Diskusné fórum

Remastery DM
Pridané: 03. december 2013 o 02:19 PM
Little 15
Hodnosť
Počet príspevkov:  6
Registrovaný  2013-12-03

Chcem sa opýtať či sa oplatí kúpa remasterovaných CD+DVD ich starších albumov, alebo pre bežného poslucháča postačia len obyčajné vydania. Ťahákom tých rozšírených verzií sú pre mňa b-strany singlov, lenže na zadných stranách obalov sa píše že patria ku DVD časti a pritom je uvedené že ide o 2CD+DVD (napr. http://www.supershop.sk/index.php?id=1678778). Som nový fanúšik DM a na Vianoce som si už zajednal práve Violátora, ale v obyčajnej verzii. Vie sa niekto vyjadriť k tejto problematike?  smile

Pridané: 04. december 2013 o 08:02 AM   [ # 1 ]
Administrátor
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  1749
Registrovaný  2002-09-05

Ahoj, ako mozes vidiet na stranke:
http://remasters.depechemode.com/07_violator.html
remasterovane SACD+DVD obsahuje klasicky album tak aako bolo vydane v 1990, avsak zvukovo remasterovane do 5-kanalovej podoby. Pri prehravani v prehravaci ktore neprehrava SACD budes pocut klasicke 2-kanalove stereo CD.
Na DVD si tiez mozes pustit audio album, ale navyse tiez skladby z B-stran singlov, to vsetko tiez v 5-kanalovom remasteri.
Navyse na DVD najdes aj dokument o natacani albumu.

Cize je len na tvojich preferenicach, ci sa rozhodnes pre abycajny album, alebo remaster verziu. Casom mozno pochopis, ze potrebujes mat doma obe verzie a ak ta budu isnpirovat zberatelia, tak zistis, ze niekedy je malo mat aj 20 Violatorov v roznych formatoch, rokoch a krajine vydania wink

Pridané: 04. december 2013 o 01:23 PM   [ # 2 ]
Little 15
Hodnosť
Registrovaný  2013-12-03

Tak zase taký hardcore zberateľ nie som a určite nebudem grin Mne stačí jedna verzia toho a toho albumu, aby som bol čo najspokojnejší. Ale to že b-strany sú len na DVD je pre mňa kus sklamanie.

Pridané: 06. december 2013 o 06:19 PM   [ # 3 ]
Spacewalker
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  30
Registrovaný  2010-01-07

Ahoj,

v prvom rade záleží od tvojho rozpočtu, koľko peňazí si ochotný do toho vraziť  smile

Pretože neni všetko len o štúdiových verziách b-čok, na singloch bolo vždycky plno remixov.. Kvalitných remixov (!), nie toho balastu čo tam dávajú posledných 10-15r smile

To by som Ti doporučoval kúpiť Singles Boxy 1-6, sú to remastrované verzie singlov v deluxe krabičke.. Na každom CD máš všetky (väčšinu) komerčne dostupného materiálu pre daný singel, čiže štúdiové verzie B-čok, rôzne remixy a live veci… Trebárs Enjoy The Silence vyšiel v 1990 na troch CD, cédečko zo singles boxu má všetky tracky zoradené na 1 CD smile Každé CD ma artwork, aký bol na pôvodnej platni.. Takže by si si vyrobil takú malú zbierku smile

a k tým albumom.. ak niekde píšu, že je to 2CD+DVD tak je to blbosť.. Je to CD+DVD, na CD máš pôvodný album, na DVD máš ten album v 5.1 verzii, pár B-čok a hlavne dokument z natáčania albumu.. ale to už Gabriel spomenul.. smile

Pre mňa boli v CD+DVD edícii lákadlom práve tie dokumenty…

Ak by som bol na Tvojom mieste, bral by som tie singles boxy aj albumy CD+DVD… CD z Boxu si môžeš hodiť do rádia, do auta, ale z albumového DVD by si mohol tie B-čka počúvať len cez telku alebo pc.. Navyše by si si takto jednoducho vybudoval kompletnú zbierku, a to nemusíš mať po 15 verzii z každého CD ako píše Gabriel…  wink

Rozpísal som sa o tých singloch, keďže si písal, že ťa ťahajú B-čka… ak mám odpovedať na pôvodnú otázku či radšej albumy v obyč. CD verzii, alebo v CD+DVD, ber tú CD+DVD wink Kvôli tým bonusom a navyše to máš v deluxe balení smile

Pridané: 07. december 2013 o 03:39 AM   [ # 4 ]
Little 15
Hodnosť
Registrovaný  2013-12-03

Wow, tak dík, ten balíček singlov vyzerá pekne ale zrejme jeho cena bude tomu zodpovedať smile Violator budem mať zatiaľ v obyčajnej verzii, ale zo jeden-dva by som si určite zadovážil v tej deluxe verzii, keďže ceny sú veľmi fajn smile

Pridané: 15. december 2013 o 03:15 PM   [ # 5 ]
Ghost
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  637
Registrovaný  2004-04-23

No ja som fanusikom uz dlhe roky ale az cca pred dvoma rokmi som predal svoju diskografiu radovych albumov starych vydani a kupil prave tie nove remastre. Nove su tie CD+DVD verzie, lebo pred nimi myslim s rozdielom jedneho roka vysli SACD+DVD. Cize mam doma verzie CD+DVD vsetkych albumov. Ja som s nimi spokojny lebo v podstate ja doma hudbu pocuvam na domacom kine cize mi nevadi ze b-cka singlov a live veci su na DVD. Z originalnych CD v tomto baleni som si urobil CD-R kopie, ktore pocuvam bud v aute alebo niekde kde nemaju DVD prehravac wink
A co sa tyka dokumentov su super aj ked mi v nich absentuju CZ titulky ale to je uz debata na inu temu grin

PS: Singles boxy sa daju este niekde kupit okrem Ebay a inych podobych stranok?

Signatúra 

electrowired / Collection

Pridané: 24. december 2013 o 10:26 PM   [ # 6 ]
Spacewalker
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  33
Registrovaný  2008-11-19

Meress
Ak mas rad Dm v tej najväcsej kvalite tak sa kupa remastrovanych albumov jednoznacne oplati.Ale mam na mysli ten zvuk ktory je V DTS na tych DVD to je presne to preco sa to oplati,pretoze tam je ten zvuk,ktory je plny,vytiahnuty dopredu a je skvele vsetko pocut.

Pridané: 27. december 2013 o 12:27 PM   [ # 7 ]
Little 15
Hodnosť
Registrovaný  2013-12-03

Lenže ja bohužiaľ nemám výbavičku na DTS, t.j. nemám receiver a hlavne nemám reprodukčný reťazec na to aby som si mohol vychutnať čokoľvek v DTS :no: