Diskusné fórum

   
‹ Prvá  < 3 4 5 6 7 >  Posledná ›
5 z 10
Kraftwerk
Pridané: 01. apríl 2009 o 09:24 PM   [ # 61 ]
Moderátor
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  655
Registrovaný  2004-04-23

Chcem sa opytat ci nemate nahodou nejake blizsie info ohladne Florianovho odchodu zo skupiny a vlastne co by malo teraz nasledovat, ci uz s Kraftwerk-om alebo Florianom.
Niekde som cital cosi o spojeni turne ci nieco take Kraftwerk a Radiohead… asi nejaka haluz, lebo ak zacne Hutter robit taketo blbosti tak pojde legenda na “hudobne smetisko”.

 Signatúra 

electrowired / Collection

 
 
Pridané: 02. apríl 2009 o 05:04 PM   [ # 62 ]
Administrátor
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  659
Registrovaný  2004-11-30

Co som cital v spravach o jeho odchode, a tusim aj Hutter sa vyjadril v takom zmysle, ze Florian ma tak viac priestoru pre vlastnu realizaciu (neviem ci ale priamo solo). To su vsak len take informacie (boli aj informacie o novom albume skupiny spred peknych par rokov, ako vieme, a nic sa neudialo, takze ktovie ako to je).
Kraftwerk ako predskokani Radiohead je tusim vazne pravda. Ani ja som tomu nedokazal uverit a stale este ani neviem, ale ujo Google mi z vyhladavania vyplul toto:
http://www.hudba.sk/spravy/2009-01-09-radiohead-a-kraftwerk-vyrazia-na-spolocne-turne
http://consequenceofsound.net/2008/12/23/minds-explode-kraftwerk-to-open-for-radiohead/
http://www.billboard.com/bbcom/news/radiohead-snags-kraftwerk-for-spring-shows-1003926634.story

A niekolko koncertov ako predskokan ma skupina uspesne za sebou. Vid. ofic. fanstranky.

Neviem ale o co ide. Ani mne sa to nejak nepozdava.. Aby skupina robila predskokana takym skupinam, ktore by mali vzhladom na ich hodnotu robit predskokanov skor im. To mi nejak nejde do hlavy. Mozno je za tym zamer zaujat novych fans (na to im uz nestacia festivaly? :( ). Ktovie, ked, ako vieme, nie su velmi zhovorcivi smile

Ale o buducom albume velmi nesnivam. Skor mi to pripada, ze Kraftwerk koncia.. aj ked nechcem vestit nic zle. Mohli by vsak stale koncertovat dokola po svete.. popri tom by vsak mohli aj setlist menit trochu viac zivsie smile Mozno prave rola predskokanov im dovoli vystupit aj so skladbami, ktore nedostali priestor na turne, s ktorymi sa nebudu musiet trapit ohladom projekcii a zbytocnych komplikacii.. Zaujimalo by ma, ci spolu s Radiohead planuju aj vziat celu projekciu :D

 Signatúra 

“I can’t be everywhere, and they’ve banned human cloning.” (Gil Grissom)

 
 
Pridané: 03. apríl 2009 o 01:03 PM   [ # 63 ]
Moderátor
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  655
Registrovaný  2004-04-23

No pozeram ze mame rovnake informacie ohladne Floriana, ja som nieco luskal na roznych forach KRAFTWERKu z anglictiny a v podstate ide o tie iste informacie o ktorych pises aj ty. Co sa tyka koncertu v Krakowe uz tam na nom Florian absentoval cize som bol sklamany ze som ich nevidel aspon takto pokope. Aj ked samotny koncert bol pecka a taky zvuk som nikdy nepocul a uz ani nebudem, taku cistu syntetiku nezahra asi nik v najblizsich rokoch. Dokonca sa kamossovi podarilo stiahnut video z toho koncertu, este som ho nevidel tak som zvedavy co je zac…

No tie festivaly to beriem ako take predlzenie Tour k TDFS albumu a MM live show ale mam pocit ze toto dlho Huttera bavit nebude. Jasne ludi to tesi lebo sa pojdu na nich pozerat a pocuvat ich hudbu stale, no nakoniec aby Hutter nepocitil umelecku prazdnotu a nebude sa moct odrazit a vydat nove veci. Ked som vcera pocuval tie nove skladby ktore hrali v roku 1997 su fajnove stale je tam citit strojovost a chladnost a zaroven melodickost Kraftwerku, len su dost tanecne a nemam ten pocit ze by Kraftwerk chceli robit tanecne songy resp. nejake dve tri skladby ano ale nie album. A mozno mas pravdu ze koncia a ze to Tour aj bez Floriana je uz vlastne len takym pozdravom pre fanusikov.

