Diskusné fórum

< 1 2 3
3 z 3
Tour Of The Universe - Live In Barcelona [DVD]
Pridané: 23. november 2010 o 12:52 AM   [ # 31 ]
Little 15
Hodnosť
Počet príspevkov:  2
Registrovaný  2007-04-30

dvd-cko nepozerajte v 5.1,,,ale klasic stereo,,potom to nema chybu,,som DJ a na klasic stereo a poriadnej aparature to hra dynamicky,,ja som spokojny,zostrihane je to dost zaujimavo to priznam,,ale skuste si to pustit hlasnejsie a zavriet oci

Pridané: 23. november 2010 o 10:44 AM   [ # 32 ]
Ghost
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  756
Registrovaný  2003-02-18

DVD som si pozrel niekolko krat, a viac uz ani nemusim:

Plusy:
1. “Most people just worry about hitting the right note” rozhovor s DM, ktory napoveda velmi vela co nas caka a neminie, je velmi otvoreny a uprimny
2. ceske titulky potesia vela fans
3. dirigovanie pri zavere Home pobavilo
4. Rehearsals Wrong a WIMS su lepsie ako cele audio z DVD

Minusy:
1. zvuk je taky aky si ho “kapela” urcila pri aranzmanoch jednotlivych skaldieb. Absolutna absencia stredov a basov (WIME, WINMS, BTW, WRONG, POT) zneju ako keby som ich pocuval zo stareho kazetaku, zvuk je neskutocne plytky a plochy
2. nepochopil som vyznam 2 Montage uplna zbytocnost
3. casto som mal pocit ze viem aky zaber bude nasledovat
4. Eggs nie su alebo sa este hladaju ?  grin
5. absencia Screens z M&S a Strangelove, to mali byt bonusy a nie…..
6. DVD malo byt natocene v Mexicu alebo Nemecku aspon koli fans a hlavne publiku ktore je tam asi naj.
7. ziadne zimomriavky ako pri inych DVD/ YouTube videach

DVD je este horsie nez ONIP,

Signatúra 

Ak ľudia očakávajú, že Boh bude namiesto nich samých plánovať ich život a chrániť ich, strácajú motiváciu usmerňovať a riadiť svoj vlastný život.

Pridané: 23. november 2010 o 02:06 PM   [ # 33 ]
Ghost
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  637
Registrovaný  2004-04-23

Pekne si to zhrnul a plne suhlasim, asi by som len doplnil ze aj Dave zbytocne pretazuje svoje hlasivky napr. v IFY ten skrekot je katastrofa a potom uz len tazko dospieva koncert ako ma uz je to len o Martinovej pomoci kedy niekedy taha ako keby aj za neho… To je asi jedine turne ktore okopirovalo track list toho predchadzajuceho vratane slabuckych aranzmanov starych skladieb ktore v tejto podobe stratili svoje caro, ved SOTU je elektronicky album ktory sa mi mimochodom velmi paci okrem Fragile Tension a na koncerte som ziadnu dobru elektroniku nepocul, bohuzial… :-( Na pohladenie duse si namiesto koncertu popocuvam radsej zo SOTU boxu Studio session to su jednoducho urobene pecky a maju hudobneho ducha.

Signatúra 

electrowired / Collection

Pridané: 23. november 2010 o 06:25 PM   [ # 34 ]
Spacewalker
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  33
Registrovaný  2008-11-19

Depeche mode maju slabé aranžmány odvtedy ako odišiel ALAN WILDER. Live verziu treba viac prekopať a vyšperkovať a mám pocit že DM bez Alana tomu velkú pozornosť nevenujú. Toto je aspoň môj osobný pocit,nemôžem si pomôcť.

Pridané: 23. november 2010 o 09:37 PM   [ # 35 ]
Little 15
Hodnosť
Počet príspevkov:  2
Registrovaný  2007-04-30

koncerty su vzdy ine ako studiove nahravky alebo albumy,,dost vela kapiel bohuzial hra koncerty rokovejsie,,ale zas gitary su zas viac live

Pridané: 30. november 2010 o 08:26 PM   [ # 36 ]
Spacewalker
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  33
Registrovaný  2008-11-19

Na tento koncert som sa velmi tešil a to aj preto lebo to mal byť konečne prvý bluray od DM,preto som aj očakával dokonalý zvuk.Popravde sa mi všetko toto píše z ťažkým srdcom. Cakanie na tento live koncert trvalo tak strašne dlho a bohužial ten výsledok za to nestojí. Tažko sa to priznáva ale je to tak. Prečo to museli takto zmrviť.Ked už sa nepodari strih tak sa aspoň mohol vydariť zvuk,ale nepodarilo sa ani jedno z toho.Zvuk DTS HD master ktorý má byť špičkový aby ma to nutilo púšťať si koncert znovu a znovu tak sa z toho stal presný opak. Už sa mi nechce ani dalej písať ,ale už by mali prestať s tým experimentovanim pri hladaní režiséra pre videoklipy ktoré bez Corbijina za nič nestoja a kde nakoniec ani nehrajú a tak isto pri hladani režiséra na koncerty. Anton Corbijn je jasná odpoved.Jeho ztrih tiež nieje akčný ale zábery a výsledný strih ktorý vidíme má aspoň pre mňa vždy väčšiu hlbku. Proste Corbijn pozná DM najlepšie od fotografií až po akékolvek video. Co sa týka toho zvuku tak myslím že niekde sa stala velká chyba a rád by som dostal vysvetlenie že kde??????

