Diskusné fórum

   
 1 2 > 
1 z 2
Hudba ako liek
Pridané: 08. september 2007 o 08:10 PM
Spacewalker
HodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  39
Registrovaný  2007-01-26

Často sa zamýšľam nad tým, čo všetko pre mňa znamená hudba, a ako dokáže človeku pomôcť. Pre mňa možno znamená až príliš veľa. Je neuveriteľné, ako ma povzbudí vtedy, keď mi je blbo. A vtedy mám v sebe nejakú silu vnímať ju úplne inak, všimnúť si v nej veci, ktoré by som si inak ani nevšimla. Jednoducho skvelý liek na dušu. Mohli by sme vlastne povedať, že hudba (spolu s láskou, hlúposťou a peniazmi) hýbe svetom. smile

Tak čo mi na to poviete? Ako to vnímate vy? wink

 
 
Pridané: 10. september 2007 o 10:09 AM   [ # 1 ]
Exciter
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  138
Registrovaný  2003-02-19

pridám svoj postreh.
Ked som bol chorý, väčšinou sa to spájalo so zapálenými dutinami. Čo malo za prozaický následok to, že som hudbu nemohol počúvať, doslova mi spôsobovala bolesť hlavy smile Ale o to krajšia radosť bola vtedy, ked po dlhej dobe som sa mohol prejť s iPodom, prípadne si vychutnať hudbu doma trošku hlasnejšie smile

Hudba má pre mňa kúzelný význam.  Pri PC (a to trávim pri ňom aj 8 hodín) bez hudby to nejde, veľmi ma to inšpiruje pri písaní bezvýznamných smile príspevkov do tohoto fóra, ale aj chatovanie s priateľmi je s hudbou vždy pozitívne naladené.

 Signatúra 

“With the wrong tune played till it sounded right yah!”

 
 
Pridané: 10. september 2007 o 01:15 PM   [ # 2 ]
Ghost
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  655
Registrovaný  2004-04-23

ano hudba ako jedna z mala veci cloveka urcitym sposobom formuje ale tym padom aj ovplyvnuje. Ja si svoj zivot bez nej predstavit neviem a stale mi sprijemnuje ci uz chvile radostne alebo smutne. Akurat mam niekedy problem vybrat si podla nalady tu pravu hudbu (album, interpreta). Doma si hudbu vyberam zo svojho archivu a v praci je to Radio_FM, ktore mi robi radost pre svoju originalnost.

 Signatúra 

electrowired / Collection

 
 
Pridané: 11. september 2007 o 08:04 PM   [ # 3 ]
Spacewalker
HodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  39
Registrovaný  2007-01-26

Ja si napríklad posledné poväčšinou daždivé dni užívam tak, že cestou zo školy chodím cez mesto bez dáždnika so slúchatkami v ušiach a celou cestou rozmýšľam, čo všetko som cez ten deň urobila, čo všetko sa stalo, a vždy mi to pomôže povzniesť sa nad to všetko, proste na chvíľu mám pocit, že som “nepremožiteľná” cheese . A kým prídem domov tak som už v pohode smile . Len je pre mňa nepochopiteľné to, že na smutnú náladu najviac pomôže taká smutnejšia, melancholická hudba oh oh .

 
 
Pridané: 11. september 2007 o 11:54 PM   [ # 4 ]
Spacewalker
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  19
Registrovaný  2004-01-27
Alizza - 11 september 2007 06:04 PM

Len je pre mňa nepochopiteľné to, že na smutnú náladu najviac pomôže taká smutnejšia, melancholická hudba oh oh .

ono je to asi individualne, ale u mna to funguje tiez nejako tak. zavisi od psychiky cloveka asi.

 
 
Pridané: 26. september 2007 o 02:42 PM   [ # 5 ]
Ghost
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  598
Registrovaný  2004-10-14

Jsou 2 věci, bez kterých nemůžu žít: hudba a čokoláda smile

 
 
Pridané: 06. október 2007 o 12:06 AM   [ # 6 ]
Spacewalker
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  16
Registrovaný  2006-02-16

Tiez si neviem bez hudby predstavit moj zivot…ked v sebe nieco riesim,tak je to prave hudba v ktrorej hladam odpovede na svoje otazky.
Mam obdobia kedy pocuvam cisto len pesimistickejsiu hudbu,inokedy zas beztarostnu a veselu…naozaj to zalezi od vsetkeho mozneho…
Mnoho pesniciek mam spojenych s ludmi na ktorym mi naozaj zalezi…najnovsie je to saw something

 Signatúra 

Soulmates never die…

 
 
Pridané: 09. október 2007 o 08:47 PM   [ # 7 ]
Spacewalker
HodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  39
Registrovaný  2007-01-26
Beladona - 26 september 2007 12:42 PM

Jsou 2 věci, bez kterých nemůžu žít: hudba a čokoláda smile

No, veru tak . Len pokiaľ viem, tak liečivé účinky hudby na rozdiel od čokolády ešte neboli vedecky dokázané (škoda). Ale treba povedať, že ľudská psychika je ešte dosť nepreskúmaná, takže niekedy sa toho určite dočkáme.