Jedine co mna osobne mrzi je ze nevidali svoje klipy a nejake promo dokumenty na DVD v kvalite ktora zodpoveda ich standardom. Aj ked nevyjde novy album ich hudba je nadcasova a dnes zneju mozno pre niekoho smiesne iba albumy Autobahn a TEE v ostatnych stale pocut zvuky sucasnej elektro hudby a to ma tesi…

[ Príspevok bol upravovaný: 03 apríl 2009 02:33 PM vykonal Lojzo ]
 Signatúra 

electrowired / Collection

 
 
Pridané: 03. apríl 2009 o 05:09 PM   [ # 64 ]
Administrátor
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  628
Registrovaný  2002-07-17

nerobil by som ziadne prehnane zavery z toho, ze Kraftwerk sa spolu s Radiohead vydali do Juznej Ameriky… a keby sa vydali na turne s DM, tak ako to bolo planovane, to by Vam pripadalo ako? V pohode, len preto, ze su to DM? smile Uvedomte si, kolko ludi pride na samostatne koncerty Kraftwerku… boli sme na nich vo Viedni v roku 2004… v Gasometri… ked tam bolo 1000 ludi, bolo to moc. Turne po Juznej Amerike, to nie je ziadna lacna zalezitost a preto sa im to s Radiohead sakra vyplati….

buducnost Kraftwerku… potrebuju oni este nejaku buducnost? Ved oni buducnost uz davno prezili smile Si precitajte “sci-fi” pribehy, ktore sa vydavali s albumami Man-Machine, ci Radiohead smile) Nemyslim si, ze vydaju niekedy nieco nove, skor budu spajani s grafickym umenim… pripad “Evolution” z pred 3-4 rokov… ako sme si mysleli, ze to suvisi s novym albumom…

 
 
Pridané: 03. apríl 2009 o 05:24 PM   [ # 65 ]
Spacewalker
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  18
Registrovaný  2007-10-22

To Monghi: plny suhlas:-)

 Signatúra 

Where were you when I fell from grace
Frozen heart, an empty space
Something’s changing, it’s in your eyes
Please don’t speak, you’ll only lie

 
 
Pridané: 03. apríl 2009 o 05:46 PM   [ # 66 ]
Moderátor
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  655
Registrovaný  2004-04-23
Monghi - 03 apríl 2009 03:09 PM

... a keby sa vydali na turne s DM, tak ako to bolo planovane, to by Vam pripadalo ako? V pohode, len preto, ze su to DM? smile

Mozno pre ortodoxnych depesakov by to bolo v pohode… wink pre mna urcite nie! A inak vela depesakov zije iba pre depes, kraftwerk ich nijako nezaujima… Kraftwerk nie su a nijako mi nepasuju do role nejakych predskokanov a musim podotknut ze sa o takyto pohlad na nich zo strany fans usilovali za tych par desatroci oni sami. Tazko povedat ako su na tom financne a preto nevylucujem ze sa to do buducna moze menit…
A namargo toho ze hudbu uz asi robit nebudu to vylucujem na 100%, za tych 15 rokov co ich sledujem neverim tomu ze Hutter bude radsej “kreslit nejake obrazky” a robit umenie z ktoreho vynecha hudobnu stranku.

 Signatúra 

electrowired / Collection

 
 
Pridané: 03. apríl 2009 o 06:02 PM   [ # 67 ]
Administrátor
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  628
Registrovaný  2002-07-17

moment… asi sme sa zle rozumeli… myslel som vizualne a graficke umenie, ktore sa bude spajat s hudbou Kraftwerk. Nemyslel som to tak, ze by niekto z Kraftwerku sam robil vizualizacie smile A nakoniec, treba si uvedomit, ze Kraftwerk je “dochodkova” kapela, ale zaroven s vyhladom nekonecnej buducnosti, pretoze sa moze velmi lahko stat, ze o 20 rokov sa budu koncerty Kraftwerku konat stale, len na podiu budu roboti smile

 
 
Pridané: 03. apríl 2009 o 06:44 PM   [ # 68 ]
Administrátor
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  659
Registrovaný  2004-11-30
tArGeT - 03 apríl 2009 11:03 AM

