Diskusné fórum

V “NAJLEPŠOM” / v najhoršom / TREBA ODÍSŤ ALEBO DOBRE UŽ BOLO….
Pridané: 30. december 2007 o 02:51 PM
Little 15
Hodnosť
Počet príspevkov:  5
Registrovaný  2006-01-23

....DM je moje No. 1, ale buďme úprimní, nezdá sa vám, že už to najlepšie u nich bolo? S ďalším novým albumom akoby sa len zhoršovala úroveň ich skladieb. Playing the Angel to len potvrdil…..zdá sa mi, že už nikdy nebude Music for the Masess, Black Celebration….., proste - dobre už bolo…...načo veci ďalej zhoršovať? Myslím, že nikto si z ich posledných albumov nezapamätá tak piesne ako zo starých albumov - veď taká Never let me down again, to vedia všetci aj slová naspamäť, ale viete niečo z Playing the Angel???? Keď sa povie Depeche Mode - tak hneď ma napadne - Question of time/ lust, Black Celebration, Enjoy the Silence, Somebody, Stripped…...určite nie Impossible….a čo sa týka sólových albumov Martina a Davida, no, ešte tak Martinove sólovky, možno tá prvá.....no Dave sa len strapnil, s týmto posledným…no comment….

Pridané: 30. december 2007 o 03:17 PM   [ # 1 ]
Spacewalker
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  24
Registrovaný  2006-02-16

Ja si zasa myslim, ze toto konkretne rozhodnutie je iba na samotnych clenoch kapely. Ziaden hudobnik sa predsa nema preco klanat ci skladat ucty ludom iba koli tomu, ze sa im ich hudba paci/nepaci.

Pre mnohych ludi je DM ich zivot. Ver ale, ze pre clenov DM je to iba ich jedna z vyznamnych casti zivota - ich praca ktoru maju radi. Niektori si v zivote mozu iba zelat, aby robili to, co miluju a bavi ich to. Z tohoto pohladu su clenovia DM na tom spravnom mieste vzdy, ked cokolvek vydaju - pretoze to co vytvoria ich v ten moment naplna. To, ze sa niekomu nejake skladba ci album nepaci nie je predsa ich problem. Najlepsia hudba sa rodi vtedy, ked ju autor pise tak, aby sa pacila predovsetkym jemu. To je aj pripad DM. (opakom tohoto procesu je komercne tvorena hudba). Ak sa paci takto tvorena hudba aj niekomu inemu, je to fajn, ale vobec nic to nezmanena.

Pridané: 30. december 2007 o 05:05 PM   [ # 2 ]
Happiest Girl
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  117
Registrovaný  2007-01-20

Scasti suhlasim a scasti nie. Ked sa povie DM tiez ma napadaju len stare veci, este si mozno spomeniem na nieco z ultry ale to je tak vsetko.
Uz som sa ale davno zmieril s tym ze DM nebude to co byvalo, albumy su ine vystupenia tiez aj celkovy look. Ak mam pravdu povedat DM 1997-2007 tiez pre vela neznamena jedine Hourglass co zvyknem pocuvat aj to mozno preto ze je to najnovsi album. A o ocovi zarytemu depesakovi ani nehovorim tomu uz nic nehovori PTA resp Exciter toboz nie solovky…. ale kto by cakal ze si dokazu udrzat svoje postavenie celych 26 rokov ? ja som len rad ze stale tvoria ze pred rokom mali skvele turne ze im slava do hlavy nestupla a stale su to ti dobri chlapci z Basildonu a tesi ma ze su ze stale na hudobnom trhu je aj alternativa v podobe DM a maju najsilnejsiu zakladnu devotees

Signatúra 

Nigredo 22.9.2008 !!!

Pridané: 30. december 2007 o 07:59 PM   [ # 3 ]
Painkiller
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  286
Registrovaný  2003-07-23

Nech vydajú čo vydajú - pre niektorých fans to nikde nebude dosť dobré! Takže načo taká kritika, že nikdy už nebude Violator, SOFAD alebo MFTM. Jasné, že sa to nikdy nezopakuje, pretože DM nikdy nevydali dva rovnaké albumy a každý z ich albumov je iný a o niečom inom a preto ich napr. ja mám tak rád.
Pre mňa je PTA velice dobrý album, min. na úrovni MFTM a BC. Samozrejme že ten album vznikal v úplne inej dobe a za úplne iných okolností, takže sa to nedá a ani nemôže porovnávať s albumami z 80-tych rokov.

