Diskusné fórum

   
‹ Prvá  < 17 18 19 20 21 >  Posledná ›
19 z 24
Hudobné Tipy
Pridané: 22. február 2023 o 07:26 PM   [ # 271 ]
Devotee
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  486
Registrovaný  2013-01-24
Michaela 146 - 14 február 2023 11:35 AM

Nazareth-Love hurts
O tom, že láska bolí, víme i díky nim všichni svoje. A dost bolí i to ježení chlupů pokaždé, když ta píseň odněkud zazní. Ale ten, kdo si tím neprošel nikdy nepochopí, přestala jsem vnímat svět…nevnímám dění kolem sebe, žiju ve své bublině, ve své samotě...a tak budu žít, až do koncertu DM.
https://www.youtube.com/watch?v=VFQfPOXfWUU&t=22s

Len dve znamenia zverokruhu budú mať tento rok to šťastie a stretnú skutočnú osudovú lásku. Kým doteraz boli v nefungujúcich vzťahoch a mali pocit, že nedokážu nájsť šťastie, v tomto smere nastane obrovská zmena. Vo vašom živote sa objaví človek, ktorého ste pri sebe mali dlhé obdobie, no doposiaľ ste ho takto vôbec nevnímali.
Je to niekto naozaj blízky z okruhu priateľov. Roky si skvele rozumiete, máte rovnaký zmysel pre humor, veľa spoločného a takisto vás spája aj rovnaký pohľad na svet. V letnom období by tak mali nechať priestor svojej intuícii, ktorá neklame Raci a Blíženci. Spoľahnite sa na to, čo vám našepkáva a nechajte plynúť svoje city.
Konečne sa potom aj u vás dostaví vnútorné uspokojenie. Sami pochopíte, že toto je človek na ktorého ste tak dlho čakali. Občas si totiž musíme prejsť aj nefunkčnými vzťahmi, aby sme našli ten pravý. A u vás toto bude naozaj tá osudová láska….Jsem žena Blíženec, no vida štěstí se na mě usměje v létě...
https://www.youtube.com/watch?v=pM6WTl0Yg5o

[ Príspevok bol upravovaný: 22 február 2023 07:39 PM vykonal Michaela 146 ]
 Signatúra 

Každý by měl denně poslouchat trochu hudby, přečíst nějakou báseň, podívat se na dobrý obraz a pokud možno říci několik rozumných slov.

 
 
Pridané: 24. február 2023 o 09:04 PM   [ # 272 ]
Devotee
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  486
Registrovaný  2013-01-24

Každý ráno, když si vzpomenu…Michal Malátný o tom ví své, ne nadarmo si Chinaski vybrali město, které se již do třetice stalo nejlepším městem pro život v České republice a kde žije i má maličkost…
https://www.youtube.com/watch?v=jtrn_bcRm7Y
Zaujal mě zde jeden příspěvek….Od fanouška DM….
“Jsem zarytej DM. Žádná kapela mi nedala víc, ani už nedá víc…. S mou životní láskou mám ale tuhle…. Plzeňské “Každý ráno…” Plzeňanda chybí a chybí..... Nikdy od sebe nenechte odejít Ženu vašeho života….. Nikdy.

Jsem smířená se vším, už dávno vím, že polibky mužů mi nejsou souzeny. Ale na druhou stranu, mám velké štěstí, žiji na dobré adrese…
https://tn.nova.cz/zpravodajstvi/clanek/491619-experti-zkoumali-kvalitu-zivota-v-ceskych-obcich-nejlepe-se-lidem-zije-v-ricanech
Říčany..heja heja hou…Říčany jdeme do toho…Hymna ragbystů Říčany
  ¨¨
Houslista Šporcl a Bára Kodetová si pořídili skvělý bungalov za Prahou…Jsem netušila, že žije u nás v Říčanech…další UM
https://www.idnes.cz/bydleni/na-navsteve/jak-bydli-pavel-sporcl-a-bara-kodetova.A230303_150053_dum_osobnosti_rez

[ Príspevok bol upravovaný: 06 marec 2023 11:31 AM vykonal Michaela 146 ]
 Signatúra 

Každý by měl denně poslouchat trochu hudby, přečíst nějakou báseň, podívat se na dobrý obraz a pokud možno říci několik rozumných slov.