 
 
Pridané: 23. december 2007 o 09:15 PM   [ # 8 ]
Little 15
Ikona užívateľa
Hodnosť
Počet príspevkov:  9
Registrovaný  2006-07-15

Pre mňa má hudba zvláštnu moc, že ma oddelí od všetkých ľudí naokolo. Dám si do uší hudbu a zrazu dokážem aj nakupovať v supermarkete, skúste to.

 
 
Pridané: 14. marec 2008 o 09:06 AM   [ # 9 ]
Ghost
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  598
Registrovaný  2004-10-14
Alizza - 09 október 2007 06:47 PM
Beladona - 26 september 2007 12:42 PM

Jsou 2 věci, bez kterých nemůžu žít: hudba a čokoláda smile

No, veru tak . Len pokiaľ viem, tak liečivé účinky hudby na rozdiel od čokolády ešte neboli vedecky dokázané (škoda). Ale treba povedať, že ľudská psychika je ešte dosť nepreskúmaná, takže niekedy sa toho určite dočkáme.

Ale jo, myslím, že už i vědci to připouští. A alternativní léčitelé praktikují muzikoterapii, která stejně jako třeba automatická kresba, meditace a podobné praktiky uvolňují psychické bloky a tím posilují imunitu a samoléčení organismu.

 
 
Pridané: 14. marec 2008 o 09:24 AM   [ # 10 ]
Ghost
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  655
Registrovaný  2004-04-23

takze co odporucit? stale dookola a vsade pocuvat len tu najlepsiu hudbu aby sme sa citili vzdy super a boli odolni voci tej hudbe ktora sa na nas vali zovsadial…  tongue wink

 Signatúra 

electrowired / Collection

 
 
Pridané: 05. júl 2008 o 12:12 PM   [ # 11 ]
Happiest Girl
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  99
Registrovaný  2005-03-26

...to je pravda.. hudba má svoju silu… bez hudby si neviem predstaviť život…prináša jedinečné osvieženie ducha a človek i keď je totálne znechutený sebou, všetkým, a pustí si hudbu, ktorú miluje, začne všetkému rozumieť...hoci aj k odpusteniu nedôjde…ale ten efekt je jedinečný!

 Signatúra 

Filozofia je permanentné a ako vždy aj márne úsilie povedať to, čo sa vlastne nedá povedať.
Theodor Adorno

 
 
Pridané: 24. september 2008 o 09:32 PM   [ # 12 ]
Exciter
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  145
Registrovaný  2007-09-14

Žiaľ hudba a texty môžu byť aj príčinou tragédie ! Určite ste čítali o fínovi Matti Saarim, ktorý v škole zastrelil 10 ludí.  Nechcel by som byť v koži chlapcov z electro/ebm skupiny Wumpscut, pod ktorých nickom ( wumpscut86 ) sa predvádzal na strelnici a ktorých tvorba evidentne ovplyvnila jeho konanie !
Ja tiež počúvam Wumpscut a veci podobné ( a že je nás tu viac ) a až teraz som si uvedomil aké je to nebezpečné. Toto sa proste nemôže stať fans iného štýlu hudby !!, takže to priatelia príliš “nežerte”.

 
 
Pridané: 25. september 2008 o 10:38 AM   [ # 13 ]
Ghost
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  598
Registrovaný  2004-10-14

Podle mého názoru může hudba takhle extrémně ovlivnit už jen těžce narušené lidi.

 
 
Pridané: 25. september 2008 o 10:54 AM   [ # 14 ]
Ghost
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  924
Registrovaný  2005-08-09
Beladona - 25 september 2008 08:38 AM

Podle mého názoru může hudba takhle extrémně ovlivnit už jen těžce narušené lidi.

Na začátku 90. let byl dokonce soudní proces s Judas Priest, když dva jejich fanoušci spáchali sebevraždu při poslechu jedné z jejich písní...

 
 
Pridané: 25. september 2008 o 11:09 AM   [ # 15 ]
Ghost
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  598
Registrovaný  2004-10-14
Dangerous - 25 september 2008 08:54 AM
Beladona - 25 september 2008 08:38 AM

Podle mého názoru může hudba takhle extrémně ovlivnit už jen těžce narušené lidi.

Na začátku 90. let byl dokonce soudní proces s Judas Priest, když dva jejich fanoušci spáchali sebevraždu při poslechu jedné z jejich písní...

To je strašný. To přece museli být magoři už předtím.
A to, že se děti v televizi denně koukají na násilí a vraždění, nikomu nevadí?

 
 
   
 1 2 > 
1 z 2
 
‹‹ Vtípky / Kto sa pridá? ;-)      Down Town ››