PS : A aj ked to tak nevyzerá tak DM mám skutočne rád.Naozaj som chcel aby sa im tento live koncert vydaril.Chcel som si koncert užiť doma v pohode s kvalitne urobeným zvukom a tak aby som na to pozeral z radosťou.

Pridané: 11. december 2010 o 07:32 PM   [ # 37 ]
Little 15
Hodnosť
Počet príspevkov:  1
Registrovaný  2010-12-11

Musím sa s Vami podeliť o svoje pocity.
Tak toto je ozaj bomba. A to už mám niečo za sebou , mám 40 rokov. Ale takúto show som ešte v živote nevidel.
Vždy sa mi Depeche Mode páčili , hlavne ich staršie veci. Je tu poznať obrovský progres.
Ak si spomenieme na ich staršie koncerty , sú prakticky nudné , 3 chlapci za synťákmi + David všetko sám
odmakal na javisku. Ale to už je “ako pre koho” našťastie dávno preč.
Depeche Mode sa stávajú kapelou pre široké publikum , hlavne po vydaní albumu “Peace” , keď /ani mne/ , ich
predchádzajúce albumy /Playing The Angel ,Exciter,Ultra/ nič moc nehovoria , a sú podľa mňa chladné a tvrdé.
Naj bomba na videu je “možno ako vždy” podľa mňa aj nepísaná hymna : “”“”“Enjoy The Silence”“”“” .
Táto vec ma vždy tak nadchne , že sa až rozplačem.Druhá vec ,na ktorú chcem upozorniť je bonus
“World In My Ice”. Kontakt s publikom , proste “super”.
Chcel som sa len vyjadriť , pochopte ma , prajem Vám veľa dobrých pocitov pri počúvaní a pozeraní
našich
                  “”“”“”“DEPECHE MODE”“”“”“”“
Ahojte .
                                                          Robert.

Pridané: 13. december 2010 o 03:04 PM   [ # 38 ]
Slowblow
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  74
Registrovaný  2003-02-18

to Robert:
prepáč ale neda mi: mne sa este paci ta Piolator a Maxciter

Pridané: 31. december 2010 o 01:30 AM   [ # 39 ]
Little 15
Hodnosť
Počet príspevkov:  1
Registrovaný  2004-12-22

Nedá mi reagovať na rôzne názory, ktoré sú na tomto fóre. Moja osobná skúsenosť. Tešil som sa na Ježiška a ten ma nesklamal a našiel som pod stromčekom Bluray Depeche Mode - Live in Barcelona tak som si ho pustil a ponoril sa do atmosféry, ktorú som už pár krát zažil aj na živo. Ale čo ma zarazilo bol zvuk vo formáte DTS, ktorý sa na DTS len hrá!!! A to doslova. Nemôžem si pomôcť,  koncert som si síce vychutnal do konca aj napriek tomu nepodarenému zvuku a je celkom fajn aj keď si myslím, že určite boli iné koncerty, kde to bolo omnoho lepšie! Po skončení som dal do prehrávača pre zmenu bluray koncert THE Cure - Trilogy nastavil zvuk na DTS MAster a ten rozdiel bol priepastný!! A to doslova. Zvuk na bluray THE Cure je fantastický a nemôže sa rovnať s tým čo dali na placku Depešákom. Kde sa stala chyba???? Tak dlho sa na to bluray čakalo a toť sklamanie.
Pre porovnanie možno máte iný názor ale myslím si, že väčšina bude súhlasiť. Dvojkanál stereo je fakt lepší. K obrazu by som mal tiež menšie výhrady!!!
Myslím si, že aparatúrou to fakt nie je pozeral a počúval som to na domácom kine zloženom z komponentov
receiver SONY STR-DB 830QS prepojený s optikou do prehrávača
bluray Panasonic DMP-BD45EG výstup HDMI káblom Brooklins Cat-2 1.3b Premium Gold
repro stĺpové Tannoy R2, center tannoy RC
Led TV Samsung UE32 B 6000

Tým nechcem odradzovať potencionálnych záujemcov, ktorí naň tak dlho čakali si ho asi aj tak kúpia ale moje osobné hodnotenie je 80%. Proste niečo tomu ešte chýba. Žeby Corbin???

[ Príspevok bol upravovaný: 31 december 2010 01:33 AM vykonal maxipes ]

Pridané: 02. január 2011 o 11:09 PM   [ # 40 ]
Exciter
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  147
Registrovaný  2003-10-20
Paloq2 - 23 november 2010 05:25 PM

Depeche mode maju slabé aranžmány odvtedy ako odišiel ALAN WILDER. Live verziu treba viac prekopať a vyšperkovať a mám pocit že DM bez Alana tomu velkú pozornosť nevenujú. Toto je aspoň môj osobný pocit,nemôžem si pomôcť.

Nemyslím si, že nevenujú pozornosť. Skôr je to cesta/štýl Gore prípadne Gahan. Oni proste takýto štýl chcú  a vyhovuje im.
Mne sa aranžmány ako tam páčia ale tie bicie…. púťová atrakcia.

Mali by si pozrieť koncert Mekyho Žbirku alebo No Name nech pochopia ako sa robí live. Nehovorím o U2…

< 1 2 3
3 z 3

‹‹ Podložky pod ŠPZ      TOTU ››