmiešali coververziu známej piesne legendárnych The Rolling Stones, "Miss you".

Happy birthday, Fletch

Happy birthday, Fletch

Tak Andy, všetko najlepšie k narodeninám prajeme... keby sme boli spolu, tak by sme si pripili:). A udobri tych dvoch nafukancov.

Gahan naživo v show Jimmyho Kimmela

Gahan naživo v show Jimmyho Kimmela

Losangelské FM rádio KROQ oznámilo, že Dave Gahan vystúpi 20. augusta 2003 naživo v show Jimmyho Kimmela nazvanej Jimmy Kimmel Live. Natáčanie programu prebehne v Los Angeles na rohu ulíc Hollywood a Highland. Aj keď je počet lístkov limitovaný, show bude možné sledovať aj bez lístka spoza zábran.

David podpísal kontrakt s firmou Universal

David podpísal kontrakt s firmou Universal

4. júla 2003 došlo v Londýne k podpisu vydavateľskej (publishing) zmluvy medzi Dave Gahanom a firmou Universal Music Publishing (UMP). Universal týmto prevzal ochranu autorských práv všetkých Davidových vlastných piesní.

Dave Gahan Live na MCM

Dave Gahan Live na MCM

Ako sme už pred časom informovali, francúzska hudobná TV stanica MCM bude 5. júla 2003 naživo vysielať Gahanov druhý parížsky koncert. Začiatok je o 21:00, tak si to nenechajte ujsť a oživte si spomienky z pražského koncertu.

Dave: Rád si pri filme poplačem

Dave: Rád si pri filme poplačem

Internetový portál iDnes.cz priniesol zaujímavý rozhovor s Davidom, ktorý poskytol pred pražským koncertom 24.6.2003. Dave rozpráva o hudobných štýloch, ktoré ho ovplyňujú a o hlavnych rozdieloch medzi skladaním hudby v DM a na jeho sólovom albume.

Dave v Hamburgu, 2.7.2003

Dave v Hamburgu, 2.7.2003

Dave s kapelou včera odohral skvelý koncert v Hamburgu, ktorý sprevádzali menšie technické problémy. Ako informoval jeden z fanúšikov, ktorý sa koncertu zúčastnil, najväčšie problémy mal Knox, ktorého gitara ku koncu PJ úplne vypadla a začal byť riadne nervózny. Napriek tomu Dave komunikoval s publikom viac ako je zvykom a opäť sa postaral o skvelú zábavu. Vrcholom show bola chvíľa, kedy sa jedna z fanyniek bez problémov dostala na pódium, za čo jej Dave s radosťou venoval zopár objatí a bozkov. Setlist koncertu bol tradičný, s Policy of truth, ale bez JCGE.

Dave na Glastonbury festivale

Dave na Glastonbury festivale

Ak si chcete pocvičiť angličtinu, pozrite sa na review Daveovho vystúpenia na tomto festivale Glastonbury.

Kapelu čaká ťažké odbobie

Kapelu čaká ťažké odbobie

V súvislosti s Davidovými prehnanými vyjadreniami v interview pre RTL2, že on a Martin nie sú priatelia a ani nikdy neboli, nakoľko fungovali a pracovali iba na báze kreatívnosti, sa Fletch vyjadril takto:

Davidova spokojnosť

Davidova spokojnosť

Z príležitosti vystúpenia na festivale vo Werchter, poskytol David v sobotu krátke interview pre miestny festivalový magazín. Popri obligátnych otázkach, ktoré v súčasnosti rezonujú vo všetkých médiach, sa jedna týkala aj kapely sprevádzajúcej Davida na svetových pódiách.