 
 
Pridané: 05. marec 2023 o 03:40 PM   [ # 273 ]
Painkiller
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  195
Registrovaný  2004-07-02

Čo iné (lepšie) ponúknuť na týchto stránkach, ako DM? Plním záväzok, ktorý som si pred časom sám dal a obzerám sa za svojou hudobnou minulosťou… Tou depešáckou… Poviete si, že DM vydali prvý politický album až v r. 2017, respektíve, že s politikou koketovali už skôr, t.j. v r. 1983… Je to možné... Pravda je však taká, že DM vydali svoj prvý politický album hneď na začiatku kariéry. Nemožno nespomenúť, že väčšinu piesní zložil Vince Clarke, ale ani Martin nezaostával… Jeho texty, ale aj hudba prirozdene splynuli s tými z pera VC… Už tu boli položené základy ich melancholickej krásy a kritického videnia sveta… Prvý album vôbec nebol nejaký “žuvačkový pop”, to len DM sa chceli zaň schovať... Ak by sme mohli niečo tejto skupine (naprieč jej dlhou kariérou) vyčítať, tak práve toto čudné (popové) krytie… Ale v podstate aj ono má svoj význam, resp. ide o prepracovaný zámer, od ktorého už asi neustúpia… V konečnom dôsledku je to súčasť ich zvlášnej a príťažlivej DNA…
Pozrel som na tento album z pohľadu prebiehajúceho konfliktu za našou východnou hranicou (zámerne nechcem použiť iné pomenovanie, pretože aj tu sa nájde dosť ľudí, ktorí hľadajú chybu na tej druhej strane, ktorá je jasnou obeťou silnejšieho agresora, žiaľ, v takýchto veciach neexistuje žiadna pravda uprostred)... Vince už v r. 1980 vedel veci pomenovať pravým menom (red danger, crime, and don’t you think that it’s a crime, talked of sad, I talked of war)...
Ale aby som nekončil pesimisticky, našiel v tých textoch aj nádej na ukončenie, zmier či mier? Neviem, ide o to, čo si z toho sami zoberiete… A to je na umení krásne…
Tak napr.
“You could never run
You could never stay
And I think you belong to me
Break away tonight
I wanna hold your hand
We’ve got to get it right
We’ve got to understand“

Nechcem byť patetický, som realista… Ten bolestivý výkrik môže (a ja dúfam, že sa tak stane) novým životom. Komlikovaným, cirkulujúcim, ale zaslúženým ... Svojím vlastným ťažko vybojovaným životom, bez červeného tieňa… Aj o tomto je ich debut.

A čo sa týka hudobnej stránky, tak tam počujem zvuky, ktoré boli neskôr použité aj v tom najväčšom hite… Vážne! Alebo si zavrite oči, dajte na uši priemerné slúchadlá, pustite ICE MACHINE, nechajte tu doznieť do poslednej sekundy a hneď na to si dajte In Chains z albumu SOTU… To prelínanie, premostenie je krásne…
Tam, kde končí jedna, začína druhá... SPIRIT nebol ničím iným, len návratom ku koreňom. Po každej stránke!

PS: Druhé precitnutie prišlo s druhým albumom… Celé roky tápam, hľadám odpovede a pritom ich mám doslova na dosah… Ale o ňom neskôr…


 

[ Príspevok bol upravovaný: 05 marec 2023 04:21 PM vykonal tommy ]
Obrázkové prílohy
SaS.jpg
 Signatúra 

Hudba je zjavením vyššieho rozumu a múdrosti.

When asked in 2005 about their most underrated song, Gore said: “There’s one I particularly like that got lost because it was just an extra track on [the ‘Only When I Lose Myself’] single, called ‘Surrender’.”

