Diskusné fórum

   
 1 2 > 
1 z 2
MP3 prehrávač
Pridané: 29. september 2007 o 04:54 PM
Painkiller
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  164
Registrovaný  2003-04-26

Zaujímali by ma Vaše praktické skúsenosti s kvalitou MP3 prehrávačov. Chystám sa nejaký kúpiť, ale množstvo recenzií ma dokonale zmiatlo a môj výber som už viackrát musel prehodnotiť. Nehľadám odkazy na predajcov, ale Váš názor vyplývajúci z používania toho ktorého typu.
Moja predstava je asi taká, že by mal mať 2 GB (poprípade iba 1), rádio nie je nutnosťou, na spôsobe napájania nezáleží, čím dlhšia výdrž (cez 10h), mal by podporovať Mass Storage Device, priamy USB port, prehrávanie z adresárov a cena tak do 2000.
Vďaka

 
 
Pridané: 29. september 2007 o 05:35 PM   [ # 1 ]
Administrátor
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  1777
Registrovaný  2002-09-05

Konkretne modelom sice neporadim, ale….

...všeobecne, era mp3 prehravacov je akasi masovka a to sa odzrkadluje nepriazdnivo na kvalite zvuku. Ideologia “hlavne ze to hra a vojde na to XXXX skladieb” je presne to, co taketo zariadenia predava. Dokonca aj iPod ma priserny zvuk. Najhorsim clankom su samozrejme sluchadla.

Ak chces kvalitu, rozhoduj sa zvukom a otestovanim prehravacov. Rozhodujuci je subjektivny dojem, nie parametre na obale.

Ak ti vsak nejde o zvukovu stranku, tak je uplne jedno, aky si prehravac kupis.

 
 
Pridané: 29. september 2007 o 05:46 PM   [ # 2 ]
Painkiller
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  164
Registrovaný  2003-04-26

Veď práve…
Subjektívny dojem je to, čo tu hľadám, aj keď to je asi chyba, nakoľko sa z neho snažím spraviť objektívny:)
Mne nejde ani tak o kapacitu, ale práve o zvukový pôžitok . Ale keďže som si vedomý, že v takomto produkte a cenovej hladine je to skôr utópia, hľadám aspoň ako-tak prijateľné riešenie, ktoré by mi umožnilo spríjemniť si čas a finančne by nebolelo.

 
 
Pridané: 29. september 2007 o 06:37 PM   [ # 3 ]
Ghost
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  765
Registrovaný  2003-02-18

Myslim, ze vyGooglit recenziu ci vysledky testov by namal by ziadne problem. JA osobne pouzivam svojo Nokiu okrem ineho aj ako prehravac MP3. Je to pohodlne ako mat este vo vrecku dasiu malicku krabicku. Kedze si sa rozhodol pre MP3 preharavac, tak by som si urcite vybral taky co ma ekavlizer ale daj si pozor aby si mohol vytvorit aj vlaszne nastavenia ekvalizeru.  Sluchadla tvoria 90% kvalitneho zvuku.

 Signatúra 

Ak ľudia očakávajú, že Boh bude namiesto nich samých plánovať ich život a chrániť ich, strácajú motiváciu usmerňovať a riadiť svoj vlastný život.

 
 
Pridané: 29. september 2007 o 06:45 PM   [ # 4 ]
Painkiller
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  164
Registrovaný  2003-04-26

Recenzií je, prešiel som ich dosť, ako som napísal, ale hľadal som v komunite, ktorá mi je bližšie, ich vlastné skúsenosti.
Osobne mám tiež  prehrávač  vo svojom Ericssone, ale to už radšej tú hudbu ani počúvať nemusím

 
 
Pridané: 29. september 2007 o 06:59 PM   [ # 5 ]
Administrátor
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  1777
Registrovaný  2002-09-05

Mal by si skusit komunitu (nejake forum) kde chlapci a dievcata neziju DM ale prehravacmi. Ti ti snad povedia este aj to, ake procesory v sebe take prehravace maju :D Ale ako som uz spominal, rozhoduj sa vylucne subjektivnym pocuvacim testom. Toto je u audio zariadeni najdolezitejsie. Nechaj si vylozit prehravace urcitej cenovej kategorie a skusaj. Nepozeraj na znacku. Bol by si prekvapeny, ze casto krat najeky no-name hraje lepsie ako znama znacka.