Signatúra 

2017/18-9x, 2013/14-8x, 2009/10-7x, 11.06.06-BA, 21.03.06-Budapest, 23.01.06-Prague, 08.11.03-BA, 24.06.03-Prague, 04.09.01-Prague, 15.09.98-Prague

Pridané: 30. december 2007 o 08:29 PM   [ # 4 ]
Ghost
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  761
Registrovaný  2003-02-18

No musim sa priznat, ze rovnaky nazor som mal po vydani albumu Exciter. A co sa stalo? Prislo velke prekvapenie PTA, takze nielen peniaze drzia este DM pohromade ale aj nieco ine…. Na zvuk PTA som si musel dlhsie zvykat hlavne nie tie rozne “pazvuky” ktore mi spociatku dost prekazali, myslim ze PTA dozrieva este stale. Takze ak novy album uzrie svetlo sveta buduci rok, skor az v roku 2009, mozme len snivat ci spekulovat aky bude. Ale tato tema sa tu uz vela krat rozoberala, dalsi Violator ci SOFAD ci ich krizenec atd…

Je to vzdy otazka generacie starych oddanych ci tych novsich depesakov. Vacsina starych za ktorych sa pokladam a ja kedze budem mat 35 rokov si tazie zvyka na tie novsie albumy co vysli po SOFAD, je to samozrejme aj prazdnym miestom po odchode Alana, ktore sa pomalicky akosi dari ako tak zakryt no urcite nie nahradit, to sa musim priznat. Urcite keby sa spravilo velke hlasovanie o naj album a skladbu atd, a hlasujuci by boli rozdeleni podla vekovych kategorii, dovolim si tvrdit, ze by sa moje slova o generaciach DM fans urcite potvrdili. Dm vzdy prinasali s kazdym novym albumom cosi nove cosi prekvapujuce cosi extra, a to je ten posun ci progres co kapelu moze dakde posunut vpred, inak by skoncili ako Rolling Stones ci Pink Floyd.

[ Príspevok bol upravovaný: 30 december 2007 08:36 PM vykonal Jarik ]
 Signatúra 

Ak ľudia očakávajú, že Boh bude namiesto nich samých plánovať ich život a chrániť ich, strácajú motiváciu usmerňovať a riadiť svoj vlastný život.

Pridané: 30. december 2007 o 08:29 PM   [ # 5 ]
Happiest Girl
Ikona užívateľa
Registrovaný  2007-01-20

Tak tak je to o tom ze stale ta hudba dokaze zaujat aj ked mnohych uz nie moznoze preto ze stale hladaju druhy Violator abo SOFAD prave tak ako ja :D

Signatúra 

Nigredo 22.9.2008 !!!

Pridané: 30. december 2007 o 08:38 PM   [ # 6 ]
Ghost
Ikona užívateľa
Počet príspevkov:  761
Registrovaný  2003-02-18

Myslim ze PTA je urcitim sposobom odpoved na Violator a SOFAD zaroven, cas da za pravdu wink

Signatúra 

Ak ľudia očakávajú, že Boh bude namiesto nich samých plánovať ich život a chrániť ich, strácajú motiváciu usmerňovať a riadiť svoj vlastný život.

Pridané: 01. január 2008 o 10:14 PM   [ # 7 ]
Little 15
Hodnosť
Počet príspevkov:  10
Registrovaný  2007-10-22

ja som dm-positive od 1989,zijem s nimi,su pre mna dost vela.ale musim povedat,ze moj sposob fandenia sa radikalne zmenil po mojej 25-ke.dm pocuvam velmi prilezitostne a len vyhradne najlepsie kusky-skladby,albumy.to je ako ked mas chut na dobru cokoladu,tak si das milku,ked mas chut na dobre pivo tak si das saris,ked chces dobre rychle auto tak si kupis ferari…..t.j:ked chcem dobru skladbu tak si pustim…enjoy,world in,stripped…......a ked chcem dobry album,tak si s uctou a radostou vypocujem violator alebo music for…....

Pridané: 03. január 2008 o 09:00 AM   [ # 8 ]
Ghost
Ikona užívateľa
Počet príspevkov:  642
Registrovaný  2004-04-23

Podla mna je cely “problem” (toho co popisuje uvodny prispevok) iba relativny… Uvediem na svojom priklade grin

Ja DM pocuvam od roku 1986 (ked vysiel album Black Celebration). To boli roky “rozkvitajuceho socializmu” a v radiach frcali tak akurat repetacke hity a sovietski interpreti. Cize ziadna slava na moje usi. Ked som prvy krat pocul vyberovku singlov z roku 81-85, bolo to nieco co sa mi vrylo do srdca a uz to tam ostalo dodnes. Cize v danej dobe som to nasal takou rychlostou ze potom to uz islo jedna radost albumy ako Some Great Reward a Construction Time Again a nakoniec aj Music for The Masses a Violator a neskor aj SOFAD boli pre moje hudobne formovanie takou novinkou ze som bol doslova hotovy. Preto si dnes spomeniem tak ako aj vy vacsinou na stare songy lebo maju jednoznacne u mna emocionalny podtext. Kedze to bolo nieco nove tak to v nas zanechalo urcitu stopu a preto sa radi vraciame k tymto starym songom. A to ze niekto pocuval DM pred 15-20 rokmi a dnesne albumy mu nic nehovoria svedci o jeho zaujme, myslim tym to ze dnesna doba viac ako pred tym ponuka pristup k akejkolvek hudbe a preto je len na kazdom co si kupi a co bude pocuvat, ak by som zil v urcitej nostalgii starych dobrych albumov DM tak by to nebolo na osoh mojmu hudobnemu smerovaniu. A to je dovod preco sa nam zda ze tie starsie veci su lepsie a tie nove nic moc a preto sa nam skor vybavia skladby ktore sme poculi prvy krat a nasli sme v nich nieco uplne nove co sme doposial nepoculi ako tie ktore su nove a je v nich pouzite uz snad vsetko co sa v elektronickej hudbe da pocut. Dnes uz pocuvame kadejaku elektroniku a preto je tazke najst alebo z pohladu interpreta zlozit album na ktorom by boli songy tak zvukovo prepracovane aby nekopirovali nic a boli vynimocne. Proste to uz nie je moze a je iba na kazdom z nas nakolko sa dokazeme emocne stotoznit s tym ktorym albumom od DM. Ja osobne mozem povedat ze albumom PTA a zhliadnutim koncertu na festivale Rock am Ring som mal taky emocny zazitok ako ked som prvy krat videl koncert “101”.