 
 
Pridané: 06. marec 2023 o 03:04 PM   [ # 274 ]
Painkiller
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  195
Registrovaný  2004-07-02

Druhý album:
Kto by to bol povedal, že silu slov dokáže nahradiť obal albumu alebo všetko vieme vyjadriť aj bez slov, stačí si vypočuť „Nothing to Fear“ a tým je povedané všetko. Tie symboly, tie titulné obrázky sú tak nadčasové, tá výpovedná sila je až ohromujúca, mrazivá... Už prvý „cover“ bol svojim spôsobom nadčasový (labuť v zajatí plastu a dnešné plasty na dne morí, v útrobách rýb, proste všade okolo nás, ale ten druhý... A tie silné symboly (červená šatka, kosák v obilnom poli a zatiahnuté nebo)...  Agresor a obeť,  nepredvídateľný koniec…
„I’ve told myself so many times before
but this time I think I mean it
for sure
we have reached a full stop
nothing’s gonna save us from
the big drop
Reached our natural conclusion
outlived the illusion
I hate being in these situations
that call for diplomatic relations
if I only knew the answer
or I thought we had a chance
or I could stop this
I would stop this thing spreading
like a cancer“
„run from the house holding my
head in my hands
feeling dejected, feeling
like a child might feel
it all seems so absurd that
this should have occured“
„I didn ́t take long before
They came back tumbling down.“
„I treasure the way
we used to laugh and play
And look in each other eyes.
But I think that you ́ll find
people are basically the same.“
„Now hear this my friends,
I ́ll never be the same again
Going to lock myself in a cold black room,
Going to shadow myself in a veil of gloom,
I will function, operate,
I will be a satellite of hate.
Driving to this point by a chain of events,
Each one pushed me nearer the edge.
Going to send my message through to you,
You ́ll receive the signal too.
I will function, operate,
I will be a satellite of hate.“

„Everytime I look at it,
It makes me feel blue!“
„Plans made in the nursery
Can change the course of history,
Remember that!
Mummy ́s annoyed, says go and play,
Don ́t show you face.
Stay away all day,
Shouldn ́t have done that!
A small boy and his infantry,
Marching around so naturally,
Shouldn ́t have done that!
Grows up and goes to school,
Such a nice boy, obeys all the rules,
Mummy ́s proud of that.
Leaves school to follow his ambition,
Knows what he wants,
To be a politician,
Shouldn ́t have done that!“
„Someone will call,
Something will fall
And smash on he floor.
Without reading the text
Know what comes next.
Seen it before
And it ́s painful.
Things must change.
We must re-arrange them
Or we ́ll have to estrange them
All that I ́m saying
A game ́s not worth playing
Over and over again…
you’ re the only one
if it wasn’t for you
don’t know what I’d do
unpredictable like the sun
and the rainfall“
Ten rám sa rozbil ako sa raz roztrhli tri prúty kráľa… Tri symboly… Veľký, malý, biely…
Politický odkaz doznieva, nastupuje citové vydieranie… Láska ako slovo…
Album s nádychom rozpadu, akoby nahratí za oponou, zastretý, aj hudba tak vyznieva… Bicie party znejú akoby mali poškodenú (pretrhnutú) blanu… Ale v tom je jeho čaro. V tom tichom odkaze… To, čo sme spolu vybudovali, je preč, ale nestrácame nádej, výstavby čas je tu zas…

Najsilnejší odkaz a najlepšia vec (v mojich očiach), už bola spomenutá: „Nothing to Fear“.  Už žiadne násilie.

PS: Nikdy som nepočul koncertnú verziu piesne „Monument“, ale verím, že ju hrávali a mohli by raz oprášiť „Satellite (of hate) “, Aktuálne aj dnes…  Škoda slov.

 Signatúra 

Hudba je zjavením vyššieho rozumu a múdrosti.