Inak rozumiem tvojim umyslom mat nieco mini do vrecka, nenarocne na nahratie hudby do zariadenia. V podstate ked si vonku pridavaju sa tam ruchy okolia, takze aj pristroj s kvalitnym zvukom je potlacany a ruseny hlukom pazadia.

Ja mam 4 rocny MiniDisc, vtedy stal 15 litrov. Brutalne dobry zvuk, ked pripojim Koss sluchadla tak dovi-dopo. Ked ho mam ale nosit vo vrecku v lete, tak takmer bez sance. Takze tiez uvazujem nad niecim typu “sup do vrecka”....

 
 
Pridané: 29. september 2007 o 07:14 PM   [ # 6 ]
Painkiller
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  164
Registrovaný  2003-04-26

:D

Nad MiniDiscom som aj ja pre rokmi uvažoval, ale kým som sa rozhýbal, začali sa preferovať iné zariadenia. Ale v spojní s Koss slúchadlami musíš mať perfektný hudobný zážitok.

 
 
Pridané: 29. september 2007 o 07:28 PM   [ # 7 ]
Administrátor
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  1777
Registrovaný  2002-09-05

Doteraz si myslim, ze zvukovo je to spickove zariadenie. Nemam co vytknut, aj ked zvukovo som ho musel “hacknut”. Pre europske modely v nom softwareovo zaktivovali automaticke obmedzovanie hlasitosti (francuzi maju nejake zdravotne zakony). Na nete som musel najst navod ako dostat MD do servisneho modu a tak tuto funkciu vypnut. Odvtedy hraje ako divy.

Mozno by si si mal vybrat nejaky model mpTri prehravaca a potom aj kunut na nete, ci sa mu nejakym hackom neda “pomoct” k lepsiemu zvuku. Viem, trosku hardcore, ale som za heslo “co si nehacknes, nemas” :D

No dufam, ze Ti tu niekto nejako fundovane poradi…

 
 
Pridané: 29. september 2007 o 07:37 PM   [ # 8 ]
Painkiller
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  164
Registrovaný  2003-04-26

Ty si iný frajer;)

Nepatríš náhodou k tým, čo hackli NBÚ? :D
Ja osobne mám nervy aj z toho, že by som si mal dať nový firmware do mobilu;)
Ale čítal som, že softwarový zásah často urobí z priemerných zariadení o niekoľko tried vyššie.

 
 
Pridané: 29. september 2007 o 08:10 PM   [ # 9 ]
Little 15
Hodnosť
Počet príspevkov:  2
Registrovaný  2007-04-26

ak sa pre nejaky rozhodnes, a chcel by si aj zlavu tak sa ozvi na .(Pre zobrazenie tejto e-mailovej adresy musíte mať zapnutý JavaScript) mozno pomozem.. samozrejme oficialne cez e-shop s mp3

 
 
Pridané: 29. september 2007 o 08:37 PM   [ # 10 ]
Administrátor
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  1777
Registrovaný  2002-09-05
vanitas - 29 september 2007 05:37 PM

Ty si iný frajer;)

Nepatríš náhodou k tým, čo hackli NBÚ? :D
Ja osobne mám nervy aj z toho, že by som si mal dať nový firmware do mobilu;)
Ale čítal som, že softwarový zásah často urobí z priemerných zariadení o niekoľko tried vyššie.

Zariadenia jednej modelovej rady maju jeden software samozrejme. Ak ma zariadenie rozne cenove kategorie, je to len na ukor funkcii, ktore su iba zablokovane. Net je plny servisnych manualov, kde sa da dostat do servisneho menu zriadenia (napr. vytukanim kombinacie znakov funkcnymi tlacidlami) a tam sa daju porobit zelatelne zmeny.

