Diskusné fórum

   
‹ Prvá  < 2 3 4 5 6 >  Posledná ›
4 z 11
Filmy
Pridané: 05. máj 2008 o 05:21 PM   [ # 46 ]
Happiest Girl
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  102
Registrovaný  2003-03-01

RAMBO IV - kvalitny masaker! ...starý Johny báči sa vysvihol na svoj vek..z Barmskych uchylných vojacikov spravil krvavu pasteku…ma u mna plusss   cool smirk

 
 
Pridané: 12. máj 2008 o 09:13 AM   [ # 47 ]
Ghost
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  924
Registrovaný  2005-08-09

Velmi mne potěšil film NUMB, doporučuji

http://www.csfd.cz/film/228322-numb/

 
 
Pridané: 12. máj 2008 o 05:59 PM   [ # 48 ]
Painkiller
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  271
Registrovaný  2005-12-11

Blades Of Glory (2007)

Velmi dobra komedia o dvoch najlepsich svetovych krasokorculiaroch ako boli prinuteni tancovat v pare…Doporucujem!...

 
 
Pridané: 18. máj 2008 o 02:43 PM   [ # 49 ]
Painkiller
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  204
Registrovaný  2007-10-18

ja odporucam 21: Oko berie…. vcera som bol na tom kine…. skratke: film inspirovany skutocnym pribehom - Ben, sdudent MIT, sa chce dostat na harvard, lenze na to nema prostriedky. caka na stipendium ale obava sa ze ho nedostane. pretoze je najsikovnejsi student rocnika, jeho profesor matiky, Mike, ho nalaka na hranie blackjacku vo Vegas, s tym, ze ho nauci specialny sposob pocitania kariet…. je to upa super film, urcite si ho pozrite

 Signatúra 

Peace. Namaste. Whatever.

 
 
Pridané: 20. máj 2008 o 04:12 PM   [ # 50 ]
Administrátor
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  659
Registrovaný  2004-11-30

The Benchwarmers

Ked sa to tak vezmem, v skutocnosti je to fajna blbost… ziaden zavratny pribeh, nejake excelentne vykony co sa tyka stabu, ale kukat sa to dalo. Fajn komedia na odreagovanie smile Dostatocne pobavila ako sa na komediu patri.
A navyse som sa rozhodol si tento film pozriet len z dovodu, ze sa tam v par zaberoch objavi K.I.T.T.

- This car is so radical. Looks just like K.l.T.T. from the show “Knight Rider”.
- lt is K.l.T.T. from “Knight Rider.

Taktiez sa v tomto filme objavil este dalsi “hollywoodsky” automobil, ale to si nie som isty ci to bol fakt povodny batmobil.

 Signatúra 

“I can’t be everywhere, and they’ve banned human cloning.” (Gil Grissom)

 
 
Pridané: 02. jún 2008 o 07:41 PM   [ # 51 ]
Ghost
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  655
Registrovaný  2004-04-23

No ja som si dnes pozrel film AMORES PERROS od mexickeho rezisera Alejandro González Iñárritu a taky brutal naturalny film som uz davno nevidel, zivoty ludi su v niektorych momentoch velmi prepletene a dost spolu suvisia. Odporucam pozriet, Ti menej narocny divaci si urcite nepridu na svoje…

 Signatúra 

electrowired / Collection

 
 
Pridané: 02. jún 2008 o 07:44 PM   [ # 52 ]
Ghost
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  655
Registrovaný  2004-04-23

No a stihol som aj dalsi narocny film a to Big Lebowski, ktory ma na CSFD.cz vysoke percenta, asi som blby ale mne sa to zdalo ako riadna kravina, takze som to ani nedopozeral, nejako sa mi zdali tie dialogy primitivne, ma na tento film niekto iny nazor? Ja som mu proste neprisiel na chut :-(

 Signatúra 

electrowired / Collection

 
 
Pridané: 02. jún 2008 o 10:28 PM   [ # 53 ]
Happiest Girl
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  102
Registrovaný  2003-03-01

prawdaze! ja mam iny nazor a kopec dalsich ludi…Big Lebowski je uzasna komedia s jedinecnym zmyslom pre humor….to treba pochopit v prvom rade, je to kwalita!

 
 
Pridané: 04. jún 2008 o 02:00 AM   [ # 54 ]
Exciter
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  145
Registrovaný  2007-09-14

KLASS / TRIEDA - Estónsko - dráma - 2007

CSFD : 90 !!!!!!

