Diskusné fórum

   
 1 2 3 >  Posledná ›
1 z 15
Roky ‘80 - roky skvele na hudbu
Pridané: 05. január 2008 o 12:41 AM
Ghost
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  765
Registrovaný  2003-02-18

Zalozil som tu to temu aby sme si mi starsi zaspominali na aku hudbu sme trsali na diskotekach, ake kapelky nas vtedy “brali” a pri akych skladbach sme sa dokazali poriadne odviazat (okrem DM a spol.)
Moje prve diskosky som abslolvoval uz za komancov v Trencine (klub Luc, klub Konstrukta, ODA atd..) trencania vedia ake tam boli akcie. Ked hrali U2 tak sme hned “hrali” na gitaru a ked DM tak sme hrali na syntak ala Fletch, tak sme vtedy “tancovali”  LOL pamatate si na KLF, EMF, Communards, A-ha, Soul II Soul, Falco, Samantha Fox, Bananarama, Level 42, Frankie Goes To Hollywood, Modern Talking, Pet Shop Boys, Sandra, Desireless, Rick Astley, Black, Mel &  Kim, U2, The Cure,  Erasure, M.A.R.S.S., Francesco Napoli, Milli Vanilli, Ofra Haza, Kylie Minogue, Opus…

[ Príspevok bol upravovaný: 05 január 2008 10:54 AM vykonal Lojzo ]
 Signatúra 

Ak ľudia očakávajú, že Boh bude namiesto nich samých plánovať ich život a chrániť ich, strácajú motiváciu usmerňovať a riadiť svoj vlastný život.

 
 
Pridané: 05. január 2008 o 02:04 PM   [ # 1 ]
Spacewalker
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  25
Registrovaný  2007-09-12

hahahaha….Milli Vanilli…..hahahaha,  dobre si ma pobavil. na druhu stranu k nim zadres fantastickych KLF grin

 Signatúra 

“popol spomienok ešte stále tlie”

 
 
Pridané: 05. január 2008 o 06:47 PM   [ # 2 ]
Ghost
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  765
Registrovaný  2003-02-18

Asi si to nepochopil o com som pisal, skupiny ktore som spomenul su len zlomok z tych ktore v ‘80 rokoch hrali na diskotekach.  tongue laugh tu predsa nejde o KLF vs Milli Vanili ale o uplne nieco ine.

 Signatúra 

Ak ľudia očakávajú, že Boh bude namiesto nich samých plánovať ich život a chrániť ich, strácajú motiváciu usmerňovať a riadiť svoj vlastný život.

 
 
Pridané: 05. január 2008 o 07:01 PM   [ # 3 ]
Moderátor
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  655
Registrovaný  2004-04-23

asi sa mu viac zeleni, ako ma poriadne citat :-D

 Signatúra 

electrowired / Collection

 
 
Pridané: 05. január 2008 o 08:30 PM   [ # 4 ]
Spacewalker
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  25
Registrovaný  2007-09-12

a to by nebol moderator,keby nedal nejaky plnohodnotny prispevok k teme…..
Jarik ,veru reagoval som dobre, trafil si ,” Zalozil som tu to temu aby sme si mi starsi zaspominali na aku hudbu sme trsali na diskotekach ”—- ja som si zaspominal/som o dva mesiace mladsi/, a rozosmial,prepac za moje pocity./ inac nazov temy si vystihol/

[ Príspevok bol upravovaný: 05 január 2008 09:14 PM vykonal b33 ]
 Signatúra 

“popol spomienok ešte stále tlie”

 
 
Pridané: 05. január 2008 o 09:44 PM   [ # 5 ]
Exciter
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  145
Registrovaný  2007-09-14

Áno, áno, som rád, že som si tie hudobné roky užil, aj keď len v rannej puberte ! Podľa mňa je to ( po hudobnej stránke ) nedostižné obdobie !!! a k tým už spomínaným skupinám, by sa dalo ešte doplniť more ďalších. V tom čase, ak to porovnám s dneškom, sa akosi lahšie rodili dobré skladby a skupiny akoby sypali hity z rukávu a to zúrila totalita a nebol taký prístup k muzike ako dnes. A nebolo k tomu treba ani toľko štýlov muziky ako dnes - rap ..atď. ( naštastie grin ) Je dosť smutné, že veľa dnešných skupín je známych len vďaka všelijakým cover verziám a prerábkam skladieb práve z tých rokov !