When asked in 2005 about their most underrated song, Gore said: “There’s one I particularly like that got lost because it was just an extra track on [the ‘Only When I Lose Myself’] single, called ‘Surrender’.”

 
 
Pridané: 09. marec 2023 o 07:39 AM   [ # 275 ]
Devotee
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  486
Registrovaný  2013-01-24

Ghost - Mary On A Cross
https://www.youtube.com/watch?v=aBt2Djy37tQ&t=9s
Klesáš úplně jako Svatá Marie
Marie na, Marie na kříži
Ne jenom další krvavá Marie
Marie na, Marie na kříži
Pokud si zvolíš utéct se mnou
Polechtám tě uvnitř
A na tom nevidím nic špatného

PS: Do roku 2019 vše zalité sluncem…A od roku 2020…nás to uvrhlo do temnoty (covid, válka, inflace)...Ekonomika jde o její největší pád v novodobých dějinách ČR od roku 1993. Stála jsem u zrodu sametové revoluce v roce 1989 a kde jsme se studenty cinkali klíčema na Václaváku..11. března na Václavském náměstí nashledanou.

[ Príspevok bol upravovaný: 09 marec 2023 08:20 AM vykonal Michaela 146 ]
 Signatúra 

Každý by měl denně poslouchat trochu hudby, přečíst nějakou báseň, podívat se na dobrý obraz a pokud možno říci několik rozumných slov.

 
 
Pridané: 10. marec 2023 o 11:50 PM   [ # 276 ]
Spacewalker
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  20
Registrovaný  2013-03-18

Dnes vysiel novy album od Fever Ray. Radical Romantics. Vrelo odporucam, neuveritelny album.

https://www.youtube.com/watch?v=HpxEXMIY64c&ab_channel=FeverRay

https://www.youtube.com/watch?v=q4xRJrUbgD8&ab_channel=FeverRay

https://www.youtube.com/watch?v=aozqSrIBpEs&ab_channel=FeverRay

https://www.youtube.com/watch?v=zGeN3l2W_KA&ab_channel=FeverRay

https://www.youtube.com/watch?v=xmfNMAdeao0&ab_channel=FeverRay

 
 
Pridané: 11. marec 2023 o 12:43 PM   [ # 277 ]
Painkiller
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  195
Registrovaný  2004-07-02

Tak to sa teším, moja obľúbená skupina… Dokonca pri druhej DM novinke som si na nich spomenul… My Cosmos ... má niečo z ich atmosféry, ale aj keď si pustíte posledný album AC “The Car” a tretí track “Sculptures of Anything Goes”, hlavne to intro, tiež je tam určitá (voľná) inšpirácia… James Ford je proste hudobný mág.

 Signatúra 

Hudba je zjavením vyššieho rozumu a múdrosti.

When asked in 2005 about their most underrated song, Gore said: “There’s one I particularly like that got lost because it was just an extra track on [the ‘Only When I Lose Myself’] single, called ‘Surrender’.”

 
 
Pridané: 11. marec 2023 o 02:01 PM   [ # 278 ]
Spacewalker
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  20
Registrovaný  2013-03-18

No, The Car mam uz napocuvany (Mirrorbal som pocul tak 100x a bavi ma uplne rovnako ako v auguste ked vysla) a ked som pocul My Cosmos is Mine, prisla mi tiez na rozum - Sculptures of anything goes. Okrem tejto sa mi v mysli este vyjavila “Savage Distort” od Demdike Stare a “The Four of Us Are Dying” od Nine Inch Nails.

[ Príspevok bol upravovaný: 11 marec 2023 02:05 PM vykonal ViolateYou ]
 
 
Pridané: 11. marec 2023 o 02:08 PM   [ # 279 ]
Painkiller
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  195
Registrovaný  2004-07-02

Hm, Ty si iný fajnšmeker… Mňa tak trochu napadla aj úvodná linka “Deaper and Deaper” od DG… Ale nechcel som to priamo napísať... Hľa:
https://www.youtube.com/watch?v=qyYk-ub68Us

PS: Môj aktuálny playlist sú všetky albumy “florence and the machine & arctic monkeys” smile

 Signatúra 

Hudba je zjavením vyššieho rozumu a múdrosti.

