Diskusné fórum

   
 < 1 2 3 4 5 >  Posledná ›
3 z 6
Oceán / Shalom / Muk / Vozáry / Kučera
Pridané: 03. október 2008 o 08:03 AM   [ # 31 ]
Moderátor
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  655
Registrovaný  2004-04-23

...a nejako sa pohly lady aj pri skupine OCEAN kedze titul Best of 2008 sa objavil na strankach DMshopu.cz s datumom vydania v polovici novembra…

 Signatúra 

electrowired / Collection

 
 
Pridané: 03. október 2008 o 08:06 AM   [ # 32 ]
Moderátor
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  655
Registrovaný  2004-04-23

Ked som sa pozrel na stranku DMshopu na tu Best Of od Oceanu, udrelo mi do oci, ze toto ma byt akoze oficialny obal CD??? Tak to fakt “klobuk dole” pred tym kto toto navrhol… Ak sa mylim a je to len nejaky obal aby to policko nebolo prazdne, tak to som si vydychol…

 Signatúra 

electrowired / Collection

 
 
Pridané: 25. november 2008 o 01:25 PM   [ # 33 ]
Ghost
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  924
Registrovaný  2005-08-09

Muk poprvé o New Ocean:

Petr Muk a New Ocean
Kompletní znění dopisu zpěváka Oceánu

Očekávatelné se stalo skutkem: mí bývalí kolegové z kapely Oceán a projektu Shalom ohlásili – po dlouhých šestnácti letech - návrat pod názvem New Ocean. Několikaměsíční fámy se tak konečně proměnily v konkrétní jména, tváře, záměry, termíny a mediální prohlášení.

Mnozí mě vyzývají, abych na to razantně reagoval, snad v tušení senzací. O ty zájem nemám, jen zopakuji mnou dříve již řečené: bez spontánně obnoveného kontaktu všech původních členů a společného vzniku nového repertoáru pro mě vzkříšení Oceánu nedává smysl.

Byli jsme tehdy hodně mladí, zúročili jsme roky kamarádství a hudební i politické opozice. Doba byla společensky převratná a synthi muzika v celosvětově zásadním postavení. Oceánské roky 1985 až 1992 se proto staly jedinečnými, nezapomenutelnými a neopakovatelnými. Každou jejich připomínku v podobě kvalitní CD reedice či zejména dosud nevydaného oficiálního DVD vítám.

Důvody rozchodu Oceánu jsem již několikrát pojmenoval: spory nad mými novými písněmi pro kapelu (a současná neexistence jiných návrhů), nepoměr v hudebním přínosu, narůstající osobní napětí. S Petry Kučerou a Honsem jsem ovšem spolupráci vlastně nikdy nepřerušil a jejich vkladu do shalomského i mého sólového období si velmi vážím.

V Shalomu jsme kdysi riskovali ztrátu oceánského kultovního statusu, třeba i nečekaným využitím vokalistek. Kariéru pod vlastním jménem jsem si musel odpracovat, protože minulé zásluhy příliš neplatí. Ve stejné situaci je dnes New Ocean: respektovanost zpěvačky a všech pánů je dána, budoucnost je v jejich rukou – a měli by to dokázat i pod nezavádějícím označením. Nevyhovuje mi tudíž, že využili poangličtělou verzi názvu kapely právem vzpomínané pro nevšední české texty k tehdy nepochybně výjimečné muzice, předávané tisícům fandů (snad dost užitečně a originálně) mým zpěvem.

Chci věřit, že – tak jako se to děje s oceánskými songy v mém případě – budou recyklovány jen písně, k nimž mají členové inovované party autorský vztah. V případě spoluautorství s Petrem Kučerou předpokládám dotaz na mé stanovisko k novému využití předlohy - já jsem to tak vždycky předem dělal. Skutečná podstata dosavadního čtvrtinového dělení autorských a interpretačních honorářů podle tiráží starých nahrávek je totiž všem zúčastněným od počátku jasná.