 
 
Pridané: 06. január 2008 o 03:26 AM   [ # 6 ]
Painkiller
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  271
Registrovaný  2005-12-11

Ja osobne som si 80te roky osobne velmi neužil (narodil som sa ´87)...ale viem o čom hovoríte, pretože hudba, ktorú počúvam a milujem vznikla v 80tych rokoch alebo vznikla aj v rokoch 90tych, ale majú ju na svedomí kapely, ktoré začali tvoriť v rokoch 80tych…Samozrejme nemôžem porovnávať s vami “veteránmi”;), ktorí boli vo víre diania v správnom čase na správnom mieste…ale napríklad ja keď si chcem zatancovať, nemohol by som ísť do podniku so súčasnou hudbou…na poriadne odviazanie treba hudbu 80´s…vtedy bola hudba melodická, originálna a presne ako spomínate vždy mala posúcháčovi ponúknuť niečo nové...80te roky boli plné hitov a neuveriteľných vypalovákov, ktoré budú existovať ešte určite niekoľo desaťročí...samozrejme, veľmi ma vytočí, keď niekto pozná pesničku zo všelijakých prerábok a coverov, ale originál mu nič nehovorí...originál je vždy originál, čiže vždy bude najlepší a jedinečný!...už nikdy nebude hudba taká ako bola v 80tych rokoch, ale tá prežije v srdciach, počítačoch a rôznych nosičoch…veľmi sa mi páči ten svet rokov 80tych, hudba predovšetkým a potom tá móda a ten život, aký vtedy bol….koľkokrát si dám do vyhľadávača nejaké anglické mesto v 80tych rokoch a potom si prezerám obrázky ako to vtedy vyzeralo…ale napríklad zaujímavé je, kto videl film Music and Lyrics (2007) s H. Grantom a D. Barrymore a pozná dej filmu, vypočuť si tú hudbu aká tam je, ja myslím, že tie skladby majú sound 80tych rokov…keď niekto nepozná ten film a tie skladby by sa mu primiešali do playlistu, určite by nespoznal rozdiel v dekádach:)...

 
 
Pridané: 09. január 2008 o 12:18 AM   [ # 7 ]
Spacewalker
HodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  11
Registrovaný  2006-05-31

Pre mňa ako skalného fanúšika 80.rokov sú filmy ako Music and Lyrics tým najstupídnejšim zobrazením 80.rokov! Ak si mladí ľudia budú podľa tohoto filmu robiť obraz o tejto dekáde, tak je to hrôôôôza!!! Myslím, že práve za takýmto vykreslovaním a tým čo z 80.rokov hráva rádio Expres a pod.“rádia”,  je možné nájsť dôvod prečo sa mnohým už len pri zmienke o 80.rokoch dvíha žalúdok.

Môj názor je, že 80.roky priniesli okrem notoricky známeho a dobrého mainstreamu Duran, DM, U2, Cure, Aha, Sting a pod aj neopakovateľnu a hlavne rôznorodú tvár nezávislej hudby od Bauhaus, Modern English, Cocteu Twins, Siouxsie, Smiths, Fall, Echo & The Bunnymen, Cult, Sisters, Young Gods, Swans, Cave, Laibach, FLA, Front 242, Jesus and Mary Chain, Pixies, Nephilim…Bože, je toho strašne veľa. A snáď žiadna éra nezaznamenala také množstvo skvelých nekomerčných “popových kapiel” ako 80´s - Japan, New Order, The The, Aztec Camera, Ice House, Felt, Prefab Sprout, Lloyd Cole, Peter Murphy, Dif Juz, Wolfgang Press, All Abou Eve, Everything But The Girl, House of Love, Morrissey, Pulp…. Proste som totálne na palicu ak niekdo začne popisovať 80.roky za pomoci Modern Talking, Sandry, Milli Vanilli, Bad Boys Blue a podobných humusov, z ktorých je aj po tých 25 rokoch fakt zle! Je mi ľúto, že aspoň FM Rádio, ktoré skvele hrá občas nesiahne práve po 80.rokoch, ktoré si pamätám ja. Aby si ľudia mohli aj iný obraz o našej mladosti.

