Diskusné fórum

   
 < 1 2 3 4 5 >  Posledná ›
3 z 17
Synthpop & Future Pop & Electronic
Pridané: 25. jún 2008 o 08:16 AM   [ # 31 ]
Moderátor
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  655
Registrovaný  2004-04-23
geronimo - 24 jún 2008 07:20 AM

F.O.D. - Synthesizer Tanzmusik (2008)
Nemecká kapelka…veľmi kvalitný album…príjemné melódie s nadupaným elektronickým soundom…určite stojí za vypočutie (i niekoľkonásobné wink)

Pre mna je to obycajna trapna zmeska Melotronu a And One, z nemecka uz nic nove asi nepride, stale len tie halusky ako v komercii tak aj v synthi-pope…

 Signatúra 

electrowired / Collection

 
 
Pridané: 25. jún 2008 o 11:50 AM   [ # 32 ]
Exciter
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  145
Registrovaný  2007-09-14
tArGeT - 25 jún 2008 06:16 AM
geronimo - 24 jún 2008 07:20 AM

F.O.D. - Synthesizer Tanzmusik (2008)
Nemecká kapelka…veľmi kvalitný album…príjemné melódie s nadupaným elektronickým soundom…určite stojí za vypočutie (i niekoľkonásobné wink)

Pre mna je to obycajna trapna zmeska Melotronu a And One, z nemecka uz nic nove asi nepride, stale len tie halusky ako v komercii tak aj v synthi-pope…

F.O.D.  som už vychválil 1.3.08 na str.č.1. Podľa mňa je to dobré a vždy poteší, keď niekto spraví lepší album ako ten predchádzajúci- v poslednej dobe je to skôr výnimka. A o to viac, že je to z nemecka, lebo v poslednej dobe je fakt, že na ten počet kapiel a albumov je toho dobrého naozaj žalostne málo. Na pár výnimiek ma nemci “nudia”. Už dlhšie tvrdím, že v tomto pomere kraľujú scéne švédi a budúcnosť vidím v rusoch a v južnej amerike, kde vyrastá hodne silná komunita v štýle dark-electro, future, ktorá nieje skazená nemeckým tac,tac,bum,bum.

 
 
Pridané: 25. jún 2008 o 03:47 PM   [ # 33 ]
Moderátor
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  655
Registrovaný  2004-04-23

...mozno je to fajn ze sa niektorej skupine podari vydanim druheho albumu niekde sa posunut, ale ten posun zvacsa byva zasa iba nieco co uz hraje dalsich 100 kapiel v tomto hudobnom zanre. Synthi-pop sa vyrazne zmenil od 80-tych rokov iba svojim lepsim synth zvukom, nejakou zasadnou obmenou alebo niecim novym nepresiel, preto aj ked vyjde vyberovka nejakych kapiel vacsinou to po 20 min. zneje rovnako a ak ani nie tak je to tym ze tam su kapely ktore nehraju vylucne styl synthi-pop ale sa iba nejaka ich skladba na tento styl podoba…

 Signatúra 

electrowired / Collection

 
 
Pridané: 28. jún 2008 o 11:58 AM   [ # 34 ]
Exciter
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  145
Registrovaný  2007-09-14

jún 2008

KieTheVez - Non- Binary

Návrat presne po 10tich rokoch a treba povedať, že označenie synthpop ostalo asi len zo zvyku, podľa prvých dvoch albumoch. Nech už je to alternatíva, popík alebo aj indie, mne sa tento album páči každým ďalším vypočutím stále viac a podľa mňa je za mesiac najlepší.

Lowe - Kino International

Tiež mám pocit, že označenie synthpop ostal ešte z čias State Machine. Ja som z tohoto albumu mierne sklamaný. Nedá sa to neporovnať s debutom a ten ostane zjavne neprekonateľný. Dve nové skladby odzneli minulý rok aj v Subclube, Dice Roller je pesnička Universal Poplab a od nich sa mi páči aj viacej a nakoniec mi prekážajú niektoré zbytočne ponaťahované a bezduché ukončenia pesničiek, aj napriek tomu, že album má svoju kvalitu.

Sound Tesselated - Ghostwriter

Z čistého synthpopu v mesiaci asi to najlepšie ( niečo pre Geronima ! ).  Dva predchádzajúce albumy boli nápaditejšie, ale vzhľadom k tomu, že títo páni si vydávajú albumy v úplnej tichosti, pre radosť a hlavne vedia spievať ! je to dobré.

System Syn - End

Z toho tvrdšieho a rýchlejšieho by som odporučil toto. Pre mňa je to electro/future a nie ako je označované EBM/industriál.

