Diskusné fórum

   
 < 1 2 3 4 5 >  Posledná ›
3 z 15
Roky ‘80 - roky skvele na hudbu
Pridané: 08. júl 2008 o 08:53 PM   [ # 31 ]
Ghost
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  765
Registrovaný  2003-02-18

Mozno tie 80 a zaciatok 90 rokov bol aj preto sqely ze ficali cierne kosele, baretky, odznaky strih na kocku atd a tie vecne trenice s metalistami, DM plagaty a Songbookyz brava To bolo cosi uzasne, nezabudnuitelne a neopakovatelne. Aj to bolo sucastou tej doby.  rolleyes

 Signatúra 

Ak ľudia očakávajú, že Boh bude namiesto nich samých plánovať ich život a chrániť ich, strácajú motiváciu usmerňovať a riadiť svoj vlastný život.

 
 
Pridané: 09. júl 2008 o 07:59 AM   [ # 32 ]
Moderátor
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  655
Registrovaný  2004-04-23

...v kazdej dekade (jednoduche delenie) su aspon pre mna dva hudobne prudy a to Disco (Pop) a Alternativa k nemu nazvime to trebarz aj Underground (aj ked to nie je ten presny vyraz). Rozdiel je len v tom, ktory z tychto prudov uprednostnim. Moj subjektivny pohlad je takyto:

1. V 80-tych rokoch sa Underground vyvijal velmi dobre a bol tvrdym superom pre Disco a Pop, a preto sa mi toto obdobie paci viacej ako to dnesne (aj ked este v 90-tych rokoch samozrejme vyslo kopec dobrych albumov) preto nezatracujem 90-roky z pohladu Undergroundu.

2. A co sa tyka Disca a Popu v 80-tych rokoch a dnes je to to iste, vzdy to bude to iste, ved je to prud, ktory ma ludi oslovit hned na prve druhe pocutie a to sa mu dari velmi dobre, tak ako sa aj dnes jedna kapela podoba na druhu tak tomu bolo aj v rokoch 80-tych ved nebola Sandra, Sabrina, Samantha Fox to iste???

Asi trochu kockato napisane, ale dufam ze ste pochopili “co tim chtel basnik rici” LOL

 Signatúra 

electrowired / Collection

 
 
Pridané: 09. júl 2008 o 02:51 PM   [ # 33 ]
Moderátor
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  655
Registrovaný  2004-04-23

TA si fajne popisal teraz ta “zozeru” fandovia 80-tych rokov LOL

 Signatúra 

electrowired / Collection

 
 
Pridané: 09. júl 2008 o 08:44 PM   [ # 34 ]
Spacewalker
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  29
Registrovaný  2004-06-14
tArGeT - 09 júl 2008 12:51 PM

TA si fajne popisal teraz ta “zozeru” fandovia 80-tych rokov LOL


a nielen oni…..ale aj fandovia F1…...Ch. C. najlepsia na svete…..proti gustu ziaden disputat, no ja nesuhlasim…...taky Anthony Colin Bruce Chapman sa musi v hrobe obracat….

 Signatúra 

Banzaiiiiii

 
 
Pridané: 11. júl 2008 o 11:30 AM   [ # 35 ]
Painkiller
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  271
Registrovaný  2005-12-11

grin

Substance242 - 11 júl 2008 08:48 AM

Práve v rádiu bohužiaľ išla vec “I should be so lucky” a ja som si uvedomil jeden rozdiel:

- v 80. rokoch speváčky spievali a vyzerali štýlom “som totálna sliepka a neviem o tom”,

- zatiaľčo dnes to je skôr “som vypočítavá mrcha a dobre o tom viem”.

Mne viac vadí ten prvý prístup. grin

Nebolo to tak, ze tak vyzerala mozno Kylie Minogue, ked zacala spievat niekedy v 18tich a tvar mala tak na 14? tongue wink ...zhodou okolnosti som videoklip k “I should be so lucky” videl par dni dozadu na youtube a fakt tak vyzerala…Myslis, ze i take spevacky ako uz spominane Bonnie Tyler, Jennifer Rush alebo Kim Wilde ci napriklad Alison Moyet boli ako pises, sliepkami?...no to by som nepovedal…i ked Kylie je vynikajuca spevacka…

 
 
Pridané: 04. september 2008 o 07:24 AM   [ # 36 ]
Administrátor
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  628
Registrovaný  2002-07-17

z 80-tych rokov prezili skutocne len ti najlepsi a najhodnotnejsi umelci. Metallica je opat spat… s novym albumom. A je to paradna sleha!!!! Konecne opt album hodny ich mena!!!!