When asked in 2005 about their most underrated song, Gore said: “There’s one I particularly like that got lost because it was just an extra track on [the ‘Only When I Lose Myself’] single, called ‘Surrender’.”

 
 
Pridané: 11. marec 2023 o 02:33 PM   [ # 280 ]
Spacewalker
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  20
Registrovaný  2013-03-18

No ak nam evokuje novinka od DM napriklad Sculptures, ktora je sucastou hudobne bombastickej mozaiky albumu The Car.. je to len dobre znamenie a takmer uz nepochybujem ze MM bude skutocne specialny album.
P.S. S polovickou, kt. je velka fanynka som AM videl nazivo minuly rok a bolo to uzasne, navyse on je jeden z najlepsich spevakov co som pocul nazivo takze mozem len odporucit.

 
 
Pridané: 11. marec 2023 o 03:11 PM   [ # 281 ]
Painkiller
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  195
Registrovaný  2004-07-02

Hm, aj moja dcéra je hardcore fan “AC” (ale nechce, aby to niekto vedel)... smile Minulý rok bola na nich prvýkrát v Prahe, ja som nemal lístok, tak som si dával pivko v umeleckom pube, ale ak sme spomínali “Sculptures of Anything Goes”, tak vraj ňou aktuálne otvárajú koncerty, čo by mohla byť ďalšia paralela s My Cosmos Is Mine, ktorá by ho mala otvárať tiež... Nie?
A súhlasím s tebou, Alex je jedným z najlepších spevákov súčastnosti, ale AC sú celkovo veľmi vysoko, čo sa týka umeleckého prejavu… Keby som bol mladý, tak by som si ich vybral, ako “soundtrack of my life”.

PS: Dcéra mala dokonca to šťastie, že sme deň pred koncertom stretli v pražských uličkách basgitaristu AC a v pohode sa s ňou fotil a prehodil pár viet… Dokonca bol celkom prekvapený, že ho niekto spoznal… smile

 Signatúra 

Hudba je zjavením vyššieho rozumu a múdrosti.

When asked in 2005 about their most underrated song, Gore said: “There’s one I particularly like that got lost because it was just an extra track on [the ‘Only When I Lose Myself’] single, called ‘Surrender’.”

 
 
Pridané: 11. marec 2023 o 04:15 PM   [ # 282 ]
Spacewalker
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  20
Registrovaný  2013-03-18

No, my sme chceli ist do Prahy, ale ono sa to vypredalo do tyzdna.. ja som este vravel, ze ved mame cas, potom to kupime. Nekupili sme vobec. Ponaucenie: netreba vahat a spekulovat zas sa mi to potvrdilo aj pri tomto ako vzdy.  Ked clovek moc vaha a je nerozhodny ujde mu najlepsia zena, najlepsi koncert aj najlepsia akcia v lidli.. a zas sme pri Memento Mori:D Takze sme boli na (extremne) zaprasenom Szigete, kde som sa celkovo citil ako mimozemstan, no pri AM som zabudol, kde som… vdaka Alexovi, jedinemu muzovi, kt. by som asi odpustil keby mi s nim ta moja ujde smile Tu Prahu a stretko s basakom by frajerka tvojej dcere asi zavidela, kedze je pre nu AM to, co pre mna DM smile Aj ked ja by som sa s DM stretnut asi nechcel.. na to ich mam prilis rad.
Pozeram setlist…hm.. siel by som na ich koncert zas, vtedy nehrali nic z noveho albumu, kedze vtedy este nebol vonku… Sculptures je perfektny otvarak tak ako bude My Cosmos Is Mine.
Su vysoko.. ja som ich poriadne docenil az minuly rok, zdaleka nie su tak prvoplanovi ako som si volakedy myslel, lebo som mal klapky na usiach (treba tej hudbe dat naozaj sancu a hodnotit ju po viac posluchoch, s odstupom - co je niekedy tazke).. AM mi pridu ako taki The Beatles 21.storocia. Najma hudbou a vyvojom.  Skutocne nie su len o veciach typu ” I Bet you Look good on the dancefloor” tak ako The Beatles nie su o “She Loves You”. A vlastne zas sa dostavame aj k DM. Maju to podobne ako kazda velka a originalna kapela.