 
 
Pridané: 30. september 2007 o 10:16 AM   [ # 11 ]
Administrátor
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  1777
Registrovaný  2002-09-05

http://stih.blog.sme.sk/c/114070/Peknye-neprakticky-mp3-prehravac.html

 
 
Pridané: 30. september 2007 o 10:24 AM   [ # 12 ]
Painkiller
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  164
Registrovaný  2003-04-26

Tak to je on, to je presne ten prehrávač, po ktorom netúžim wink

 
 
Pridané: 30. september 2007 o 11:38 AM   [ # 13 ]
Exciter
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  138
Registrovaný  2003-02-19

Predavam elektroniku a PC, takze Ti rad poradim. Elektroniku a rozne high-tech vynalezy su mojim konickom smile

Fakty :

1. MiniDisc je jeden z najvacsich omylov spolocnosti Sony (podobne ako ine vymysly ako napr. Atrac format) Som fanusikom Sony, podobne ako Apple, ale aj take velke spolocnosti sa vedia seknut.
2. Ipod stale vyhrava recenzie a testy. Apple a konkretne Steve Jobs si jednoducho na zvuk potrpi (Ja sam som majitelom iPodu a na iPod nenecham dopustit) Ipody maju neskutocny zvukovy procesor, ktory aj z 128 kbps nahravky dokaze urobit divy.
3. Sluchadla : jednoznacne Koss. Ja konkretne mam Koss Spark Plug. Rozsah, impedancia je DOKONALOST sama o sebe. Dozivotna zaruka. Porozmyslal by som este o Sennheiser, ale tam si musis fakt zaplatit poriadne sumy, aj za obycajne “stuple”, v pripade Koss Spark Plug uz vies zohnat aj za necelych 8 kila (ja sam so dal za nich dokonca 1200 Sk, pred tym, nez Koss znizoval ceny)

Mas na vyber, bud si vyberies mp3 prehravac, ale iPod. Samozrejme, je tu priepastny rozdiel, mozno Emgeton sa chyta, ale stale je to len umelohmotna krabicka poskladana nejakym cinskym dietatom, ktora sumi, atd…

[ Príspevok bol upravovaný: 30 september 2007 11:42 AM vykonal Depeshak ]
 Signatúra 

“With the wrong tune played till it sounded right yah!”

 
 
Pridané: 30. september 2007 o 11:52 AM   [ # 14 ]
Administrátor
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  1777
Registrovaný  2002-09-05

Depeshak: Musim Ti oponovat. MiniDisc bola prva platforma digitalneho zvuku ktora sa dala “zobrat zo sebou” v prenosnom zariadeni a zmestilo sa ti to do vrecka. MiniDisc je mylnik, nie omyl. Je to fakt, lebo v 1992-93 kedy sa tieto produkty objavili nemal PC vobec nikto, takze o nejakom nahravani na MD sa nedalo ani len hovorit. Takze to treba brat z tohoto pohladu.

Atrac. Ano toto uz omyl bol ale bol to omyl biznismanov nie technikov. Oni len na zakazku biznismanov vyvijali format, ktory mal zamerne obmedzovat uzivatela v manipulacii s nahravkov. Takze z tohoto pohladu ucel splnil. Opat ale netreba byt mudry, lebo v case vzniku nikto netusil co s hudbou urobi internet, ktory v tych casoch nebol masovka.

MD zacali pre 3 rokmi podporu Mp3 avsak s nastupom mp3 prehravacov sa uz prestavaju vyvijat a vyrabat. Inak MD je vyborny pri nahravani koncertov v kvalite neporovnatelnej s akymkolvek mp3 zariadenim. Samozrejme aj to uz zacina byt minulost, pretoze kapacita flash pamati a pod sa brutalne zdokonalila. Takze nic nie je omyl. Je to len vyvoj.

 
 
Pridané: 05. október 2007 o 12:09 PM   [ # 15 ]
Administrátor
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  1777
Registrovaný  2002-09-05

Co povieste na tento prhravac?

 
 
   
 1 2 > 
1 z 2