Diskusné fórum

   
DJ Ronald van Gelderen: Mou inspirací jsou Depeche Mode
Pridané: 21. október 2009 o 10:51 AM
Ghost
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  924
Registrovaný  2005-08-09

Ronald van Gelderen: Mou inspirací jsou Depeche Mode
Již příští sobotu na Bobynation zahraje jedna z nejzajímavějších postav holandské trance scény - Ronald van Gelderen. Na světě je hodně DJs, kteří mají svůj osobitý styl. Ronald je ale jedním z těch, kteří by je mohli vést.  Ahoj Rone, již si jednou u nás vystupoval. Pamatuješ na tvou první návštěvu?
- Ronald van Gelderen: Bylo to fakt skvělé! Vždycky to stojí za to navštívit nějakou zemi, kde člověk ještě nebyl, ale lidé v Čechách jsou naprosto úžasní. Takže když jsem tu hrál poprvé, řekl jsem svému manažerovi, že sem chci zase vrátit pokud možno co nejdřív!

Jaká je tvá první vzpomínka na hudbu a jak ses dostal až k trance?
Má první vzpomínka na hudbu sahá do doby, kdy jsem byl malý chlapec a táta pouštěl desku od Beatles. K trancu jsem se dostal díky lidem jako Tiësto nebo Paul Oakenfold.

Málokdo ví, že jsi s Tiëstem koprodukoval legendární (Sub)Urban Train. Jak k této spolupráci došlo?
Byli jsme tenkrát s Tijsem velmi dobří přátelé a rozhodli jsme se, že něco spolu uděláme. Já už měl Urban Train hotový a Tijs mě pak požádal, jestli by ho mohl použít na svém albu. Já s tím souhlasil.

Hrál jsi již skoro na všech velkých festivalech, včetně halové Trance Energy, máš nějaký nesplněný sen, nějaký kout světa kde by si chtěl hrát a nestalo se tak?
Toužím hrát na The Burning Man, což je obrovský americký festival v Nevadské poušti Black Rock! Vystoupilo tu pouze pár DJů, což ve zkratce znamená, že pokud tu hraješ, jsi mezi top DJi světa. Hrát hluboko v poušti pro 50 tisíc lidí musí být výjimečný pocit.

Jak vypadá tvé hudební studio a kolik času v něm trávíš?
Ve studiu jsem každý den. V pondělí nahrávám svou každotýdenní Raw-Sessions radio show a ve zbytku týdne dělám na nových skladbách nebo remixech. O víkendech cestuji za hraním po celém světě.

Jaké hudební projekty od tebe můžeme v dohledné době čekat a na co vše se můžeme těšit?
Před pár týdny mi na mém labelu Raw-Sessions Recordings vyšel zatím poslední singl Liam Rocks, který je hodně dobrý. V listopadu vyjde další můj singl, což je pořádný bigroom floor killer a jmenuje se Devil with a Cause. Můžete si poslechnout ukázku na http://www.myspace.com/ronaldvangelderen. Na příští rok mám v plánu také nějaké spolupráce s lidmi jako třeba Leon Bolier, Jonas Stenberg nebo M.I.K.E.

 

Pamatujeme tvůj bootleg Personal Jesus od Depeche Mode. Jsi velkým fanouškem této kapely?
Naprosto jasně! Hodně mé hudby, co jsem udělal, je inspirováno Depech Mode. Myslím si, že je to vynikající kapela, která pořád dělá nádhernou hudbu.

Pracuješ podobně jako DM neustále na své image, nebo tomu necháváš volný průběh?
Spoustu lidí pořád řeší mou image. Není to vůbec to samé jako Depech Mode. Má image je to, kdo já jsem a záleží na tom, jak se cítím. Nejsem “temná” osoba, ale když hraji, tak nechávám upouštět uzdu mému druhému já. Poskytuje mi to volnost, abych se mohl úplně odvázat.


http://www.rave.cz/clanek.php?id=13365

[ Príspevok bol upravovaný: 21 október 2009 11:08 AM vykonal Dangerous ]
 
 
   
 
‹‹ Editors      Vanessa ››