Konstatuji, že bez mého zásadního podílu nevznikla vlastně žádná oceánská melodie, i když tvůrčího přínosu Petra Kučery si cením a práci Vozáryovců na výsledné podobě a celkovém soundu nehodlám nijak zlehčovat. Bude-li třeba, jsem připraven píseň po písni rozklíčovat celou diskografii Oceánu podle konkrétního přispění k jejímu vzniku.

Krom všeho shora uvedeného stojí proti mé účasti ve staronovém Oceánu zejména fakt, že jsem v životním období lidsky šťastném a pracovně nabitém, což v tom nejlepším slova smyslu spotřebovává všechen můj čas. Mám v Praze spokojenou rodinu, spojující mé dvě starší dcery s malou Noemi a její maminkou Evou –  jistě nutné českobudějovické zkoušení by pak bylo komplikací.

Navíc, vedle vystupování s tradiční malou partou, dokončujeme s rozšířeným p.m. bandem zásadně přearanžovanou podobu mého repertoáru pro rok 2009. Letošní letní koncerty ukázaly, že s novým kytaristou a baskytaristou se posuneme zase o kus dál – a prosincové brněnské vystoupení s německou kapelou Alphaville bude další prověrkou. Velmi brzy také začnu zkoušet roli Leonarda da Vinciho v muzikálu Mona Lisa: čeká mě tam hodně práce, na kterou se těším. A rýsovat už se začíná také materiál pro mé nové album.

Letos v srpnu jsem, asi potřetí za posledních cca 10 let, odmítl obnovení Oceánu ze spíše marketingových důvodů a bez současného splnění výše uvedených lidských předpokladů a muzikantských podmínek. Touha Honzy, Petrů a Dušana právě teď navázat na minulost je ale zřejmě tak silná, že rychle našli jiné personální řešení.

Hledání náhradních zpěváků nevyšlo, volba tedy logicky padla na zpěvačku. Je mi sympatické, že Jitka Charvátová se distancuje od pouhé písňové repliky či od pokusu navázat na dobové poselství Oceánu. Je totiž možné, že výsledek akce New Ocean bude hudebně zajímavý i komerčně úspěšný, ale opravdový Oceán to prostě být nikdy nemůže.

Něco tím však definitivně končí. Něco začíná? Podle vyjádření Dušana Vozáryho pro časopis Filter jde vlastně o zcela nezávaznou zkoušku trvanlivosti jednoho fenoménu, v případě nezájmu okolí bez výčitek kdykoli ukončitelnou. Takový test mám za zbytečný.

 

 


http://kultura.idnes.cz/zpevak-petr-muk-vzkriseni-oceanu-nedava-smysl-f49-/hudba.asp?c=A081125_111617_hudba_kot

[ Príspevok bol upravovaný: 25 november 2008 01:31 PM vykonal Dangerous ]
 
 
Pridané: 26. november 2008 o 08:22 AM   [ # 34 ]
Ghost
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  924
Registrovaný  2005-08-09

to Substance 242: jo to by mohlo být zajímavé, jinak zdá se mi to, nebo tam byl skutečně prostor pro to Muka přemluvit, aby se Oceán vrátil v původní sestavě, nejspíš to opět zbořilo jen lidské ego… podobně jako Wilder vs. Depeche Mode smile

 
 
Pridané: 11. december 2008 o 05:28 PM   [ # 35 ]
Spacewalker
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  34
Registrovaný  2004-09-10

Podľas mňa Ocean bez Muka prípadne bez adekvátneho mužského vokálu to je dopredu stratená záležitosť, teda aspoň pre mňa…..................

 
 
Pridané: 19. december 2008 o 05:30 PM   [ # 36 ]
Moderátor
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  655
Registrovaný  2004-04-23
Substance242 - 19 december 2008 06:48 AM

tArGeT: Sorry nepovolí mi sieť poslať PM, odkiaľ máš ten Nový oceán obrázok pls? Sorry za offtopic.

kukni sem http://www.sazavafest.cz/novinky/prichazi-new-ocean/

 Signatúra 

electrowired / Collection

 
 