Tento film ( k máni len DVD s titulkami ) som si zohnal a pozrel na odporúčanie kamarátov.  Najprv som si myslel, že si robia srandu, ale ich vyjadrenia a výborné hodnotenie ma presvedčili.  Vynikajúci a dosť tvrdý film, ktorý vás určite donúti k zamysleniu ! Ako už bolo niekde napísané, tento film by mal byť pre študentov povinný ! a už ani ja nechápem, prečo estónci nezbierajú filmové ocenenia !
Bližšie info a aj veľmi trefné komentáre :http://www.csfd.cz/film/232359-klass/

 
 
Pridané: 04. jún 2008 o 02:00 PM   [ # 55 ]
Ghost
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  655
Registrovaný  2004-04-23
Kikero - 02 jún 2008 08:28 PM

prawdaze! ja mam iny nazor a kopec dalsich ludi…Big Lebowski je uzasna komedia s jedinecnym zmyslom pre humor….to treba pochopit v prvom rade, je to kwalita!

Dufam ze sa mi to podari na druhy krat :-D

Vcera opat same pecky, ktore som zhliadol :

1. Okno do dvora (Alfred Hitchcock, 1954)
2. Cokolada (Lasse Hallström, 2000)
3. Taxikar (Martin Scorsese, 1976)
4. Psycho (Alfred Hitchcock, 1960)

No a dnes uz mam za sebou:

1. Metropolis (Fritz Lang, 1927)
2. Blue Velvet (David Lynch, 1986)

No niet sa co cudovat konecne mam cas si tieto perly popozerat, kto niektory z tychto filmov nevidel odporucam fakt az pri ich sledovani som zistil ako davno som uz nevidel poriadny film pri ktorom sa treba aj poriadne zamysliet ;-p

 Signatúra 

electrowired / Collection

 
 
Pridané: 23. jún 2008 o 02:45 PM   [ # 56 ]
Administrátor
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  659
Registrovaný  2004-11-30

Po precitani knihy ma velmi zaujimalo jej povodne filmove spracovanie:
The Andromeda Strain (csfd)

Moje prve dojmy z filmu boli, ze ide uplne kopirovat skrateny obsah knihy. Co je pochopitelne, pretoze pri filmovom spracovavani knih nie je vela moznosti. Ale ked uz film kopiruje knihu, tak nech ju aj dokopiruje :D Nie som si uplne isty, ale z knihy som nemal tusenie ze postava Dr. Peter Leavitt je zena. A ani nebola, neviem potom preco tuto postavu hrala zena. Nehodila sa tam podla mna.
Keby som vsak knihu asi vopred neprecital, mal by som asi z filmu vacsi zazitok. :D
A teraz ma uz len caka zhliadnut nove “mini-serialove” spracovanie knihy. Kto bude lepsi?  gulp

 Signatúra 

“I can’t be everywhere, and they’ve banned human cloning.” (Gil Grissom)

 
 
Pridané: 07. júl 2008 o 08:14 PM   [ # 57 ]
Happiest Girl
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  102
Registrovaný  2003-03-01

jojo…stary dobry psychopat LYNCH! ....ale u mna i tak boduje najviac jeho bizarna Lost Highway so soundtrackom RAMMSTEIN

 
 
Pridané: 09. júl 2008 o 02:05 PM   [ # 58 ]
Administrátor
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  659
Registrovaný  2004-11-30

Pink Floyd: The Wall (csfd)

Ak ma byt film, ktory je pocinom hudobnej skupiny, vseobecne kvalitny (t.j. nie len pre fanusika skupiny), tak by mal pritiahnut aj oci ludi, ktore hudbu tej skupiny vobec nemusia. Osobne som sa s hudbou Pink Floyd doteraz velmi nestretol, nemal som proti nej nic a tak ma vsetky recenzie na tento film prinutili si najst cas a pozriet ho. Nepredpokladal som vsak, ze budem az tak sklamany.
Kedze ide o film, cakal som dej… kde bol? Ak aj nejaky bol, tak bol ako tenka sklenna tabula.
Cele mi to prislo ako kolac z 2 casti.. cesto (1.) a plnka (2.):
1. Hodinu a pol dlhy videoklip k albumu Pink Floyd, ktory zaujme skor ich fanusikov nez obycajne obecenstvo. Po prvej polhodine zacne nudit a clovek hlada vo filme nieco zaujimave. Neskor sice pride nejake to ozivenie, ked sa dostavi konecne nejaka piesen, ktora pohne aj s nefanusikom skupiny, no potom to zaklincuje opat nuda. A dotycna osoba je stastna, ze film uz konecne skoncil a uz v zivote ho nechce vidiet.
2. Autor snimku sa pokusi zobrazit vsetky oblasti zivota, na ktorych mu nieco prekaza a chce to skritizovat. Snazi sa to nejak skombinovat, aby to malo hlbku a odovzdavalo “posolstvo” s nadejou, ze nieco na tomto svete svojim prelomovym dielom zmeni. Vyjadruje svoje osobne problemy, s ktorymi sa stretol v detstve a vytvara si obraz, v ktorom podla neho kazdy prezil to co on. Tak dufa, ze s nim bude kazdy suhlasit. K tomu prida hudobny podmaz, za ktory sa snazi opat nieco skryt. Vsetko to da do jedneho hrnca, zamiesa varechou a na konci by to malo vseto do seba zapadnut ako tehla do muru.

