Diskusné fórum

   
 < 1 2 3 > 
2 z 3
EMO ako životný štýl
Pridané: 16. november 2007 o 02:48 PM   [ # 16 ]
Painkiller
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  171
Registrovaný  2006-01-27

jeeej to chcem smile

 
 
Pridané: 18. november 2007 o 12:22 PM   [ # 17 ]
Exciter
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  128
Registrovaný  2005-12-01

cele emo je odveci… moje trafene spoluziacky nosia maslicky, smeju a jak o zivot (pritom emo su vzdy smutní) a akoze si idu rezat zily.. v mobiloch maju same obrazky kde su dvaja zamilovani a sa zabijaju… a hraju drsnacky… chlapci nosia vlasy na cierno nafarbene, ofinu cez pol tvare… .. ked sa fotia tak zvacsa daju smutnu tvar, a taky pohlad zhora…. pride mi to cisto americke a komercne… a dost trapne… ale su neskodní... zatial problemy nerobia
problemy robia hip hoperi… takze EMO beriem ako styl pre deti zvacsa 13-17rocní... co sa musia niekam zaradit…je to cisto povrchne a odveci… dufam ze to coskoro skonci a dostanu sa do normalu, lebo toto normalne nieje.. EMO- Emocie, vyjadrovanie emocii… potom cely svet je EMO.. podme sa vsetci rezat… no super… kde sme to dospeli :D

 Signatúra 

. . . let me show you the world in my eyes . . .

 
 
Pridané: 26. november 2007 o 07:55 PM   [ # 18 ]
Spacewalker
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  19
Registrovaný  2004-01-27
Monghi - 06 november 2007 06:44 PM

a nemate pocit, ze je to len nalepka na to vsetko, co tu uz bolo? 80-te roky minuleho storocia boli vrcholom vsetkeho v kulture (tu patri aj hudba), nic vynimocne a prevratne sa tu odvtedy neobjavilo a uz ani neobjavi. Vsetko odvtedy je len to stare v novom sate. To, na co sa tu hraju vyznavaci EMO-stylu, to v podstate zacali uz The Beatles v neskorsej tvorbe, The Doors, Joy Division z toho urobili doslova chramovu kulturu, v elektronike to rozpracovali Neubauten, Das Ich, Depeche Mode a The Cure to posunuli doslova sirokym masam, The Mission, Fields Of The Nephelim, The Sisters Of Mercy, prakticky cela goth scena,  v 90-tych rokoch to rozpracovali Radiohead, Nine Inch Nails, ale aj taki Ministry, ci Marilyn Manson… a vsetky tieto EMO kapely sa verejne k vyssie spomenutym kapelam hlasia.

Takze, opat nic nove, “depkarenie” tu bolo vzdy, presli sme tym vsetci, aj ked si to nechceme priznat… spomente si, aki ste byvali depesaci, kjuraci, niektori doslova sutazili, kto bude vyzerat ponurejsie… nic nove a hlavne nic take, co by stalo za pozornost. do roka je po emo style a bude zasa cosi nove, co bude len to stare, ale s novym plastom.

byt clenom nejakej z kapiel co spominas (okrem Mansona), tak sa urazim. smile
ale vazne, hudobne korene ma emo v americkej “punkovej” produkcii poslednej dekady. takze ani spominany I AM X sem nezapada, aj ked mna osobne by velmi zaujimalo, co sa odohrava v hlavach dobre znamej prvej rady na ich koncertoch… alebo radsej ani nie, aj tak ma drviva vacsina z nich dorezane paprce (vsimnite si niekedy tie fusakle na predlaktiach).
skratka a dobre: dnes je sice in byt emo, pre seriozne info sa radsej obratte trebars sem.

nie je to nic ine ako to, co sme tu uz mali milion krat. sami ste to mnohi zazili v 80tych rokoch, nie? depesaci/metalisti… wink
emo do roka urcite nezmizne, ono tu uz vlastne je celkom dlho. akurat si ho pomocou zopar mainstreamovych hudobnych skupin (ako to uz byva, tak tie s hudbou emo nemusia mat vobec nic spolocne tak, ako NIN nema nic spolocne s oznacenim industrial, priznajte sa kto si to este dnes mysli? tongue wink ) privlastnili aj decka na zaciatku puberty, ktore zufalo potrebuju niekam zapadnut.
takze do roka sa mozno vytrati z ulic a zakladnych skol, urcite ale nezmizne. tak, ako dodnes nezmizli pankaci, depesaci a dokonca ani fanusikovia Backstreet Boys.