Signatúra 

electrowired / Collection

Pridané: 03. január 2008 o 08:18 PM   [ # 9 ]
Spacewalker
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  40
Registrovaný  2005-03-26

Moj osobny nazor je, a myslim ze to vyssie ktosi spomenul, ze je to z vacsej casti generacna zalezitost ak fanusik cca 30-35 rocny inklinuje skor k obdobiu 80 a zaciatku 90 rokov. Vacsine ludi v tomto veku sa pacia 80 roky vseobecne. V zasade hudbu produkovanu po roku 98 si pustam sporadicky, pochopitelne pokial sa nejedna o DM, Duran, The Cure, Camouflage a pod. Kazdy den chodim so psom do lesa a 90 min pocuvam hudbu. Playlist si menim skoro kazdy den a nerobi mi problem po Hamburgu live 85 zaradit Bratislavu 2006. Uprimne som rad ze DM za tie roky vyprodukovali a zakoncertovali tolko, ze sem tam narazim na vecicku ktoru som rok nepocuval. Rozhodne si nemyslim ze tvrdit ze DM ma vrchol za sebou je spravne. Verim vsak ze DM nespravia tu chybu ze sa az prilis budu snazit udrzat krok s dobou ako posledny Duran, to sa mi zda prilis radikalny posun.

Signatúra 

I’m talking to you now
the fire still burns
whatever you do now
the world still turns

Pridané: 04. január 2008 o 06:09 AM   [ # 10 ]
Spacewalker
HodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  14
Registrovaný  2007-10-23

ja za seba mozem napisat, ze Dm fandim asi tak od 89teho, a vlastne az po album Exciter, sa mi kazdy album vcelku pacil. zazila som aj koncert v ramci devotional tour, co bol naozaj super zazitok. prave pri spominanom exciteri som si povedala, ze to bude uz s Dm asi len horsie, ale album PTA ma velmi milo prekvapil, a radim ho k mojim naj od DM.takisto sa mi podarilo zazit aj 3 koncerty z ostatneho turne DM, a aspon pre mna to bolo to najlepsie turne ake som kedy zazila, mozno to bolo trochu aj tym ze som investovala do listkov, co sa nakoniec vyplatilo, pretoze okrem skveleho hudobneho zazitku, som mala aj vyborny vyhlad grin .....takze co sa mna tyka uz sa neviem dockat noveho albumu a hlavne turne grin

Pridané: 06. január 2008 o 05:58 PM   [ # 11 ]
Spacewalker
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  35
Registrovaný  2006-12-31

Ja si tiež myslím že ich vrcholom bol album SOFAD a tiež že tento vrchol si stále držia čo potvrdil aj album PTA.Podľa mňa ešte vôbec nezačali klesať.

Signatúra 

I just hang on
Suffer well
Sometimes its hard
Its hard to tell

Pridané: 06. január 2008 o 06:02 PM   [ # 12 ]
Happiest Girl
Ikona užívateľa
Registrovaný  2007-01-20

Takze stagnuju ci stupaju ? tj Speak and spell… < Violator < Sofad < Ultra < Exciter < PTA ? Tak to myslis?

Signatúra 

Nigredo 22.9.2008 !!!

Pridané: 07. január 2008 o 09:20 AM   [ # 13 ]
Slowblow
HodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  43
Registrovaný  2003-02-03

Asi tak :

S&S;<= ABF << CTA < SGR < BC < MFTM << Violator < SOFAD >> Ultra >> Exciter << PTA

[ Príspevok bol upravovaný: 07 január 2008 09:24 AM vykonal Milda ]

Pridané: 23. marec 2013 o 12:42 PM   [ # 14 ]
Slowblow
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  67
Registrovaný  2003-02-23

idealne na ozivenie temy, chvalabohu ze chlapci neskoncili to by sme nikdy nemali delta masinu smile

Signatúra 

Let’s have a black celebration ....