PS. Ešte aj Rap bol lepší grin)) :  Beastie Boys, Public Enemy, Run DMC a to nespomínam old-school klasikov ako Grandmaster Flash,  Sugarhill Gang, Afrika Bambaataa. A spomínate na Break Dance, House, New Beat, či Funk? Rock Stready Crew, Break Machine, Prince, Mezzoforte, Delegation, Simon Harris, Confetti´s, Šaňo O´Neal. Hmmmmmmm, najlepšie diskotéky bývali v Košiciach….. !!!

 Signatúra 

Duranmajo
http://www.duranduran.sk

 
 
Pridané: 09. január 2008 o 12:08 PM   [ # 8 ]
Painkiller
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  171
Registrovaný  2006-01-27

...s Duranamajom mozem len suhlasit !
to, ze mnohi dnes neznasaju 80te roky je PRESNE kvoli kapelam ako Modern Talking, Wham, Samante Fucks a podobnym s.rackam…
...tito mozu za to, ked niekomu chcem pustit nieco z kvalitnej hudby 80tych rokov, nechcu…..vraj nechcu pocut uz ziadne 80’s. myslia si, ze budu zase pocut nejaky “relax! blablabla…” alebo co.

 
 
Pridané: 09. január 2008 o 12:26 PM   [ # 9 ]
Painkiller
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  271
Registrovaný  2005-12-11

Podla mna je Music And Lyrics kvalitny film, ktory aspon trochu ozivil 80te roky…neviem preco pisete, ze je niekomu zle ked si pusti Modern Talking alebo Wham!...co uz bolo na nich zle?...mozno ten pisklavy refren u Modern Talking, ale Dieter Bohlen skladal velmi dobru hudbu..a Wham!?...myslim, ze George Michael je jedna z ikon 80tych rokov…samozrejme ja mam najradsej Erasure, Depeche, OMD, Pet Shop, ale mam velmi rad Talk Talk, Spandau Ballet, Thompson Twins, Phila Collinsa, Duran Duran, Vasa Patejdla, Ocean, Jimmyho Somervilla, taktiez italo disco ako Den Harrow, Baltimora a kopu roznych kapiel..ja som skor orientovany na elektronicku muziku a synthpop…osobne si myslim, ze je lepsie ked film ako Music And Lyrics pripomenie 80te roky ako ked klasicka vyborna kapela v 80rokoch Duran Duran ide robit v 2007 album, v style moderny komercny popik ala Timberlake..mam rad 80roky prevazne kvoli hudbe, ale paci sa mi taktiez ta moda a atmosfera ako som uz vyssie spominal…samozrejme, viem, ze mi budete vycitat, ze co o tom mozem vediet, ked mam iba 20 a nezazil som to…z jednej casti mate pravdu..ale i ked som to nezazil, tak neznamena, ze o tom nic neviem…a kto nechce pocuvat 80te roky, nevie co je kvalitna hudba…

[ Príspevok bol upravovaný: 09 január 2008 12:39 PM vykonal geronimo ]
 
 
Pridané: 09. január 2008 o 03:11 PM   [ # 10 ]
Ghost
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  765
Registrovaný  2003-02-18

Duranmajo ty si vypisal vacsinou vtedy “nezavislych” kapiel, nemozes predsa tako radikalizovat ‘80 roky! Nepisal som predsa ze Milli Vanilli alebo nedajboze Samantha Fox je moja salka kavy, tu ide predsda uplne o nieco ine. Roky ‘80 su predsa su o inom, drviva vacsina kapiel ktore som spomenul namatkovo v uvodnom prispevku ovplyvnila hudobnu scenu tejto dekady, a teraz tu nerozoberame kto a ako vela, je to jedbno ci to boli Wham ci Joy Division alebo Modern Tallking.