mal som na strednej spoluziaka, ktory by podla zovnajsku spadal do tejto subkultury. bolo to davno predtym, nez sa o emo zacalo hovorit a nez som ja vobec vedel, co emo je. ale chalan mal prehlad v hudbe, ktoru ja nepocuvam, takze iba predpokladam ze jeho (v tej dobe v nasich koncinach ojedinely) styl obliekania s tym suvisel. neviem o tom, ze by sa niekedy rezal, za pionierov tohoto sportu som vzdy povazoval fanusikov trochu inych skupin. tongue rolleye

a ako vravi DevotoM, tie decka fakt nevedia co hovoria, ked sa takto zahravaju s depresiami a sebedestrukciou. nikdy som sa v depkach nejako nevyzival, ani v dobach, ked mi este oslovenie depesak neprislo smiesne.
tesit sa zo zivota je, a vzdy bolo pre mna dolezite. aj ked chodim v ciernom a na vsetko picujem. wink
napriek tomu, alebo skor prave preto hudba, ktoru vyhladavam je ponura. sam mavam svoje stavy a kontakt s tvorbou, ktora vyjadruje podobne, je cista terapia.
pochybujem, ze decko, ktore pocuva emo na zaklade ucesu/zadku/kukucu oblubeneho spevaka sa bude citit “emo” aj o 2-3 roky. pravdepodobne potom zvoli cestu radikalnej zmeny image a celeho zivota (bracho uz jeden takyto prerod vo svojom okoli registroval - predsa len je mladsi…). vlastne pre takeho cloveka je to cele len o image.

cely moj prispevok mi ale evokuje len jednu vec. neviem to asi spravne vyjadrit, ale urcite sa tu mnohi stretli s javom, ked sa decko (ale kludne aj starsia entita) namota na interpreta na zaklade klipu zachyteneho na MTV/Vive/etc.
“mne sa z albumu Violator najviac paci Personal Jesus, Gahan ma v tom klipe take sexi telo!!!”
je to sprosty biznis a asi o tomto je cely vztah “emo” vs. puberta.

ja som len sam zvedavy, co pride zajtra a dufam, ze moj lifestyle ostane navzdy underground. zatial sa mi asi dari, zaroven vsak dufam v dlhy zivot… wink

[ Príspevok bol upravovaný: 26 november 2007 07:57 PM vykonal mr. sandman ]
 
 
Pridané: 17. december 2007 o 06:06 PM   [ # 19 ]
Administrátor
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  1777
Registrovaný  2002-09-05
Monghi - 06 november 2007 06:44 PM

a nemate pocit, ze je to len nalepka na to vsetko, co tu uz bolo? 80-te roky minuleho storocia boli vrcholom vsetkeho v kulture (tu patri aj hudba), nic vynimocne a prevratne sa tu odvtedy neobjavilo a uz ani neobjavi. Vsetko odvtedy je len to stare v novom sate. To, na co sa tu hraju vyznavaci EMO-stylu, to v podstate zacali uz The Beatles v neskorsej tvorbe, The Doors, Joy Division z toho urobili doslova chramovu kulturu, v elektronike to rozpracovali Neubauten, Das Ich, Depeche Mode a The Cure to posunuli doslova sirokym masam, The Mission, Fields Of The Nephelim, The Sisters Of Mercy, prakticky cela goth scena,  v 90-tych rokoch to rozpracovali Radiohead, Nine Inch Nails, ale aj taki Ministry, ci Marilyn Manson… a vsetky tieto EMO kapely sa verejne k vyssie spomenutym kapelam hlasia.

Takze, opat nic nove, “depkarenie” tu bolo vzdy, presli sme tym vsetci, aj ked si to nechceme priznat… spomente si, aki ste byvali depesaci, kjuraci, niektori doslova sutazili, kto bude vyzerat ponurejsie… nic nove a hlavne nic take, co by stalo za pozornost. do roka je po emo style a bude zasa cosi nove, co bude len to stare, ale s novym plastom.

>> Spätná väzba je dôležitá

 
 
Pridané: 05. júl 2008 o 12:59 PM   [ # 20 ]
Happiest Girl
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  99
Registrovaný  2005-03-26

tak, tak…celé emo je trápne... Detiská nepodarené sa hrajú na precitlivelé detičky…hajzlovina! Citové brnkanie... Samé pózy, žiadne názory, chlapci rozprávajú nasilu jak buzici s blbým výrazom v ksichte, až by si jeden pomyslel: “Len nezvýšiť hlas…lebo ten by to nemusel rozchodiť celkom v zdraví...”. Dievčata…to aj keď do žumpy by išla zachraňovať svoju emo čelenku či čo, tak by si najprv vlasy nažehlila (cca 3 hodiny), poriadne nalakovala, ešte by sa primaľovala…a potom, by zistila,že v tých shitoch sa jej drahá emo čelenka utopila, rozplakala by sa a hneď by vyťahovala žiletku a strááááášne by uvažovala čo s ňou…musí poriadne dlho premýšľať...predsalen možnosť stretnúť sa s Tokio Hotel ešte stále žije…
pche!!! Take humusy…ako vravím, toho, kto to celé vymyslel, by mali zavrieť do basy, lebo to je psychické týranie nie len pre tie detiská, ale hlavne pre rodičov a okolie…

 Signatúra 

Filozofia je permanentné a ako vždy aj márne úsilie povedať to, čo sa vlastne nedá povedať.
Theodor Adorno

 
 
Pridané: 05. júl 2008 o 09:46 PM   [ # 21 ]
Ghost
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  655
Registrovaný  2004-04-23

ja by som chcel takeho EMA stretnut nazivo, u mna je EMO ako JETY toho som tiez este nevidel na vlastne oci LOL

 Signatúra 

electrowired / Collection

 
 
Pridané: 09. júl 2008 o 02:27 PM   [ # 22 ]
Exciter
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  128
Registrovaný  2005-12-01

ved aj nas depes je emo :D depech EMO de :D straaaaaaach

 Signatúra 

. . . let me show you the world in my eyes . . .

