Diskusné fórum

   
 < 1 2 3 4 5 > 
3 z 5
Knihy
Pridané: 24. február 2010 o 11:31 PM   [ # 31 ]
Devotee
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  365
Registrovaný  2008-01-19

A aký je to žáner?....je to zo súčastnosti?

Ja si tiež rada prečítam v angličtine, ak to nie je moc moc náročné a určite to musí stáť za to.
Takto som pred rokmi čítala od Helen Fielding- Bridget Jones - The Edge of reason, neskutočne som sa na tom bavila (také babské čítanie) a keď vyšiel film podľa knihy, bola som z neho rozladená a sklamaná...niekedy je kniha fakt lepšia a filmové spracovanie.

 Signatúra 

I´m talking to you now, the fire still burns, whatever you do now, the world still turns…

 
 
Pridané: 27. február 2010 o 11:11 AM   [ # 32 ]
Devotee
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  353
Registrovaný  2003-03-18

konečne som si kúpil “povinnu četbu” anthology od beatles smile

 
 
Pridané: 27. február 2010 o 12:42 PM   [ # 33 ]
Administrátor
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  659
Registrovaný  2004-11-30

Rozhodol som sa prejst si celu seriu romanov a poviedok s postavou belgickeho detektiva menom Hercule Poirot od Agathy Christie (samozrejme, v originalnom zneni). Kvalita sa jednoducho musi ocenit nalezitym sposobom smile

 Signatúra 

“I can’t be everywhere, and they’ve banned human cloning.” (Gil Grissom)

 
 
Pridané: 09. jún 2010 o 08:36 PM   [ # 34 ]
Administrátor
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  659
Registrovaný  2004-11-30

Detektivky a hlavne z pera Agathy Christie ma lakali uz od detstva. Samozrejme aj z dovodu znamych serialovych spracovani pribehov jej hrdinov. Postava Herculea Poirota ma zaujala najviac a tak som sa rozhodol si ich prejst pekne vsetky (ako aj spominam v minulom prispevku). Za ten cas som uz presiel par romanov, zasol nad svojou nevsimavostou a castokrat bol viac a viac uspokojeny dokonalym zaverom. Ale dielo - na ktore som dlho cakal, kym som sa k nemu dostal - na ktore som sa mimoriadne tesil - ktoreho nazov vo mne evokoval nieco lakajuce - ktoreho pribeh som doteraz vobec nepoznal… prislo to:

Agatha Christie - Murder on the Orient Express

Tuto zimu som si spomenul na staru pocitacovu hru, adventuru (tiez na styl detektivky) - The Last Express, ktora sa odohravala tiez na slavnom Orient Expresse. Dobrodruzna adventura mi pomohla si vytvorit obraz, kde sa bude kniha odohravat. Dotvorit si tak atmosferu deja knihy vlastnou fantaziou.
A teraz som sa konecne dostal ku knihe. Spoilerovat o deji tu rozhodne nechcem. Zaciatok knihy, nacrtnutie atmosfery zeleznicnej stanice danej doby. Toto sa Christie podarilo excelentne. Az tak, ze citatela (aspon mna) to navnadi na to, co ho na zvysnych stranach caka. Atmosfera Orient Expressu, chodbicky popri kupe, stretavajuci sa ludia, pobehujuci sprievodca oznamujuci podavanie veceri.. toto vsetko som zhliadol v spominanej hre, predstavit si atmosferu takeho prostredia bolo o to priamociarejsie. Zhliadnutie osob, ktore vobec nie su vo vlaku. A nasledne… snehove zaveje v noci, vlak je prinuteny zastavit a vrazda. Vysetrovanie moze zacat. Poirot stoji pred ulohou vyriesit nevyriesitelne, nemozne.

Rozhodne odporucam detektivkami-pozitivnym citatelom smile

Obrázkové prílohy
MOTOE__jpg_232x500_q95.jpg
 Signatúra 

“I can’t be everywhere, and they’ve banned human cloning.” (Gil Grissom)

 
 
Pridané: 22. január 2011 o 03:47 AM   [ # 35 ]
Devotee
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  365
Registrovaný  2008-01-19

Dočítala som poviedku od Roberta Harrisa - Tieň.

Je to poviedka, ako má byť napínavá od začiatku do konca.
Dej - Mladý autor kníh dostane ponuku dopísať rozpísanú autobiografiu bývalého Britského premiéra, pretože “tieňový autor”, ktorý ju písal predtým tragicky zahynul. Čo sa všetko pri tom udeje a ako to všetko končí vtiahne do deja čitateľa tak, že 170 strán prečítate na jeden šup.

A ako tak doma čítam a informujem moju polovičku o čom to je - tak sa dozvedám, že minulý rok bola táto poviedka sfilmovaná. Film sa volá The Ghost Writer, hrajú v nej herci Ewan McGregor, Pierce Brosnan. Teším sa, že si ju budem môcť pozrieť.

 Signatúra 

I´m talking to you now, the fire still burns, whatever you do now, the world still turns…

 
 
Pridané: 26. júl 2011 o 12:04 PM   [ # 36 ]
Little 15
Ikona užívateľa
Hodnosť
Počet príspevkov:  5
Registrovaný  2011-07-09

ja momentalne citam DM KNIHU smile

 
 
Pridané: 23. december 2011 o 06:08 PM   [ # 37 ]
Happiest Girl
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  84
Registrovaný  2011-12-07

A. S. Puškin - Evžen Oněgin

Četla jsem jej jako mladší, teď jsem se k němu vrátila a překvapilo mne, jak moc mne oproti prvnímu čtení zaujal. Taťána, naivní, inteligentní a odhodlaná, je velmi inspirativní hrdinkou a lidsky lhostejný Oněgin je zajímavým námětem k přemýšlení...

