Diskusné fórum

Naše spomienky a Depeche Mode
Pridané: 16. december 2008 o 10:35 PM
Painkiller
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  241
Registrovaný  2008-09-21

Rád by som založil tému o našich spomienkach na úžasné časy mladosti s Depeche Mode.Každý z nás asi v inom období zaregistroval túto formáciu elektronických nadšencov,ktorý to ešte stále ťahajú a dotiahli až sem za 27 rokov svojej činnosti.Vzlety a pády tejto formácie nás usvedčili o tom,že každý,či bohatý alebo chudobný môže byť raz hore alebo dole.Všetci sme o tom už čítali a to sa deje bez rozdielu či sme medializovaný alebo nie.Klobúk dole pred týmito dnes už Pánmi,ktorý toto hektické obdobie vydržali a počas neho nás ešte aj obšťastnovali svojimi vždy novými nápadmi.Niekedy lepšími,niekedy menej lepšími.A preto by som bol rád keby ste prispeli svojimi rôznymi zážitkami z detstva,puberty,alebo dospelosti čo sa týka DM.Medze sa nikomu nekladú.Môžete vkladať aj rôzne foto z rôznych období.Dakujem.

Signatúra 

DM-Higher love

Pridané: 17. december 2008 o 10:47 AM   [ # 1 ]
Painkiller
Ikona užívateľa
Registrovaný  2008-09-21

Pamätáte sa na obdobie čiernobielych fotofilmov?Ja som sa dal inšpirovať
toho času a otec mna a súrodencov fotil podla vzoru posterov z Brava.Sú
to naozaj super fotky,lebo sme štyria a každý mal svoju úlohu na fotení.
Takže mám svoje vlastné fotky zo súrodencami v štýle DM-posterov.Robil
niekto niečo podobné?

Signatúra 

DM-Higher love

Pridané: 28. december 2008 o 09:13 PM   [ # 2 ]
Painkiller
Ikona užívateľa
Registrovaný  2008-09-21

Na akých páskach ste mali nahratý Depeche Mode?
Ja na Agfa z rakúska alebo TDK.Snažil som sa DM
nahrávať na kvalitné pásky.Neviem či boli také kva-
litné.Sušťali.

Signatúra 

DM-Higher love

Pridané: 06. apríl 2010 o 09:57 AM   [ # 3 ]
Devotee
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  369
Registrovaný  2008-01-19

Spomienky na mladosť s Depeche mode….
V dnešnej dobe je možné za pár minút získať informácie o tom, čo potrebujeme vedieť.
Keď som však bola teenagerka, všetko, čo sme o DM vedeli, bolo pár článkov v časopisoch.
Dychtivo som vždy čakala na nové číslo Kamaráta alebo neskôr Brava, či tam nenájdem nový článok o kapele, ktorá mi úplne poplietla hlavu a zmysly.

Pri upratovaní som našla jednu škatuľku s výstrižkami časopisov a obrázkami a tam i tento článok.
Čo som sa teda v roku 1988 o DM dozvedela?

“Bol som v HMV shop, vo veľkom anglickom obchodnom dome s platňami a tu som si všimol, že nad tým všetkým bla, bla, bla typu Modern Talking či Samantha Fox, je nápis Hudba pre milióny” - vysvetľuje pôvod názvu posledného albumu skupiny Depeche Mode - Music For The Masses (Hudba pre masy) - autor, hráč na syntezátor, gitaru a spevák - duša kapely Martin Gore.
To však neznamená, že by sa chceli zaradiť k spomínaným typom populárnej hudby, skôr naopak. V ich skladbách zaznievajú popri tradičných témach lásky i problémy súčasnosti - hrozba vojny, nezamestnanosť, hlad, rasizmus, životné prostredie, medziľudské vzťahy.