No pozeram ze mame rovnake informacie ohladne Floriana, ja som nieco luskal na roznych forach KRAFTWERKu z anglictiny a v podstate ide o tie iste informacie o ktorych pises aj ty. Co sa tyka koncertu v Krakowe uz tam na nom Florian absentoval cize som bol sklamany ze som ich nevidel aspon takto pokope. Aj ked samotny koncert bol pecka a taky zvuk som nikdy nepocul a uz ani nebudem, taku cistu syntetiku nezahra asi nik v najblizsich rokoch. Dokonca sa kamossovi podarilo stiahnut video z toho koncertu, este som ho nevidel tak som zvedavy co je zac…

No tie festivaly to beriem ako take predlzenie Tour k TDFS albumu a MM live show ale mam pocit ze toto dlho Huttera bavit nebude. Jasne ludi to tesi lebo sa pojdu na nich pozerat a pocuvat ich hudbu stale, no nakoniec aby Hutter nepocitil umelecku prazdnotu a nebude sa moct odrazit a vydat nove veci. Ked som vcera pocuval tie nove skladby ktore hrali v roku 1997 su fajnove stale je tam citit strojovost a chladnost a zaroven melodickost Kraftwerku, len su dost tanecne a nemam ten pocit ze by Kraftwerk chceli robit tanecne songy resp. nejake dve tri skladby ano ale nie album. A mozno mas pravdu ze koncia a ze to Tour aj bez Floriana je uz vlastne len takym pozdravom pre fanusikov.

Jedine co mna osobne mrzi je ze nevidali svoje klipy a nejake promo dokumenty na DVD v kvalite ktora zodpoveda ich standardom. Aj ked nevyjde novy album ich hudba je nadcasova a dnes zneju mozno pre niekoho smiesne iba albumy Autobahn a TEE v ostatnych stale pocut zvuky sucasnej elektro hudby a to ma tesi…


To turne aj znie ako pokracovanie, uz len z dovodu, ze tracklist je len malinko pozmeneny. Sam ale neviem co by aj Hutter po turne mohol robit. Zvysok co je na podiu sa aj podiela pri tvorbe v studiu alebo su tam len pre koncerty? Ak by sa nasli nejake informacie., ozrejmit poprosim smile Len aby to nebolo o tom, ze Florian chcel nahrat nieco nove a Hutter bol proti tomu, Florian teda odisiel. A kedze mu to teda Hutter nedovolil v ramci Kraftwerk, tak sa bude realizovat (ak teda aj) solo. To ma tak teraz napadlo… Rozmar…
Tie skladby z 1997 som hladal z cistej zvedavosti.. su to bohuzial skor take “tuc tuc” skladby a teda nic extra podla mna. Pri Kraftwerk som si zvykol na “trosku” vyssi standard. Ako pises, albumy ako Autobahn ci TEE zneju v dnesnej dobe dost netypicky a keby sa dostali spat do radii, tak by asi nezozali taky uspech ako vtedy. Skor vysmech. Vtedy to ale podla mna musel byt celkom sok. A ak mam za seba povedat, tak samotna Autobahn je asi moj najoblubenejsi pocin v hudbe celkovo. Dokazem ju pocuvat non stop (nie raz som to tu spomenul LOL ) ..a navyse, co turne, to o nieco pozmenena verzia. Preto dakedy hladam tie najkvalitnejsie zaznamy z jednotlivych turne, nech si to mozem pustit aj poriadne nahlas smile
Minule som si pustil 7’’ The Model / Computer Love, a neznelo mi to az tak staro ako to stare je.

 Signatúra 

“I can’t be everywhere, and they’ve banned human cloning.” (Gil Grissom)

 
 
Pridané: 03. apríl 2009 o 06:45 PM   [ # 69 ]
Moderátor
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  655
Registrovaný  2004-04-23