 
 
Pridané: 12. marec 2023 o 11:52 AM   [ # 283 ]
Painkiller
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  195
Registrovaný  2004-07-02

@ViolateYou: musím s tebou súhlasiť... Radical Romantics je pre mňa album mesiaca, teda aspoň do vydania toho očakávaného… Niekedy mám pocit, že všetci elektronici robia lepšiu elektroniku ako DM, ale ich mám tendenciu najviac počúvať a čo najviac očakávať... Pritom Fever Ray som mal rád od prvého zoznámenia sa, teda počutia… Dokonca aj projekt Knife je fajn… Dnes je také typické krásne severské počasie, slnečno, ale chladno, bez vetra, t.j. keď počasie chladí a zohrieva zároveň. Ako táto novinka. A k tomu čisté, modré nebo… Krásna metafora na ich čistú elektroniku… Keď chladné mašinky vyludzujú hrejivé melódie, severskí umelci tie najkrajšie emócie… Nemožno nemať rád… Ťažko vybrať jednu z naj., ale aktuálne asi “Carbon Dioxine”. Ale ako hovorím, celý album je viac ako vyvážený... Verím, že čím viac ho budem počuť, tým viac ho budem mať rád… A teraz všetci von, lebo aj turistika má svoje čaro. Treba nabrať kondíciu na dlhé turné, náročný album, silné emócie, vzostupy a pády, neutíchajúci pocit viny, nekonečné hľadanie pravdy…

 Signatúra 

Hudba je zjavením vyššieho rozumu a múdrosti.

When asked in 2005 about their most underrated song, Gore said: “There’s one I particularly like that got lost because it was just an extra track on [the ‘Only When I Lose Myself’] single, called ‘Surrender’.”

 
 
Pridané: 16. marec 2023 o 06:01 AM   [ # 284 ]
Devotee
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  486
Registrovaný  2013-01-24

Přála bych si najít muže s vlastním rozumem a ne muže, kterému radí jeho kamarádky. Takový muž nemá v mém životě místo.

[ Príspevok bol upravovaný: 16 marec 2023 06:06 AM vykonal Michaela 146 ]
 Signatúra 

Každý by měl denně poslouchat trochu hudby, přečíst nějakou báseň, podívat se na dobrý obraz a pokud možno říci několik rozumných slov.

 
 
Pridané: 02. apríl 2023 o 09:40 AM   [ # 285 ]
Devotee
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  486
Registrovaný  2013-01-24

Potkala jsem bývalého kolegu s práce…S otázkou jestli už někoho mám…pokrčím rameny…ani nevím…Musím se ti s něčím přiznat, vždy jsem tě platonicky miloval, ale vím, že už jsem pro tebe starý je o deset let starší nežli já...Pravda nikdy jsem nebyla na starší muže…když mi bylo třicet…tak se do mě zaláskoval asi padesátiletý chlap…brrr ani omylem ne!!!
Je mi ho velmi líto, ale plamínek lásky by nikdy nehořel…To je tak, když má starší chlap mladou ženu…
Pokáč - Rodinný typ
https://www.youtube.com/watch?v=iRN4xDT8DLk
https://www.vlasta.cz/pribehy/alkohol-auto-rozvod-ucet-deprese-dum-prace-bratr-manzelka/

 Signatúra 

Každý by měl denně poslouchat trochu hudby, přečíst nějakou báseň, podívat se na dobrý obraz a pokud možno říci několik rozumných slov.

 
 
   
‹ Prvá  < 17 18 19 20 21 >  Posledná ›
19 z 24
 
     Erasure ››