 
 
Pridané: 28. jún 2008 o 12:22 PM   [ # 35 ]
Exciter
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  145
Registrovaný  2007-09-14

Jaj a ešte by som zabudol na jednu výbornú haluzovinu :

Monstergod - Gods verses   - konkrétne tieto coveri :
- Fly On The Windscreen ( depeche)
- Shake The Disease ( depeche )
- Lullaby ( cure )

Sú to prerábky v štýle dark-elctro/ebm a sú free k stiahnutiu na domovej stránke týchto polákov : http://www.monstergod.com

 
 
Pridané: 12. júl 2008 o 11:43 AM   [ # 36 ]
Spacewalker
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  34
Registrovaný  2004-09-10

Celkom zaujimavé CDM od RED FLAG ,, Once Past Twice Future,, už sa teším na nový album…..................

 
 
Pridané: 18. júl 2008 o 12:36 AM   [ # 37 ]
Painkiller
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  271
Registrovaný  2005-12-11

Zohnal som si koncert Pet Shop Boys - Cubism (2006) z Mexico City…nie je to sice horuca novinka, ale pre fanusikov PSB urcite vynikajuci kusok…chlapci su vo vynikajucej forme…Chrisova typicka kamenna tvar za klavesami, pohlad skryvajuce slnecne okuliare, Neil dynamicky odspievava najvacsie hity aj pecky z posledneho albumu Fundamental (2006)...uzasna atmosfera, spickove aranzmany, myslim aj obstojna choreografia tanecnikov + dost dobre premyslene kulisy to vsetko podskrtava vynikajuci koncert fenomenalnych Pet Shop Boys…

 
 
Pridané: 18. júl 2008 o 09:24 PM   [ # 38 ]
Exciter
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  145
Registrovaný  2007-09-14
geronimo - 17 júl 2008 10:36 PM

Zohnal som si koncert Pet Shop Boys - Cubism (2006) z Mexico City…nie je to sice horuca novinka, ale pre fanusikov PSB urcite vynikajuci kusok…chlapci su vo vynikajucej forme…Chrisova typicka kamenna tvar za klavesami, pohlad skryvajuce slnecne okuliare, Neil dynamicky odspievava najvacsie hity aj pecky z posledneho albumu Fundamental (2006)...uzasna atmosfera, spickove aranzmany, myslim aj obstojna choreografia tanecnikov + dost dobre premyslene kulisy to vsetko podskrtava vynikajuci koncert fenomenalnych Pet Shop Boys…

áno, áno, súhlas. K tej novej pesničke šiel klip z tohoto koncertu (dvd), tak ma to upútalo a doma nakoniec malo dvd veľký rodinný úspech grin, až tak, že som musel koncert zohnať aj v čiste mp3 podobe aj napriek tomu, že vlastne všetky pesničky aj s videoklipmi doma mám.  Tuším som to aj olivettimu posielal, že ?

 
 
Pridané: 26. júl 2008 o 07:44 PM   [ # 39 ]
Exciter
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  145
Registrovaný  2007-09-14

Druhý singel s videom od Elegant Machinery s názvom Move:
http://www.outofline.de/elegantvideo/em_move.html
Feel In Silence je hudobne lepšia, ale zas toto má lepší klip.

 
 
Pridané: 07. august 2008 o 02:02 AM   [ # 40 ]
Painkiller
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  271
Registrovaný  2005-12-11

Ganymede - Operation Ganymede (2008)
Tak nazov tejto kapely mi vcera este nic nehovoril, ale ako som si vypocul tento album, tak fakt klobuk dolu!...genialny album…vyborny melodicky synthpop presne podla mojho gusta…z kazdej skladby citit vesmir a velmi kvalitna kompozicia melodii a aranzmany…rozhodne pre mna jeden z naj albumov 2008…

 
 
Pridané: 07. august 2008 o 08:15 PM   [ # 41 ]
Exciter
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  145
Registrovaný  2007-09-14
geronimo - 07 august 2008 12:02 AM

Ganymede - Operation Ganymede (2008)
Tak nazov tejto kapely mi vcera este nic nehovoril, ale ako som si vypocul tento album, tak fakt klobuk dolu!...genialny album…vyborny melodicky synthpop presne podla mojho gusta…z kazdej skladby citit vesmir a velmi kvalitna kompozicia melodii a aranzmany…rozhodne pre mna jeden z naj albumov 2008…

U mňa jedným uchom dnu a druhým von, ale zas na druhej strane lepšie než album Euromantique. Chcelo by to minimálne výraznejšieho speváka.

V júli ma oslovilo toto :
Hotel Persona - In The Clouds
Trošku mimo scénu, ale melodické a dostatočne pestré : na úvodnú singlovú a gitarovejšiu “Apocalypse” je odpoveďou elektronickejšia “To The Light” a potom v správnom pomere pohodovky ako ” Addicted ” Modern Kids “Lullaby For Evan ” atď. Dojem mi kazí len cover Samanthy Fox.

