Na ničom inom nezáleží

Na ničom inom nezáleží

Dokázali ste si niekedy predstaviť, že by sa na stránkach časopisu Metal Hammer objavil niekto z popovej scény? To sa nestane ani dnes. Ale ... je tu oficiálny web kráľov metalu, kapely Metallica, na ňom fotografia depešáka Davida Gahana a k nej aj parádny rozhovor plný komplimentov.

obdobie 2021 6

Vítejte ve světě Dave Gahana…

Je to rockové klišé: Zpěvák dosáhne hvězdné slávy a propadne se do drogového pekla. Ale také je to pravda. "...nedávej tam tolik toho koksu, člověče", povídá zpěvák Depeche Mode - Dave Gahan dealerovi drog, zatímco si natahuje do stříkačky směs kokainu a heroinu.

1

S Depeche Mode na turné - 1982

Rozhovor s Davidom a Martinom, ktorý sa odohral v Londýne 28.marca 1982 v priestoroch známeho divadla Hammersmith Odeon, kde Depeche Mode končili svojim koncertom britskú časť See You Tour. Na chalanoch sa evidentne začali prejavovať známky únavy, čo náležite cítiť aj v jednotlivých odpovediach, či postrehoch autora článku.

9
Na malú chvíľu splnený sen (2010)

Na malú chvíľu splnený sen (2010)

Posledná časť Tour Of The Universe patrila opäť Európe a odštartovala už 9.januára 2010 v Berlíne. Zahŕňala v sebe 24 vystúpení, vrátane finále v nemeckom Dusseldorfe (27.02.2010). Našťastie sa táto časť zaobišla bez akýchkoľvek problémov.

obdobie 2010 10

S Depeche Mode na turné - 1984

V septembri 1984 rozbehli Depeche Mode v rámci turné "Some Great Reward" svoju najväčšiu púť po mestách UK, ktorá zahŕňala 29 zastávok. Na konci októbra sa k nim pripojil novinár Neil Tennant, dnes známy ako spevák synthypopového dua Pet Shop Boys, a zozbieral čitateľom magazínu Smash Hits zopár pikošiek, ktorými svetu predstavil dovtedy nepoznanú stránku skupiny.

5
Nový album Depeche Mode? Indície a klepy

Top  Nový album Depeche Mode? Indície a klepy

Priebežne aktualizovaná správa, ktorej prirodzeným vyvrcholením by malo byť oficiálne oznámenie kapely o nahrávaní nového materiálu. Nájdete tu indície a klepy, ktoré by mali naznačovať, že sa Depeche Mode znovu prebúdzajú k životu.

34
Kelly Clarkson prespievala Enjoy The Silence

Kelly Clarkson prespievala Enjoy The Silence

Americká speváčka Kelly Clarkson vo svojej dennej talkshow "The Kelly Clarkson Show" odprezentovala depešácku klasiku Enjoy The Silence. Stalo sa tak v rámci bloku show s názvom Kellyoke, kde si Kelly pravidelne vezme na mušku nejaký hit a prevedie ho spolu s doprovodnou kapelou Y’all do svojho štýlu.

3
Delta Machine (demosnímky)

Delta Machine (demosnímky)

Pokojné vody sveta fanúšikov DM rozvírilo tento týždeň nečakané objavenie krátkych ukážok demosnímkov skladieb albumu "Delta Machine". Ako sa však rýchlo objavili, tak aj rýchlo zmizli.

6
Dream – Depeche Mode Photographs 1994-2002

Dream – Depeche Mode Photographs 1994-2002

"BONG girl", Michaela Olexová, inak pôvodom Češka, sa rozhodla zhrnúť do knižnej podoby obdobie, kedy mala šancu pracovať priamo s Depeche Mode, vďaka oficiálnemu fanzynu kapely.

3
Dave Gahan: “Nothing Else Matters”

Dave Gahan: “Nothing Else Matters”

Metallica dnes na trh posunula charitatívny kompilačný album "The Blacklist" s coververziami skladieb svojho legendárneho čierneho albumu a medzi inými z neho znie aj nám veľmi dobre známy hlas.

22
Podcast Music Story o histórii Depeche Mode

Podcast Music Story o histórii Depeche Mode

Andrej Kratochvíl a Juraj Čurný spustili podcast "Music Story" rádia Expres, ktorý sa bude venovať hudobným velikánom a legendám. Prvá trojdielna séria bude venovaná histórii Depeche Mode a prvú epizódu si môžete vypočuť práve dnes, v deň 40. výročia vydania prvého singla Just Can't Get Enough.

4
40 rokov singla “Just Can´t Get Enough”

40 rokov singla “Just Can´t Get Enough”

7.septembra 1981 sa na hudobný trh dostal tretí singel z debutového albumu "Speak & Spell", s ktorým Depeche Mode spravili skutočnú "dieru do sveta". Bol to zároveň prvý singel, ku ktorému chalani natočili oficiálne video.

3
Dave už čoskoro predstaví novú hudbu

Dave už čoskoro predstaví novú hudbu

Dave Gahan by sa mal už čoskoro predstaviť s ďalším sólovým projektom. Či pôjde o očakávaný projekt so Soulsavers, alebo niečo iné, v týchto chvíľach potvrdiť nevieme. Zostáva len čakať.

28
Deconstruction Time Again vol. I. na SoundCloude a II. už čoskoro

Deconstruction Time Again vol. I. na SoundCloude a II. už čoskoro

Unikátny remixový projekt Deconstruction Time Again vol. I. je teraz dostupný k vypočutiu na streamovacej platforme SoundCloud. Momentálne je pred vydaním druhý diel, na ktorom za objaví aj slovenský zástupca Key Head z dua KIFOTH, ktorý produkoval napr. posledný album EBM legendy Vanessa.

Autogramiáda Antona Corbijna v Berlíne a Bruseli

Autogramiáda Antona Corbijna v Berlíne a Bruseli

Anton Corbijn vydal koncom minulého roka ilustrovanú knihu o Depeche Mode a v máji tohto roka zasa jej XL edíciu. Teraz máte možnosť si nechať knihu DM+AC podpísať samotným autorom.

The third chimpanzee remixed je vonku

The third chimpanzee remixed je vonku

Dnešným dňom sa oficálne dostáva do predaja remixová edícia Martinovej EP "The Third Chimpanzee", ktorá bola vydaná začiatkom tohto roku. 10 zaujímavých remixov od vychytených dj-ov dostupných aj na našom trhu.

2
Dave Gahan o “Shock Collar”

Dave Gahan o “Shock Collar”

Spomeniete si na minuloročnú spoluprácu Davida Gahana s Robom Marshallom, na jeho projekte Humanist? Aktuálne sa na pultoch predajní objavila nová 2LP edícia rovnomenného albumu.

1