Selected Events 2010 - Berlín, 19.03.2010 - Q&A + video!

Oči sveta fanúšikov Depeche Mode upriamili pozornosť na Hansa štúdia v nemeckom Berlíne, kde sa v piatok podvečer uskutoční vystúpenie projektu Recoil. Alan Wilder ohlásil špeciálneho hosťa, ktorého meno bude do poslednej chvíle tajiť.

Tak kto to bude? Že by Gareth Jones? Podľa jeho profilu na Twitteri dorazil práve do Berlína a na piatkovej akcii vystúpi so svojim dj-ským setom. Alebo to bude niekto významnejší? Čas prekvapenia sa blíží...

Mimochodom, Alan má za sebou rozhovor pre Rádio Eins.. k dispozícii na radioeins.de.

Update: Viacmenej definitívne potvrdené. Špeciálnym hosťom večera bude Gareth Jones so svojim dj-ským setom. Prítomný bude aj Daniel Miller.

Update2: Po úvodných slovách Alana Wildera sa na scéne objavuje duo Gareth Jones a Daniel Miller, ktorí pripravili prítomným "trip" do minulosti... Hansa éra Depeche Mode, ale v absolútne novom zvukovom šate:

tracklist dj-setu:

1 Love, In Itself
2 More Than A Party
3 Pipeline
4 Everything Counts
5 Two Minute Warning
6 Shame
7 The Landscape Is Changing
8 Told You So
9 And Then... / Everything Counts (Reprise)

a následne spoločná Q&A session.... (ide o preklad poznámok účastníka koncertu... kompletný videozáznam nižšie)

účastníci: Alan, Daniel, Gareth
moderátor: Anne Haffmans

Je pravda, že Martin spieval "Somebody" nahý?
Alan: Gareth nebol v miestnosti, takze on vlastne nevie presne. Iba ja viem odpoved. Ale ja som sa pozeral na druhu stranu. Vlastne, Gareth ty si bol tam hore tak nam povedz co si ty videl…
Gareth: Áno, čo si pamätám, tak Alan s Martinom boli tu dole, tu bolo len piáno a mikrofón. Káble nám museli natiahnúť z hora, kde bola miestnosť s počítačom, až sem dolu. Video sme samozrejme nemali, ale čo si pamätám, Martin mi povedal, že "mal by som sa pri tom asi vyzliecť".

Máte v pláne váš predchádzajúci set vydať v nejakej forme?
(Hoci je Daniel šéfom spoločnosti, v tomto smere zatiaľ nijako neuvažuje. Nič z vystúpenia nenahrávali.) Daniel: "Som si istý, že niekto z publika to nahrával a tí ľudia s tým už naložia podľa vlastného uváženia."

Alan, kedy sa vrátiš do Depeche Mode?
(Anne ignorovala otázku, Alan pôsobil rozčúlene)

Aký bol dôvod využívania skutočných miestností pre vytvorenie ozvien v tých časoch? Existovali vtedy vôbec bez efektové zariadenia ako dnes?
Alan: Bolo to súčasťou konceptu, s ktorým prišiel Gareth, prehrávať zvuk cez gitarové zosilňovače a znovu ich nahrávať. Niektoré z tých efektov využili Daniel s Garethom aj v dnešnom sete. Dnes je ale nemožné oddeliť efekty z týchto nahrávok, nakoľko sú všetky nahraté ne jednu stopu.

Vaše spomienky na atmosféru Berlína v 80-tych rokov?
Alan: V tých rokoch to bolo veľmi výnimočné, tá atmosféra tu je aj dnes, ale už trochu iná.
Daniel: Gareth v Berlíne vtedy žil, mal tu svoj byt, kým ostatní bývali v hoteli Intercontinental na Budapester Strasse. Odporučil nám nejaké nočné kluby a vždy sme skončili ráno pri smaženom syre.

Ďalšia otázka sa venovala samplingu v dnešnej dobe. Daniel spomenul svoj prvý Synclavier, ktorému dal meno "Bastard"...

Navštívili ste v tom období aj Východný Berlín?
Alan: Nie, tam sme sa dostali až počas turné v roku 1988. A bol to výborný koncert.

Tvoje obľúbené albumy DM?
Alan: Mám ich rád všetky a to z rôznych dôvodov. Mojim najobľúbenejším je "Songs Of Faith And Devotion", hoci bol pre mňa dosť zložitý (aplauz publika - Alan pôsobil trochu nervózne). Tým ďalším bol "Black Celebration".


po takomto skvelom úvode večera sa chopili svojich laptopov Alan s Paulom ...