V auguste zatial len :
Equatronic - La Mode Dépeche ( Best of )
Equatronic mám zaradený spolu s napr. Point Of View, Sound Tesselated alebo Pleasure Remain ( ktorý nám zahrali aj v Blave ) medzi jednoduchý ale vysoko melodický a slušne spievaný synthi popík. Nerozumiem prečo tomu dali taký názov a prečo tam narvali toľko trackov, ale potešili ma remixami, ktoré som doteraz nemal. Akurát tie tri cover verzie si mohli odpustiť a rozhodne mi tam chýba ” Eisberg “.

 
 
Pridané: 08. august 2008 o 02:30 AM   [ # 42 ]
Painkiller
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  271
Registrovaný  2005-12-11
stacho - 07 august 2008 06:15 PM
geronimo - 07 august 2008 12:02 AM

Ganymede - Operation Ganymede (2008)
Tak nazov tejto kapely mi vcera este nic nehovoril, ale ako som si vypocul tento album, tak fakt klobuk dolu!...genialny album…vyborny melodicky synthpop presne podla mojho gusta…z kazdej skladby citit vesmir a velmi kvalitna kompozicia melodii a aranzmany…rozhodne pre mna jeden z naj albumov 2008…

U mňa jedným uchom dnu a druhým von, ale zas na druhej strane lepšie než album Euromantique. Chcelo by to minimálne výraznejšieho speváka.

V júli ma oslovilo toto :
Hotel Persona - In The Clouds
Trošku mimo scénu, ale melodické a dostatočne pestré : na úvodnú singlovú a gitarovejšiu “Apocalypse” je odpoveďou elektronickejšia “To The Light” a potom v správnom pomere pohodovky ako ” Addicted ” Modern Kids “Lullaby For Evan ” atď. Dojem mi kazí len cover Samanthy Fox.

V auguste zatial len :
Equatronic - La Mode Dépeche ( Best of )
Equatronic mám zaradený spolu s napr. Point Of View, Sound Tesselated alebo Pleasure Remain ( ktorý nám zahrali aj v Blave ) medzi jednoduchý ale vysoko melodický a slušne spievaný synthi popík. Nerozumiem prečo tomu dali taký názov a prečo tam narvali toľko trackov, ale potešili ma remixami, ktoré som doteraz nemal. Akurát tie tri cover verzie si mohli odpustiť a rozhodne mi tam chýba ” Eisberg “.

Tak jasne…mne sa ale Ganymede velmi pacia…kolko ludi tolko chuti smile ...a Sound Tesselated sa mi tiez pacia…ja som velmi orientovany na takyto melodicky synthpop…

 
 
Pridané: 12. august 2008 o 01:00 PM   [ # 43 ]
Ghost
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  554
Registrovaný  2007-10-29

stacho:
KieTheVez - Non- Binary

vyborny albumik, aj s tucnym pridavkom melancholie, pocuvam posledny mesiac casto. Ale prve albumy sa mi na druhu stranu vobec nepacia.

 Signatúra 

/ bratislava / budapest / praha / 2013 // bratislava / wien / praha / zürich / zürich / 2014 //

 
 
Pridané: 21. august 2008 o 06:50 PM   [ # 44 ]
Moderátor
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  655
Registrovaný  2004-04-23

no ja som na tejto skupine fical ked som si nechal v Nemecku kupit album FLOP, cely album sa mi paci dodnes aj single co k nemu vysli… no a potom to uz islo dolu vodou a dnes je tato skupina uplne o nicom resp. prezentuje nejaky ten TUC TUC nemecky elektro-pop, ktory vobec nemusim… zjedondusene povedane chalanom dosli napady a tocia sa v tom istom kruhu uz dobrych par rokov bez nejakej napaditosti a originality…

 Signatúra 

electrowired / Collection

 
 
Pridané: 23. august 2008 o 01:47 PM   [ # 45 ]
Exciter
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  145
Registrovaný  2007-09-14

And One u mňa jak na hojdačke, Aggresor ma moc neoslovil,  Bodypop presne naopak, ešte dodnes mám z neho zvonenia na mobile grin. Staršie albumy tak pol na pol ( Anquish, Spot!, Nordhausen atď. )
Toho roku som počul akurát nejakú lajfku, tuším Hanover- taký divný koncert, polka tracklistu boli samé cover verzie iných skupín. Aj ten odsúvaný albumík 1 1/2 mal byť o coveroch, tak neviem kam fešáci smerujú.

 
 
   
 < 1 2 3 4 5 >  Posledná ›
3 z 17