Diskusné fórum

   
 < 1 2 3 4 >  Posledná ›
2 z 15
Roky ‘80 - roky skvele na hudbu
Pridané: 23. január 2008 o 04:52 PM   [ # 16 ]
Spacewalker
HodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  13
Registrovaný  2006-06-07

a nezabudajme na stale skvelu tetu madonnu

 
 
Pridané: 24. január 2008 o 07:47 AM   [ # 17 ]
Painkiller
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  171
Registrovaný  2006-01-27
Boby - 12 január 2008 03:49 PM

Tiez je treba povedat k 80`s, ze v tej dobe sa takmer kazda kapela musela predrat sama na scenu.

ha-ha-ha, milli vanilli sa predrali sami? bolo to to iste, co je dnes, len v bledomodrom.
tiez sa producenti viac-menej snazili smerovat masovy vkus tak, aby bolo potom co najlahsie vyrobit kapelu, ktora im prinesie miliony….o nic ine takmer nikdy v showbiznise neslo.
akurat to smerovanie vkusu im castejsie narusali kapely, ktore vysli z undergroundu, a boli teda, z nedostatku inych vyrazov pouzijem “uprimne” v tom, co robili.

 
 
Pridané: 25. január 2008 o 10:51 PM   [ # 18 ]
Painkiller
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  231
Registrovaný  2004-02-05
Boby - 25 január 2008 03:54 PM

Skutocne talentovany hudobnik zoberie do ruky hudobny nastroj a pise skladby a nepotrebuje chodit na pribrzdene konkurzy…

Myslis ze Alan Wilder nie je talentovany hudobnik?

 
 
Pridané: 26. január 2008 o 03:22 PM   [ # 19 ]
Painkiller
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  231
Registrovaný  2004-02-05

Ved to neber az tak vazne. Mne je jasne ze si to nemyslel tak ako si to napisal. Ja som len trochu ironicky reagoval na tvoj prispevok ze talentovany hudobnik nemusi chodit na konkurzy. A prave A. Wilder na taky konkurz isiel. Kto vie ci by sme dnes o nom hovorili ako o dobrom hudobnikovi keby sa nedal dokopy s DM prave cez konkurz.
Mimochodom konkurzy ci rozne hodobne sutaze existovali aj v 80’ rokoch. Len sa z toho nerobili TV reality shows. Mat len talent a nemat ho kde prejavit uspech nezarucuje. Na to su konkurzy dobre. Mnoho znamych kapiel ma svojich plnohodnotnych clenov ziskanych prave z konkurzov.

 
 
Pridané: 01. február 2008 o 09:44 AM   [ # 20 ]
Exciter
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  145
Registrovaný  2007-09-14
kraco - 11 január 2008 01:17 PM

80 roky milujem ako take a patri k nim aj ten Modern Talking. Tiez ich nemusim a sam si ich rozhodne nepustim ale pri zapocuti v radiu pocitujem aspon miernu euforiu vzhladom na dobu ktoru reprezentuju, pritom sucasna produkcia (pustite si na 2 hodiny MTV).....bez komentara. Mimochodom neviete poradit stalu scenu v Bratislave kam by sa dalo zajst na 80 roky? Naposledy som sa skvele na disko zabavil asi pred rokom v METRE prave na akcii venovanej 80 rokom v produkcii Diablo, Krto.

Dnes hrajú andrejkovia v Las Vegas ( ex Mejdan ) na Trnavskom mýte hits 70,80,90s + video.