Setlist:

1 Intro
2 Prey (Shutgun Mix like Version)
3 Want
4 New Track? (drumloop) or could this be Jezebel (Filthy Dog Mix)?
5 Drifting (Poison Dub)
6 Strange Hours
7 Allelujah
8 Killing Ground
9 Never Let Me Down Again (Aggro Mix a Digitalism Remix)
10 Shunt
11 Excerpts from Black Box
12 Stalker (Punished Mix)
13 Faith Healer (LFO Disbeliever Mix)
13 Shunt (LP Mix)
14 Outro

A takto sa to celé začalo:


Pipeline:


6 minútová skvelá ochutnávka CTA setu:


Videoreport ("And Then..." - uplna pecka!!!!) - Q+A


A nejaké to foto:

Obrázok

Obrázok

Obrázok

ďalšie fotografie tu ...

Názory Devotees (22)

Monghi

 1    18. marec 2010 o 16:15

co hovorite na ten rozhovor? prijemny navrat do rannych cias DM a vlastne hodne “DM” orientovane smile Mozno skusim odposluch a preklad… ale opat jednoznacne vyjadrenie na adresu RAH smile

exit music

 2    18. marec 2010 o 20:40

sme my ale slepí? Jasné, že to bude Gareth. Veď on stál na začiatku prerodu DM , on bol na Alanovej strane, on pochyboval či spolupracovať s DM a pod.  A keďže mal v poslednom čase dosť veľké zdravotné problémy, tak o jeden dôvod naviac prečo si naňho Alan spomenul. Do kelu - na spoluproducenta DM sme fakt zabudli.

exit music

 3    18. marec 2010 o 20:57

uf tá nemecká moderátorka má vážne sexi hlas a tie otázky boli celkom na úrovni…Nuž pripravovala sa a zjavne miluje hudbu Alana a DM. Fakt rozhovor na úrovni smile

Dusan

 4    18. marec 2010 o 21:33

Ten rozhovor je super. Fakt hodne o DM, histórii, ľuďoch okolo nich, o produkcii za čias DM… a priama otázka o “reunion DM”. Odpoveď: žiadne plány o tom nie sú, ale opäť potvrdil, že si RAH naozaj užil… ale z Alanovho hlasu akoby som mal pocit, že keby DM dali na stôl takúto ponuku, tak ju bude zvažovať... ale je to len o mojom pocite grin

Night

 5    18. marec 2010 o 22:35

Super rozhovor, díky Monghi…..
Z Alanovho hlasu cítim spokojnosť, pohodu a radosť z toho, čo robí, tak to má byť...
Páči sa mi, ako na otázku - či on bol tým pôvodcom typického depešáckeho zvuku - veľmi skromne odpovedal,  že nie, že to bola spolupráca všetkých zúčastnených…..
...jasné, že jeho hosťom bude Gareth Jones a asi aj Daniel Miller…
Cítiť, že zážitky Alana s DM sú preňho veľmi cenné a nezabudnuteľné....
Pekný pohodový rozhovor od pohodového depešáka… grin

kinn

 6    19. marec 2010 o 12:05

Fakt dobra a pripravena moderatorka, ako zvladala interpretovat jeho slova a zaroven s nim viest velmi pohodovy rozhovor.

exit music

 7    20. marec 2010 o 07:03

uf tak to je sila . tento dj set chcem na tom treťom cd Selected. Poriadny šok ! Už som videl DM viackrát a ani raz som nepočul nič z CTA. Alan , Gareth a Daniel - ste frajeri. No keď raz budú DM robiť trilogy, tak len s Alanom a Garethom a začnite hneď s CTA.

chmelko

 8    20. marec 2010 o 09:00

tak dufam, že bootleg bude čím skor kua…to je pecka

exit music

 9    20. marec 2010 o 12:52

ak ešte raz niekto položí Alanovi otázku, že kedy sa vráti do DM, tak hodí po ňom laptop a skončí eventy. Kurnik, veď už ho nedráždite - všetci sú radi, že sa stretli, strihli si Somebody a teraz si chcú užívať ticho a krehkú rovnováhu medzi sebou. Čím viac sa budú ozývať podobné zúfalstvá, tým skôr z toho nič nebude…
Alan - do Prahy si priprav s Garethom dj mix black celebration, Ok smile ? No dobre, nenahnevám sa, keď to bude Some great reward smile

Monghi

 10    20. marec 2010 o 13:32

dufam, ze ten bootleg bude, pretoze tie ukazky z CTA su bombove!!!

Night

 11    20. marec 2010 o 18:24

Love, In Itself začali krásnou piesňou…..
To tomy: presne tak, tiež si myslím, že už tých otázok bolo dosť ohľadom spolupráce s DM….tí moderátori a novinári asi nečítajú iné príspevky okrem svojich, ináč by vedeli odpoveď i jeho reakciu…....maximálne netaktné od nich…..malo by byť trestné byť netaktný....grin

Monghi vďaka za vložené videá...pozriem hlboko v noci, keď už bude všade okolo klud grin

exit music

 12    20. marec 2010 o 21:00

to night : súhlasím s tebou - netaktnosť letí svetom a to ma skutočne štve, a to nielen v pripade DM a Alana, ale aj na svojom okolí :(