 
 
Pridané: 09. júl 2008 o 02:55 PM   [ # 23 ]
Ghost
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  655
Registrovaný  2004-04-23
TinaGahan - 09 júl 2008 12:27 PM

ved aj nas depes je emo :D depech EMO de :D straaaaaaach

velmi trefne to by ma nenapadlo, klobuk dole cool smile

 Signatúra 

electrowired / Collection

 
 
Pridané: 11. júl 2008 o 08:59 AM   [ # 24 ]
Spacewalker
HodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  39
Registrovaný  2007-01-26
tArGeT - 05 júl 2008 07:46 PM

ja by som chcel takeho EMA stretnut nazivo, u mna je EMO ako JETY toho som tiez este nevidel na vlastne oci LOL

Radsej ani nestretnut… Som ich zopar videla a som sa az vylakala grrr

 
 
Pridané: 11. júl 2008 o 11:09 AM   [ # 25 ]
Little 15
Hodnosť
Počet príspevkov:  4
Registrovaný  2008-01-29

ako už bolo spomínané, chudák rodičia…
ja mam skúsenosť s neterou, no a bolo fakt dosť problematické s ňou komunikovať... našťastie je to za nami… 
ja si tiež pamatam svoje začiatky, no nebolo to takéto…
až neskôr človek zistí, že takýto postoj k životu nestojí za nič...

 
 
Pridané: 24. júl 2008 o 03:07 PM   [ # 26 ]
Painkiller
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  228
Registrovaný  2004-02-13

http://www.sme.sk/c/3990298/rusko-styl-emo-chcu-postavit-mimo-zakon.html

 Signatúra 

Petruška: “Ja som proti spoločnosti, spoločnosť je proti vyje.anemu mne”

 
 
Pridané: 25. júl 2008 o 04:34 PM   [ # 27 ]
Happiest Girl
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  99
Registrovaný  2005-03-26

grin Tí Rusi to vždy “vyriešia” po svojom…fakt dobrí sú...

 Signatúra 

Filozofia je permanentné a ako vždy aj márne úsilie povedať to, čo sa vlastne nedá povedať.
Theodor Adorno

 
 
Pridané: 25. júl 2008 o 04:38 PM   [ # 28 ]
Painkiller
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  228
Registrovaný  2004-02-13

..kazen musi byt a tak je to spravne :D

 Signatúra 

Petruška: “Ja som proti spoločnosti, spoločnosť je proti vyje.anemu mne”

 
 
Pridané: 25. júl 2008 o 11:38 PM   [ # 29 ]
Devotee
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  365
Registrovaný  2008-01-19

Tak vážení, zase som múdrejšia…vôbec som nemala tušenie, že takéto niečo existuje. Asi preto, že vo svojom okolí nemám žiadnych mladých ľudí v tom “najháklivejšom veku”.

Aspoň budem vedieť, čo sa preháňa hlavičkami mladých ľudí, ktorých občas stretám na ulici.

Áno, pamätám sa ešte na obdobie puberty, tiež to nebolo ľahké, pre rodičov už určite nie, ale takéto kraviny, čo dnes frčia….napriek všetkým komplexom, hádkam s rodičmi, trieskaním dverami ....sa nepamätám, že by sme boli nejakí depresívni…skôr naopak, tešili sme sa z vecí, ktoré sa diali okolo nás ...diskotéky, časopisy, DM….

ách krásne to časy.

Už dávno som prišla na to, čo už Gabriel na začiatku diskusie spomenul, že pozitívny štýl života, radosť zo života…vnímanie tej krásy okolo nás…to všetko nepríde samo, sama sa musím snažiť, sama musím pracovať na svojej nálade, pocitoch ...vnímaní všetkého…

A preto som šťastná, že je tu DM, lebo ako som už určite niekde spomenula, ich hudba je pre mňa “dobíjaním bateriek”. Stačí, aby som si pustila nejaké CD alebo DVD a už frčím ako na baterky….

cool smile

pekný večer všetkým

 Signatúra 

I´m talking to you now, the fire still burns, whatever you do now, the world still turns…

 
 
Pridané: 26. júl 2008 o 07:55 AM   [ # 30 ]
Ghost
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  655
Registrovaný  2004-04-23

hmm takto pred polnocou dost husty prispevok ale aspon ma “gule” supis wink

 Signatúra 

electrowired / Collection

 
 
   
 < 1 2 3 > 
2 z 3
 
‹‹ MP3 prehrávač      Now Playing / Watching ››