 Signatúra 

Et lux aeterna luceat eis, Domine.

 
 
Pridané: 29. apríl 2012 o 07:17 PM   [ # 38 ]
Happiest Girl
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  84
Registrovaný  2011-12-07

Teď jsem četla “Jirkův tajný klíč k vesmírugrin
Moc hezká knížka pro děti a mám pocit, že jsem se z ní naučila víc, než kdybych četla nějaký odborný text (a o to přece jde, ne)  smile

 Signatúra 

Et lux aeterna luceat eis, Domine.

 
 
Pridané: 02. máj 2012 o 07:31 PM   [ # 39 ]
Ghost
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  655
Registrovaný  2004-04-23

Nazov znie zaujimavo, ono z detskych knih sa vacsinou da naucit viac ako z tych pre dospelakov :p

 Signatúra 

electrowired / Collection

 
 
Pridané: 03. máj 2012 o 06:26 PM   [ # 40 ]
Happiest Girl
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  84
Registrovaný  2011-12-07

To je pravda smile a knížka o Jirkovi má i dvě pokračování  wink

 Signatúra 

Et lux aeterna luceat eis, Domine.

 
 
Pridané: 30. august 2012 o 07:43 AM   [ # 41 ]
Happiest Girl
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  84
Registrovaný  2011-12-07

Já teď čekám až vyjde knížka Gotický svět. Kronika kmene od N. Scharfové... prý III. čtvrtletí, tak šup šup

 Signatúra 

Et lux aeterna luceat eis, Domine.

 
 
Pridané: 09. október 2012 o 05:30 PM   [ # 42 ]
Painkiller
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  195
Registrovaný  2004-07-02

Mne vekom mäkne mozog, takže čítam “ženskú” literatúru, toho času Janu Eyreovú smile Ale v poslednom čase som prepadol životopisom, na jeden šup som prečítal životopisy Paula Coelha), Andé Agassiho, Steva Jobsa a keď dočítam tú Janu Eyre ovú, tak dokončím rozčítaný životopis Tonyho Blaira (už som prečítal 10 strán z celkových tisíc strán smile ). A okrem toho, že som totálne prepadol severskej kinematografii, tak začínam lúskať aj severské knihy - v lete som strihol dve kriminálky (dobrú detektívku som nečítal asi aj 20 rokov), takže ako oddychové čítanie je to dobré smile.

 Signatúra 

Hudba je zjavením vyššieho rozumu a múdrosti.

When asked in 2005 about their most underrated song, Gore said: “There’s one I particularly like that got lost because it was just an extra track on [the ‘Only When I Lose Myself’] single, called ‘Surrender’.”

 
 
Pridané: 09. október 2012 o 07:28 PM   [ # 43 ]
Happiest Girl
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  84
Registrovaný  2011-12-07

tomy: Jak se ti Jana Eyrová líbí? Měla jsem rozečtenou Větrnou hůrku od Emily B., ale bylo to tak pochmurné a depresivní, že jsem to musela odložit. Janu jsem viděla jen filmovou adaptaci z loňska, ta byla moc hezká smile

 Signatúra 

Et lux aeterna luceat eis, Domine.

 
 
Pridané: 09. október 2012 o 09:14 PM   [ # 44 ]
Devotee
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  365
Registrovaný  2008-01-19
eternal outsider - 09 október 2012 05:28 PM

tomy: Jak se ti Jana Eyrová líbí? Měla jsem rozečtenou Větrnou hůrku od Emily B., ale bylo to tak pochmurné a depresivní, že jsem to musela odložit. Janu jsem viděla jen filmovou adaptaci z loňska, ta byla moc hezká smile

Jana Eyre já nádherné dielo, avšak viac ako jej autorku mám rada skoro jej rovesníčku Jane Austen a jej nezabudnuteľné romány, ktoré vrelo odporúčam a dajú sa celkom v pohode prečítať i v angličtine. smile

 Signatúra 

I´m talking to you now, the fire still burns, whatever you do now, the world still turns…

 
 
Pridané: 09. október 2012 o 09:21 PM   [ # 45 ]
Devotee
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  365
Registrovaný  2008-01-19

Ja som dočítala asi 1021 stranovú knihu - Na veky vekov - v originále World without end od spisovateľa Ken Follett. Je to voľné pokračovanie jeho predchádzajúcej knihy - ktorá bola sfilmovaná a videli sme jej adaptáciu aj v SR - pod názvom Piliere zeme.

Aj táto druhá kniha - World without end je sfilmovaná a jej adaptácia práve beží v Anglicku smile Je to taká historicko - dobrodružno - romantická story. smile
Zaujímavé je, že všetky zábery, ktoré sa týkajú interiéru katedrály boli nafilmované u nás v Košiciach a zábery na kráľovskú rodinu - na Bojnickom zámku. Verím, že okolo Vianoc (ale ktorých, však?) by sme i u nás mohli vidieť toto filmové spracovanie smile


A keď si prečítam knihu, tak zažívam sklamanie z filmových spracovaní, nechápem, prečo scénarista musí meniť podstatné dejové línie a osudy? :(

 Signatúra 

I´m talking to you now, the fire still burns, whatever you do now, the world still turns…

 
 
   
 < 1 2 3 4 5 > 
3 z 5
 
‹‹ Filmy      The Simpsons vs. South Park ››