Diskusné fórum

Ktorá DM skladba/text vystihuje váš životný postoj?
Pridané: 24. jún 2010 o 03:46 PM
Happiest Girl
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  103
Registrovaný  2005-03-26

...predpokladám, že každý depešák(-čka) má k určitým DM skladbám/textom bližší vzťah…či už melódia alebo text môžu vystihovať naše rozpoloženie…a čo tak celkový životný postoj? Aký je DM hymnus vášho života?

Signatúra 

Filozofia je permanentné a ako vždy aj márne úsilie povedať to, čo sa vlastne nedá povedať.
Theodor Adorno

Pridané: 16. júl 2010 o 02:46 PM   [ # 1 ]
Little 15
Ikona užívateľa
Hodnosť
Počet príspevkov:  9
Registrovaný  2006-07-15

World in My Eyes neviem prečo, ale to je u mňa číslo jedna a vlastne celý VIOLATOR. A môj životný postoj - v tejto situácii asi WRONG, vystihli to !

Pridané: 16. jún 2011 o 01:19 PM   [ # 2 ]
Ghost
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  758
Registrovaný  2003-02-18

Jednoznacne je to Walking In My Shoes

Signatúra 

Ak ľudia očakávajú, že Boh bude namiesto nich samých plánovať ich život a chrániť ich, strácajú motiváciu usmerňovať a riadiť svoj vlastný život.

Pridané: 08. december 2011 o 04:10 PM   [ # 3 ]
Happiest Girl
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  87
Registrovaný  2011-12-07

zajímavá otázka…
za sebe vybírám albovou verzi In Your Room a desku Playing The Angel

Signatúra 

Look into my eyes, you’ll see who I am. My name is Lucifer, please take my hand

Pridané: 31. január 2012 o 09:15 PM   [ # 4 ]
Spacewalker
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  37
Registrovaný  2009-06-10

Judas a to hned z dvoch dovodov:
1. ...don’t just stand there and shout it, do something about it…
2. ...You can fulfil, your wildest ambitions. And I’m sure you will…

Pre mna je text tej piesne hnacim motorom a tiez sa mi na nu viaze silna emocionalna spomienka. Ked som prvykrat pocula tuto piesen, tiekli mi slzy a este velakrat potom, co som ju pocula.

Signatúra 

You can fulfill
Your wildest ambitions
And I’m sure you will
Lose your inhibitions

Pridané: 28. máj 2012 o 08:01 PM   [ # 5 ]
Little 15
Hodnosť
Počet príspevkov:  1
Registrovaný  2008-10-08

určite never let me down again. úžasná pesnička o priateľstve…

Pridané: 29. september 2012 o 09:17 PM   [ # 6 ]
Slowblow
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  80
Registrovaný  2004-07-02

Hmm fakt dobrá otázka, priam si žiada filozofickú odpoveď na pár A4 smile Dlho som sa videl V Home a Surrender, ale odkedy Martin napísal text Wrong, tak je to čoraz intenzívnejšie v tomto ponímaní (čo asi nie je dôvod na radosť)  ohh

Signatúra 

Keď ti srdce vysiela signály, ale duša ich nepočuje. Keď ti niekto podáva pomocnú ruku, ale rozum ju ignoruje. Nastúpi pocit prázdnoty a tmy. Už nesvieti žiadne svetlo z hmly.

Pridané: 25. október 2012 o 09:30 PM   [ # 7 ]
Little 15
Hodnosť
Počet príspevkov:  1
Registrovaný  2012-10-25

u mna je to Martyr… uplne sa v tom texte vidim a napokon,aj melodia je uzastne prenikajuca kazdym tonom…

..vedel som, ze trpim zbytocne, vedomy si, ze nikdy neuniknem bolesti..

Pridané: 14. november 2012 o 05:47 PM   [ # 8 ]
Little 15
Hodnosť
Počet príspevkov:  6
Registrovaný  2012-11-09

Hmmm - pre niekoho je toto super otazka , ale pre mna je to uplne hlupa otazka . Ale aj ked sa mi otazka nepaci - preco by som nemohol k tomu nieco napisat - ze ?
V mojom pripade sa urcite nemoze jednat o zivotny postoj , alebo styl , alebo co z jednej skladby . Co sa tyka textu - je super ked ma co povedat , ale zaujima ma ako posledny . Najskor ma musi skladba ohurit hudobne / po kazdej stranke / a az potom prichadza na rad text . A mozem povedat sam za seba , ze ten text sa stava aktualny prave vo chvilach , ked nieco prezijete - skusite - opacite . Zvycajne sa moze jednat o prezitu lasku , najlepsie , alebo najhorsie obdobie v zivote , urcite zivotne situacie ............ a prave vtedy by nam prave text vedel doslova aj zmenit celkovy pohlad na doposial aj podcenovanu , alebo menej vsimanu skladbu .