 
 
Pridané: 15. marec 2009 o 10:41 AM   [ # 37 ]
Spacewalker
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  19
Registrovaný  2009-02-22

Obdobia ked sa hudbone nieco meni su naj-zaujimavejsie. 50te roky ho mali, 60te roky ho mali, 70te roky ho mali, 80te roky ho mali. Od late 80tych rokov sa v main stream music cosi zmenilo. Kvalita chart music zacala stagnovat vdaka novemu fenomenu - manufactured music (it’s all money - money - money, Mr Waterman). Zaciatok osemdesiatych rokov priniesol exciting new bands a ked si nepoznala co sa dialo mimo charts tak to nevadilo pretoze v chart music bolo dostatok zaujimavych a kvalitnych skupin.
Od 85teho si si s chart nevystacil, bolo treba pozriet behind the scene. Ked sa pozriete na chart music, pop-music od late 80tych rokov nenajdete nic nove. Nehovorim nove styly, hovorim novy styl v pop-music, main stream music. Kto si dnes vystaci s chart music?
80te roky priniesli kvalitny pop. A bohuzial, priniesli ludi ktori si uvedomili ze VYROBIT pop je jednoduche, ze staci dat dohromady zopar puppets a dat im pop song. A mame tu pop-idol a x factor a vsetko o com hudba nema byt. Povedat ze dnesna hudba je horsia ako ta z 80tych/70tych rokov? Nie je, treba ju len hladat pretoze sa vam nepoda na taniery tak ako niekedy.

 Signatúra 

“In theory there is a possibility of perfect happiness: To believe in the indestructible element within one, and not to strive towards it.”

 
 
Pridané: 15. marec 2009 o 12:36 PM   [ # 38 ]
Spacewalker
HodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  11
Registrovaný  2006-05-31

Na 1000000% súhlasím s predchádzajúcim príspevkom No-Mana!

 Signatúra 

Duranmajo
http://www.duranduran.sk

 
 
Pridané: 16. marec 2009 o 07:28 AM   [ # 39 ]
Administrátor
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  628
Registrovaný  2002-07-17

tak ked uz sme pri tom… odporucam australske duo “Empire Of The Sun”, ktore so spravnou davkou nadhladu a parodie zaroven produkuje veeelmi pohodovu a prijemne pocuvalnu muzicku silne ovplyvnu disco stylom konca 70-tych a 80-tych rokov, ktoru sotva budete niekedy pocut v charts smile

http://www.myspace.com/empireofthesunsound

“walking on a dream” stoji rozhodne za vypocutie… uz dlhsi cas v rotacii Radia FM

 
 
Pridané: 17. marec 2009 o 10:37 AM   [ # 40 ]
Ghost
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  598
Registrovaný  2004-10-14
Substance242 - 11 júl 2008 08:48 AM

Práve v rádiu bohužiaľ išla vec “I should be so lucky” a ja som si uvedomil jeden rozdiel:
- v 80. rokoch speváčky spievali a vyzerali štýlom “som totálna sliepka a neviem o tom”,

Nedávno jsem k tomuhle songu viděla i klip a byla jsem překvapená, jak příšerné to bylo. Na to se opravdu nedalo koukat smile

Myslím, že je to celé o nostalgii. Ty největší hrůzy už jsou dávno zapomenuté a posloucháme jen to nejlepší, co se z té doby zachovalo.

A naopak k dnešní hudbě už podle mě přistupujeme s generačním problémem a díváme se na to zvrchu. I z té dnešní mladé generace určitě časem vykrystalizuje pár skvělých skupin. Jen nám bude delší dobu trvat, než je přijmeme a oceníme.

[ Príspevok bol upravovaný: 17 marec 2009 10:45 AM vykonal Beladona ]
 
 
Pridané: 18. marec 2009 o 12:09 AM   [ # 41 ]
Spacewalker
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  19
Registrovaný  2009-02-22

No ja dufam ze nie LEN nostalgia.

Heard this one? Baba ma 23, right attitude, two goods songs so far a video ala Dream On

http://news.bbc.co.uk/1/hi/entertainment/7787555.stm

http://www.myspace.com/larouxuk

 Signatúra 

“In theory there is a possibility of perfect happiness: To believe in the indestructible element within one, and not to strive towards it.”

 
 
Pridané: 19. apríl 2009 o 11:15 PM   [ # 42 ]
Spacewalker
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  15
Registrovaný  2003-05-30

80 roky = 4AD a Mute records….okrem ineho, samozrejme

 
 
Pridané: 21. apríl 2009 o 12:37 AM   [ # 43 ]
Spacewalker
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  19
Registrovaný  2009-02-22

a Rough Trade a Factory…ako dodatok…

 Signatúra 

“In theory there is a possibility of perfect happiness: To believe in the indestructible element within one, and not to strive towards it.”

 
 
Pridané: 21. apríl 2009 o 08:31 PM   [ # 44 ]
Spacewalker
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  15
Registrovaný  2003-05-30

....samozrejme, ako to tu uz zaznelo, je toho neskutocne moc a bohuzial sa nezavisla scena v podobe akej bola uz nikdy nebude opakovat…preto sa snazim do tejto doby vratit, ked je prilezitost vidiet kapelu, ktora v tej dobe fungovala…throbbing gristle, psychic tv, current 93, death in june, lisa gerrard, uk subs a pod…
ked mi moj sucastny sef [50 rocny chlapik z anglicka] lici ako studoval v Manchesteri a robil DJ a jeho brat nosil aparaturu Joy Division, je mi az do placu :bigcry:

 
 
Pridané: 29. máj 2009 o 08:38 PM   [ # 45 ]
Little 15
Hodnosť
Počet príspevkov:  2
Registrovaný  2007-12-15

na duran duran si zabudol-oni su naj.

 
 
   
 < 1 2 3 4 5 >  Posledná ›
3 z 15