 
 
Pridané: 01. február 2008 o 10:06 AM   [ # 21 ]
Administrátor
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  628
Registrovaný  2002-07-17

80-te roky… pamatam si z nich doslova vsetko… najprv objavovanie Elanu, Nagyho, Mira Zbirku (s jeho albumami so vyrastal, tym uplne prvym pocnuc - co narodeniny, to darovany jeho album) a potom, v 1984-om prve zahranicne veci, spomenuti Modern Talking, Depeche Mode!!, Pet Shop Boys, Duran Duran…...
ono, niekto by si myslel, hlavne ti co komancov uz nezazili vobec, ze to tu bolo o hovne a nic sa nedalo zohnat… ale dalo! Ako kolko! Cez Supraphon sa dali kupit aj celkom kvalitne veci.. v radiu boli relacie ako Maraton, poobedna Zakruta a tam sa vzdy cosi zaujimave objavilo… domacu, vtedy ceskoslovensku produkciu vedel ponuknut aj Triangel, obzvlast v rubrike “prvykrat pred kamerou” a tam sa teda objavovali fakt dobre veci, “5xP” program s mladuckymi Nogom a Skrucanym… to bola startovacia ciara Banketu…
Televizny klub mladych… hlavne ked slo vysielanie z Prahy, tak tam bezali zahranicne klipy dost pravidelne, neskor Lubo Belak so svojou Videoruletou, podortmundskom vystupeni DM v roku 1987, ich mal Lubo v ponuke pravidelne…

Ein Kessel Buntes… aj tam sa z cesu na cas cosi zablyslo… a aby sme nechodili daleko, dramaturgovia Bratislavskej lyry sa tiez kazdy rok s cimsi pochlapili…

zasumene vysielanie ORF s ich previdelnou hitparadou, O3 cez radio… dovolenka v Juhoske? tam sa dalo kupit kopec veci. Trhy v madarskom Gyori? Doniesli ste odtial co ste len chceli!!! Bratislavske burzy…

proste, 80-te roky, to bolo cosi uplne skvele, malo to vsetko uzasnu atmosferu… pamatate sa na tie uzasne pocity, ked ste drzali v ruke audio pasku znacky SONY? (boli tusim prvi, co ich robili “priesvitne” - ake boli krasne). A ked mal clovek na nich nahraty v celkom pocuvatelnej kvalite nejaky album DM alebo Erasure, bol proste absolutny frajer a nad neho v tej chvili nebolo… pocuvanie albumov DM na stereosluchatkach, vychutnavanie si tych uzasnych “prechodov”... to uz dnesna generacia nikdy nezazije, vtedy si clovek veci viac vazil, bol na ne hrdy, vedel sa tesit z kazdej novej nahravky, dnes je uz vsetko samozrejmost…

diky za tuto temu, spominam vzdy rad…

 
 
Pridané: 18. apríl 2008 o 02:13 PM   [ # 22 ]
Little 15
Hodnosť
Počet príspevkov:  6
Registrovaný  2008-04-17

Ja som este v 80.rokoch nezil ale skupiny ktore vtedy boli a teraz su sa my niektore pacia.Myslim tym U2,guns roses,led zeppelin,a pod,a samozrejme nemozem zabudnut na depeche mode.

 
 
Pridané: 18. apríl 2008 o 02:32 PM   [ # 23 ]
Ghost
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  598
Registrovaný  2004-10-14

Mně připadá, že v 80. letech byly hlavně lepší zpěvačky. Teď tu jsou samé takové nemastné-neslané zpívající modelky. Ale tenkrát to byly větší osobnosti, třeba Bonnie Tyler nebo Jennifer Rush, ty zpívaly že skály padaly smile

 
 
Pridané: 05. júl 2008 o 11:35 AM   [ # 24 ]
Happiest Girl
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  99
Registrovaný  2005-03-26

...no z 80. rokov som si veľa neužila (ako ma to štve…!), ale myslim, že ak chceš, tak aj v súkromí si môžeš užívať atmosféru… smile 80. roky považujem za neopakovateľné, revolučné...teda aj hudobne wink
depeche and 80-ties forever…

 Signatúra 

Filozofia je permanentné a ako vždy aj márne úsilie povedať to, čo sa vlastne nedá povedať.
Theodor Adorno

 
 
Pridané: 07. júl 2008 o 05:46 PM   [ # 25 ]
Moderátor
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  655
Registrovaný  2004-04-23

Tak pani toto je vyberovka 80rokov podla mojho gusta:
Blackbox - Wax Trax! Records-The First 13 Years (1994)

ostatok su len disco halusky, z ktorych sa niektore daju pocuvat (aj ked je ich malo) a vacsina sa urcite pocuvat neda….

