Diskusné fórum

   
 1 2 3 >  Posledná ›
1 z 17
Synthpop & Future Pop & Electronic
Pridané: 04. február 2008 o 04:41 PM
Spacewalker
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  34
Registrovaný  2004-09-10

Nová téma special pre tento druh hudby, news, recenzie mimo DM.

[ Príspevok bol upravovaný: 12 november 2008 10:46 PM vykonal Gabriel ]
 
 
Pridané: 04. február 2008 o 04:45 PM   [ # 1 ]
Spacewalker
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  34
Registrovaný  2004-09-10

Hneď na začiatok dávam do pozornosti pre milovníkov sythpopu 80 rokov nový singel švedskej kapelky Elegant Machinery - ,,Feel The Silence,, výborný singel a ani B strana ,,Beautiful World,, nie je zlá.

 
 
Pridané: 04. február 2008 o 09:45 PM   [ # 2 ]
Exciter
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  145
Registrovaný  2007-09-14

Na túto hitovicu od Elegant Machinery som si dovolil upozorniť, aj s linkom na klip, pred pár dňami v sekcii Now playing, lebo to oslovilo aj mňa. Okrem toho sa mi páči aj nový singel Universal Poplab - Fame and Hate ( víde 6.2. a sorry, že som na nich zaťažený, lebo každou novou vecou posielajú Erasure do dôchodku grin ).
Album týždňa je u mňa Solar Fake - Broken Grid - solová vec Svena Friedricha frontmana skupiny Zeraphine v pestrom štýle synth/electro/EBM. Recenzie na album sú tiež vysoko pozitívne.

 
 
Pridané: 09. február 2008 o 09:43 PM   [ # 3 ]
Painkiller
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  271
Registrovaný  2005-12-11
stacho - 04 február 2008 08:45 PM

Na túto hitovicu od Elegant Machinery som si dovolil upozorniť, aj s linkom na klip, pred pár dňami v sekcii Now playing, lebo to oslovilo aj mňa. Okrem toho sa mi páči aj nový singel Universal Poplab - Fame and Hate ( víde 6.2. a sorry, že som na nich zaťažený, lebo každou novou vecou posielajú Erasure do dôchodku grin ).
Album týždňa je u mňa Solar Fake - Broken Grid - solová vec Svena Friedricha frontmana skupiny Zeraphine v pestrom štýle synth/electro/EBM. Recenzie na album sú tiež vysoko pozitívne.

Universal Poplab je myslim dobra kapela s kvalitnou melodickou elektronikou…ale neviem ci by som ich prirovanaval k Erasure gulp ...Erausre je asi trosku v inej sfere…

 
 
Pridané: 10. február 2008 o 11:55 AM   [ # 4 ]
Exciter
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  145
Registrovaný  2007-09-14

Samozrejme Erasure je už dnes legendou a tu nie je čo riešiť a porovnávať. Ja len v súčasnosti uprednostňujem mladú hravú krv ako potencionálneho nástupcu Erasure. Tým netvrdím, že posledné albumy Erasure sú menej kvalitné ako tie od Universal P., len sa mi javia v porovnaní s nimi, ako aj samotnými Erasure z minulosti, že strácajú ten šmrnc a hravosť.

Album týždňa u mňa Elmodic - Monoism - aj keď som čakal viac, je to aspoň počúvateľná pohodovka s rukopisom Distain!.

 
 
Pridané: 13. február 2008 o 10:20 AM   [ # 5 ]
Spacewalker
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  34
Registrovaný  2004-09-10

Práve točím nové EP od DISTAIN! ,,mandragore,, - v celku dobré a tanečné

 
 
Pridané: 13. február 2008 o 08:17 PM   [ # 6 ]
Exciter
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  145
Registrovaný  2007-09-14

Oliver mňa EP Mandragore neoslovila. Jedine Mandragore je výborná pesnička či už v singlovej alebo v remixe od Silica Gel ( album jej vychádza tento víkend ), lenže aj tieto pesničky tu už boli - pôvodná v albume Raise the Level a remixová ako CD 2 limited ed. ktorá sa tiež volala Mandragore. ( máš to na dvd grin ).Táto EP je skôr o verziách The FLA a mne osobne sa moc táto pesnička nepáči.

 
 
Pridané: 14. február 2008 o 07:41 PM   [ # 7 ]
Painkiller
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  271
Registrovaný  2005-12-11
olivetti - 13 február 2008 09:20 AM

Práve točím nové EP od DISTAIN! ,,mandragore,, - v celku dobré a tanečné

Aj ty si Oliver?... tongue wink konečne niekto LOL ...pardon za oftopik, ale nedalo mi to…

 
 
Pridané: 15. február 2008 o 12:42 PM   [ # 8 ]
Administrátor
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  659
Registrovaný  2004-11-30

Neviem kde to napisat na tomto fore, ale vcera v relacii Crepiny Plus mi urobili obrovsku radost. Ako podmaz pouzili Radioactivity a Metropolis (tusim) od Kraftwerk.. Hned ma clovek lepsiu naladu smile

 Signatúra 

“I can’t be everywhere, and they’ve banned human cloning.” (Gil Grissom)

 
 
Pridané: 17. február 2008 o 04:24 PM   [ # 9 ]
Painkiller
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  271
Registrovaný  2005-12-11
Zero202 - 15 február 2008 11:42 AM