Dnes už slávna skupina vznikla začiatkom osemdesiatych rokov. V pôvodnej zostave sa tu zišli gitarista a spevák Andy Fletcher, spomínaný Martin Lee Gore, hráč na syntezátor a spevák Vince Clark a spevák Dave Gahan. Od začiatku chceli robiť niečo nové, ako bol momentálny trend aj svoj názov si dali podľa francúzskeho módneho časopisu. Úspech im priniesla až spolupráca s producentom Danielom Millerom. V čase, keď skupina vydáva svoj prvý album Speak and Spell (Hovor a hláskuj), odchádza jej vedúci Vince Clark, ktorý v súčasnosti slávi úspechy v inej populárnej skupine - Erasure s Andy Bellom. Tým pádom sa výraznejšie presadzuje Martin Gore. Skupinu na inzerát v hudobnom časopise Melody dopĺňa Alan Wilder.

Opačná strana výstrižku z časáku už hovorí o stretnutí gymnazistov, na ktorom sa iskry a mladí pionieri prestavili s kultúrnym programom ....ale to už je iný príbeh grin

Signatúra 

I´m talking to you now, the fire still burns, whatever you do now, the world still turns…

Pridané: 06. apríl 2010 o 10:33 PM   [ # 4 ]
Little 15
Hodnosť
Počet príspevkov:  8
Registrovaný  2006-07-21

ej veru ...... doslova srandovne boli aj moje zaciatky pocuvania DM . Nejak som sa k tomu dostal cez letne prazdniny v roku 1985 a smelo mozem povedat , ze ten UVODNY DING do mojej hlavy vtedy nastrelila skladba SHAKE THE DISEASE . Po kratke case som sa zoznamil s podobne chytenymi ,, vtedy deckami ” a zacali sa prve navstevy diskotek a vyprosikavanie si aspon jednej skladby od DJa . Neskutocne zhananie nahravok v tom case znamenalo chodenie za kamosmi do roznych miest a ked sme prvy krat priniesli na MC polovicu skladby LEAVE IN SILENCE QUIETER , pocuvali sme to asi tak 100 krat stale dokola a boli sme z toho velmi VELMI stastny .  Skratka, ked sme vtedy chceli nieco nove ziskat - vzali sme 2 kazetak , pre istotu baterky a vypravili sme sa bud do PRIEVIDZE , GALANTY , alebo skratka niekam . A pomaly sa zacali nahravky zhromazdovat a kompletizovat . Velmi rad na toto obdobie spominam - bolo to krasne a nenapodobitelne . Nelutujem jedinej cesty vlakom , alebo autobusom ... vzdy sa zazil aj kopec srandy a ked sme isli po meste s magicom na rameni a pri uchu - uz si len okoloiduci niekedy povedali : ,, Aha - depešááci “
RAaaaad na toto obdobie spomiinam .

Pridané: 20. september 2014 o 01:00 PM   [ # 5 ]
Exciter
Ikona užívateľa
Počet príspevkov:  139
Registrovaný  2013-01-24

Vzpomínáte si na srazy DM v letech 1989 - 1993, velká nostalgie právě se objevila na You Tube raritka smile Sraz z roku 1992….
http://www.youtube.com/watch?v=x-UFbbUZg1w

Pridané: 21. september 2014 o 02:11 PM   [ # 6 ]
Exciter
Ikona užívateľa
Registrovaný  2013-01-24

:sunny: Volné pokračování, 2. část….
http://www.youtube.com/watch?v=-f0ELZkeuA8

Pridané: 21. september 2014 o 02:21 PM   [ # 7 ]
Exciter
Ikona užívateľa
Registrovaný  2013-01-24

3. část…
http://www.youtube.com/watch?annotation_id=annotation_2534545057&feature=iv&list=UUl3YKRx5lX3TWGKylBKItuQ&src;_vid=-f0ELZkeuA8&v=q51K4iqShEg

Pridané: 28. september 2014 o 04:47 PM   [ # 8 ]
Exciter
Ikona užívateľa
Registrovaný  2013-01-24

Závěrečná 4. část…..
https://www.youtube.com/watch?v=wnJXCStOyso&list=UUl3YKRx5lX3TWGKylBKItuQ

[ Príspevok bol upravovaný: 28 september 2014 04:58 PM vykonal Michaela 146 ]

‹‹ Wrong - Bong 40      One (?) Night In Paris ››