To Monghi a Zero202:
ok tak ked si to vysvetlil tak je to uz jasne… Myslim ze Kraftwerk este mozu zamutit elektornicke vody tak ako to urobili novymi skladbami v roku 1997 ktore na vybranych koncertoch hrali ale oficialne nevysli… bolo v nich citit aj napriek urcitej tanecnosti jasny rukopis panov Huttera a Schneidera aj ked z bootlegov ktore doma mam az polovicu zvukov nepocut, ale Ti ludia ktori na tych koncertoch boli mali z toho lepsi zazitok. Co sa tyka zvuku Kraftwerk vsetci sme si tak nejako zvykli na vyssi standard, ale na druhej strane si treba uvedomit ze technika je tiez nejako obmedzena a donekonecna nie je mozne ist technicky dalej. Uvediem priklad : Ked vysiel album The Mix, kritici ale aj fans boli trochu sklamani ze neobsahoval nove skladby. Kraftwerk vtedy vyhlasili ze im neslo o to nahrat novy album, ale urobit stare skladby do takej podoby po zvukovej stranke o akej “snivali” dlhsie. Cize z toho jasne vyplyva ze az ked nahrali The Mix boli spokojni z celkovym spracovanim skladieb.
Ide o jednu vec pochopit konanie Kraftwerku chce dlhorocne studium, niekedy ked citam nieco o DM mi to pripada ako take “zvasty” ako keby som cital BRAVO a v nom clanky o New Kids on the Block, proste “povrchne” informacie (aspon pre mna nezaujimave). Kraftwerk je v tomto uplne inde. Aj ked obe kapely su oznacovane za kultove tak sa natiska otazka ci by aj “kultovno” nemalo mat viac kategorii a v tej navrchnejsiej by boli Kraftwerk a v tej nizsej DM.
No zaver uz len snad tolko ze Kraftwerk nikdy neprestanu fungovat niesu totiz klasickym zoskupenim umelcov ale skor hudobnych inzinierov, pracuju potichu a dlhsie roky na vyvoji…a to s tymi robotmi je pravdepodobne a tak nejako vsetci fans o tom “snivaju” ale to mi tu uz pravdepodobne nebudeme :-D

 Signatúra 

electrowired / Collection

 
 
Pridané: 03. apríl 2009 o 06:46 PM   [ # 70 ]
Administrátor
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  659
Registrovaný  2004-11-30
Monghi - 03 apríl 2009 04:02 PM

moment… asi sme sa zle rozumeli… myslel som vizualne a graficke umenie, ktore sa bude spajat s hudbou Kraftwerk. Nemyslel som to tak, ze by niekto z Kraftwerku sam robil vizualizacie smile A nakoniec, treba si uvedomit, ze Kraftwerk je “dochodkova” kapela, ale zaroven s vyhladom nekonecnej buducnosti, pretoze sa moze velmi lahko stat, ze o 20 rokov sa budu koncerty Kraftwerku konat stale, len na podiu budu roboti smile

Nemusia to byt prave len roboti. Pretoze sa mi zda, ze Kraftwerk schyluju k neustalemu aktualizovaniu zostavy (vid. niektore rockove stalice).

 Signatúra 

“I can’t be everywhere, and they’ve banned human cloning.” (Gil Grissom)

 
 
Pridané: 03. apríl 2009 o 06:52 PM   [ # 71 ]
Moderátor
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  655
Registrovaný  2004-04-23

K Florianovmu odchodu:

V poslednej dobe sa mi do usi dostali nove informacie a teda na odchod Floriana sa uz pozeram trocha inak. Pravdou je ze Florian uz na albume TDF-Soundtracks nijakym vyraznym sposobom nespolupracoval, jeho meno sa sice uvadza na obale CD ale to uz len ako “znacka” KRAFTWERKu. Podla dostupnych informacii je Florian normalny starsi muz, ktory si uvedomuje ze ma aj rodinu a vnucence a myslim ze vo svojom veku chce samozrejme travit co najviac casu prave s nimi, co mu nijako a nikto zazlievat nemoze, prave naopak. Jeho ucinkovanie s skupine ak sa da KRAFTWERK nazvat klasickou skupinou bolo po cele tie roky prinosne ale ak citi ze je cas prenechat miesto niekomu inemu tak s tym nic nenarobime.

K zmenam v zostave Kraftwerk (Ludia vs. Roboti):
Fanusikovia (myslim ti starsi od nas) ktori co to s KRAFTWERK uz prezili v poslednej dobe rozpravaju o tom ze kedze KRAFTWERK nie su normalnym hudobnym zoskupenim a bude uplne normalne ze na jednotlivych postoch sa budu striedat aj ini hudobni inzinieri nez na ktorych sme zvyknuti. Cize podla tohto scenara to vyzera tak ako som pisal skor ze KRAFTWERK tym padom nemozu “nikdy” zaniknut. Obsadenie hudobnikov bude sice ine ale stale to bude KRAFTWERK teda velka znacka ako su napr. Disney, Coca-Cola a ini. Tam je to predsa tiez tak ze znacka existuje ale ludia sa menia, podobne to bude aj u KRAFTWERK.

Preto ak to zhrniem odchod Floriana nie je nicim smutnym a myslim ze Ralf ma este cosi vo svojom “sufliku” v KLINGKLANG studiu a preto predpokladam ze novy album sa urcite objavi. Samozrejme casovy horizont bude taky na aky sme si uz pri KRAFTWERKu zvykli.