 Signatúra 

Ak ľudia očakávajú, že Boh bude namiesto nich samých plánovať ich život a chrániť ich, strácajú motiváciu usmerňovať a riadiť svoj vlastný život.

 
 
Pridané: 10. január 2008 o 01:05 PM   [ # 11 ]
Spacewalker
HodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  11
Registrovaný  2006-05-31

Samozrejme, že som nemal v úmysle niekomu meniť hudobný vkus. Sám som majiteľom niekoľkých hudobných úchyliek, takže ak som sa niekoho dotkol - sorry. Príspevkom som chcel za seba povedať, že pre mňa nie sú 80.roky to, čo bolo zobrazené vo filme Music & Lyrics a zásadne sa s ním nestotožňujem. Ja som ich našťastie zažil inak wink

 Signatúra 

Duranmajo
http://www.duranduran.sk

 
 
Pridané: 11. január 2008 o 02:17 PM   [ # 12 ]
Spacewalker
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  39
Registrovaný  2005-03-26

80 roky milujem ako take a patri k nim aj ten Modern Talking. Tiez ich nemusim a sam si ich rozhodne nepustim ale pri zapocuti v radiu pocitujem aspon miernu euforiu vzhladom na dobu ktoru reprezentuju, pritom sucasna produkcia (pustite si na 2 hodiny MTV).....bez komentara. Mimochodom neviete poradit stalu scenu v Bratislave kam by sa dalo zajst na 80 roky? Naposledy som sa skvele na disko zabavil asi pred rokom v METRE prave na akcii venovanej 80 rokom v produkcii Diablo, Krto.

 Signatúra 

I’m talking to you now
the fire still burns
whatever you do now
the world still turns

 
 
Pridané: 11. január 2008 o 05:06 PM   [ # 13 ]
Ghost
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  765
Registrovaný  2003-02-18

Myslim, ze ‘80 roky mozme charakterizovat ako dekadu, kde skladby mali melodiu. vsetky hity ktore sa dostali do Top20 v europe mali citelnu a lahko zapamatatelnu a hlavne chytlavu melodiu, a to je to co v dalsich dekadach sa zacalo stracat.

Skuste si pozriet tuto stranku http://www.hitparady80s.estranky.cz/ a hned sa vam vybavi dalsich 20 skladieb a omladnete o 20 rokov wink

 Signatúra 

Ak ľudia očakávajú, že Boh bude namiesto nich samých plánovať ich život a chrániť ich, strácajú motiváciu usmerňovať a riadiť svoj vlastný život.

 
 
Pridané: 12. január 2008 o 01:47 AM   [ # 14 ]
Painkiller
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  271
Registrovaný  2005-12-11
Boby - 11 január 2008 04:49 PM
Jarik - 11 január 2008 04:06 PM

Myslim, ze ‘80 roky mozme charakterizovat ako dekadu, kde skladby mali melodiu. vsetky hity ktore sa dostali do Top20 v europe mali citelnu a lahko zapamatatelnu a hlavne chytlavu melodiu, a to je to co v dalsich dekadach sa zacalo stracat.

Skuste si pozriet tuto stranku http://www.hitparady80s.estranky.cz/ a hned sa vam vybavi dalsich 20 skladieb a omladnete o 20 rokov wink

Hned, ako sa mi nacitala tato stranka, okamzite som omladol o 20 rokov. wink

Nadherna spomienka! smile

No perfektná stránka…síce si tie skaldby nepamätám od doby ich vzniku, ale 90 percent z nich poznám a počúvam….paráda!!! smile

 
 
Pridané: 12. január 2008 o 10:56 PM   [ # 15 ]
Ghost
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  765
Registrovaný  2003-02-18

Ak hladate nieco z ‘80 rokov aj maxisingle napiste PM wink

 Signatúra 

Ak ľudia očakávajú, že Boh bude namiesto nich samých plánovať ich život a chrániť ich, strácajú motiváciu usmerňovať a riadiť svoj vlastný život.

 
 
   
 1 2 3 >  Posledná ›
1 z 15