Pridané: 19. december 2008 o 10:39 PM   [ # 37 ]
Painkiller
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  271
Registrovaný  2005-12-11
tArGeT - 19 december 2008 04:30 PM
Substance242 - 19 december 2008 06:48 AM

tArGeT: Sorry nepovolí mi sieť poslať PM, odkiaľ máš ten Nový oceán obrázok pls? Sorry za offtopic.

kukni sem http://www.sazavafest.cz/novinky/prichazi-new-ocean/

Mne to proste zas a opäť nedá...Oceán bez Muka nie je Oceán…môžu byť aj New Ocean aj “Hyper-superduper-masterblaster Ocean”...nie je to Oceán..NÁŠ Oceán!!!...reunion by bol výborným ťahom (predovšetkým marketingovým wink)...pre nás, fanúšikov, by to bolo niečo famózne…ale treba všetkých členov…Tak ako napríklad Queen bez Freddieho Mercuryho už nikdy Queenom nebude…

 
 
Pridané: 30. január 2009 o 10:43 PM   [ # 38 ]
Little 15
Hodnosť
Počet príspevkov:  3
Registrovaný  2009-01-30

My budeme lepší ako Oceán.Prosím vydržte!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Žilina

[ Príspevok bol upravovaný: 30 január 2009 10:47 PM vykonal myegg ]
 
 
Pridané: 31. január 2009 o 10:22 AM   [ # 39 ]
Painkiller
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  271
Registrovaný  2005-12-11
myegg - 30 január 2009 09:43 PM

My budeme lepší ako Oceán.Prosím vydržte!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Žilina

Kto - “Vy”??? big surprise

 
 
Pridané: 31. január 2009 o 01:41 PM   [ # 40 ]
Administrátor
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  1777
Registrovaný  2002-09-05
myegg - 30 január 2009 09:43 PM

My budeme lepší ako Oceán.Prosím vydržte!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Žilina

Jaro, prestan pit!

 
 
Pridané: 31. december 2009 o 01:28 PM   [ # 41 ]
Ghost
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  598
Registrovaný  2004-10-14

Muk trošku přibral, ale má dobrej vohoz smile

Obrázkové prílohy
muk.jpg
 
 
Pridané: 23. február 2010 o 09:27 PM   [ # 42 ]
Spacewalker
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  29
Registrovaný  2004-06-14

akurat som prepol na STV 1…...Petko Muk ucinkuje v Drislakovinach…..nielen ze tam spieva tie svoje hity, ale aj sa snazi zapajat do tych “vtipnych” dristov…....humus….

 Signatúra 

Banzaiiiiii

 
 
Pridané: 24. február 2010 o 12:20 AM   [ # 43 ]
Happiest Girl
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  88
Registrovaný  2007-05-08
Substance242 - 06 január 2010 09:13 PM

Tak čo je vlastne s tým Novým Oceánom, hmm?

New Oceán je u ledu.Jitka Charvátová co tam měla zpívat ted pracovala na solové desce,která ted někdy vychází,Honza Vozáry měl práci s otvíráním nového klubu v budějovicích.
V nejbližší době z toho asi nic nebude

 
 
Pridané: 24. máj 2010 o 12:10 PM   [ # 44 ]
Ghost
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  765
Registrovaný  2003-02-18

PETR MUK zomrel dnes ráno :-(
http://kultura.sme.sk/c/5389481/zomrel-cesky-spevak-petr-muk.html

 Signatúra 

Ak ľudia očakávajú, že Boh bude namiesto nich samých plánovať ich život a chrániť ich, strácajú motiváciu usmerňovať a riadiť svoj vlastný život.

 
 
Pridané: 25. máj 2010 o 01:07 PM   [ # 45 ]
Ghost
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  924
Registrovaný  2005-08-09
Substance242 - 25 máj 2010 09:45 AM

... naozaj hovoril Jan Vozáry, že mali skúšať pre turné Oceánu niekedy budúci rok, že staršie skladby sú hotové?

říkal to včera Vozáry v televizi…podle toho co jsem slyšel, tak se skutečně chystalo reunion turné Oceánu…

 
 
   
 < 1 2 3 4 5 >  Posledná ›
3 z 6
 
‹‹ Placebo      Hudobný (Electro) Download ››