Neviem kde to napisat na tomto fore, ale vcera v relacii Crepiny Plus mi urobili obrovsku radost. Ako podmaz pouzili Radioactivity a Metropolis (tusim) od Kraftwerk.. Hned ma clovek lepsiu naladu smile

Dnes na JOJke nejaká autičkárska relácia a v nej Electricity od OMD…je to velmi zaujimave a tesi ma, ze vyberaju taketo skladby…

 
 
Pridané: 19. február 2008 o 05:46 PM   [ # 10 ]
Spacewalker
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  34
Registrovaný  2004-09-10

Vrátil som sa k už Stachom doporučenému ELMODIC ,,monoism,, môžem povedať, že pri momentálnych electro suchotách to nieje album týždňa, ale mesiaca. Skúste…..........

 
 
Pridané: 19. február 2008 o 08:42 PM   [ # 11 ]
Exciter
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  145
Registrovaný  2007-09-14

Oliver ešte by som s tým vyhlásením albumu mesiaca počkal grin. Do konca mesiaca víde zopár zaujimavých albumov napr. State of the union - Evol love industry a samozrejme Colony5 - Buried again.

 
 
Pridané: 01. marec 2008 o 10:36 PM   [ # 12 ]
Exciter
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  145
Registrovaný  2007-09-14

Colony 5 - Buried Again 08  EBM/future pop

Album je tvrdší, než predchádzajúce, ale podľa mňa žial nie kvalitnejší. Dosť monotónne bum,bum,bum, všetko vrátane refrénov sa mi zdá na jedno kopyto. Po prvom vypočtí som dosť sklamaný, nie že by sa to nedalo vypočuť, ale je to nudné, nezapamätateľné. Som strašne zvedavý ako album zhodnotia ostatní ( olivetti, krto a spol. ).

State Of The Union - Evol Love Industry  future/electro

Album je ” značkovaný ” od EBM až po synthipop, podľa mňa je to future pop podobný napr. Cesium137, alebo inak povedané niekde medzi starými Colony5 a VNV Nation. Štýl je podobný prvým dvom albumom skupiny, rýchle a rýchlejšie bum,bum,bum, ale čo ma potešilo je že album je oveľa melodickejší a trošku aj mäkší. Jednoznačne ich zatiaľ najlepší ! Je zaujimavé, že pesnička s názvom albumu Evol Love Indutry ako aj Radio Man, ku ktorému je videoklip, sú najslabšie na albume. Všetky ostatné sa mi páčia, výborné sú Dead Serious a posledná Love Is Complicated. Odporúčam.

F.O.D. - Synthesizer Tanzmusik 08   electro/synthipop

Na koniec to najlepšie. Druhý album skupiny- Made in Germany bol v nemčine a v podobnom štýle ako tie vyššie uvedené. Na rozdiel od nich však F.O.D. na novom albume ubrali z tempa, zostrili zvuk a ešte sú aj melodickejší s chytlavými refrénmi. Polovica textov je v angličtine a polovica v nemčine. Tie nemecké pripomínajú slávnejších krajanov - úvodná Synthesizer Tanzmusik je čistý And One a tracky 7a 8 zasa čistý Melotron ! Výborný album, vrele odporúčam !
P.S. - F.O.D. koncertuje 5.4.08 vo Viper room (A) týždeň po De/vision !!!!

 
 
Pridané: 02. marec 2008 o 05:14 PM   [ # 13 ]
Slowblow
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  57
Registrovaný  2003-02-18

Stacho, diky za tip, velmi prijemna muzika ten F.O.D.

 
 
Pridané: 06. marec 2008 o 06:28 PM   [ # 14 ]
Spacewalker
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  14
Registrovaný  2008-02-05

Din A Tod —- The sound of crash
velmi dobre pohodove EBM a synth a este perfektna vecicka je to tribute od OMD ale pecka
A CYBERSPACE TRIBUTE TO O.M.D a skladba ako of all the things weve made alebo
Maid of orleans klobuk dolu ani chalani z O.M.D by sa nemali za co hanbit

 
 
Pridané: 07. marec 2008 o 01:32 PM   [ # 15 ]
Spacewalker
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  25
Registrovaný  2006-11-20
stacho - 01 marec 2008 09:36 PM

Colony 5 - Buried Again 08  EBM/future pop

Album je tvrdší, než predchádzajúce, ale podľa mňa žial nie kvalitnejší. Dosť monotónne bum,bum,bum, všetko vrátane refrénov sa mi zdá na jedno kopyto. Po prvom vypočtí som dosť sklamaný, nie že by sa to nedalo vypočuť, ale je to nudné, nezapamätateľné. Som strašne zvedavý ako album zhodnotia ostatní ( olivetti, krto a spol. ).

no mne sa Colony 5 - Buried again celkom paci, ale suhlasim Stacho, je to dost na jedno kopyto…chalani objavili novy zvuk, ktory And one vyuzivaju od zaciatku svoje 20 rocnej kariery a tak to Colony dali do kazdej skladby…
inak celkom zmena oproti ich tvorbe, ktoru mam velmi rad, jedine album Fixed mi nejako nesadol…
celkovo som ale od tohto albumu cakal viac.

 
 
   
 1 2 3 >  Posledná ›
1 z 17