Update depechemode.sk

Od začiatku roka prebiehala na depechemode.sk globálna revízia všetkých aktualít a článkov. Bolo opravené to najdôležitejšie - formátovanie textov.

S príchodom aktualizácií systému v priebehu rokov, na ktorom web beží, dochádzalo k zastaraniu spôsobu, akým boli v minulosti články na webe formátované (odsadenie odstavcov apod.). Výsledkom bolo, že články staršie ako 10 rokov sa tu nedali pohodlne čítať, pretože sa odstavce "zlievali" do jedného súvislého a neprehľadného textu. Články uverejnené pred rokom 2003 navyše obsahovali značky, ktoré už nové verzie systému nedokázali prevádzať do tučného, či zošikmeného textu, alebo renderovať webové odkazy či obrázky v nich uverejnené.

Vedľajším dôsledkom čistenia a opráv bolo sprístupnenie historických sekcií FanWeb (články od návštevníkov depechemode.sk) a MediaState (odkazy na downloady), ktoré sa možno pretransformujú na niečo užitočné, čo vám bude prínosom v súčasnej dobe.

Dlhú dobu pracujem (čítaj odkladám) na spustení videosekcie so všetkými videami DM, live, TV vystúpeniami, dokumentami atď. Obsah je už pripravený vyše 2 roky, ale na svoje čaká forma zobrazovania na depechemode.sk. Videá budú potom znovu súčasťou textov a prekladov skladieb, ale aj článkov či aktualít. Toto riešenie bolo zvolené tak, aby sa video obsah "nestratili" z článkov depechemode.sk v nasledujúcich rokov, ak ich nejaká služba tretej strany, či autor zmaže.

Popri tom som ale dokončil a sprístupnil sekciu s textami a prekladmi skladieb. Postupne sa bude dopĺňať a aktualizovať. Súčasné preklady od Ultraviolet mali za cieľ vniesť do prekladov básnický štýl, avšak to sa nikdy nestretlo s pochopením a tak texty budú postupne nahradzované doslovnými prekladmi, na ktoré sú ľudia zvyknutí. Ak máte náhodou svoje preklady a chceli by ste sa s nimi podeliť na depechemode.sk, ozvite sa mi prosím.

Diskutovať môžu iba zaregistrovaní a prihlásení užívatelia.

  Vytvorte si účet   Prihláste sa