Koniec analyzy.. teraz moj postoj k filmu:
Ak by som mal tento film pozerat kvoli hudbe, ktorej nie som fanusik, na druhu stranu nou ale neopovrhujem, dal som jej priestor, tak by ma mal snimok zaujat viac nez ako sa stalo. Bod 1 vyssie to uplne vystihuje.
Cital som mnozstvo komentarov k filmu, z ktorych som vydedukoval bod 2, preto som sa snazil zatnut zuby a cely film dopozerat.. “Ved to nakoniec moze vyborne skoncit”. Zial nestalo sa. Beznadejne som na konci hladal nejaku tu spojitost medzi rozlicnymi temami. Cele mi to prislo len ako neorganizovany mix vsetkeho mozneho. Aby som suhlasil s nazormi a myslienkami, ktore autor vyjadruje, musel by som mat rovnaky nazor ako on.. nemam a kedze som nevyrastal v podobnej situacii ako on, s mnozstvom jeho vyjadreni sa nestotoznujem.

Zaverecny verdikt: Cakal som film, dockal som sa vsak len dlheho, nekonecneho videoklipu. Ak je videoklip dlhy a hudba velmi nezaujima, bleskovou rychlostou zacne taky klip nudit - moj pripad. Jediny svetly moment na celom filme je pre mna skladba “Another Brick in the Wall” (co je pre mna nieco ako ETS od DM pre nefanusika DM). A navyse, ak by mal byt toto film, tak dialogy hercov by mohli byt vyraznejsie (vid. ked v niektorych scenach bolo hercov ledva pocut (zvuk som mal dost hlasno, v tom problem nebol)). Dufam, ze moj nos uz nikdy nenarazi na mur….

Moje hodnotenie: 1/5 (aj to len kvoli tomu, ze som to dopozeral a vdaka jednej skladbe)

 Signatúra 

“I can’t be everywhere, and they’ve banned human cloning.” (Gil Grissom)

 
 
Pridané: 09. júl 2008 o 06:27 PM   [ # 59 ]
Administrátor
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  659
Registrovaný  2004-11-30

No ved prave to v pondelok davala STV2 a ja som sa to konecne rozhodol pozriet.
Ale mam taky pocit, ze by takto dopadla asi aj 101ka, keby ju pozeral nejaky (napriklad) zarity hip-hoper :D
No kedze som velakrat cital, ze je to vyborny film (ani v casopise s TV program nesetrili na chvalach), tak som to zhliadol a ako vyborny film by som to neoznacoval.. skor ako subor videoklipov. Ale to je uz jedno… zbytocne idem hlavou proti muru :D

 Signatúra 

“I can’t be everywhere, and they’ve banned human cloning.” (Gil Grissom)

 
 
Pridané: 12. júl 2008 o 09:07 PM   [ # 60 ]
Administrátor
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  659
Registrovaný  2004-11-30

Dnes, v sobotu 12. jula, o osmej hodine vecer vysiela(la) CT1
Slavnostní zakončení MFF Karlovy Vary 2008
Ja som z tohto programu pozrel uvodnych par minut, ktore boli venovane kratkej hranej scenke (nieco ako “intro” k programu moderovanemu M. Ebenom). Trik bol v tom, ze tu scenku hrali nazivo na javisku, cele to bolo vsak snimane kamerami zblizka. V snimke sa objavilo mnozstvo hraciek, hlavne auticok, postaviciek (hlavne z filmoveho platna) a vyznelo mi to zaujimavo takto natocit.  (kombinovane boli totiz scenky s hrackami so scenami s hercami (napr. zaber na auto (hracka), potom zaber na vodica v aute (herec)). Najviac ma vsak pobavil Krtek na konci :D

 Signatúra 

“I can’t be everywhere, and they’ve banned human cloning.” (Gil Grissom)

 
 
   
‹ Prvá  < 2 3 4 5 6 >  Posledná ›
4 z 11
 
     Knihy ››