Roman

 13    21. marec 2010 o 01:11

Myslim ze Alan je velmi rad sa mu z DM ozvali. Doteraz to v sebe dusil. Odmietal rozhovory na temu DM a zrazu je tu spolocne odohratie skladby Somebody spolu s Martinom, hned na to Alan navstivil dalsi DM koncert a co viac, pri prezentacii svojho solo projektu si pozve Garetha Jonesa ci Daniela Millera ktori pri predstaveni svojho DJ setu odohraju cely album od DM Construction Time Again. A Alan ako spomienku vedie diskusiu na temu svojho nahravania prveho albumu s DM.
Nie je mi jasne ci sa jedna o uplne nove verzie skladieb z CTA, alebo pouzili originalne sample z tohto albumu. V tom pripade je vidiet jednoznacny prinos Alana k DM.
Mimochodom, Alanova odpoved k prvej otazke je presne opak:
Alan: Je to pravda Gareth?
Gareth nieco zamrmle.
Alan:Gareth nebol v miestnosti, takze on vlastne nevie presne. Iba ja viem odpoved. Ale ja som sa pozeral na druhu stranu. Vlastne, Gareth ty si bol tam hore tak nam povedz co si ty videl…

Radbuza

 14    21. marec 2010 o 09:34

Mez námi,nechápu,proč se pořád ptají Alana,jak kdyby to on jen zdržoval….  Vždyt odpověd už řekl….  Zeptejte se už někdo taky trojice z DM,jak se tváří na spolupráci Alana - to by mě ted zajímalo víc než omílat omleté....  grin

Monghi

 15    21. marec 2010 o 10:11

otazky ohladne DM kladu Alanovi ludia, ktori nemaju ani sajnu o jeho tvorbe. Je to len poondiate nutkanie sa ho cosi spytat, pomasirovat vlastne ego tym, ze polozili otazku, a tak hodia do placu trapnost v suvislosti s nejakym navratom… je to blbost! Naco by to Alan robil, vsetci styria maju tuto otazku davno uzavretu… Alan sa proste opat nasiel, tieto eventy su presne to, co mu doteraz chybalo a podla mna budu velmi velkou inspiraciou buducnosti Recoil.

MAIKI101

 16    21. marec 2010 o 12:02

JEEZIS ... ja chcem ten PIPELINE s tym plechovym samplom osamote s tym HMMMMMMMM na zaciatku ........................ JEZIIIIIISSS !!!!!!

MAIKI101

 17    21. marec 2010 o 12:11

celkovo pri tom DJ sete odzneli tak neskutocne veci / sample / , ze ...................... ani neviem co tu napisat . Skratka BOZSKO neskutocne . Prosim Vas ..- donutte ich niekto , nech vydaju sampler album nejaky ... ved umriem bez toho !!!

Night

 18    21. marec 2010 o 13:10

...presne tak….po toľkých rokoch ticha zrazu:
Alan bol na premiére filmu o depešákoch a odpovedal na otázky….
“dostali”  sme krásnu Somebody s Alanom a Martinom….
Alanov album Selected je dávaný do pozornosti na oficiálnych DM stránkach…..
na Alanovom event-e odznie DM album….to je toľko spojení a prepojení, že s vedomím, že sa im všetkým darí, majú radosť z toho, čo robia a sú v poriadku som ako “stará depešáčka” veľmi spokojná...  grin

Night

 19    21. marec 2010 o 13:41

Až teraz som si to pozrela, díky Monghi, že si nám to tu hodil….
....boli úžasní, nepamätám si, že by som niekedy videla Daniela Millera v akcii, na môj vkus sa tí zúčastnení málo hýbali do tanca….
Spomínaná otázka na návrat Alana do skupiny- bolo vidno, že už popredu sa s tou tlmočníčkou dohodol, že to budú ignorovať, až majú pokoj…..
Z Alana ide taký pokoj….. ako hovoríte - našiel sa a ide mu to grin

Dusan

 20    21. marec 2010 o 15:44

No fakt sa mi páčilo, ako tú otázku o návrate tá moderátorka ignorovala… na druhej strane sa niet čo čudovať, že sa “niekto” nájde a spýta sa na to. Verím, že Alan s takým niečím počítal a pripravil sa na to. Je to už ale až trápne, obzvlášť od fanúšikov, ktorí už odpoveď od neho museli počuť.
Tie ukážky sú vynikajúce. Skvelé!!!

chmelko

 21    21. marec 2010 o 18:27

tajne dufam v ten DJ construction set na deluxe verzii recoil..keby tie autorske prava neboli tak zložité...

ale NLMDA beriem ako istotu smile

yo-yo

 22    23. marec 2010 o 11:45

chmelko: CTA set nema preco byt na oficialnom vydani Recoilu. Ten set je zalezitost dvojice Miller & Gareth.

Diskutovať môžu iba zaregistrovaní a prihlásení užívatelia.

  Vytvorte si účet   Prihláste sa