 Signatúra 

electrowired / Collection

 
 
Pridané: 08. júl 2008 o 01:12 PM   [ # 26 ]
Exciter
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  128
Registrovaný  2005-12-01

80 roky 4ever!!
hudba z tohto obdobia bola nadherna ! viac jej niet :( a to co sa tvori dnes je suchota . . .

 Signatúra 

. . . let me show you the world in my eyes . . .

 
 
Pridané: 08. júl 2008 o 01:41 PM   [ # 27 ]
Happiest Girl
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  102
Registrovaný  2003-03-01

podla mna najlepsie obdobie je prelom medzi 80-90 rokmi (presnejsie cca 1985-1997) 90 roky su tiez kultove a velmi ovplivnili moj hudobny zivot

 
 
Pridané: 08. júl 2008 o 05:35 PM   [ # 28 ]
Painkiller
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  271
Registrovaný  2005-12-11

tongue wink

Substance242 - 07 júl 2008 02:02 PM

“Roky ‘80 - roky skvele na hudbu “

Ja by som skôr povedal že “Roky osemdesiate - roky najpríšernejšej hudby v histórii vesmíru”, ale to je len môj názor, každému čo jeho je, všakže. Až na niekoľko výnimiek (kvôli jednej z nich chodím na tieto stránky) to bolo niečo neskutočne trápne, neúprimné, bezduché, retardované, psychopatické. grin

(áno, teraz je to lepšie, ak sa niekomu zdá že nie tak len preto, že máme pomerne odpúšťajúcu pamäť... a to píšem ako niekto kto nedokáže vydržať napríklad vysielanie rádia expres lebo je to skrátka niečo strašné čo hrajú... ale v 80. to bolo aj tak horšie)

Majte pekné leto. grin

Toto si myslíš naozaj alebo si chcel len rozvíriť debatu?

 
 
Pridané: 08. júl 2008 o 05:58 PM   [ # 29 ]
Ghost
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  765
Registrovaný  2003-02-18

nazor substance242 ma velmi prekvapil hlavne vzhladom na jeho vek, ak sa nemylim patri tiez medzi nas ktori mame uz cez 30 cheese  u mladsieho by som to uplne v pohode bral no toto je fakt prekvapko LOL

 Signatúra 

Ak ľudia očakávajú, že Boh bude namiesto nich samých plánovať ich život a chrániť ich, strácajú motiváciu usmerňovať a riadiť svoj vlastný život.

 
 
Pridané: 08. júl 2008 o 08:48 PM   [ # 30 ]
Spacewalker
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  29
Registrovaný  2004-06-14
Substance242 - 07 júl 2008 02:02 PM

“Roky ‘80 - roky skvele na hudbu “

Ja by som skôr povedal že “Roky osemdesiate - roky najpríšernejšej hudby v histórii vesmíru”, ale to je len môj názor, každému čo jeho je, všakže. Až na niekoľko výnimiek (kvôli jednej z nich chodím na tieto stránky) to bolo niečo neskutočne trápne, neúprimné, bezduché, retardované, psychopatické. grin

(áno, teraz je to lepšie, ak sa niekomu zdá že nie tak len preto, že máme pomerne odpúšťajúcu pamäť... a to píšem ako niekto kto nedokáže vydržať napríklad vysielanie rádia expres lebo je to skrátka niečo strašné čo hrajú... ale v 80. to bolo aj tak horšie)

Majte pekné leto. grin


ja sa skor priklanam ku Tine Gahan…..ale vsetci mame nejaky nazor na tu dobu…..ale skor by ma zaujimalo preco prave champ cars…..koli danici???

 Signatúra 

Banzaiiiiii

 
 
   
 < 1 2 3 4 >  Posledná ›
2 z 15