 Signatúra 

electrowired / Collection

 
 
Pridané: 03. apríl 2009 o 07:09 PM   [ # 72 ]
Administrátor
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  659
Registrovaný  2004-11-30

Keby som si mal ale snazit predstavit, co nove by este Kraftwerk mohli priniest, alebo ako by ich buduci album mal zniet, nenapada mi takmer nic. Uz TDF Soundtracks bol kritikmi oznacovany ako nic prevratne. Skor ako, ze to boli stale “nasi Kraftwerk”. Neviem, ci Kraftwerk mozu ist este dalej (co sa tyka tvorby noveho materialu), ved vrchol dosialhli uz pekne davno. Mozno by len stacilo prist s tym, co nahrali predtym, no nevidali (ak nieco take vobec je, v co dufam smile ). Urcite sa toho v ich studiu najde.. minimalne samplov LOL
S tym Florianom to aj ja tak vidim, ze ho Ralf brzdil v snahe tvorit dalej. Mozno to bol ich suboj vo vnutri kapely, ale to sa zas my nedozvieme :( A toto mi napriklad tiez trochu vadi… Ze to, co sa deje a co sa stalo “za oponou” je dobre ukryte pred zrakom inych. Vsade len same informacie, ako je ich studio uzavrete, ze tam nechodi posta, clovek sa tam nedovola, atd… Myslim, ze nejake poriadne DVD vydanie plne dokumentov, rozhovorov, nahladov do studia a samozrejme nevydanych zaznamov by sa dost hodilo smile Alebo aj napriklad take stare koncerty. Bootlegy su na nic a to co bolo v klipe pre Das Modell je prilis malo :( A to co sa dialo v studiu si myslim, moze byt dost zaujimave. Proces tvorby prvych albumov a vsetko okolo. Ani poriadna knizka mapujuca celu historiu nie je. Tusim ale, ze Flur napisal knihu, no viem o nej len malo. Ak by mali Kraftwerk prist uz s niecim, nemusi to byt nove, staci aj stary material, o ktorom zatial nebolo spomenut ani slovo.

 Signatúra 

“I can’t be everywhere, and they’ve banned human cloning.” (Gil Grissom)

 
 
Pridané: 03. apríl 2009 o 09:01 PM   [ # 73 ]
Administrátor
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  659
Registrovaný  2004-11-30
Monghi - 03 apríl 2009 03:09 PM

...
buducnost Kraftwerku… potrebuju oni este nejaku buducnost?
...

Kraftwerk su buducnost, do ktorej ludstvo este stale aj po tych 30 rokoch nedospelo raspberry

 Signatúra 

“I can’t be everywhere, and they’ve banned human cloning.” (Gil Grissom)

 
 
Pridané: 13. júl 2009 o 08:24 AM   [ # 74 ]
Moderátor
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  655
Registrovaný  2004-04-23

Najnovsia informacia od hudobnych inzinierov je, ze v septembri 2009 vychadza Katalog osmych rozhodujucich albumov remastrovanych do kvality zodpovedajucej dnesnym standardom (mozno aj lepsej) a katalog bude obsahovat aj graficku prilohu, blizsie informacie co presne sa skryva za kvalitou zvuku ako bude po vizualnej stranke vyzerat katalog a ake obrazky a grafika sa objavia ako bonus zatial nie je zname, cenu za katalog odhadujem okolo 80 € max. vsak 100 €. Doplnujuca je iba informacie ze katalog sa bude predavat v anglickej a nemeckej mutacii. Osobne odporucam nemecku wink

Cesky server musicserver.cz uvadza ze by sa na tom katalogu mali objavit aj remixy a alternativne mixy, co zdroje blizke Kling Klang nepotvrdzuju, stroho povedane ide iba cisto o remaster albumov a graficku prilohu.

PS: Blizsie informacie budem priebezne doplnat !

 Signatúra 

electrowired / Collection

 
 
Pridané: 13. júl 2009 o 12:51 PM   [ # 75 ]
Administrátor
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  659
Registrovaný  2004-11-30

Tak, to su na teda informacie smile

tArGeT - 13 júl 2009 06:24 AM

...
Doplnujuca je iba informacie ze katalog sa bude predavat v anglickej a nemeckej mutacii. Osobne odporucam nemecku wink
...

Myslim, ze aj na anglickej edicii sa objavia nemecky spievane texty/frazy, takze volba je jasna uz od zaciatku smile

 Signatúra 

“I can’t be everywhere, and they’ve banned human cloning.” (Gil Grissom)

 
 
   
‹ Prvá  < 3 4 5 6 7 >  Posledná ›
5 z 10